ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 21:37

Meta takon Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, Luca Jahier

Meta takon Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, Luca Jahier
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Presidenti Meta vlerësoi ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:49
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Presidenti Meta vlerësoi ...

Vuçiç provokon kosovarët, bën deklaratën e fortë në sy të Macron: Edhe 10 shtete do ta heqin njohjen e Kosovës!
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:05
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Thaçi flet nga Franca: Rol i ri i Macronit në dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...
Top Channel | 12-Nov-2019 17:53
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...

Thaçi në Paris, kërkon përkrahje për zbardhjen e fatit të të pagjeturve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.
Top Channel | 12-Nov-2019 16:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.

Presidenti Meta takon Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, z.Luca Jahier
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), z. Luca Jahier. Presidenti Meta ...
Telegraf | 12-Nov-2019 20:04
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), z. Luca Jahier. Presidenti Meta ...

Meta takohet me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social, në fokus integrimi evropian
Presidenti Ilir Meta Gjatë qëndrimit të tij në Francë, është takuar me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Në këtë takim kreu i shtetit ka vlerësuar angazhimin e KEES në mbështetje ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 19:29
Presidenti Ilir Meta Gjatë qëndrimit të tij në Francë, është takuar me presidentin e Komitetit Europian Ekonomik dhe Social (KEES), Luca Jahier. Në këtë takim kreu i shtetit ka vlerësuar angazhimin e KEES në mbështetje ...

Presidenti Meta takohet me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:35
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein.

Macron bashkon Thaçin me Vuçiç, në fokus rinisja e dialogut
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 18:40
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...

Meta takon me Kancelaren Brigitte Bierlein: Mirënjohës Austrisë për kontributin e dhënë ndaj Shqipërisë
FRANCË Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës,Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 15:33
FRANCË Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës,Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...

Me ndërmjetësim të Macron-it, Presidenti Thaçi takohet me atë të Serbisë!
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.

“Kosova e gatshme për dialog me Serbinë”, Macron ndërmjetëson takimin mes Thaçit dhe Vuçiç
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç kanë zhvilluar një takim të përbashkët me ndërmjetësimin e presidentit të Francës, Emmanuel Macron. Takimi në fjalë është konfirmuar edhe nga ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 14:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç kanë zhvilluar një takim të përbashkët me ndërmjetësimin e presidentit të Francës, Emmanuel Macron. Takimi në fjalë është konfirmuar edhe nga ...

Presidenti Meta takohet me Kancelaren e Austrisë, Brigitte Bierlein
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...
Telegraf | 12-Nov-2019 16:15
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta u takua sot me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 18:16
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...

Meta takon kancelaren austriake: Mirënjohës që na mbështesni për integrimin
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti Meta u takua me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim lidhur me marrëdhëniet ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 15:32
Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti Meta u takua me Kancelaren e Austrisë, znj.Brigitte Bierlein. Të dy bashkëbiseduesit ndanë të njëjtin mendim lidhur me marrëdhëniet ...

Thaçi flet nga Franca: Rol i ri i Macronit në dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 17:25
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...

Meta në Forumin e Parisit për Paqen, Ballkani Perëndimor dhe e ardhmja europiane në fokus të bisedave
Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron. Ky Forum i dialogut politik të nivelit të lartë synon ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 14:03
Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron. Ky Forum i dialogut politik të nivelit të lartë synon ...

Meta në Forumin e Parisit për Paqen, dhuron portretin e Shenjtores Nënë Tereza
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron.
Top Channel | 12-Nov-2019 14:02
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron.

Thaçi takon ministrin e jashtëm kroat, diskutojnë për parneritetin strategjik
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Forumit të Paqes në Paris ka takuar ministrin e Jashtëm të Kroacisë, Gordan Grlic-Radman. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se me ministrin ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 16:56
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Forumit të Paqes në Paris ka takuar ministrin e Jashtëm të Kroacisë, Gordan Grlic-Radman. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se me ministrin ...

Thaçi: Bibliotekës së Forumit të Paqes në Paris ia dhurova librin ‘Nëna e Dashurisë’ kushtuar Nënë Terezës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se i ka dhuruar bibliotekës së Forumit të Paqes në Paris, librin “Nëna e Dashurisë” kushtuar Nënë Terezës, e cila është simbol i dashurisë, solidaritetit dhe ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 15:46
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se i ka dhuruar bibliotekës së Forumit të Paqes në Paris, librin “Nëna e Dashurisë” kushtuar Nënë Terezës, e cila është simbol i dashurisë, solidaritetit dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved