ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 02:04

Arrogancë ndaj Alvinit, shkarkohet ambasadori shqiptar në Turqi, Gent Gazheli

Arrogancë ndaj Alvinit, shkarkohet ambasadori shqiptar në Turqi, Gent Gazheli
mapo.al Gent Gazheli nuk do të jetë më ambasadori i Shqipërisë në Turqi. Burime nga Kuvendi bëjnë me dije se në këtë institucion qeveria ka dërguar emrin e ri që do e zëvendësojë. Mësohet se tashmë gjithçka është ...
Mapo | 11-Nov-2019 20:54
mapo.al Gent Gazheli nuk do të jetë më ambasadori i Shqipërisë në Turqi. Burime nga Kuvendi bëjnë me dije se në këtë institucion qeveria ka dërguar emrin e ri që do e zëvendësojë. Mësohet se tashmë gjithçka është ...

Elbasan/ Familjarët hyjnë në banesë, e gjejnë të varur të moshuarin
mapo.al Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Elbasanit. Një 71-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur. Policia njofton se kanë qenë familjarët e të moshuarit, që e kanë gjetur atë të varur, kur kanë ...
Mapo | 11-Nov-2019 20:40
mapo.al Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Elbasanit. Një 71-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur. Policia njofton se kanë qenë familjarët e të moshuarit, që e kanë gjetur atë të varur, kur kanë ...

Opozita mblidhet për Ref.Zgjedhore, Bylykbashi: Jo blerjes së votave
mapo.al Ka përfunduar mbledhja e Grupit Parlamentar të opozitës së bashkuar, për Reformën Zgjedhore. Jashtë selisë blu, ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi tha se opozita ka propozime konkrete sa i përket procesit të ...
Mapo | 11-Nov-2019 20:30
mapo.al Ka përfunduar mbledhja e Grupit Parlamentar të opozitës së bashkuar, për Reformën Zgjedhore. Jashtë selisë blu, ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi tha se opozita ka propozime konkrete sa i përket procesit të ...

Tha se kanë marrë lekë e shtëpi, banorët e Astirit: Veliaj mashtron!
mapo.al Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, sot në mesditë kryetari i bashkisë Erion Veliaj tha se një pjesë e banorëve të Astirit kanë marrë paratë për ndërtimet që ata kanë pasur pa leje, si dhe disa të ...
Mapo | 11-Nov-2019 20:24
mapo.al Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, sot në mesditë kryetari i bashkisë Erion Veliaj tha se një pjesë e banorëve të Astirit kanë marrë paratë për ndërtimet që ata kanë pasur pa leje, si dhe disa të ...

“Po vijnë fadromat”/ Banorët e Astirit dalin në rrugë pas alarmit
mapo.al Pas paralajmërimit të INUK se sot në mëngjes ishte afati kur banorët e Astirit duhej të lironin banesat pasi do të zhvillohej aksioni për shembjen e tyre, banorët kanë dalë në protestë për ta kundërshtuar këtë ...
Mapo | 11-Nov-2019 19:44
mapo.al Pas paralajmërimit të INUK se sot në mëngjes ishte afati kur banorët e Astirit duhej të lironin banesat pasi do të zhvillohej aksioni për shembjen e tyre, banorët kanë dalë në protestë për ta kundërshtuar këtë ...

Zyrtare/ UEFA: Shqipëri-Francë do të luhet te “Arena Kombëtare”
mapo.al “Arena Kombëtare” ka kaluar me sukses të gjitha testet për të qenë gati për të pritur një ndeshje të rëndësishme. Një ditë më parë në prani të ekspertëve të UEFA-s, u zhvillua ndeshja e futbollit të femrave mes ...
Mapo | 11-Nov-2019 19:22
mapo.al “Arena Kombëtare” ka kaluar me sukses të gjitha testet për të qenë gati për të pritur një ndeshje të rëndësishme. Një ditë më parë në prani të ekspertëve të UEFA-s, u zhvillua ndeshja e futbollit të femrave mes ...

E bujshme/ Ronaldo refuzoi testet anti-doping
mapo.al Cristiano Ronaldo rrëzikon të dënohet. Është kjo deklarata e bujshme e ish sulmuesit, Antonio Cassano, i cili zbulon se largimi i portugezit në drejtim të dhomave të zhveshjeve mund t’i kushtojë shtrenjtë. Në ...
Mapo | 11-Nov-2019 19:16
mapo.al Cristiano Ronaldo rrëzikon të dënohet. Është kjo deklarata e bujshme e ish sulmuesit, Antonio Cassano, i cili zbulon se largimi i portugezit në drejtim të dhomave të zhveshjeve mund t’i kushtojë shtrenjtë. Në ...

Aksident në Lezhë, plagoset drejtuesi i motorit
mapo.al Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Lezhë. Sipas raportimeve të para, drejtuesi i një motori, ka humbur kontrollin dhe për pasojë është aksidentuar duke mbetur i plagosur. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në ...
Mapo | 11-Nov-2019 18:40
mapo.al Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Lezhë. Sipas raportimeve të para, drejtuesi i një motori, ka humbur kontrollin dhe për pasojë është aksidentuar duke mbetur i plagosur. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në ...

Video/ Mamaja nuk e puthi kur iku në punë, reagimi epik i vogëlushit
mapo.al Ky është momenti epik, kur një vogëlush 2-vjeçar tregon revoltimin e tij, sepse nëna ishte larguar për në punë, pa e puthur atë. Vogëlushi i zemëruar me emrin Alexandër, nga Jacksonville, Florida, sapo kishte ...
Mapo | 11-Nov-2019 18:36
mapo.al Ky është momenti epik, kur një vogëlush 2-vjeçar tregon revoltimin e tij, sepse nëna ishte larguar për në punë, pa e puthur atë. Vogëlushi i zemëruar me emrin Alexandër, nga Jacksonville, Florida, sapo kishte ...

Stamboll/ Gjendet i vdekur ish-agjenti sekret britanik
mapo.al Ashtu si në jetë, edhe vdekja e James Gustav Le Mesurier është tejet e mistershme. Trupi i pajetë i ish-agjentit të shërbimeve sekrete britanike u gjet gjatë natës në Stamboll, jo larg banesës ku jetonte prej ...
Mapo | 11-Nov-2019 18:07
mapo.al Ashtu si në jetë, edhe vdekja e James Gustav Le Mesurier është tejet e mistershme. Trupi i pajetë i ish-agjentit të shërbimeve sekrete britanike u gjet gjatë natës në Stamboll, jo larg banesës ku jetonte prej ...

Këto janë tre akuzat që mund të çojnë pas hekurave ish kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku
Ish-kreu i bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, i cili u shkarkua nga KQZ është shpallur sot në kërkim policor. Sakaq, janë tre akuza që mund ta çojnë pas hekuarve ish-kryebashkiakun. Kajmaku akuzohet për falsifikim të ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 17:52
Ish-kreu i bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, i cili u shkarkua nga KQZ është shpallur sot në kërkim policor. Sakaq, janë tre akuza që mund ta çojnë pas hekuarve ish-kryebashkiakun. Kajmaku akuzohet për falsifikim të ...

Njoftimi i OSHEE: 12-13 nëntor s’do kenë drita këto lagje në Tiranë
mapo.al OSHEE njofton se si rrjedhojë e punimeve për rikonstruksionin e kabinave, në datat 12-13 Nëntor do të stakohet energjia në disa zona në Tiranë. Sipas njoftimit të OSHEE-së, ndërprerje energjie do të ketë në ...
Mapo | 11-Nov-2019 17:52
mapo.al OSHEE njofton se si rrjedhojë e punimeve për rikonstruksionin e kabinave, në datat 12-13 Nëntor do të stakohet energjia në disa zona në Tiranë. Sipas njoftimit të OSHEE-së, ndërprerje energjie do të ketë në ...

“Zgjedhorja”/ Opozita mbledh grupin e punës, pikat që do shqyrtohen
mapo.al Opozita vijon punën për të patur gati Platformën dhe zgjidhjet ligjore lidhur me Reformën Zgjedhore, miratimi i së cilës është një nga kushtet e Bundestagut për hapjen e negociatave. Opozita ka propozuar edhe ...
Mapo | 11-Nov-2019 17:44
mapo.al Opozita vijon punën për të patur gati Platformën dhe zgjidhjet ligjore lidhur me Reformën Zgjedhore, miratimi i së cilës është një nga kushtet e Bundestagut për hapjen e negociatave. Opozita ka propozuar edhe ...

U ankua për faturën, punonjësi dhunon barbarisht klienten (Video)
mapo.al Punonjësi i restorantit Popeyes është arrestuar, pasi është filmuar nga kamerat e sigurisë duke rrahur brutalisht një kliente jashtë lokalit në Tennessee. Deriance Ra’Shaiel Hugher, 29-vjeç, është arrestuar nën ...
Mapo | 11-Nov-2019 17:35
mapo.al Punonjësi i restorantit Popeyes është arrestuar, pasi është filmuar nga kamerat e sigurisë duke rrahur brutalisht një kliente jashtë lokalit në Tennessee. Deriance Ra’Shaiel Hugher, 29-vjeç, është arrestuar nën ...

Tërhoqi vëmendjen, sa kushton ora e floririt që mban Kujtim Gjuzi?
mapo.al Deputeti, njëkohësisht kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, jo pak herë është bërë ‘objekt diskutimi’ në Kuvend apo në rrjete sociale. Kjo më së shumti për shkak të veshjes së veçantë me të cilën ai ...
Mapo | 11-Nov-2019 17:14
mapo.al Deputeti, njëkohësisht kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, jo pak herë është bërë ‘objekt diskutimi’ në Kuvend apo në rrjete sociale. Kjo më së shumti për shkak të veshjes së veçantë me të cilën ai ...

Votimi i anëtarëve të Kushtetueses, reagon edhe ambasadori gjerman
mapo.al Ambasada gjermane në Shqipëri ka reaguar pasi Kuvendi zgjodhi sot me votat e mazhorancës dhe opozitës së re, katër anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese . Në një deklaratë për mediat ambasadori gjerman në ...
Mapo | 11-Nov-2019 17:14
mapo.al Ambasada gjermane në Shqipëri ka reaguar pasi Kuvendi zgjodhi sot me votat e mazhorancës dhe opozitës së re, katër anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese . Në një deklaratë për mediat ambasadori gjerman në ...

Itali/ Kokainë dhe 30 mijë €, arrestohet shqiptari (DETAJE)
mapo.alm Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike, kryesisht kokainë. Mediat italiane raportojnë se shqiptari i arrestuar është identifikuar si A.M., ...
Mapo | 11-Nov-2019 17:04
mapo.alm Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike, kryesisht kokainë. Mediat italiane raportojnë se shqiptari i arrestuar është identifikuar si A.M., ...

Gol fantastik, irlandezi shënon nga 60 metra distancë (Video)
mapo.al Një gol spektakolar është shënuar në kampionatin Irlandez të futbollit. Futbollisti, Connor McDermott shënoi një gol fantastik, nga më tepër se 60 metra distancë, në ndeshjen Cliftonville-Warrenpoint Town. ...
Mapo | 11-Nov-2019 16:53
mapo.al Një gol spektakolar është shënuar në kampionatin Irlandez të futbollit. Futbollisti, Connor McDermott shënoi një gol fantastik, nga më tepër se 60 metra distancë, në ndeshjen Cliftonville-Warrenpoint Town. ...

Shpallet në kërkim Agim Kajmaku! Urdhër arresti, firmosi si kryebashkiak edhe pas shkarkimit
Agim Kajmaku gjendet jo vetëm në listën e kryebashkiakëve më jetëshkurtër në detyrë, por tashmë gjendet edhe në listen e të kërkuarve.
Top Channel | 11-Nov-2019 16:16
Agim Kajmaku gjendet jo vetëm në listën e kryebashkiakëve më jetëshkurtër në detyrë, por tashmë gjendet edhe në listen e të kërkuarve.

Prindërit shqiptarë po trafikojnë djemtë në tregun e drogës në Angli
mapo.al Një investigim i medias britanike ‘The Telegraph’, ka zbuluar se prindërit shqiptarë po trafikojnë (kontrabandojnë) fëmijët e tyre (djemtë) adoleshentë, në mënyrë që t’i bashkohen oraganizatave kriminale që ...
Mapo | 11-Nov-2019 16:46
mapo.al Një investigim i medias britanike ‘The Telegraph’, ka zbuluar se prindërit shqiptarë po trafikojnë (kontrabandojnë) fëmijët e tyre (djemtë) adoleshentë, në mënyrë që t’i bashkohen oraganizatave kriminale që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved