ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 22:52

Verifikim prokurorëve të Bashës/ Shefja e Prokurorisë së Tiranës: Do ndërhyj për zgjidhjen e situatës

Verifikim prokurorëve të Bashës/ Shefja e Prokurorisë së Tiranës: Do ndërhyj për zgjidhjen e situatës
Njëri prej tre prokurorëve të dosjes Basha, Kol Hysenaj, nuk është vënë në dijeni nga dy prokurorët e tjerë të çështjes për vendimin e marrë në lidhje me përfundimin e hetimeve.
Top Channel | 09-Nov-2019 15:38
Njëri prej tre prokurorëve të dosjes Basha, Kol Hysenaj, nuk është vënë në dijeni nga dy prokurorët e tjerë të çështjes për vendimin e marrë në lidhje me përfundimin e hetimeve.

Akuza rrëzoi “pastrimin e parave”/ Nik Muzin u pendua, do flasë, kërkon garanci nga Shqipëria
“U rrëzua 90 përqind e akuzës false”. Kjo është deklarata e kryetarit të Partisë Lulzim Basha.
Top Channel | 09-Nov-2019 15:38
“U rrëzua 90 përqind e akuzës false”. Kjo është deklarata e kryetarit të Partisë Lulzim Basha.

Verifikim prokuroreve te Bashes/ Shefja e Prokurorise Tirane: Do nderhyj per zgjidhjen e situates
Njëri prej tre prokurorëve të dosjes Basha, Kol Hysenaj, nuk është vënë në dijeni nga dy prokurorët e tjerë të çështjes për vendimin e marrë në lidhje me përfundimin e hetimeve. Për këtë arsye, në letrën që prokuroria e ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 15:18
Njëri prej tre prokurorëve të dosjes Basha, Kol Hysenaj, nuk është vënë në dijeni nga dy prokurorët e tjerë të çështjes për vendimin e marrë në lidhje me përfundimin e hetimeve. Për këtë arsye, në letrën që prokuroria e ...

Kë lumturuan kaq shumë, hetimet për lobimin rus!
Nga Alfred Peza Ndërkohë që e gjithë media zien, i vetmi që nuk ka folur, është pikërisht ai. Lulzim Basha. Aaaaa… Më falni se harrova. Edhe Sali Berisha! Ata që komentojnë ditë e natë, për çdo gjë për këdo në këtë ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 14:13
Nga Alfred Peza Ndërkohë që e gjithë media zien, i vetmi që nuk ka folur, është pikërisht ai. Lulzim Basha. Aaaaa… Më falni se harrova. Edhe Sali Berisha! Ata që komentojnë ditë e natë, për çdo gjë për këdo në këtë ...

Lobimi rus/ Zbardhen letër-porositë nga Skocia, ja si një kompani fantazmë e lidhur me rusët pagoi 150 mijë $ për PD-në
Shqiptarja.com ka zbardhur dosjen e prokurorisë me 65 faqe për lobimin rus të PD-së në SHBA për të cilën autoritetet shqiptare kanë marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, Arben Ristanin dhe financierin e PD Ilir ...
Lexo | 09-Nov-2019 14:35
Shqiptarja.com ka zbardhur dosjen e prokurorisë me 65 faqe për lobimin rus të PD-së në SHBA për të cilën autoritetet shqiptare kanë marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, Arben Ristanin dhe financierin e PD Ilir ...

675 mijë dollarët/ Bushati ironizon Bashën: Ka qenë përgjumësh kur i është ofruar kontrata
Duke folur në një intervistë për Report Tv, deputeti i PS, Ervin Bushati ka komentuar në lidhje me marrjen të pandehur të Lulzim Bashës për lobimin 675 mijë dollarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes kompanisë ...
Lexo | 09-Nov-2019 13:08
Duke folur në një intervistë për Report Tv, deputeti i PS, Ervin Bushati ka komentuar në lidhje me marrjen të pandehur të Lulzim Bashës për lobimin 675 mijë dollarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes kompanisë ...

Basha rrezikon deri në 7 vite burg, deputetët socialistë e ironizojnë: Mos ka qenë në gjumë, mbase nuk shpëton me raport mjekësor (Ndërsa reagimi i Xhafajt nuk pritej)
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 4 deputetë dhe figura kryesore të PS-së reaguan ndaj çështjes së dërgimit në Gjykatën e Tiranës së Lulzim Bashës si i pandehur për falsifikim e dokumenteve të lobimit rus të dyshimtë në ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 12:36
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 4 deputetë dhe figura kryesore të PS-së reaguan ndaj çështjes së dërgimit në Gjykatën e Tiranës së Lulzim Bashës si i pandehur për falsifikim e dokumenteve të lobimit rus të dyshimtë në ...

Pyetja së cilës Lulzim Basha duhet t’i japë përgjigje menjëherë
Nga Altin Ketro Dua të them qysh në fillim që Partia Demokratike e ka më të fuqishme propagandën për të goditur kundërshtarin, sesa Partia Socialiste. Kur zbulon qoftë edhe inkriminimin sado të vogël të një përfaqësuesi ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 09:31
Nga Altin Ketro Dua të them qysh në fillim që Partia Demokratike e ka më të fuqishme propagandën për të goditur kundërshtarin, sesa Partia Socialiste. Kur zbulon qoftë edhe inkriminimin sado të vogël të një përfaqësuesi ...

Zëri i Amerikës: Lulzim Basha akuzohet për falsifikim dokumentesh
Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e përgjithshëm Arben ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 22:42
Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e përgjithshëm Arben ...

Basha ne gjyq per lobimin rus, Manja-Hysi: Urojme mos te dale me raport mjekesor
TIRANE-Socialistët i kërkojnë Lulzim Bashës që të lerë akuzat kundër shumicës, por të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i pyetur nga gazetarja e Report ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 12:36
TIRANE-Socialistët i kërkojnë Lulzim Bashës që të lerë akuzat kundër shumicës, por të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i pyetur nga gazetarja e Report ...

Basha rrezikon deri në 7 vite burg, deputeti i PS jep mesazhin e fortë për kreun e PD: Urojmë mos shpëtojë me raport mjekësor si në...
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i ka kërkuar kreut të PD, Lulzim Bashës të lërë akuzat dhe të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. I pyetur nga Report Tv ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 12:29
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i ka kërkuar kreut të PD, Lulzim Bashës të lërë akuzat dhe të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. I pyetur nga Report Tv ...

Hetimet për lobimin rus, flet sërish Arben Ristani dhe kërcënon Bashën: As unë dhe as financieri nuk e njohim Nik Muzin. Kjo histori nuk do përfundojë me kaq
Ish sekretari i Pergjithshem demokrat Arben Ristani shprehet se ai dhe as financieri i PD Ilir Dervishi nuk e njohin shtetasin Nik Muzin, i cili ka deklaruar para drejtësisë amerikane se ka marrë 625 mijë dollarë për ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 21:32
Ish sekretari i Pergjithshem demokrat Arben Ristani shprehet se ai dhe as financieri i PD Ilir Dervishi nuk e njohin shtetasin Nik Muzin, i cili ka deklaruar para drejtësisë amerikane se ka marrë 625 mijë dollarë për ...

Dosja Basha/ Elisabeta Imeraj: Karanxha dhe Tako kanë vendosur të vetë-shpallen prokurorë të çështjes
Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se një nga tre ...
Top Channel | 08-Nov-2019 20:04
Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se një nga tre ...

Akuzat për falsifikim dokumentash, Basha: 90% e gënjeshtrës ra
Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash.
Top Channel | 08-Nov-2019 19:18
Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash.

Zbardhet dosja e Bashës për lobimin rus! Një amerikan i penduar do të tregojë të vërtetën për 650 mijë dollarët e fshehura nga PD
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...
Lexo | 09-Nov-2019 10:30
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...

Zbardhet pjesa tjetër e dosjes/ Si e argumentuan prokurorët çështjen e financimeve
Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor.
Top Channel | 08-Nov-2019 19:09
Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor.

Zbulimi i fortë i gazetarit: Ja cila është lidhja mes parave ruse të lobimit në SHBA dhe vilës së Bashës në Tiranë
Lorenc Vangjeli paralajmëron një lidhje të çuditshme mes personazheve të përfshirë në historinë e lobimit në SHBA të Partisë Demokratike, dyshimit për përdorimin e parave ruse dhe historisë së vilës me qera ku është ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 20:49
Lorenc Vangjeli paralajmëron një lidhje të çuditshme mes personazheve të përfshirë në historinë e lobimit në SHBA të Partisë Demokratike, dyshimit për përdorimin e parave ruse dhe historisë së vilës me qera ku është ...

E plotë/ Bien akuzat për lobimin rus ndaj Lulzim Bashës. Bllokohet në Prokurori dosja për kreun e PD-së, njëri nga prokurorët refuzon ta firmosë
Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e 675 mijë dollarë. Në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 18:36
Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e 675 mijë dollarë. Në ...

I pandehur nga Prokuroria, flet Basha: Rama hodhi akuza të rënda kundër nesh për të shkëputur vëmendjen nga skandalet qeveritare
Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pasi mediat raportuan se dosja në ngarkim të tij ka shkuar në gjykatë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha u shpreh se Rama ka hedhur lloj – lloj akuzash ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 18:32
Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pasi mediat raportuan se dosja në ngarkim të tij ka shkuar në gjykatë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha u shpreh se Rama ka hedhur lloj – lloj akuzash ...

Lulzim Basha në gjykatë, reagon Partia Demokratike: Akuzë e sajuar nga Rama
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës për të marrë të pandehur kreun e kësaj partie, Lulzim Basha për akuzën “falsifikim dokumentesh” në lidhje me lobimin 675.000 dollar në SHBA.
Top Channel | 08-Nov-2019 18:31
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës për të marrë të pandehur kreun e kësaj partie, Lulzim Basha për akuzën “falsifikim dokumentesh” në lidhje me lobimin 675.000 dollar në SHBA.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved