ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 21:39

Zgjedhja e anëtarit të 2-të në Kushtetuese, Presidenca-KED: Kompetencë e Kuvendit, cilido që ushqen iluzione për bllokim e saj do zhgënjehet

Zgjedhja e anëtarit të 2-të në Kushtetuese, Presidenca-KED: Kompetencë e Kuvendit, cilido që ushqen iluzione për bllokim e saj do zhgënjehet
TIRANË Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli dhe botoi në fletoren zyrtare listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur nga kreu i shtetit, Ilir ...
Medial | 09-Nov-2019 22:29
TIRANË Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli dhe botoi në fletoren zyrtare listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur nga kreu i shtetit, Ilir ...

Blushi : Cilido që do të bllokojë Gjykatën Kushtetuese, do të zhgënjehet shumë rëndë!
Tensionet mes presidenti Ilir Meta dhe maxhorancës janë ngritur sërish. Ndërsa kjo e fundit ka paralajmëruar se kuvendi do të miratojë të hënën dy emrat për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese edhe pse presidenti ka ...
RTSH | 09-Nov-2019 22:02
Tensionet mes presidenti Ilir Meta dhe maxhorancës janë ngritur sërish. Ndërsa kjo e fundit ka paralajmëruar se kuvendi do të miratojë të hënën dy emrat për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese edhe pse presidenti ka ...

Gjykata Kushtetuese/ Presidenca: Presim votimin e Kuvendit për anëtarin e dytë
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, në një reagim ka sqaruar si do të vijojë procesi për plotësimin e vakancave për Gjykatën Kushtetuese. Blushi sqaron se presidenti është në pritje që Kuvendi të votojë ...
Dritare | 09-Nov-2019 21:14
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, në një reagim ka sqaruar si do të vijojë procesi për plotësimin e vakancave për Gjykatën Kushtetuese. Blushi sqaron se presidenti është në pritje që Kuvendi të votojë ...

Ilir Meta: Cilido që tenton bllokimin e Kushtetueses do zhgënjehet rëndë
Zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi, i pyetur nga gazetarët se kur Meta do të emërojë gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese dhe qëndrimet e bëra publike deri më tani për këtë proces, bën me dije se “funksionimi normal ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 21:14
Zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi, i pyetur nga gazetarët se kur Meta do të emërojë gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese dhe qëndrimet e bëra publike deri më tani për këtë proces, bën me dije se “funksionimi normal ...

Këmbëngulja e Metës për të emëruar partneren e Enkelejd Alibejat anëtare të Gjykatës Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...
Lexo | 09-Nov-2019 21:14
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...

Reagim i Zëdhënësit të Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi
Pas botimit në Fletoren Zyrtare lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për gjyqtarë pranë Gjykatës Kushtetuese, vjen reagimi i zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushi. Sipas tij, nuk ekziston asnjë individ apo ...
Telegraf | 09-Nov-2019 20:55
Pas botimit në Fletoren Zyrtare lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për gjyqtarë pranë Gjykatës Kushtetuese, vjen reagimi i zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushi. Sipas tij, nuk ekziston asnjë individ apo ...

Anëtari i dytë i Kushtetueses, Presidenca: Kushtetuta e qartë, kompetencë e Kuvendit
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...
Medial | 09-Nov-2019 21:00
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...

“Lufta” e presidentit Meta për të emëruar partneren e Enkelejd Alibejat anëtare të Gjykatës Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 20:55
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...

Zgjedhja e anëtarit të 2-të në Kushtetuese, Presidenca-KED: Kompetencë e Kuvendit, cilido që ushqen iluzione për bllokim e saj do zhgënjehet
TIRANË Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli dhe botoi në fletoren zyrtare listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur nga kreu i shtetit, Ilir ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 20:45
TIRANË Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli dhe botoi në fletoren zyrtare listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur nga kreu i shtetit, Ilir ...

Emërimi i anëtarit të dytë në Kushtetuese, reagon presidenca: Zgjidhet nga Kuvendi sipas radhës që dikton Kushtetuta
Vjen reagimi i presidencës pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, e publikuar sot në Fletoren Zyrtare. I pyetur nga mediat se kur Presidenti ...
Politiko | 09-Nov-2019 20:55
Vjen reagimi i presidencës pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, e publikuar sot në Fletoren Zyrtare. I pyetur nga mediat se kur Presidenti ...

Zgjedhja e gjyqtarit të ‘Kushtetueses’, Presidenca: Do e dekretojmë menjëherë pas Kuvendit
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, ka reaguar mbi procedurën që do të ndjekë Ilir Meta për emërimin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 09-Nov-2019 20:44
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, ka reaguar mbi procedurën që do të ndjekë Ilir Meta për emërimin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese.

Anëtari i dytë i Kushtetueses, Presidenca: Kushtetuta e qartë, kompetencë e Kuvendit
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 20:55
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...

Kandidatët për në ‘Kushtetuese’ botohen në Fletoren Zyrtare, Presidenti tani duhet të zgjedhë
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur gjyqtarin e dytë në ‘Kushtetuese’.
Top Channel | 09-Nov-2019 19:27
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur gjyqtarin e dytë në ‘Kushtetuese’.

Përplasja për Kushtetuesen, KED “sfidon” Metën. Botohet në fletoren zyrtare lista përfundimtare e kandidatëve, Arta Vorpsi zgjidhet e para
TIRANË Në limetet e afatit për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vetëm dy ditë më parë, refuzoi të ndërmarrë këtë hap. Për këtë, Ilir Meta i dërgoi dhe një letër ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 19:05
TIRANË Në limetet e afatit për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vetëm dy ditë më parë, refuzoi të ndërmarrë këtë hap. Për këtë, Ilir Meta i dërgoi dhe një letër ...

Anëtari i dytë i ‘Kushtetueses’, Meta: Kompetencë e Kuvendit, jo e Presidentit
mapo.al Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur kreu i shtetit Ilir Meta, ka ardhur menjëherë një ...
Mapo | 09-Nov-2019 20:55
mapo.al Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur kreu i shtetit Ilir Meta, ka ardhur menjëherë një ...

‘Përplasja’ me KED për emërimin e Arta Vorpsit dhe shpalljen e listës përfundimtare të kandidatëve për Kushtetuesen, reagon Presidenca
Postuar: 09/11/2019 - 20:51 Menjëherë pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, pa marrë parasysh vendimin e presidentit Ilir Meta, ka ardhur reagimi nga ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 20:55
Postuar: 09/11/2019 - 20:51 Menjëherë pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, pa marrë parasysh vendimin e presidentit Ilir Meta, ka ardhur reagimi nga ...

KED shpall të parën Arta Vorpsin për Kushtetuesen, Ilir Meta tani duhet të zgjedhë
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Arta Vorpsi rezulton e para. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 18:57
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Arta Vorpsi rezulton e para. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur ...

Ilir Meta do të dekretojë si gjyqtare partneren e Enkelejd Alibeajt, ja kush është Marsida Xhaferllari dhe lidhja me ish deputetin
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në një letër drejtuar Kuvendit dhe KED, kreu i shtetit nënvizonte se “kishte hasur ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 17:18
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në një letër drejtuar Kuvendit dhe KED, kreu i shtetit nënvizonte se “kishte hasur ...

Meta kërkoi pezullimin e procesit, PS e vendosur, Balla: Të hënën votojmë dy anëtarët e Kushtetueses
TIRANE Pavarësisht letrës së Presidentit të Republikës për pezullimin e procesit për anëtarët e gjyaktës kushtetuese, PS duket e vendosur t’i votojë ato ditën e hënë në Kuvend. Në fjalën e tij në takimin e PS, ku ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 11:13
TIRANE Pavarësisht letrës së Presidentit të Republikës për pezullimin e procesit për anëtarët e gjyaktës kushtetuese, PS duket e vendosur t’i votojë ato ditën e hënë në Kuvend. Në fjalën e tij në takimin e PS, ku ...

“Të hënën votojmë 2 anëtarin e ri”,kreu i Komisionit të Ligjeve: Presidenti nuk e bllokon dot Kushtetuesen
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 16:54
TIRANE Mazhoranca konsideron Arta Vorpsin, kandidaten e renditur nga Këshilli Emërimeve në Drejtësi në krye të listës e cila i është vënë në dispozicion institucionit të Presidentit, automatikisht të zgjedhur si anëtare ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved