ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/12/2019 19:01

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan, të fillojnë menjëherë bisedimet e pranimit për Shqipërinë e MV

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan, të fillojnë menjëherë bisedimet e pranimit për Shqipërinë e MV
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 21:24
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Ursula von der Leyen: Macron i hapi Rusisë derën e Ballkanit Perëndimor
Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se kryetari i Francës, Emmanuel Macron, Rusisë i hap derën e Ballkanit Perëndimor me bllokimin e hapjes së bisedimeve për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Siç ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 19:22
Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se kryetari i Francës, Emmanuel Macron, Rusisë i hap derën e Ballkanit Perëndimor me bllokimin e hapjes së bisedimeve për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Siç ...

Fon der Lajen: Makroni, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor
Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi nga Berlini, kryetarja e ...
Shenja | 12-Nov-2019 08:36
Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi nga Berlini, kryetarja e ...

Pas SHBA edhe BE jep alarmin për ndikimin rus dhe kinez, Von der Leyen shpërthen në kritika ndaj Macron për bllokimin e negociatave me Shqipërinë
Postuar: 12/11/2019 - 08:20 Ndikimi rus dhe kinez në Ballkanin Perëndimor ka qenë në qendër të diskutimeve nga partnerët ndërkombëtarë. Pas SHBA edhe BE ka ngritur alarmin se Ballkani Perëndimor është nën ndikimin e ...
Sot.Al | 12-Nov-2019 08:23
Postuar: 12/11/2019 - 08:20 Ndikimi rus dhe kinez në Ballkanin Perëndimor ka qenë në qendër të diskutimeve nga partnerët ndërkombëtarë. Pas SHBA edhe BE ka ngritur alarmin se Ballkani Perëndimor është nën ndikimin e ...

Von der Leyen: Macron hapi portat e Ballkanit Perëndimor drejt Rusisë
Presidenti francez Emmanuel Macron ka hapur derën e Ballkanit Perëndimor drejt Rusisë pas bllokimit të bisedimeve të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, tha Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der ...
Tesheshi | 12-Nov-2019 07:21
Presidenti francez Emmanuel Macron ka hapur derën e Ballkanit Perëndimor drejt Rusisë pas bllokimit të bisedimeve të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, tha Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der ...

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan, të fillojnë menjëherë bisedimet e pranimit për Shqipërinë e MV
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Lexo | 11-Nov-2019 22:23
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Ota TIEFENBÖCK: pa një perspektivë evropiane konfliktet ballkanike mund lehtësisht të ringjallen
Ota Tiefenböck është një gazetar dhe ekspert danez me përvojë për Evropën Lindore dhe Qendrore, Ballkanin dhe Kaukazin. Në një intervistë për KDP -në (Klubi i Debatit Politik), ai theksoi rrezikun për konflikte të ...
TetovaSot | 11-Nov-2019 22:07
Ota Tiefenböck është një gazetar dhe ekspert danez me përvojë për Evropën Lindore dhe Qendrore, Ballkanin dhe Kaukazin. Në një intervistë për KDP -në (Klubi i Debatit Politik), ai theksoi rrezikun për konflikte të ...

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
ABCNews | 11-Nov-2019 19:05
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

“I hape dyert Rusisë në Ballkan”, presidentja e Komisionit Evropian akuza të forta Emmanuel Macron, jep lajmin e mirë edhe për Shqipërinë
Postuar: 11/11/2019 - 20:37 Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen shkruan gazeta britanike Ekpress , pas vendimit ...
Sot.Al | 11-Nov-2019 20:40
Postuar: 11/11/2019 - 20:37 Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen shkruan gazeta britanike Ekpress , pas vendimit ...

Presidentja e ardhshme e KE-së akuzon Macron-in: I hape derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor
Ursula von der Leyen ka paralajmëruar se bllokimi që presidenti i Francës i bëri Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të nisur negociatat me BE-në, i ka hapur dyert Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Presidentja e ...
Politiko | 11-Nov-2019 20:35
Ursula von der Leyen ka paralajmëruar se bllokimi që presidenti i Francës i bëri Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të nisur negociatat me BE-në, i ka hapur dyert Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Presidentja e ...

Ursula von der Leyen: Macron i hapi Rusisë derën e Ballkanit Perëndimor
Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se kryetari i Francës, Emmanuel Macron, Rusisë i hap derën e Ballkanit Perëndimor me bllokimin e hapjes së bisedimeve për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Siç ...
Arbresh | 11-Nov-2019 19:38
Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se kryetari i Francës, Emmanuel Macron, Rusisë i hap derën e Ballkanit Perëndimor me bllokimin e hapjes së bisedimeve për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Siç ...

Fon der Lajen akuzon Macron: I hape dyert e Rusisë në Ballkan
Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi nga Berlini, kryetarja e ...
Aktuale.MK | 11-Nov-2019 19:35
Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi nga Berlini, kryetarja e ...

Fon der Lajen: Makroni, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor
Shkup, 11 nëntor – Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi nga Berlini, ...
Koha.mk | 11-Nov-2019 19:11
Shkup, 11 nëntor – Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi nga Berlini, ...

Bllokimi i negociatave – Ballkanit Perëndimor, Macron ia hapi derën e Rusisë
Kjo është thënë nga presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Ajo u kërkoi liderëve të Bashkimit Evropian që të fillojnë menjëherë negociatat e pranimit, duke argumentuar se “Rusia dhe Kina mund të ...
Lajminet | 11-Nov-2019 19:01
Kjo është thënë nga presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Ajo u kërkoi liderëve të Bashkimit Evropian që të fillojnë menjëherë negociatat e pranimit, duke argumentuar se “Rusia dhe Kina mund të ...

?Presidentja e KE apel liderëve të BE-së: Të hapen menjëherë negociatat me Shqipërinë
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u kërkoi liderëve Bashkimit Evropian që të fillojnë menjëherë bisedimet e anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 11-Nov-2019 13:11
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u kërkoi liderëve Bashkimit Evropian që të fillojnë menjëherë bisedimet e anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Negociatat, presidentja e KE sulmon Macron: I hapi derën Rusisë në Ballkan
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Lapsi | 11-Nov-2019 15:19
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Fon der Lajen: Makroni, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor
Shkup, 11 nëntor 2019 (MEDIAL) – Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi ...
Medial | 11-Nov-2019 18:40
Shkup, 11 nëntor 2019 (MEDIAL) – Me bllokimin e negociatave aderuese të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, presidenti francez Emanuel Makron, Rusisë ia hapi derën e Ballkanit Perëndimor, porositi ...

Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyerr e Rusisë në Ballkan
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
TetovaSot | 11-Nov-2019 18:31
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Ursula von der Leyen sulmon Macron: I hapi derën Rusisë në Ballkan
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Ina-Online | 11-Nov-2019 17:59
Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Presidentja e KE apel udhëheqësve të BE-së: Të hapen menjëherë negociatat me Shqipërinë
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u kërkoi liderëve Bashkimit Evropian që të fillojnë menjëherë bisedimet e anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo theksoi se ...
Albportali | 11-Nov-2019 17:04
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen u kërkoi liderëve Bashkimit Evropian që të fillojnë menjëherë bisedimet e anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo theksoi se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved