ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 22:20

Samiti i Ohrit, zbardhet agjenda, Rama takim me Zaev e Vuçiç

Samiti i Ohrit, zbardhet agjenda, Rama takim me Zaev e Vuçiç
Kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë do të mblidhen sot dhe të dielën në Ohër në një takim trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor. Gazetarja e Ora News, Fjorela Beleshi, mëson se sot në ...
Lexo | 09-Nov-2019 15:59
Kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë do të mblidhen sot dhe të dielën në Ohër në një takim trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor. Gazetarja e Ora News, Fjorela Beleshi, mëson se sot në ...

Në Ohër, Rama-Zaev-Vuçiç/ Diskutimi për lëvizjen e lirë në rajonin e Ballkanit
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 15:58
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.

Bizneset e Maqedonisë së Veriut skeptike për ‘Mini-Shengenin’ Ballkanik”: Nuk presim përfitime
Ndërsa tre liderët e Seribisë, Aleksandar Vuçiç, ai i Shqipërisë, Edi Rama dhe i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev takohen për së dyti sot në Ohër për të detajuar projektin e Mini-Shngenit Ballkanik, shoqatat ekonomike ...
Politiko | 09-Nov-2019 15:53
Ndërsa tre liderët e Seribisë, Aleksandar Vuçiç, ai i Shqipërisë, Edi Rama dhe i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev takohen për së dyti sot në Ohër për të detajuar projektin e Mini-Shngenit Ballkanik, shoqatat ekonomike ...

Ekonomistët janë pesimistë për “Mini Shengenin”, transportuesit presin përfitime
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...
Arbresh | 09-Nov-2019 15:53
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...

“Schengeni Ballkanik”, Rama, Zaev dhe Vuçiq takohen nesër në Ohër
Udhëheqësit e tri vendeve të Ballkanit Perëndimor (Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë) do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes ...
EkonomiaOnline | 09-Nov-2019 15:45
Udhëheqësit e tri vendeve të Ballkanit Perëndimor (Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë) do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes ...

“Schengeni Ballkanik”, Rama, Zaev dhe Vuçiq takohen nesër në Ohër
Udhëheqësit e tri vendeve të Ballkanit Perëndimor (Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë) do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 15:45
Udhëheqësit e tri vendeve të Ballkanit Perëndimor (Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë) do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes ...

Ekonomistët në Maqedoni janë pesimistë për “Mini Shengenin”
Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, pasi edhe për momentin shumë çështje për biznesin e transportit në rajon janë zgjidhur me marrëveshjen CEFTA. Por, ndryshe nga odat e biznesit, ...
Lajminet | 09-Nov-2019 15:39
Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, pasi edhe për momentin shumë çështje për biznesin e transportit në rajon janë zgjidhur me marrëveshjen CEFTA. Por, ndryshe nga odat e biznesit, ...

Shengeni Ballkanik. Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 12:27
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.

Ekonomistët në Maqedoni janë pesimistë për “Mini Shengenin”
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë.
Kosova Press | 09-Nov-2019 15:32
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë.

Rama takim me Zaev e Vuçiç në Ohër, në mbrëmje me presidentin
Zbardhet axhenda e Ohrit: Pasdite Rama takim me Zaev e Vuçiç, në mbrëmje darkë me presidentin Kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë do të mblidhen sot dhe të dielën në Ohër në një takim trepalësh ...
Gazeta Dita | 09-Nov-2019 15:25
Zbardhet axhenda e Ohrit: Pasdite Rama takim me Zaev e Vuçiç, në mbrëmje darkë me presidentin Kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë do të mblidhen sot dhe të dielën në Ohër në një takim trepalësh ...

Lëvizja e lirë në Ballkan/ Sot liderët diskutojnë “Minishengenin” në Ohër
Pas takimit të parë trepalësh në Novi Sad të Serbisë ku u nënshkrua marrëveshja për një “minishengen” ballkanik, kryeministri Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së veriut Zoran Zaev ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 12:11
Pas takimit të parë trepalësh në Novi Sad të Serbisë ku u nënshkrua marrëveshja për një “minishengen” ballkanik, kryeministri Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së veriut Zoran Zaev ...

Ballkani Perëndimor/ Liderët Zaev, Rama dhe Vuçiç takim këtë të diel në Ohër
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes presidentit Aleksandar Vuçiç, kryeministrit Edi Rama dhe ...
Lexo | 09-Nov-2019 14:45
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes presidentit Aleksandar Vuçiç, kryeministrit Edi Rama dhe ...

Ekonomistët janë pesimistë për “Mini Shengenin”, transportuesit presin përfitime
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...
Albportali | 09-Nov-2019 14:21
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...

Ekonomistët janë pesimistë për “Mini Shengenin”, transportuesit presin përfitime
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 14:13
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...

Ekonomistët janë pesimistë për “Mini Shengenin”, transportuesit presin përfitime
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...
TetovaSot | 09-Nov-2019 14:09
Pas paralajmërimit për “Mini Shengenin” Ballkanik, odat ekonomike kanë deklaruar shprehimisht se Maqedonisë nuk i duhet një projekt i tillë. Mendimi i tyre është se ekonomia e brendshme nuk do të përfitojë nga ideja, ...

Ohri mbledh liderët e Ballkanit, Rama, Zaev dhe Vuçiç
Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Ohër këtë fundjavë. Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 15:13
Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Ohër këtë fundjavë. Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit ...

Shengeni Ballkanik. Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes presidentit Aleksandar Vuçiç, kryeministrit Edi Rama dhe ...
Gazeta Dita | 09-Nov-2019 12:52
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes presidentit Aleksandar Vuçiç, kryeministrit Edi Rama dhe ...

Rama, Zaev dhe Vuçiç takohen në Ohër
Kryeministri Edi Rama do të takohet këtë të shtunë me presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Ohër. Sipas kabinetit të Vuçiç, një takim trepalësh midis tyre do të mbahet ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 12:36
Kryeministri Edi Rama do të takohet këtë të shtunë me presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Ohër. Sipas kabinetit të Vuçiç, një takim trepalësh midis tyre do të mbahet ...

Takim pune i liderëve nga Ballkanit Perëndimor në Ohër
Kryeministri Zoran Zaev është mysafir i takimit trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Ohër. Në takimd o të marrin pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 09:43
Kryeministri Zoran Zaev është mysafir i takimit trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Ohër. Në takimd o të marrin pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar ...

Lëvizja e lirë në Ballkan/ Sot liderët diskutojnë “Minishengenin” në Ohër
Pas takimit të parë trepalësh në Novi Sad të Serbisë ku u nënshkrua marrëveshja për një “minishengen” ballkanik, kryeministri Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së veriut Zoran Zaev ...
Medial | 09-Nov-2019 12:24
Pas takimit të parë trepalësh në Novi Sad të Serbisë ku u nënshkrua marrëveshja për një “minishengen” ballkanik, kryeministri Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së veriut Zoran Zaev ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved