ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 01:30

Memli Krasniqi: Sa shpejtë i doli boja Vetëvendosjes

Memli Krasniqi: Sa shpejtë i doli boja Vetëvendosjes
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes, e cila ka dalë hapur në mbrojte të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes, e cila ka dalë hapur në mbrojte të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor.

Tre kandidatë të VV-së ankohen në Gjykatën Supreme
Tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, të shpallur nga KQZ si deputetë në rezultatet përfundimtare, kanë bërë ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, të shpallur nga KQZ si deputetë në rezultatet përfundimtare, kanë bërë ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së.

Rezultatet përfundimtare, pesë ankesa në Supreme
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së.

Mustafa përkrah vendimin për rinumërim të votave: Vullneti i qytetarëve duhet të shkojë aty ku duhet
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat i kësaj partie për deputet, Besian Mustafa në një intervistë të dhënë për Telegrafin ka folur rreth vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 20:09
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat i kësaj partie për deputet, Besian Mustafa në një intervistë të dhënë për Telegrafin ka folur rreth vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ...

Drama e votave të ardhura nga Serbia në zgjedhjet e 6 tetorit
Prokuroria e Kosovës thotë se ende është në fazën e hetimeve lidhur me rastin e votave nga Serbia, për të cilat ishin ngritur dyshime se pas hapjes së zarfeve lëshonin një erë të rëndë çka u dyshua se kishte ndikuar në ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 19:20
Prokuroria e Kosovës thotë se ende është në fazën e hetimeve lidhur me rastin e votave nga Serbia, për të cilat ishin ngritur dyshime se pas hapjes së zarfeve lëshonin një erë të rëndë çka u dyshua se kishte ndikuar në ...

Sherifi thirrje LVV-së: Mos tentoni të vjedhni mandatet e koalicionit NISMA-AKR-PD
NISMA Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media ku kanë shprehur shqetësimin për qëndrimet e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me votat e ardhura nga Serbia. Sekretari i NISMA-së, Bilall Sherifi, ka thënë se ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 17:41
NISMA Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media ku kanë shprehur shqetësimin për qëndrimet e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me votat e ardhura nga Serbia. Sekretari i NISMA-së, Bilall Sherifi, ka thënë se ...

Memli Krasniqi: Sa shpejt i doli boja Vetëvendosjes
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes e cila ka dalë hapur në mbrjotje të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor. Krasniqi ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 17:15
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes e cila ka dalë hapur në mbrjotje të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor. Krasniqi ...

Shala i reagon Lëvizjes Vetëvendosje: Po tentoni të grabitni mandate me pako me zarfe të Vuçiqit
Endrit Shala nga Nisa Socialdemokrate ka reaguar pas ankesës që kanë bërë tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjykatën Supreme kundër vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Shala ka thënë ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 16:09
Endrit Shala nga Nisa Socialdemokrate ka reaguar pas ankesës që kanë bërë tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjykatën Supreme kundër vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Shala ka thënë ...

Daka: Nëse nuk ka ankesa në Gjykatën Supreme, nesër mund të fillojmë rinumërimin e 1,472 kutive
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është diskutuar për vendimet e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe rrjedhën e procesit zgjedhor. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 16:04
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është diskutuar për vendimet e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe rrjedhën e procesit zgjedhor. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ...

Përfaqësuesi i PDK-së në KQZ, Gashi: Një Lëvizje për një muaj me dy qëndrime
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Ilir Gashi ka reaguar pas ankesës që kanë bërë tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjykatën Supreme kundër vendimit të Panelit ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 15:56
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Ilir Gashi ka reaguar pas ankesës që kanë bërë tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjykatën Supreme kundër vendimit të Panelit ...

Limaj: KQZ ka bërë shkelje të ligjit, duke i pranuar votat e ardhura nga Serbia
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se KQZ ka bërë shkelje të ligjit duke i pranuar votat e ardhura paligjshëm nga Serbia, duke i marr dhe futur brenda pa asnjë raport.
Kosova Press | 12-Nov-2019 21:03
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se KQZ ka bërë shkelje të ligjit duke i pranuar votat e ardhura paligjshëm nga Serbia, duke i marr dhe futur brenda pa asnjë raport.

Rasti i Istogut, kur Supremja dhe PZAP-i anuluan votat e ardhura jashtëligjshëm!
Por, disa vota të ardhura jashtëligjshëm me postë nga Mali i Zi, Austria e Sllovenia, u bënë shkas që Gjykata Supreme të konfirmonte vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa se ato vota janë të ...
Lajminet | 12-Nov-2019 20:53
Por, disa vota të ardhura jashtëligjshëm me postë nga Mali i Zi, Austria e Sllovenia, u bënë shkas që Gjykata Supreme të konfirmonte vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa se ato vota janë të ...

Limaj: Komisionerët tanë kanë gjetur 1582 intervenime në letër me dorë në zgjedhje, fajëson KQZ-në
Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka vazhduar të akuzoj Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për gabimet në formularët në zgjedhjet e 6 tetorit, në të cilat NISMA rezultoi me mos kalim të ...
Indeks Online | 12-Nov-2019 20:52
Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka vazhduar të akuzoj Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për gabimet në formularët në zgjedhjet e 6 tetorit, në të cilat NISMA rezultoi me mos kalim të ...

Zv/ministri Shkodra: Sido që të jetë vendimi i Supremes, do të duhej ta presim me qetësi
Zv/ministri në largim, Selam Shkodra ka deklaruar se pret që drejtësia të triumfojë sa i përket vendimit të Gjykatës Supreme lidhur me ankesat që janë bërë rreth rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. ...
Gazeta Observer | 12-Nov-2019 20:39
Zv/ministri në largim, Selam Shkodra ka deklaruar se pret që drejtësia të triumfojë sa i përket vendimit të Gjykatës Supreme lidhur me ankesat që janë bërë rreth rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. ...

Natyra Kuçi: Nëse NISMA hyn në Kuvend, unë nuk bëhem deputete!
Kandidatja për deputete nga radhët e PSD-së, Natyra Kuçi, përmes një postimi të bërë në Facebook ka thënë se nësë NISMA e kalon pragun, atëherë ajo s’do të bëhet deputete. Ajo ka tutje ka thënë se votat e Serbisë në ...
Indeks Online | 12-Nov-2019 20:39
Kandidatja për deputete nga radhët e PSD-së, Natyra Kuçi, përmes një postimi të bërë në Facebook ka thënë se nësë NISMA e kalon pragun, atëherë ajo s’do të bëhet deputete. Ajo ka tutje ka thënë se votat e Serbisë në ...

Bilall Sherifi: Tendenca për të grabitur mandatet e Nismës përmes fletëvotimeve të Serbisë nuk kalon
Sekretari i Përgjitshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se tendenca për të marrë mandatet e tyre në Kuvend përmes fletëvotimeve të kontrabanduara nga Serbia nuk do të kalojë. Ai këtë madje po e ...
Klan Kosova | 12-Nov-2019 20:39
Sekretari i Përgjitshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se tendenca për të marrë mandatet e tyre në Kuvend përmes fletëvotimeve të kontrabanduara nga Serbia nuk do të kalojë. Ai këtë madje po e ...

Dërgohen pesë ankesa në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të Gjykatës Supreme rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së. Pas interesimit të KosovaPress, Gjykata Supreme tha se që të gjitha ankesat janë ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 15:27
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të Gjykatës Supreme rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së. Pas interesimit të KosovaPress, Gjykata Supreme tha se që të gjitha ankesat janë ...

'Nëse Nisma futet në Kuvend, Isa Mustafa do të insistojë ta marrë në Qeveri'
Vendimi i fundit i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia ka sjellë shpresë për koalicionin NISMA-AKR-PD për të patur ulëset e tyre në Kuvendin e Kosovës. Por, me vendimin nuk është pajtuar Lëvizja ...
Zeri | 12-Nov-2019 20:33
Vendimi i fundit i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia ka sjellë shpresë për koalicionin NISMA-AKR-PD për të patur ulëset e tyre në Kuvendin e Kosovës. Por, me vendimin nuk është pajtuar Lëvizja ...

Votat serbe, VV kundër vetes (VIDEO)
Adnan Rrustemi nga Vetëvendosja për 3400 votat e ardhura nga Serbia më parë thoshte që të kundërligjshme, për të cilat Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, të hënën vendosi që t’i largojë nga rezultati ...
Klan Kosova | 12-Nov-2019 20:28
Adnan Rrustemi nga Vetëvendosja për 3400 votat e ardhura nga Serbia më parë thoshte që të kundërligjshme, për të cilat Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, të hënën vendosi që t’i largojë nga rezultati ...

Votat serbe, VV kundër vetes (VIDEO)
Adnan Rrustemi nga Vetëvendosja për 3400 votat e ardhura nga Serbia më parë thoshte që të kundërligjshme, për të cilat Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, të hënën vendosi që t’i largojë nga rezultati ...
Medial | 12-Nov-2019 20:28
Adnan Rrustemi nga Vetëvendosja për 3400 votat e ardhura nga Serbia më parë thoshte që të kundërligjshme, për të cilat Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, të hënën vendosi që t’i largojë nga rezultati ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved