ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 21:39

Murati: Habitem me kundërshtimin e shqiptarëve për bashkimin e tyre

Murati: Habitem me kundërshtimin e shqiptarëve për bashkimin e tyre
Murati ka thënë se habitet se sa energji kundër bashkimit të shqiptarëve ka ndër shqiptarët.“Në tetor e nëntor gjermanët festojnë bashkimin e tyre. Më 9 nëntor 1989 u rrëzua Muri i Berlinit, e më 3 tetor 1990 ndodhi ...
Lajminet | 09-Nov-2019 21:27
Murati ka thënë se habitet se sa energji kundër bashkimit të shqiptarëve ka ndër shqiptarët.“Në tetor e nëntor gjermanët festojnë bashkimin e tyre. Më 9 nëntor 1989 u rrëzua Muri i Berlinit, e më 3 tetor 1990 ndodhi ...

Drejtuesit evropianë kujtojnë rënien e Murit të Berlinit, Merkel: e kujt i besohej…
Drejtuesit e vendeve, familjeve, miqve dhe qytetarëve evropianë shënuan spërvjetorin e rënies së Murit të Berlinit në Muzeun Përkujtimor të kryeqytetit gjerman. Drejtuesit nga Gjermania, Polonia, Hungaria, Sllovakia dhe ...
Tesheshi | 09-Nov-2019 21:21
Drejtuesit e vendeve, familjeve, miqve dhe qytetarëve evropianë shënuan spërvjetorin e rënies së Murit të Berlinit në Muzeun Përkujtimor të kryeqytetit gjerman. Drejtuesit nga Gjermania, Polonia, Hungaria, Sllovakia dhe ...

Murati: Habitem me kundërshtimin e shqiptarëve për bashkimin e tyre
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, me rastin e shënimit të 30 vjetorit të rrëzimit të murit të Berlinit ka thënë se shqiptarët i gëzohen bashkimit të gjermanëve, por një pjesë e tyre shpenzojnë energji ...
Gazeta Observer | 09-Nov-2019 20:50
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, me rastin e shënimit të 30 vjetorit të rrëzimit të murit të Berlinit ka thënë se shqiptarët i gëzohen bashkimit të gjermanëve, por një pjesë e tyre shpenzojnë energji ...

Murati: Habitem me kundërshtimin e shqiptarëve për bashkimin e tyre
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, me rastin e shënimit të 30 vjetorit të rrëzimit të murit të Berlinit ka thënë se shqiptarët i gëzohen bashkimit të gjermanëve, por një pjesë e tyre shpenzojnë energji ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 20:26
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, me rastin e shënimit të 30 vjetorit të rrëzimit të murit të Berlinit ka thënë se shqiptarët i gëzohen bashkimit të gjermanëve, por një pjesë e tyre shpenzojnë energji ...

Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...
Flaka | 09-Nov-2019 19:52
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...

Qytetarët i kthehet Kryemadhit: Po ti ça bëre këto 30 vjet?
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit Këtë të fundit Kryemadhi ka zgjedhur ta bëj me një shkrim të gjatë ku thelbi del shpejt tek kryefjala e opozitës “Rama ik”. E ...
Lexo | 09-Nov-2019 19:28
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit Këtë të fundit Kryemadhi ka zgjedhur ta bëj me një shkrim të gjatë ku thelbi del shpejt tek kryefjala e opozitës “Rama ik”. E ...

Rënia e murit të Berlinit, Kryemadhi: Kemi nevojë për drejtësi të pakapur
Monika Kryemadhi, kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, bën një pasqyrë të gjendjes ku ndodhet sot Shqipëria, 30 vite pas rënies së murit të Berlinit. Ajo thekson se edhe pse kanë kaluar tre dekada, vendi ynë ...
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Monika Kryemadhi, kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, bën një pasqyrë të gjendjes ku ndodhet sot Shqipëria, 30 vite pas rënies së murit të Berlinit. Ajo thekson se edhe pse kanë kaluar tre dekada, vendi ynë ...

?Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
“Sytë e botës panë… rimarrjen e lirisë së dhënë nga Zoti”, deklaroi Trump. ”Për dekada të tëra, propaganda e Gjermanisë Lindore mbronte ekzistencën e një parajse të lulëzuar punëtorësh në anën e tyre të murit. ...
Lajminet | 09-Nov-2019 19:28
“Sytë e botës panë… rimarrjen e lirisë së dhënë nga Zoti”, deklaroi Trump. ”Për dekada të tëra, propaganda e Gjermanisë Lindore mbronte ekzistencën e një parajse të lulëzuar punëtorësh në anën e tyre të murit. ...

Vajza e Kadaresë kujton rënien e murit të Berlinit: Jetoja nën një regjim shtypës komunist
Në ditën përkujtimore të rënies së murit të Berlinit, që i dha fund epokës komuniste në Evropë, Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit Ismail Kadare, tregon emocionet që përjetonte në Tiranë në atë periudhë.
Top Channel | 09-Nov-2019 17:49
Në ditën përkujtimore të rënies së murit të Berlinit, që i dha fund epokës komuniste në Evropë, Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit Ismail Kadare, tregon emocionet që përjetonte në Tiranë në atë periudhë.

?Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...
Indeks Online | 09-Nov-2019 19:27
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...

Basha, goditje qeverisë me Murin e Berlinit: po ngre mure izolimi!
Kreu demokrat Basha shfrytësoi 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, për të “shfryrë politikisht” ndaj qeverisë, duke gjetur lidhje mes asaj ngjarjeje me efekt global dhe qeverisjes së sotme. 30 vjet më parë, ...
Tesheshi | 09-Nov-2019 19:19
Kreu demokrat Basha shfrytësoi 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, për të “shfryrë politikisht” ndaj qeverisë, duke gjetur lidhje mes asaj ngjarjeje me efekt global dhe qeverisjes së sotme. 30 vjet më parë, ...

Rënia e murit të Berlinit/ Basha: Shqiptarëve dhe Shqipërisë rrezikojnë tu ngrihen mure prej keqqeverisjes
"Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e po provojnë përditë se muret nuk janë vetëm fizike. Muret e reja të izolimit janë edhe më të vështirat për t’u shembur. Shqiptarëve ...
Top Channel | 09-Nov-2019 14:21
"Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e po provojnë përditë se muret nuk janë vetëm fizike. Muret e reja të izolimit janë edhe më të vështirat për t’u shembur. Shqiptarëve ...

‘Triumfi i Lirisë’, Basha përkujton 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit: Ditë refleksioni, përbashkimi kundër autokracisë, populizmit e racizmit
Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, kryedemokrati Lulzim Basha përkujton sot 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. “Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 13:39
Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, kryedemokrati Lulzim Basha përkujton sot 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. “Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e ...

Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 19:04
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...

30 vjet nga rrëzimi i Murit të Berlinit, Meta publikon fjalimin e Regan: Të mos kthehen më kurrë ato kohë!
Presidenti Ilir Meta kujton sot 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit, teksa publikon videon e fjalimit të Presidentit Regan nga Berlini, që i parapriu rënies së Murit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Kreu i ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 12:32
Presidenti Ilir Meta kujton sot 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit, teksa publikon videon e fjalimit të Presidentit Regan nga Berlini, që i parapriu rënies së Murit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Kreu i ...

Merkel: Europa të mbrojë lirinë dhe demokracinë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e më shumë e kontestuar, me rastin e festimet të 30-vjetorit të shëmbjes së Murit të Berlinit. “Vlerat që mbajnë ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 14:22
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e më shumë e kontestuar, me rastin e festimet të 30-vjetorit të shëmbjes së Murit të Berlinit. “Vlerat që mbajnë ...

?Trump: Le të jetë fati i Murit të Berlinit një mësim për regjimet shtypëse
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...
Kosova Press | 09-Nov-2019 19:04
Me rastin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi sot gjermanët, duke i uruar për hapat e jashtëzakonshëm në ribashkimin e vendit të tyre dhe në rindërtimin e ...

Tritan Shehu kujton rënien e Murit të Berlinit: Shënoi fundin e komunizmit
Ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu, kujton përmes një postimi në “Facebook” 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit. Shehu shkruan se “Zhdukja e asaj barriere 30 vite me pare shenoi fundin e komunizmit, nje nga ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 10:02
Ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu, kujton përmes një postimi në “Facebook” 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit. Shehu shkruan se “Zhdukja e asaj barriere 30 vite me pare shenoi fundin e komunizmit, nje nga ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit – Gjermania feston
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 09:00
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

Qindra vetë u vranë në përpjekje për t’u arratisur/ Mbushen 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 21:48
Të shtunën, Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Ndërtuar në vitin 1961 nga qeveria komuniste e Gjermanisë Lindore, mori kishte si synim të ndalte valën e qytetarëve të saj që donin të shkonin në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved