ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 21:29

Thaçi sqaron mospjesëmarrjen në Samitin e Ohrit: U anashkaluam qëllimisht

Thaçi sqaron mospjesëmarrjen në Samitin e Ohrit: U anashkaluam qëllimisht
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kritikuar për herë të parë mikun e tij, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Nëpërmjet një shkrimi, në llogarinë e tij zyrtare, në rrjetin social Facebook, në internet, Thaçi ka ...
Arbresh | 09-Nov-2019 21:35
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kritikuar për herë të parë mikun e tij, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Nëpërmjet një shkrimi, në llogarinë e tij zyrtare, në rrjetin social Facebook, në internet, Thaçi ka ...

Presidenti Thaçi refuzon takimin e Ohrit
Në Ohër të dielën mbahet takimi liderëve të Ballkanit Perëndimor, si vazhdimësi e takimit të Novi Sadit për krijimin e një â??Mini-Shengeniâ? mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Shqipërisë, por në ...
Radio Evropa e Lire | 09-Nov-2019 21:35
Në Ohër të dielën mbahet takimi liderëve të Ballkanit Perëndimor, si vazhdimësi e takimit të Novi Sadit për krijimin e një â??Mini-Shengeniâ? mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Shqipërisë, por në ...

Samiti i Ohrit, Hashim Thaçi thotë fjalën e fundit dhe “kritikon” Ramën
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, i cili është takimi i dytë i “mini-shengenit Ballkanit”. Lajmi është konfirmuar nga vetë kreu i shtetit kosovar përmes një statusi në Facebok. ...
ABCNews | 09-Nov-2019 21:29
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, i cili është takimi i dytë i “mini-shengenit Ballkanit”. Lajmi është konfirmuar nga vetë kreu i shtetit kosovar përmes një statusi në Facebok. ...

Thaçi sqaron mospjesëmarrjen në Samitin e Ohrit: U anashkaluam qëllimisht
Kosova nuk u bë pjesë as e samitit të dytë rajonal, i organizuar sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Ftesa i është dërguar presidentit Hashim Thaçi, por ky i fundit e ka refuzuar duke treguar edhe arsyet.
Top Channel | 09-Nov-2019 21:26
Kosova nuk u bë pjesë as e samitit të dytë rajonal, i organizuar sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Ftesa i është dërguar presidentit Hashim Thaçi, por ky i fundit e ka refuzuar duke treguar edhe arsyet.

Rama njofton për Samitin e Ohrit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga homologu i tij maqedonad, Zoran Zaev në Samitin e Ohrit. “Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 21:26
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga homologu i tij maqedonad, Zoran Zaev në Samitin e Ohrit. “Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të ...

Thaçi për herë të parë godet Edi Ramën pse po merr pjesë në samitin rajonal ku s’njihet Republika e Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kritikuar për herë të parë mikun e tij, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Nëpërmjet një shkrimi, në llogarinë e tij zyrtare, në rrjetin social Facebook, në internet, Thaçi ka ...
TetovaSot | 09-Nov-2019 21:22
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kritikuar për herë të parë mikun e tij, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Nëpërmjet një shkrimi, në llogarinë e tij zyrtare, në rrjetin social Facebook, në internet, Thaçi ka ...

Thaçi tregon arsyet e refuzimit të pjesëmarrjes në Samitin e Ohrit
Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, ka thënë se e ka refuzuar pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit, ku janë duke marrë pjesë kryeministrat e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe ai i Shqiprisë Edi Rama, bashkë me ...
Zeri | 09-Nov-2019 21:15
Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, ka thënë se e ka refuzuar pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit, ku janë duke marrë pjesë kryeministrat e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe ai i Shqiprisë Edi Rama, bashkë me ...

Berisha për takimin e Ohrit: Vuçiç me ndihmën e Ramës po kërkon të krijojë Serbinë e Madhe
Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan për “Shengenin Ballkanik” dhe samitin rajonal të Ohrit, ku po merr pjesë kryeministri Edi Rama, homologu i tij i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili është edhe mikpritësi dhe ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 21:14
Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan për “Shengenin Ballkanik” dhe samitin rajonal të Ohrit, ku po merr pjesë kryeministri Edi Rama, homologu i tij i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili është edhe mikpritësi dhe ...

Thaçi nuk mer pjesë në takimin e nesërm në Ohër
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk mer pjesë në takimin e nesërm në Ohër Qëndrimi i Thaçit Si President i Republikes së Kosovës, dua të informoj qytetarët se, kam refuzuar pjesëmarrjen time në Samitin e Ohrit. Ky ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 21:14
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk mer pjesë në takimin e nesërm në Ohër Qëndrimi i Thaçit Si President i Republikes së Kosovës, dua të informoj qytetarët se, kam refuzuar pjesëmarrjen time në Samitin e Ohrit. Ky ...

Presidenti Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.

‘Mini-Shengeni’ Ballkanik, Hashim Thaçi sqaron pse refuzoi pjesëmarrjen e Kosovës në Samitin e Ohrit
Kosova nuk mori pjesë në takimin e dytë të samitit të zhvilluar në Ohër sa i takon Mini-Shengenit Ballkanik. Presidenti Hashim Thaçi sqaroi se pse Kosova refuzoi të marrë pjesë, në takimin e përbërë nga tre liderët e ...
Politiko | 09-Nov-2019 21:09
Kosova nuk mori pjesë në takimin e dytë të samitit të zhvilluar në Ohër sa i takon Mini-Shengenit Ballkanik. Presidenti Hashim Thaçi sqaroi se pse Kosova refuzoi të marrë pjesë, në takimin e përbërë nga tre liderët e ...

Takimi në Ohër, publikohen fotot e takimit Zaev-Rama-Vuçiç
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...

FOTO/ “Minishengeni Ballkanik”, Edi Rama mbërrin në Ohër, pritet nga homologu Zaev
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa është takuar edhe me dy homologët e tij si Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër në kuadër të ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 18:29
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa është takuar edhe me dy homologët e tij si Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër në kuadër të ...

Thaçi tregon arsyet e mospjesëmarrjes në Samitin e Ohrit, ku po marrin pjesë Zaev, Rama e Vuçiq
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur për mos pjesëmarrjen e Kosovës në Samitin e Ohrit, ku po marrin pjesë, liderët e Ballkanit Perëndimor, Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiq. Thaçi ka thënë se vendimi i ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 20:55
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur për mos pjesëmarrjen e Kosovës në Samitin e Ohrit, ku po marrin pjesë, liderët e Ballkanit Perëndimor, Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiq. Thaçi ka thënë se vendimi i ...

Në Ohër, Rama-Zaev-Vuçiç/ Diskutimi për lëvizjen e lirë në rajonin e Ballkanit
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 15:58
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.

Shengeni Ballkanik. Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 12:27
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.

Thaçi: Ja pse refuzova Samitin e Ohrit
Si President i Republikes së Kosovës, dua të informoj qytetarët se, kam refuzuar pjesëmarrjen time në Samitin e Ohrit. Ky vendim për mospjesëmarrje bazohet në disa argumente ekzistuese. Së pari, Kosova, qëllimshëm ishte ...
Ina-Online | 09-Nov-2019 21:09
Si President i Republikes së Kosovës, dua të informoj qytetarët se, kam refuzuar pjesëmarrjen time në Samitin e Ohrit. Ky vendim për mospjesëmarrje bazohet në disa argumente ekzistuese. Së pari, Kosova, qëllimshëm ishte ...

Palmer: Ballkani Perendimor po zhvillohet, Europa po largohet SHBA po afrohet
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor.
Top Channel | 08-Nov-2019 18:31
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor.

“Minishengeni, nismë premtuese”, Palmer nga Davosi: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në maj
I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin maj, në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 14:26
I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin maj, në ...

Ja çfarë diskutuan Zaev, Rama dhe Vuçiq
Plot 120 minuta ka zgjatur takimi informal mes kryeministrit shqiptar Rama dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq me kryeministrin e Maqedonisë Veriore në Ohër. Ora News raporton se në takimin informal është diskutuar ...
Indeks Online | 09-Nov-2019 21:04
Plot 120 minuta ka zgjatur takimi informal mes kryeministrit shqiptar Rama dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq me kryeministrin e Maqedonisë Veriore në Ohër. Ora News raporton se në takimin informal është diskutuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved