ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/12/2019 08:51

Kurti: Do të kemi një qeveri të ndryshimeve progresive

Kurti: Do të kemi një qeveri të ndryshimeve progresive
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Daniela Barishiq dhe sekretarin e Parë të Ambasadës së Kroacisë, Zlatko Vnuçec, të cilët i njoftoi për procesin e ...
Top Channel | 11-Nov-2019 17:27
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Daniela Barishiq dhe sekretarin e Parë të Ambasadës së Kroacisë, Zlatko Vnuçec, të cilët i njoftoi për procesin e ...

Në Kosovë kundërshtohet ashpër “mini-Shengeni ballkanik”
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa Mustafa.
Top Channel | 11-Nov-2019 12:48
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa Mustafa.

Takohen gjatë javës, marrëveshja VV – LDK në pritje të Albin Kurtit e Isa Mustafës
Ende nuk ka datë për takimin në mes të liderëve të Vetëvendosjes e LDK-së. Partia e Albin Kurtit ka thënë për Gazetën Express se një takim i tillë pritet të ndodhë këto ditë, por që ende nuk është caktuar ndonjë datë.
Top Channel | 11-Nov-2019 12:28
Ende nuk ka datë për takimin në mes të liderëve të Vetëvendosjes e LDK-së. Partia e Albin Kurtit ka thënë për Gazetën Express se një takim i tillë pritet të ndodhë këto ditë, por që ende nuk është caktuar ndonjë datë.

“Po krijojmë një Ballkan të ri, jo Jugosllavi të re”, DW: Ekonomistët kanë rezerva për mini-Shengenin
Liderët e Ballkanit Perëndimor në Ohër të Maqedonisë së Veriut diskutuan iniciativat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik përmes lëvizjes së lirë të njerëzve e mallrave. Por ekonomistët kanë rezerva për ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 09:26
Liderët e Ballkanit Perëndimor në Ohër të Maqedonisë së Veriut diskutuan iniciativat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik përmes lëvizjes së lirë të njerëzve e mallrave. Por ekonomistët kanë rezerva për ...

Në Kosovë kundërshtohet ashpër “mini-Shengeni ballkanik”
mapo.al Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...
Mapo | 11-Nov-2019 12:36
mapo.al Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...

Kush po e pengon heqjen e kufirit Shqipëri-Kosovë?
Ideja e lëvizjes së lirë të njerëzve dhe mallrave mes Shqipërisë dhe Kosovës është e hershme. Diskutimet e para mes dy qeverive kanë filluar që kur Hashim Thaçi ishte kryeministër e më pas kanë vijuar me Isa Mustafën ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 10:31
Ideja e lëvizjes së lirë të njerëzve dhe mallrave mes Shqipërisë dhe Kosovës është e hershme. Diskutimet e para mes dy qeverive kanë filluar që kur Hashim Thaçi ishte kryeministër e më pas kanë vijuar me Isa Mustafën ...

“Po krijojmë një Ballkan të ri, jo Jugosllavi të re”
Liderët e Ballkanit Perëndimor në Ohër të Maqedonisë së Veriut diskutuan iniciativat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik përmes lëvizjes së lirë të njerëzve e mallrave. Por ekonomistët kanë rezerva për ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 09:43
Liderët e Ballkanit Perëndimor në Ohër të Maqedonisë së Veriut diskutuan iniciativat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik përmes lëvizjes së lirë të njerëzve e mallrave. Por ekonomistët kanë rezerva për ...

BeH dhe Mali i Zi pa qëndrim të prerë për “Mini-Shengenin”
Kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës, Denis Zvizdiq pas takimit të sotëm të liderëve të Ballkanit Perëndimor tha se BeH nuk ka qëndrim përfundimtar për të nismën e liderëve të Ballkanit ...
Top Channel | 10-Nov-2019 17:58
Kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës, Denis Zvizdiq pas takimit të sotëm të liderëve të Ballkanit Perëndimor tha se BeH nuk ka qëndrim përfundimtar për të nismën e liderëve të Ballkanit ...

Në Kosovë kundërshtohet ashpër “mini-Shengeni ballkanik”
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...
Telegraf | 11-Nov-2019 14:18
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...

DW: Në Kosovë kundërshtohet ashpër “mini-Shengeni ballkanik”
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...
VizionPlus | 11-Nov-2019 14:11
Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i çojnë në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia, thotë Isa ...

Minishengeni, ekspertët e ekonomisë: Nuk funksionon nëse nuk përfshihen 6 shtetet
Ekspertët e ekonomisë janë në një mëndje kur thonë se projekti për një “minishengen ballkanik” është një nisëm pozitive, por efektiviteti i tij do të varet vetëm nga përfshirja e të 6 vendeve të rajonit. “Përfitimi i ...
VizionPlus | 11-Nov-2019 13:49
Ekspertët e ekonomisë janë në një mëndje kur thonë se projekti për një “minishengen ballkanik” është një nisëm pozitive, por efektiviteti i tij do të varet vetëm nga përfshirja e të 6 vendeve të rajonit. “Përfitimi i ...

Isa Mustafa: E kemi provuar njëherë Jugosllavinë
Isa Mustafa për “mini-Schengenin”: E kemi provuar njëherë Jugosllavinë Lideri i LDK-së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e “Shengenit Ballkanik”, ndërsa ka deklaruar ...
Telegraf | 11-Nov-2019 10:45
Isa Mustafa për “mini-Schengenin”: E kemi provuar njëherë Jugosllavinë Lideri i LDK-së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e “Shengenit Ballkanik”, ndërsa ka deklaruar ...

Pse Kosova ia ka drojën “Shengenit ballkanik”?
Pjesëmarrja apo bojkotimi i nismave rajonale, siç është rasti me Mini-“Shengenin ballkanik”, është çështje që i ndanë në dy anë, për dhe kundër, edhe njohësit e çështjeve ekonomike në Prishtinë. Disa nga ekspertët e ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 19:11
Pjesëmarrja apo bojkotimi i nismave rajonale, siç është rasti me Mini-“Shengenin ballkanik”, është çështje që i ndanë në dy anë, për dhe kundër, edhe njohësit e çështjeve ekonomike në Prishtinë. Disa nga ekspertët e ...

Samiti në Ohër, reagon Basha: Dështimi nuk mund të zëvendësohet nga propoganda
Lulëzim Basha ka reaguar në Twitter për takimin që Rama pati në Ohër me Zaev dhe Vuçiç dhe shkruan se : Dështimi nuk mund të zëvendësohet nga propoganda.
Top Channel | 10-Nov-2019 16:47
Lulëzim Basha ka reaguar në Twitter për takimin që Rama pati në Ohër me Zaev dhe Vuçiç dhe shkruan se : Dështimi nuk mund të zëvendësohet nga propoganda.

Reagon edhe Kurti: Samiti i Ohrit nuk është dashur të mbahej
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për ta mbajtur Samitin e Ohrit. Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe mini ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 17:43
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për ta mbajtur Samitin e Ohrit. Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe mini ...

Kurti në takim me ambasadoren kroate: Do të kemi një qeveri të ndryshimeve progresive
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për krzeministër, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Daniela Barishiq dhe sekretarin e Parë të Ambasadës së Kroacisë, Zlatko Vnuçec, të cilët ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 17:24
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për krzeministër, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Daniela Barishiq dhe sekretarin e Parë të Ambasadës së Kroacisë, Zlatko Vnuçec, të cilët ...

Albin Kurti kundër Ramës: Samiti i Ohrit nuk duhej të mbahej fare
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mini-Shengenit të Ballkanit. Kosova nuk mori pjesë në takimin e Ohrit, pasi Hashim Thaçi e refuzoi ftesën. Kurti thotë se ...
Lapsi | 11-Nov-2019 20:49
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mini-Shengenit të Ballkanit. Kosova nuk mori pjesë në takimin e Ohrit, pasi Hashim Thaçi e refuzoi ftesën. Kurti thotë se ...

BE “shuplakë” Ramës, Vuçiç dhe Zaevit për “Mini-Schengenin”: Duhen përfshirë të gjitha vendet e rajonit
Ditën e djeshme u zhvillua në Ohër takimi i dytë i tre liderëve, kryeministrit Edi Rama, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për “Mini Schengenin Ballkanik”. ...
ABCNews | 11-Nov-2019 20:01
Ditën e djeshme u zhvillua në Ohër takimi i dytë i tre liderëve, kryeministrit Edi Rama, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për “Mini Schengenin Ballkanik”. ...

Albin Kurti reagon për samitin e Ohrit: Nuk duhej të mbahej
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sot se samiti i Ohrit nuk është dashur të mbahet. Ai vuri në dukje se në Ohër nuk ishte Kosova dhe se Mali i Zi dhe ...
ABCNews | 11-Nov-2019 18:30
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sot se samiti i Ohrit nuk është dashur të mbahet. Ai vuri në dukje se në Ohër nuk ishte Kosova dhe se Mali i Zi dhe ...

Rama: Mendoj dhe punoj për interesat e Shqipërisë e të Kosovës, duhet të bëjmë gjëra me zgjuarsi
Fill pas përfundimit të konferencës së mbajtur mes kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic dhe kryeministrit Edi Rama, ky i fundit iu bashkua një bashkëbisedimi me ...
Top Channel | 10-Nov-2019 15:13
Fill pas përfundimit të konferencës së mbajtur mes kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic dhe kryeministrit Edi Rama, ky i fundit iu bashkua një bashkëbisedimi me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved