ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 22:20

Kë lumturuan kaq shumë, hetimet për lobimin rus!

Kë lumturuan kaq shumë, hetimet për lobimin rus!
Nga Alfred Peza Ndërkohë që e gjithë media zien, i vetmi që nuk ka folur, është pikërisht ai. Lulzim Basha. Aaaaa… Më falni se harrova. Edhe Sali Berisha! Ata që komentojnë ditë e natë, për çdo gjë për këdo në këtë ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 14:13
Nga Alfred Peza Ndërkohë që e gjithë media zien, i vetmi që nuk ka folur, është pikërisht ai. Lulzim Basha. Aaaaa… Më falni se harrova. Edhe Sali Berisha! Ata që komentojnë ditë e natë, për çdo gjë për këdo në këtë ...

675 mijë dollarët/ Bushati ironizon Bashën: Ka qenë përgjumësh kur i është ofruar kontrata
Duke folur në një intervistë për Report Tv, deputeti i PS, Ervin Bushati ka komentuar në lidhje me marrjen të pandehur të Lulzim Bashës për lobimin 675 mijë dollarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes kompanisë ...
Lexo | 09-Nov-2019 13:08
Duke folur në një intervistë për Report Tv, deputeti i PS, Ervin Bushati ka komentuar në lidhje me marrjen të pandehur të Lulzim Bashës për lobimin 675 mijë dollarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes kompanisë ...

Basha rrezikon deri në 7 vite burg, deputetët socialistë e ironizojnë: Mos ka qenë në gjumë, mbase nuk shpëton me raport mjekësor (Ndërsa reagimi i Xhafajt nuk pritej)
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 4 deputetë dhe figura kryesore të PS-së reaguan ndaj çështjes së dërgimit në Gjykatën e Tiranës së Lulzim Bashës si i pandehur për falsifikim e dokumenteve të lobimit rus të dyshimtë në ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 12:36
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 4 deputetë dhe figura kryesore të PS-së reaguan ndaj çështjes së dërgimit në Gjykatën e Tiranës së Lulzim Bashës si i pandehur për falsifikim e dokumenteve të lobimit rus të dyshimtë në ...

Basha ne gjyq per lobimin rus, Manja-Hysi: Urojme mos te dale me raport mjekesor
TIRANE-Socialistët i kërkojnë Lulzim Bashës që të lerë akuzat kundër shumicës, por të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i pyetur nga gazetarja e Report ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 12:36
TIRANE-Socialistët i kërkojnë Lulzim Bashës që të lerë akuzat kundër shumicës, por të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i pyetur nga gazetarja e Report ...

Basha rrezikon deri në 7 vite burg, deputeti i PS jep mesazhin e fortë për kreun e PD: Urojmë mos shpëtojë me raport mjekësor si në...
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i ka kërkuar kreut të PD, Lulzim Bashës të lërë akuzat dhe të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. I pyetur nga Report Tv ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 12:29
Postuar: 09/11/2019 - 12:27 Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja i ka kërkuar kreut të PD, Lulzim Bashës të lërë akuzat dhe të përballet me drejtësinë në gjykatë për dosjen e lobimit. I pyetur nga Report Tv ...

Zbardhet dosja e Bashës për lobimin rus! Një amerikan i penduar do të tregojë të vërtetën për 650 mijë dollarët e fshehura nga PD
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...
Lexo | 09-Nov-2019 10:30
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...

Zbardhet dosja e Bashes per lobimin Rus! Amerikani do te tregoje te verteten per 650 mije dollaret e fshehur
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 10:29
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...

Zëri i Amerikës: Lulzim Basha akuzohet për falsifikim dokumentesh
Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e përgjithshëm Arben ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 22:42
Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e përgjithshëm Arben ...

I penduari do tregojë të vërtetën për 650 mijë dollarët e fshehura nga PD
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...
Gazeta Dita | 09-Nov-2019 10:29
Hetimi financiar për lobimin prej 675 mijë dollarësh me kompaninë “Muzin Capitol Partners”, ka çuar në bankën e akuzës liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe ...

Hetimet për lobimin rus, flet sërish Arben Ristani dhe kërcënon Bashën: As unë dhe as financieri nuk e njohim Nik Muzin. Kjo histori nuk do përfundojë me kaq
Ish sekretari i Pergjithshem demokrat Arben Ristani shprehet se ai dhe as financieri i PD Ilir Dervishi nuk e njohin shtetasin Nik Muzin, i cili ka deklaruar para drejtësisë amerikane se ka marrë 625 mijë dollarë për ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 21:32
Ish sekretari i Pergjithshem demokrat Arben Ristani shprehet se ai dhe as financieri i PD Ilir Dervishi nuk e njohin shtetasin Nik Muzin, i cili ka deklaruar para drejtësisë amerikane se ka marrë 625 mijë dollarë për ...

Lidhjet me rusët?! Basha e thotë prerë: I ka ‘vëllai’ i presidentit më të dashur të Putinit në Ballkan!!
Në përfundim të takimit me të rinjtë në Krujë, kryetari i PD Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. DEKLARATA Sot 90% e gënjeshtrës u ...
Standard | 09-Nov-2019 09:31
Në përfundim të takimit me të rinjtë në Krujë, kryetari i PD Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. DEKLARATA Sot 90% e gënjeshtrës u ...

Dosja Basha/ Elisabeta Imeraj: Karanxha dhe Tako kanë vendosur të vetë-shpallen prokurorë të çështjes
Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se një nga tre ...
Top Channel | 08-Nov-2019 20:04
Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës pa një vendimmarrje finale për shkak se një nga tre ...

Akuzat për falsifikim dokumentash, Basha: 90% e gënjeshtrës ra
Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash.
Top Channel | 08-Nov-2019 19:18
Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash.

Zbardhet pjesa tjetër e dosjes/ Si e argumentuan prokurorët çështjen e financimeve
Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor.
Top Channel | 08-Nov-2019 19:09
Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor.

Prokurorja ‘nxjerr bllof’ mediat! Dosja e kreut të PD-së nuk ka shkuar në gjykatë!!!
Një nga prokuroret që është marrë me çështjen në ngarkim të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mohuar që dosja sikundër u përfol sot në media, të ketë shkuar në gjykatë. Elisabeta Imeraj ka mohuar një ...
Standard | 09-Nov-2019 09:31
Një nga prokuroret që është marrë me çështjen në ngarkim të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mohuar që dosja sikundër u përfol sot në media, të ketë shkuar në gjykatë. Elisabeta Imeraj ka mohuar një ...

E plotë/ Bien akuzat për lobimin rus ndaj Lulzim Bashës. Bllokohet në Prokurori dosja për kreun e PD-së, njëri nga prokurorët refuzon ta firmosë
Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e 675 mijë dollarë. Në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 18:36
Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e 675 mijë dollarë. Në ...

I pandehur nga Prokuroria, flet Basha: Rama hodhi akuza të rënda kundër nesh për të shkëputur vëmendjen nga skandalet qeveritare
Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pasi mediat raportuan se dosja në ngarkim të tij ka shkuar në gjykatë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha u shpreh se Rama ka hedhur lloj – lloj akuzash ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 18:32
Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pasi mediat raportuan se dosja në ngarkim të tij ka shkuar në gjykatë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Basha u shpreh se Rama ka hedhur lloj – lloj akuzash ...

Lulzim Basha në gjykatë, reagon Partia Demokratike: Akuzë e sajuar nga Rama
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës për të marrë të pandehur kreun e kësaj partie, Lulzim Basha për akuzën “falsifikim dokumentesh” në lidhje me lobimin 675.000 dollar në SHBA.
Top Channel | 08-Nov-2019 18:31
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës për të marrë të pandehur kreun e kësaj partie, Lulzim Basha për akuzën “falsifikim dokumentesh” në lidhje me lobimin 675.000 dollar në SHBA.

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentash
Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti ...
Top Channel | 08-Nov-2019 18:31
Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti ...

FAKSIMILE: Prokuroria pranon se Basha ka dhënë 625 mijë dollar cash, por e mbylli dosjen pa hetuar
Prokuroria ka vendosur të mbyllë sytë përpara provave, për lobimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës në SHBA, me para ruse. Në dosjen hetimore, Prokuroria e pranon vetë se PD ka paguar 625 mijë dollarë cash tek ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 19:12
Prokuroria ka vendosur të mbyllë sytë përpara provave, për lobimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës në SHBA, me para ruse. Në dosjen hetimore, Prokuroria e pranon vetë se PD ka paguar 625 mijë dollarë cash tek ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved