ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 22:09

Qytetarët i kthehet Kryemadhit: Po ti ça bëre këto 30 vjet?

Qytetarët i kthehet Kryemadhit: Po ti ça bëre këto 30 vjet?
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit Këtë të fundit Kryemadhi ka zgjedhur ta bëj me një shkrim të gjatë ku thelbi del shpejt tek kryefjala e opozitës “Rama ik”. E ...
Lexo | 09-Nov-2019 19:28
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit Këtë të fundit Kryemadhi ka zgjedhur ta bëj me një shkrim të gjatë ku thelbi del shpejt tek kryefjala e opozitës “Rama ik”. E ...

?Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
“Sytë e botës panë… rimarrjen e lirisë së dhënë nga Zoti”, deklaroi Trump. ”Për dekada të tëra, propaganda e Gjermanisë Lindore mbronte ekzistencën e një parajse të lulëzuar punëtorësh në anën e tyre të murit. ...
Lajminet | 09-Nov-2019 19:28
“Sytë e botës panë… rimarrjen e lirisë së dhënë nga Zoti”, deklaroi Trump. ”Për dekada të tëra, propaganda e Gjermanisë Lindore mbronte ekzistencën e një parajse të lulëzuar punëtorësh në anën e tyre të murit. ...

?Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...
Indeks Online | 09-Nov-2019 19:27
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...

Basha, goditje qeverisë me Murin e Berlinit: po ngre mure izolimi!
Kreu demokrat Basha shfrytësoi 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, për të “shfryrë politikisht” ndaj qeverisë, duke gjetur lidhje mes asaj ngjarjeje me efekt global dhe qeverisjes së sotme. 30 vjet më parë, ...
Tesheshi | 09-Nov-2019 19:19
Kreu demokrat Basha shfrytësoi 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, për të “shfryrë politikisht” ndaj qeverisë, duke gjetur lidhje mes asaj ngjarjeje me efekt global dhe qeverisjes së sotme. 30 vjet më parë, ...

Rënia e murit të Berlinit, Kryemadhi: Kemi nevojë për drejtësi të pakapur
Monika Kryemadhi, kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, bën një pasqyrë të gjendjes ku ndodhet sot Shqipëria, 30 vite pas rënies së murit të Berlinit. Ajo thekson se edhe pse kanë kaluar tre dekada, vendi ynë ...
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Monika Kryemadhi, kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, bën një pasqyrë të gjendjes ku ndodhet sot Shqipëria, 30 vite pas rënies së murit të Berlinit. Ajo thekson se edhe pse kanë kaluar tre dekada, vendi ynë ...

Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 19:04
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...

?Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...
Kosova Press | 09-Nov-2019 19:04
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...

Vajza e Kadaresë kujton rënien e murit të Berlinit: Jetoja nën një regjim shtypës komunist
Në ditën përkujtimore të rënies së murit të Berlinit, që i dha fund epokës komuniste në Evropë, Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit Ismail Kadare, tregon emocionet që përjetonte në Tiranë në atë periudhë.
Top Channel | 09-Nov-2019 17:49
Në ditën përkujtimore të rënies së murit të Berlinit, që i dha fund epokës komuniste në Evropë, Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit Ismail Kadare, tregon emocionet që përjetonte në Tiranë në atë periudhë.

Koreografia e Herthas dhe tifozëve të tyre për 30-vjetorin e rënies së "Murit të Berlinit" ishte thjeshtë brilante
Organizimi i klubit gjerman, Hertha Berlin, për ndeshjen e javës së 11-të ndaj RB Leipzig ishte brilant dhe me shumë domethënie. Klubi kryeqytetas ishte nikoqir i RB Leipzigut në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të ...
E Dua Sportin | 09-Nov-2019 19:04
Organizimi i klubit gjerman, Hertha Berlin, për ndeshjen e javës së 11-të ndaj RB Leipzig ishte brilant dhe me shumë domethënie. Klubi kryeqytetas ishte nikoqir i RB Leipzigut në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të ...

Murati: Shqipëtarët i gëzohen bashkimit të gjermanëve por jo bashkimit ndërmjet vete!
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, me rastin e shënimit të 30 vjetorit të rrëzimit të murit të Berlinit ka thënë se shqiptarët i gëzohen bashkimit të gjermanëve, po një pjesë e tyre shpenzojnë energji kundër ...
Indeks Online | 09-Nov-2019 18:57
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, me rastin e shënimit të 30 vjetorit të rrëzimit të murit të Berlinit ka thënë se shqiptarët i gëzohen bashkimit të gjermanëve, po një pjesë e tyre shpenzojnë energji kundër ...

Rënia e murit të Berlinit/ Basha: Shqiptarëve dhe Shqipërisë rrezikojnë tu ngrihen mure prej keqqeverisjes
"Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e po provojnë përditë se muret nuk janë vetëm fizike. Muret e reja të izolimit janë edhe më të vështirat për t’u shembur. Shqiptarëve ...
Top Channel | 09-Nov-2019 14:21
"Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e po provojnë përditë se muret nuk janë vetëm fizike. Muret e reja të izolimit janë edhe më të vështirat për t’u shembur. Shqiptarëve ...

‘Triumfi i Lirisë’, Basha përkujton 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit: Ditë refleksioni, përbashkimi kundër autokracisë, populizmit e racizmit
Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, kryedemokrati Lulzim Basha përkujton sot 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. “Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 13:39
Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, kryedemokrati Lulzim Basha përkujton sot 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. “Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e ...

Gjermania falënderon Evropën Lindore në 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit
Gjermania sot ka shënuar 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, teksa presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier falënderojë vendet e Evropës Lindore, që mundësuan që një revolucion paqësor të ndodhë. Rrëzimi i ...
Shenja | 09-Nov-2019 18:30
Gjermania sot ka shënuar 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, teksa presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier falënderojë vendet e Evropës Lindore, që mundësuan që një revolucion paqësor të ndodhë. Rrëzimi i ...

Merkel: Europa të mbrojë lirinë dhe demokracinë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e më shumë e kontestuar, me rastin e festimet të 30-vjetorit të shëmbjes së Murit të Berlinit. “Vlerat që mbajnë ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 14:22
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e më shumë e kontestuar, me rastin e festimet të 30-vjetorit të shëmbjes së Murit të Berlinit. “Vlerat që mbajnë ...

Koreografia e Herthas dhe tifozëve të tyre për 30-vjetorin e rënies së “Murit të Berlinit” ishte thjeshtë brilante
Organizimi i klubit gjerman, Hertha Berlin, për ndeshjen e javës së 11-të ndaj RB Leipzig ishte brilant dhe me shumë domethënie. Klubi kryeqytetas ishte nikoqir i RB Leipzigut në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 17:23
Organizimi i klubit gjerman, Hertha Berlin, për ndeshjen e javës së 11-të ndaj RB Leipzig ishte brilant dhe me shumë domethënie. Klubi kryeqytetas ishte nikoqir i RB Leipzigut në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të ...

Gjermania falënderon Evropën Lindore në 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit
Gjermania sot ka shënuar 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, teksa presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier falënderojë vendet e Evropës Lindore, që mundësuan që një revolucion paqësor të ndodhë. Rrëzimi i ...
Aktuale.MK | 09-Nov-2019 18:19
Gjermania sot ka shënuar 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, teksa presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier falënderojë vendet e Evropës Lindore, që mundësuan që një revolucion paqësor të ndodhë. Rrëzimi i ...

DOSSIER: 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit: si u ngrit, si u rrëzua, sa e kaluan e sa vdiqën mbi të
Në të gjithë Gjermaninë, 9 nëntori shënon 30-vjetorin e rrënimit të Murit të Berlinit, një simbol i Luftës së Ftohtë që ndau Gjermaninë Lindore dhe Perëndimore për më shumë se dy dekada. Pas rënies së Gjermanisë ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 12:31
Në të gjithë Gjermaninë, 9 nëntori shënon 30-vjetorin e rrënimit të Murit të Berlinit, një simbol i Luftës së Ftohtë që ndau Gjermaninë Lindore dhe Perëndimore për më shumë se dy dekada. Pas rënies së Gjermanisë ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit – Gjermania feston
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 09:00
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

Qindra vetë u vranë në përpjekje për t’u arratisur/ Mbushen 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 21:48
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...

Kryemadhi kujton rënien e murit të Berlinit: Demokracia false është më e rrezikshme se diktatura
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi kujton 30-vjetorin e rënies së murit të Berlinit. Teksa e cilëosn këtë ngjarje si “flladin e lirisë dhe dritën e shpresës” në një koment të gjatë në profilin e saj, Kryemadhi ndalet ...
ABCNews | 09-Nov-2019 17:31
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi kujton 30-vjetorin e rënies së murit të Berlinit. Teksa e cilëosn këtë ngjarje si “flladin e lirisë dhe dritën e shpresës” në një koment të gjatë në profilin e saj, Kryemadhi ndalet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved