ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:19

“Në Kosovë përdhunimet janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik”

“Në Kosovë përdhunimet janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik”
Fituesi i çmimit Nobel për Paqe për vitin 2018, Dr. Denis Mukwege, tha të hënën se përdhunimet gjatë luftës në Kosovë janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik. Ai i bëri këto komente në Prishtinë, ku po merr pjesë në ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 20:50
Fituesi i çmimit Nobel për Paqe për vitin 2018, Dr. Denis Mukwege, tha të hënën se përdhunimet gjatë luftës në Kosovë janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik. Ai i bëri këto komente në Prishtinë, ku po merr pjesë në ...

Osmani takon Mukwege: E papranueshme që OKB të injorojë tërësisht viktimat civile të luftës në Kosovë
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka takuar doktorin njëherësh fitues i çmimit Nobel, Denis Mukwege. Osmani në një postim në llogarinë e saj në Facebook ka shkruar se me të kanë diskutuar për viktimat e dhunës ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 21:47
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka takuar doktorin njëherësh fitues i çmimit Nobel, Denis Mukwege. Osmani në një postim në llogarinë e saj në Facebook ka shkruar se me të kanë diskutuar për viktimat e dhunës ...

Osmani takohet me nobelistin Mukwege, flasin për viktimat e dhunës seksuale
Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot nobelistin e sivjetmë Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ...
Arbresh | 11-Nov-2019 22:52
Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot nobelistin e sivjetmë Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ...

Osmani takohet me nobelistin Mukwege, diskutojnë për viktimat e dhunës seksuale
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar këtë të hënë nobelistin Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ata janë pajtuar ...
InFokusi | 11-Nov-2019 22:38
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar këtë të hënë nobelistin Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ata janë pajtuar ...

Dhunimet dhe tmerri i luftës në Kosovë, flasin të mbijetuarat
Laureati i Çmimit Nobel për Paqe 2018, Denis Mukëege, tha se Serbia gjatë luftës ka përdorur përdhunimin si teknikë për të bërë spastrim etnik në Kosovë. Ai tha se në Kosovë përdhunimi është përdorur për të detyruar ...
ABCNews | 11-Nov-2019 21:09
Laureati i Çmimit Nobel për Paqe 2018, Denis Mukëege, tha se Serbia gjatë luftës ka përdorur përdhunimin si teknikë për të bërë spastrim etnik në Kosovë. Ai tha se në Kosovë përdhunimi është përdorur për të detyruar ...

Ambasadori Kosnett ka një porosi për qeverinë e ardhshme
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...
Gazeta Observer | 11-Nov-2019 22:34
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...

Osmani takohet me nobelistin Mukwege – flasin për viktimat e dhunës seksuale
Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot nobelistin e sivjetmë Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ...
Medial | 11-Nov-2019 22:30
Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot nobelistin e sivjetmë Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ...

Nobelisti Mukwege, viktimat e dhunës seksuale mbetën pa drejtësi (VIDEO)
Nga kontinenti afrikan në Kosovë erdhi një nobelist. Ai u interesua për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në fund të viteve të ’90-ta. Denis Mukwege u zhgënjye kur kuptoi se asnjë rast nuk është dënuar për krimin ...
Klan Kosova | 11-Nov-2019 22:30
Nga kontinenti afrikan në Kosovë erdhi një nobelist. Ai u interesua për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në fund të viteve të ’90-ta. Denis Mukwege u zhgënjye kur kuptoi se asnjë rast nuk është dënuar për krimin ...

Fituesi i çmimit Nobel: Në Kosovë përdhunimet janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik
Ai i bëri këto komente në Prishtinë, ku po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare në kuadër të shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Qendrës së Kosovës për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës, organizatë kjo ...
Lajminet | 11-Nov-2019 22:26
Ai i bëri këto komente në Prishtinë, ku po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare në kuadër të shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Qendrës së Kosovës për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës, organizatë kjo ...

Kosnett porosit qeverinë e ardhshme t’i trajtojë dinjitetshëm të mbijetuarit dhunimeve të luftës së fundit
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 20:30
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...

Osmani takohet me nobelistin Mukwege – flasin për viktimat e dhunës seksuale
Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot nobelistin e sivjetmë Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ...
Klan Kosova | 11-Nov-2019 22:23
Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot nobelistin e sivjetmë Denis Mukwege, ku kanë diskutuar për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Osmani ka thënë se ...

Porosia që Kosnett dha sot për qeverinë në ardhje
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...
Gazeta Monitor | 11-Nov-2019 21:30
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...

Kosnett porosi për qeverinë e re: Trajtoni dinjitetshëm të mbijetuarit e luftës së fundit
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...
InFokusi | 11-Nov-2019 21:30
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...

Kurti pret në takim fituesin e çmimit nobel Mukwege
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka pritur në takim fituesin e çmimit nobel për paqe Denis Mukwege. Kurti dhe Mugwege bashkëbiseduan për rëndësinë e trajtimit të krimeve të luftës, për nevojën e gjykimit të ...
Medial | 11-Nov-2019 21:16
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka pritur në takim fituesin e çmimit nobel për paqe Denis Mukwege. Kurti dhe Mugwege bashkëbiseduan për rëndësinë e trajtimit të krimeve të luftës, për nevojën e gjykimit të ...

Kurti pret në takim fituesin e çmimit nobel Mukwege
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka pritur në takim fituesin e çmimit nobel për paqe Denis Mukwege. Kurti dhe Mugwege bashkëbiseduan për rëndësinë e trajtimit të krimeve të luftës, për nevojën e gjykimit të ...
Klan Kosova | 11-Nov-2019 21:04
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka pritur në takim fituesin e çmimit nobel për paqe Denis Mukwege. Kurti dhe Mugwege bashkëbiseduan për rëndësinë e trajtimit të krimeve të luftës, për nevojën e gjykimit të ...

Kurti takon nobelistin Mukwege, dakordohen që rastet dhunës seksuale duhet të trajtohen me prioritet nga Prokuroria Speciale
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, deputeten e legjislaturës së re, Saranda Bogujevci dhe Drejtuesen e Sekretariatit të Gruas Aktiviste në Lëvizje, Nazlie Bala, kanë ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 19:49
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, deputeten e legjislaturës së re, Saranda Bogujevci dhe Drejtuesen e Sekretariatit të Gruas Aktiviste në Lëvizje, Nazlie Bala, kanë ...

Mukwege: Në Kosovë përdhunimet janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik
Fituesi i çmimit Nobel për Paqe për vitin 2018, Dr. Denis Mukwege, tha të hënën se përdhunimet gjatë luftës në Kosovë janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik. Ai i bëri këto komente në Prishtinë, ku po merr pjesë në ...
Zeri Amerikes | 11-Nov-2019 20:40
Fituesi i çmimit Nobel për Paqe për vitin 2018, Dr. Denis Mukwege, tha të hënën se përdhunimet gjatë luftës në Kosovë janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik. Ai i bëri këto komente në Prishtinë, ku po merr pjesë në ...

?Kosnett e porosit qeverinë e ardhshme të trajtojë dinjitetshëm të mbijetuarit e luftës së fundit
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...
Indeks Online | 11-Nov-2019 20:40
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...

Kosnett porosi për qeverinë e re: Trajtoni dinjitetshëm të mbijetuarit e luftës së fundit
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...
Gazeta Express | 11-Nov-2019 20:30
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...

Kjo është porosia e Kosnett për Qeverinë e Re
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...
Zeri | 11-Nov-2019 20:30
Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved