ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 21:29

Presidenti i Kosovës shpjegon arsyet e refuzimit të pjesmarrjes së Samitit të Ohrit

Presidenti i Kosovës shpjegon arsyet e refuzimit të pjesmarrjes së Samitit të Ohrit
Ndërsa në Ohër janë zhvilluar takimet e para rreth krijimit të atij që po konsiderohet si Shengeni Ballkanik, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ka refuzuar pjesëmarrjen në Samit. Sipas zotit Thaçi ...
RTSH | 09-Nov-2019 22:22
Ndërsa në Ohër janë zhvilluar takimet e para rreth krijimit të atij që po konsiderohet si Shengeni Ballkanik, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ka refuzuar pjesëmarrjen në Samit. Sipas zotit Thaçi ...

Presidenti Thaçi tregon pse nuk mori pjesë në Samitin e Ohrit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi , ka thënë se ka refuzuar kam refuzuar pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit për disa arsyeje, shkruan Indeksonline. Ai ka thënë se Kosova, qëllimshëm ishte anashkaluar nga ...
Albportali | 09-Nov-2019 22:15
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi , ka thënë se ka refuzuar kam refuzuar pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit për disa arsyeje, shkruan Indeksonline. Ai ka thënë se Kosova, qëllimshëm ishte anashkaluar nga ...

?Rama njofton për Samitin e Ohrit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga homologu i Maqedonisë së Veriut në Samitin e Ohrit. “Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të ...
InFokusi | 09-Nov-2019 22:15
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga homologu i Maqedonisë së Veriut në Samitin e Ohrit. “Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të ...

Presidenti i Kosovës shpjegon arsyet e refuzimit të pjesmarrjes së Samitit të Ohrit
Ndërsa në Ohër janë zhvilluar takimet e para rreth krijimit të atij që po konsiderohet si Shengeni Ballkanik, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ka refuzuar pjesëmarrjen në Samit. Sipas zotit Thaçi ...
Medial | 09-Nov-2019 22:15
Ndërsa në Ohër janë zhvilluar takimet e para rreth krijimit të atij që po konsiderohet si Shengeni Ballkanik, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ka refuzuar pjesëmarrjen në Samit. Sipas zotit Thaçi ...

Zaev, Rama dhe Vuçiq me Deklaratë të përbashkët për të përmirësuar bashkëpunimin rajonal
Kryeministri Zoran Zaev, së bashku me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama zhvillojnë një takim trepalësh përpara një takimi të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet nesër, e ...
Flaka | 09-Nov-2019 22:02
Kryeministri Zoran Zaev, së bashku me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama zhvillojnë një takim trepalësh përpara një takimi të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet nesër, e ...

Rama njofton për Samitin e Ohrit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga homologu i tij maqedonad, Zoran Zaev në Samitin e Ohrit. “Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të ...
TetovaSot | 09-Nov-2019 21:57
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga homologu i tij maqedonad, Zoran Zaev në Samitin e Ohrit. “Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të ...

Presidenti i Kosovës refuzon Samitin e Ohrit, zbulon arsyet e forta
KOSOVË Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Ohrit, aty ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama dhe dy homologët e tij, ai i Serbisë dhe i Maqedonisë së Veriut. Ai ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 21:43
KOSOVË Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Ohrit, aty ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama dhe dy homologët e tij, ai i Serbisë dhe i Maqedonisë së Veriut. Ai ...

Presidenti Thaçi jep detaje pse refuzoi takimin me Vuçiç, Ramën dhe Zaevin
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë me dije dhe arsyet e mungesës së Kosovës në Samitin e Ohrit. Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Thaçi shkruan se janë tre arsye se pse Kosova refuzoj të jetë ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 21:48
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë me dije dhe arsyet e mungesës së Kosovës në Samitin e Ohrit. Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Thaçi shkruan se janë tre arsye se pse Kosova refuzoj të jetë ...

Thaçi tregon pse nuk mori pjesë në takimin Rama, Zaev, Vuçiq
Këtë të shtunë, është mbajtur një takim në Ohër të Maqedonisë së Veriut në mes të tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Aty, ishte Edi Rama i Shqipërisë, Zoran Zaev i Maqedonisë së Veriut dhe Aleksandar Vuçiq i ...
InFokusi | 09-Nov-2019 21:56
Këtë të shtunë, është mbajtur një takim në Ohër të Maqedonisë së Veriut në mes të tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Aty, ishte Edi Rama i Shqipërisë, Zoran Zaev i Maqedonisë së Veriut dhe Aleksandar Vuçiq i ...

Samiti i Ohrit, Zaev takohet me Ramën dhe Vuçiç
Ideja e mini-Shengenit Ballkanit ka mbledhur në Oher, kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zaev, kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Përmes një video të postuar në Facebook nga ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 21:43
Ideja e mini-Shengenit Ballkanit ka mbledhur në Oher, kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zaev, kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Përmes një video të postuar në Facebook nga ...

Thaçi sqaron mospjesëmarrjen në Samitin e Ohrit: U anashkaluam qëllimisht
Kosova nuk u bë pjesë as e samitit të dytë rajonal, i organizuar sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Ftesa i është dërguar presidentit Hashim Thaçi, por ky i fundit e ka refuzuar duke treguar edhe arsyet.
Top Channel | 09-Nov-2019 21:26
Kosova nuk u bë pjesë as e samitit të dytë rajonal, i organizuar sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Ftesa i është dërguar presidentit Hashim Thaçi, por ky i fundit e ka refuzuar duke treguar edhe arsyet.

Samiti i Ohrit, Zaev takohet me Ramën dhe Vuçiç
Ideja e mini-Shengenit Ballkanit ka mbledhur në Oher, kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zaev, kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Përmes një video të postuar në Facebook nga ...
Medial | 09-Nov-2019 21:48
Ideja e mini-Shengenit Ballkanit ka mbledhur në Oher, kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zaev, kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Përmes një video të postuar në Facebook nga ...

U anashkaluam qëllimisht, Hashim Thaçi tregon arsyet e mospjesëmarrjes në ‘Samitin e Ohrit’
Postuar: 09/11/2019 - 21:44 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka treguar arsyet pse ka refuzuar të bëhet pjesë e samitit të dytë rajonal, i organizuar sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Sipas Thaçit, Kosova është ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 21:48
Postuar: 09/11/2019 - 21:44 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka treguar arsyet pse ka refuzuar të bëhet pjesë e samitit të dytë rajonal, i organizuar sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Sipas Thaçit, Kosova është ...

Presidenti Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.

Takimi në Ohër, publikohen fotot e takimit Zaev-Rama-Vuçiç
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...
Top Channel | 09-Nov-2019 18:57
Ka nisur në Ohër të Maqedonisë së Veriut takimi i dytë i tre prej liderëve të Ballkanit Perëndimor. Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç janë takuar për herë të dytë brenda një muaji, pas Novi Sadit, për të ...

FOTO/ “Minishengeni Ballkanik”, Edi Rama mbërrin në Ohër, pritet nga homologu Zaev
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa është takuar edhe me dy homologët e tij si Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër në kuadër të ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 18:29
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa është takuar edhe me dy homologët e tij si Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev. Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër në kuadër të ...

Në Ohër, Rama-Zaev-Vuçiç/ Diskutimi për lëvizjen e lirë në rajonin e Ballkanit
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 15:58
Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër. Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të Diel në Ohër në takimin e dytë, pas atij të Novi Sadit.

Shengeni Ballkanik. Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen në Ohër
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.
Top Channel | 09-Nov-2019 12:27
Udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen këtë të dielë në Ohër në takimin e dytë pas atij të Novi Sadit.

?Presidenti Thaçi tregon arsyet se pse e refuzoi pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka refuzuar pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit, pasi siç tha ky vendim bazohet në disa argumente ekzistuese.
Kosova Press | 09-Nov-2019 21:42
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka refuzuar pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit, pasi siç tha ky vendim bazohet në disa argumente ekzistuese.

Samiti i Ohrit, Hashim Thaçi thotë fjalën e fundit dhe “kritikon” Ramën
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, i cili është takimi i dytë i “mini-shengenit Ballkanit”. Lajmi është konfirmuar nga vetë kreu i shtetit kosovar përmes një statusi në Facebok. ...
ABCNews | 09-Nov-2019 21:29
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, i cili është takimi i dytë i “mini-shengenit Ballkanit”. Lajmi është konfirmuar nga vetë kreu i shtetit kosovar përmes një statusi në Facebok. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved