ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 22:21

Thaçi: Me rënien e Murit të Berlinit u sprovua epërsia demokracisë përballë komunizmit

Thaçi: Me rënien e Murit të Berlinit u sprovua epërsia demokracisë përballë komunizmit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ndarja e Gjermanisë pas Luftës së Dytë Botërore ishte plagë e hapur në Evropë. Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore ...
Medial | 09-Nov-2019 10:16
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ndarja e Gjermanisë pas Luftës së Dytë Botërore ishte plagë e hapur në Evropë. Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore ...

Thaçi: Me rënien e Murit të Berlinit u sprovua epërsia e demokracisë përballë komunizmit
Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore dhe ajo e diktaturës lindore, njofton Klan Kosova. “Rrëzimi i këtij muri 30 vjet më parë, ishte fundi i luftës së ftohtë, rënie ...
Lajminet | 09-Nov-2019 10:16
Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore dhe ajo e diktaturës lindore, njofton Klan Kosova. “Rrëzimi i këtij muri 30 vjet më parë, ishte fundi i luftës së ftohtë, rënie ...

Thaçi: Me rënien e Murit të Berlinit u sprovua epërsia demokracisë përballë komunizmit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ndarja e Gjermanisë pas Luftës së Dytë Botërore ishte plagë e hapur në Evropë. Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore ...
EkonomiaOnline | 09-Nov-2019 10:15
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ndarja e Gjermanisë pas Luftës së Dytë Botërore ishte plagë e hapur në Evropë. Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore ...

Gjermania sot feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
Zeri | 09-Nov-2019 10:08
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

Thaçi: Bashkimi i Gjermanisë ishte fitorja më e madhe politike paqësore në Evropë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se bashkimi i Gjermanisë ishte fitorja më e madhe politike paqësore në Evropë, pas Luftës së Dytë Botërore. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka thënë ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 10:08
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se bashkimi i Gjermanisë ishte fitorja më e madhe politike paqësore në Evropë, pas Luftës së Dytë Botërore. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka thënë ...

Thaçi: Me rënien e Murit të Berlinit u sprovua epërsia demokracisë përballë komunizmit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ndarja e Gjermanisë pas Luftës së Dytë Botërore ishte plagë e hapur në Evropë. Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore ...
Klan Kosova | 09-Nov-2019 09:59
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ndarja e Gjermanisë pas Luftës së Dytë Botërore ishte plagë e hapur në Evropë. Ai ka shtuar se Muri i Berlinit u bë simbol ku kufizoheshin bota e demokracisë perëndimore ...

Ambasadori kosovar në Gjermani përkujton 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, sot ka kujtuar 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit duke thënë se Perdja e Hekurt e komunizmit u rrënua përfundimisht në këtë datë. Ai përmes një statusi në Facebook ...
Klan Kosova | 09-Nov-2019 09:59
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, sot ka kujtuar 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit duke thënë se Perdja e Hekurt e komunizmit u rrënua përfundimisht në këtë datë. Ai përmes një statusi në Facebook ...

Gjermania feston: 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit, bashkimi kërkon kohë
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 09:16
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

Ambasadori i Kosovës në Gjermani kujton 30 vjetori e rënies së Murit të Berlinit
Sot po shënohet 30-të vjetori i rënies së Murit të Berlinit. Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj përmes një statusi në Facebook është shprehur se Gjermania u Bashkua dhe Perdja e hekurt e komunizmit u rrënua ...
Medial | 09-Nov-2019 09:56
Sot po shënohet 30-të vjetori i rënies së Murit të Berlinit. Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj përmes një statusi në Facebook është shprehur se Gjermania u Bashkua dhe Perdja e hekurt e komunizmit u rrënua ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit – Gjermania feston
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 09:00
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

Qindra vetë u vranë në përpjekje për t’u arratisur/ Mbushen 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 21:48
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...

Ambasadori kosovar në Gjermani përkujton 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, sot ka kujtuar 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit duke thënë se Perdja e Hekurt e komunizmit u rrënua përfundimisht në këtë datë. Ai përmes një statusi në Facebook ...
Medial | 09-Nov-2019 09:56
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, sot ka kujtuar 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit duke thënë se Perdja e Hekurt e komunizmit u rrënua përfundimisht në këtë datë. Ai përmes një statusi në Facebook ...

Pluhuri i Murit të Berlinit
Një pamje e Evropës dhe Kosovës në të nga ëmbëltorja “Elida” 1. Ditën që ra Muri i Berlinit di saktësisht se kam ndier të jetë një ngjarje e madhe dhe nuk kam ditur saktësisht se çka do të ndodhë më tutje. Një ndjenjë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 14:54
Një pamje e Evropës dhe Kosovës në të nga ëmbëltorja “Elida” 1. Ditën që ra Muri i Berlinit di saktësisht se kam ndier të jetë një ngjarje e madhe dhe nuk kam ditur saktësisht se çka do të ndodhë më tutje. Një ndjenjë ...

Sot përkujtohet 30-vjetori i shëmbjes së Murit të Berlinit
Gjermania do të përkujtojë sot 30-vjetori i shëmbjes së Murit të Berlinit, një nga ngjarjet më të rëndësshme historike pas Luftës së Dytë Botërore dhe fitores mbi fashizmin. Në do të marrin pjesë presidentët e ...
RTSH | 09-Nov-2019 09:43
Gjermania do të përkujtojë sot 30-vjetori i shëmbjes së Murit të Berlinit, një nga ngjarjet më të rëndësshme historike pas Luftës së Dytë Botërore dhe fitores mbi fashizmin. Në do të marrin pjesë presidentët e ...

FOTOT/ “Përpjekje për bashkim mes lindjes dhe perëndmit”: Brenda tunelit nën murin e Berlinit
Tuneli nën murin e Berlinit që shërbente për tu arratisur në pjesën perëndimore të Gjermanisë, ka hapur për herë të parë dyert për qytetarët dhe turistë të shumtë që duan ta shohin se si duket. Dyert e tunelit nën ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 13:05
Tuneli nën murin e Berlinit që shërbente për tu arratisur në pjesën perëndimore të Gjermanisë, ka hapur për herë të parë dyert për qytetarët dhe turistë të shumtë që duan ta shohin se si duket. Dyert e tunelit nën ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit – Gjermania feston
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
Albportali | 09-Nov-2019 09:43
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

Ambasadori i Kosovës në Gjermani kujton 30 vjetori e rënies së Murit të Berlinit
Sot po shënohet 30-të vjetori i rënies së Murit të Berlinit. Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj përmes një statusi në Facebook është shprehur se Gjermania u Bashkua dhe Perdja e hekurt e komunizmit u rrënua ...
Arbresh | 09-Nov-2019 09:43
Sot po shënohet 30-të vjetori i rënies së Murit të Berlinit. Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj përmes një statusi në Facebook është shprehur se Gjermania u Bashkua dhe Perdja e hekurt e komunizmit u rrënua ...

Sot përkujtohet 30-vjetori i shëmbjes së Murit të Berlinit
Gjermania do të përkujtojë sot 30-vjetori i shëmbjes së Murit të Berlinit, një nga ngjarjet më të rëndësshme historike pas Luftës së Dytë Botërore dhe fitores mbi fashizmin. Në do të marrin pjesë presidentët e ...
Medial | 09-Nov-2019 09:31
Gjermania do të përkujtojë sot 30-vjetori i shëmbjes së Murit të Berlinit, një nga ngjarjet më të rëndësshme historike pas Luftës së Dytë Botërore dhe fitores mbi fashizmin. Në do të marrin pjesë presidentët e ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit, gjermanët kujtojnë sot ditën historike
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
ABCNews | 09-Nov-2019 09:07
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit – Gjermania feston
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
Gazeta Observer | 09-Nov-2019 09:30
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved