ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 19:44

Presidenti Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit

Presidenti Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.

Takimi në Ohër, publikohen fotot e takimit Zaev-Rama-Vuçiç
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...

FOTO/ “Minishengeni Ballkanik”, Edi Rama mbërrin në Ohër, pritet nga homologu Zaev
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa është takuar edhe me dy homologët e tij si Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër në kuadër të ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 18:29
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa është takuar edhe me dy homologët e tij si Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër në kuadër të ...

Në Ohër, Rama-Zaev-Vuçiç/ Diskutimi për lëvizjen e lirë në rajonin e Ballkanit
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 15:58
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.

Një “Shengen” për Ballkanin, Zaev-Rama-Vuçiç takohen në Ohër
Kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb Alexandër Vuçiç kanë mbërritur në Ohër, aty ku do të mbahet samiti për zbatimin e katër lirive të Bashkimit europian. Dy liderët, së bashku me kryeministrin e Maqedonisë se ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 18:57
Kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb Alexandër Vuçiç kanë mbërritur në Ohër, aty ku do të mbahet samiti për zbatimin e katër lirive të Bashkimit europian. Dy liderët, së bashku me kryeministrin e Maqedonisë se ...

Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik. Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 19:04
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik. Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një ...

Shengeni Ballkanik. Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 12:27
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.

Rama “thumbon” Macron: Varkë në mes të detit, pa busull
Nga Davosi, kryeministri Edi Rama, ka folur sërish për procesin e integrimit, duke theksuar se Shqipëria, do të bëjë më të mirën për të arritur bashkëpunimin në rajon. Në forumin ekonomik të Davosit, Rama tha se ...
Top Channel | 09-Nov-2019 12:27
Nga Davosi, kryeministri Edi Rama, ka folur sërish për procesin e integrimit, duke theksuar se Shqipëria, do të bëjë më të mirën për të arritur bashkëpunimin në rajon. Në forumin ekonomik të Davosit, Rama tha se ...

Lëvizja e lirë në Ballkan/ Sot liderët diskutojnë “Minishengenin” në Ohër
Pas takimit të parë trepalësh në Novi Sad të Serbisë ku u nënshkrua marrëveshja për një “minishengen” ballkanik, kryeministri Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së veriut Zoran Zaev ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 12:11
Pas takimit të parë trepalësh në Novi Sad të Serbisë ku u nënshkrua marrëveshja për një “minishengen” ballkanik, kryeministri Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së veriut Zoran Zaev ...

Një “Shengen” për Ballkanin, Zaev-Rama-Vuçiç takohen në Ohër
Kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb Alexandër Vuçiç kanë mbërritur në Ohër, aty ku do të mbahet samiti për zbatimin e katër lirive të Bashkimit europian. Dy liderët, së bashku me kryeministrin e Maqedonisë se ...
Medial | 09-Nov-2019 19:04
Kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb Alexandër Vuçiç kanë mbërritur në Ohër, aty ku do të mbahet samiti për zbatimin e katër lirive të Bashkimit europian. Dy liderët, së bashku me kryeministrin e Maqedonisë se ...

“Schengeni Ballkanik”, Rama, Zaev dhe Vuçiq takohen nesër në Ohër
Udhëheqësit e tri vendeve të Ballkanit Perëndimor (Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë) do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 15:45
Udhëheqësit e tri vendeve të Ballkanit Perëndimor (Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë) do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit. Do të jetë një takim trepalësh mes ...

Fillon takimi në Ohër mes Zaevit, Ramës e Vuçiqit – Kosova s’po merr pjesë
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiq janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...
Gazeta Observer | 09-Nov-2019 19:04
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiq janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...

Fillon takimi në Ohër mes Zaevit, Ramës e Vuçiqit – Kosova s’po merr pjesë
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiq janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 18:57
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiq janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...

Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik. Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një ...
EkonomiaOnline | 09-Nov-2019 18:57
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik. Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një ...

Bregu: Integrimi rajonal nuk mund të bëjë përpara pa integrimin e BE-së
Në takimin e liderëve të BB-së sot në Gjenevë, RCC-ja nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Forumin Ekonomik Botëror për përshGjenevpejtimin e konkurrencës dhe novacionit rajonal. “E di se nga këndvështrimi ynë ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 13:49
Në takimin e liderëve të BB-së sot në Gjenevë, RCC-ja nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Forumin Ekonomik Botëror për përshGjenevpejtimin e konkurrencës dhe novacionit rajonal. “E di se nga këndvështrimi ynë ...

Presidenti Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, i cili mbahet në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.
Kosova Press | 09-Nov-2019 18:57
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, i cili mbahet në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.

Rama në Ohër/ Foto nga takimi me Zaev dhe Vuçiç
Kryeministri Rama ka mbërritur sot në Ohër të Maqedonisë, për të zhvilluar një takim me homologët e tij, Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Ata do të diskutojnë për minishengenin ballkanik, më konkretisht për zbatimin e ...
Dritare | 09-Nov-2019 18:57
Kryeministri Rama ka mbërritur sot në Ohër të Maqedonisë, për të zhvilluar një takim me homologët e tij, Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Ata do të diskutojnë për minishengenin ballkanik, më konkretisht për zbatimin e ...

Presidenti Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik. Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një ...
Gazeta Observer | 09-Nov-2019 18:57
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik. Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një ...

Pa Kosovën, nis zyrtarisht takimi Zaev-Rama-Vuçiç në Ohër për ‘Shengenin Ballkanik’
Postuar: 09/11/2019 - 18:49 Mësohet se ka nisur takimi trepalësh i liderëve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Ohër. Burime bëjnë me dije se pas takimit, presidenti i Maqedonisë Stevo Pendarovski do të organizojë ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 18:57
Postuar: 09/11/2019 - 18:49 Mësohet se ka nisur takimi trepalësh i liderëve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Ohër. Burime bëjnë me dije se pas takimit, presidenti i Maqedonisë Stevo Pendarovski do të organizojë ...

Kosova nuk do të marrë pjese në Samitin e Ohrit
Në këtë mbledhje nuk do të ketë prani të Kosovës, edhe pse pak ditë më parë ishte Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, i cili ftoi Bosnjen, Malin e Zi dhe Kosovën në këtë takim. Ka qenë Zëvendëskryeministri i Parë dhe ...
AlbInfo | 09-Nov-2019 18:57
Në këtë mbledhje nuk do të ketë prani të Kosovës, edhe pse pak ditë më parë ishte Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, i cili ftoi Bosnjen, Malin e Zi dhe Kosovën në këtë takim. Ka qenë Zëvendëskryeministri i Parë dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved