ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 22:00

Milani me ndryshime të shumta për derbin me Juventusin

Milani me ndryshime të shumta për derbin me Juventusin
Bayerni e Real Madridi kanë shkatërruar kundërshtarët e tyre, megjithëse gjermanët përballë kishin rivalin për titull, Dortmundin. Në “Der Klasiker” u pa vetëm një skuadër, pra kampioni aktual gjerman, që me golat e ...
GazetaBlic | 09-Nov-2019 21:14
Bayerni e Real Madridi kanë shkatërruar kundërshtarët e tyre, megjithëse gjermanët përballë kishin rivalin për titull, Dortmundin. Në “Der Klasiker” u pa vetëm një skuadër, pra kampioni aktual gjerman, që me golat e ...

Bayern Munich 4-0 Dortmund, notat e lojtarëve
Bayern Munichu ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen derbi të javës së 11-të në Bundesliga. Bavarezët janë treguar arrë e fortë për rivalin e vjetër, Dortmundit, duke i mposhtur me ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 21:04
Bayern Munichu ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen derbi të javës së 11-të në Bundesliga. Bavarezët janë treguar arrë e fortë për rivalin e vjetër, Dortmundit, duke i mposhtur me ...

Bayerni e turpëron Dortmundin në Allianz Arena – fiton me lehtësi derbin e Bundesligës
Bayern Munichu e ka fituar derbin ndaj Borussia Dortmundit që u zhvillua në kuadër të javës së 11-të në Bundesligë. Bavarezët i kanë demoluar në Allianz Arena ‘Milionerët’, pasi fituan me rezultat bindës 4-0. Pas vetëm ...
E Dua Sportin | 09-Nov-2019 21:00
Bayern Munichu e ka fituar derbin ndaj Borussia Dortmundit që u zhvillua në kuadër të javës së 11-të në Bundesligë. Bavarezët i kanë demoluar në Allianz Arena ‘Milionerët’, pasi fituan me rezultat bindës 4-0. Pas vetëm ...

Bayern fiton thellë me Dortmundin, Lewandovski “uragan”
Bayern Munchen transformohet sa herë që përballë ka verdhezinjtë e Dortmundit. Ekipi bavarez fitoi 4-0 në “Alianz Arena”. Miqtë gabuan në minutën e 17-të, harruan Levën në zonë dhe polaku ndëshkoi me kokë. Lewandovski ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 20:55
Bayern Munchen transformohet sa herë që përballë ka verdhezinjtë e Dortmundit. Ekipi bavarez fitoi 4-0 në “Alianz Arena”. Miqtë gabuan në minutën e 17-të, harruan Levën në zonë dhe polaku ndëshkoi me kokë. Lewandovski ...

Në Mynih harrohet Kovac, Bayerni mposht bindshëm Dortmundin
Bayerni i Mynihut reagoi në mënyrën më të mirë të mundshme ndaj humbjes 5-1 në transfertën ndaj Eintrachtit të Frankfurtit dhe shkarkimit të trajnerit, pasi përveçse siguroi kalimin në fazën e 1/8-ave të Championsit, ...
SuperSport | 09-Nov-2019 21:00
Bayerni i Mynihut reagoi në mënyrën më të mirë të mundshme ndaj humbjes 5-1 në transfertën ndaj Eintrachtit të Frankfurtit dhe shkarkimit të trajnerit, pasi përveçse siguroi kalimin në fazën e 1/8-ave të Championsit, ...

Video/ Batare golash në Mynih! Bajerni thyen Borusian 4-0 dhe ngjitet i dyti
Bajerni i Mynihut i tregon të gjithë forcën e tij Borusias së Dortmundit, duke e detyruar ekipin e Lysien Favre të dalë me “brinjë të thyera” nga “Allianz Arena”. Vendësit kanë dominuar të gjithë përballjen duke i ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 20:35
Bajerni i Mynihut i tregon të gjithë forcën e tij Borusias së Dortmundit, duke e detyruar ekipin e Lysien Favre të dalë me “brinjë të thyera” nga “Allianz Arena”. Vendësit kanë dominuar të gjithë përballjen duke i ...

?Derbin gjerman e fiton Bayerni
Bayern Munchen e ka mposhtur me lehtësi sonte Borussia Dortmundin, në ndeshjen e zhvilluar në Bundesligë.
Kosova Press | 09-Nov-2019 20:44
Bayern Munchen e ka mposhtur me lehtësi sonte Borussia Dortmundin, në ndeshjen e zhvilluar në Bundesligë.

Bajerni e bën për “pesë pare” Dortmundin
Bajerni ka arritur fitore bindëse ndaj Dortmundit duke e mposhtur me rezultat 4:0. Golat i realizuan Lewandowski (2), Gnabry dhe Hummels shënoi autogol, ndërsa mysafirët nuk mundën assesi ta kapnin ritmin e ndeshjes. Me ...
Indeks Online | 09-Nov-2019 20:34
Bajerni ka arritur fitore bindëse ndaj Dortmundit duke e mposhtur me rezultat 4:0. Golat i realizuan Lewandowski (2), Gnabry dhe Hummels shënoi autogol, ndërsa mysafirët nuk mundën assesi ta kapnin ritmin e ndeshjes. Me ...

Bayerni e turpëron Dortmundin në Allianz Arena – fiton me lehtësi derbin e Bundesligës
Bayern Munichu e ka fituar derbin ndaj Borussia Dortmundit që u zhvillua në kuadër të javës së 11-të në Bundesligë. Bavarezët i kanë demoluar në Allianz Arena ‘Milionerët’, pasi fituan me rezultat bindës 4-0. Pas vetëm ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 20:28
Bayern Munichu e ka fituar derbin ndaj Borussia Dortmundit që u zhvillua në kuadër të javës së 11-të në Bundesligë. Bavarezët i kanë demoluar në Allianz Arena ‘Milionerët’, pasi fituan me rezultat bindës 4-0. Pas vetëm ...

VIDEO | Bayern tallet me Dortmundin, Lewandovski “uragan”
Bayern Munchen transformohet sa herë që përballë ka verdhezinjtë e Dortmundit. Ekipi bavarez fitoi 4-0 në “Alianz Arena”. Miqtë gabuan në minutën e 17-të, harruan Levën në zonë dhe polaku ndëshkoi me kokë. Lewandovski ...
ABCNews | 09-Nov-2019 20:34
Bayern Munchen transformohet sa herë që përballë ka verdhezinjtë e Dortmundit. Ekipi bavarez fitoi 4-0 në “Alianz Arena”. Miqtë gabuan në minutën e 17-të, harruan Levën në zonë dhe polaku ndëshkoi me kokë. Lewandovski ...

Bayern Muncheni tregohet i fortë ndaj Borussia Dortmundit
Bayern Muncheni është këndellur nga humbja turpe-ruse e javës se kaluar dhe ka arritur ta fitoj derbin me të madh gjerman, atë ndaj Borussia Dortmundit me rezultat të thellë 4-0, shkruan Gazeta inFokus. Serinë e golave ...
InFokusi | 09-Nov-2019 20:34
Bayern Muncheni është këndellur nga humbja turpe-ruse e javës se kaluar dhe ka arritur ta fitoj derbin me të madh gjerman, atë ndaj Borussia Dortmundit me rezultat të thellë 4-0, shkruan Gazeta inFokus. Serinë e golave ...

VIDEO | Kundërsulm perfekt, Bayern ndëshkon sërish Dortmundin
Kur situata nis e bëhet serioze, Bayer Munchen reagon gjithmonë. Ekipi bavarez ka hedhur një hap të sigurt drejt fitores në ndeshjen kundër Dortmundit. Kampionët në fuqi kanë dyfishuar rezultatin. Lewandovski kishte ...
ABCNews | 09-Nov-2019 19:47
Kur situata nis e bëhet serioze, Bayer Munchen reagon gjithmonë. Ekipi bavarez ka hedhur një hap të sigurt drejt fitores në ndeshjen kundër Dortmundit. Kampionët në fuqi kanë dyfishuar rezultatin. Lewandovski kishte ...

E shtuna e goleadave: Bayern dhe Real festojnë me “poker”
Kjo e shtunë ishte përgjithësisht pozitive për skuadrat e mëdha europiane, të cilat po rikthehen në formën e tyre më të mirë dhe rrjedhimisht edhe me pikë. Fjalia vlen për dy klube big si Bayern Munchen dhe Real Madrid, ...
Politiko | 09-Nov-2019 20:26
Kjo e shtunë ishte përgjithësisht pozitive për skuadrat e mëdha europiane, të cilat po rikthehen në formën e tyre më të mirë dhe rrjedhimisht edhe me pikë. Fjalia vlen për dy klube big si Bayern Munchen dhe Real Madrid, ...

VIDEO | “Bum” Lewandowski, Bayern në avantazh kundër Dortmundit
Robert Lewandowski po bën një sezon të shkëlqyer. Sulmuesi polak gjeti golin edhe në klasiken që po luhet në këto momente kundër Borussia Dortmund, në minutën e 17-të. Leëa përfiton mjaft mirë nga një krosim i shkëlqyer ...
ABCNews | 09-Nov-2019 19:04
Robert Lewandowski po bën një sezon të shkëlqyer. Sulmuesi polak gjeti golin edhe në klasiken që po luhet në këto momente kundër Borussia Dortmund, në minutën e 17-të. Leëa përfiton mjaft mirë nga një krosim i shkëlqyer ...

Tjetër gol në ndeshjen Bayern – Dortmund
Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë kundër Borussia Dormtund Derbin e Gjermanisë është duke e fituar Bayerni, me rezultat të pastër, 2-0. Pas Robert Lewandowskit, ka shënuar edhe Serge Gnabry. Ai realizoi për 2-0 ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 19:47
Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë kundër Borussia Dormtund Derbin e Gjermanisë është duke e fituar Bayerni, me rezultat të pastër, 2-0. Pas Robert Lewandowskit, ka shënuar edhe Serge Gnabry. Ai realizoi për 2-0 ...

Bayerni me disa mungesa në derbin ndaj Dortmundit – formacionet zyrtare
Bayern Munich dhe Borussia Dortmundi i kanë publikuar formacionet për ndeshjen më të rëndësishme në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga. Bavarezët do të jenë nikoqir të ‘Milionerëve’ në ndeshjen që fillon në ora ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 17:36
Bayern Munich dhe Borussia Dortmundi i kanë publikuar formacionet për ndeshjen më të rëndësishme në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga. Bavarezët do të jenë nikoqir të ‘Milionerëve’ në ndeshjen që fillon në ora ...

VIDEO: Ky stopim nga Lewandowski është ëndrra e futbollistëve
Klas, teknikë, potencë, zgjuarsi, estetikë. Robert Lewandowski i ka të gjitha. Sulmuesi i Bayern-it sonte i befasoi të gjithë në “Allianz Arena” pak minuta pasi shënoi golin e parë kundër Borussia Dortmund-it. Polaku ...
Politiko | 09-Nov-2019 19:19
Klas, teknikë, potencë, zgjuarsi, estetikë. Robert Lewandowski i ka të gjitha. Sulmuesi i Bayern-it sonte i befasoi të gjithë në “Allianz Arena” pak minuta pasi shënoi golin e parë kundër Borussia Dortmund-it. Polaku ...

Klasikja gjermane Bayern-Dortmund, ja formacionet zyrtare
Sot në orën 18:30, do të përplasen dy skuadrat më të mëdha të Gjermanisë, Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund. Si rrallëherë, janë verdhezinjtë më lart në renditje dhe kjo sfidë, duhet fituar me doemos nga Bayern ...
ABCNews | 09-Nov-2019 17:41
Sot në orën 18:30, do të përplasen dy skuadrat më të mëdha të Gjermanisë, Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund. Si rrallëherë, janë verdhezinjtë më lart në renditje dhe kjo sfidë, duhet fituar me doemos nga Bayern ...

Bayerni me disa mungesa në derbin ndaj Dortmundit – formacionet zyrtare
Bayern Munich dhe Borussia Dortmundi i kanë publikuar formacionet për ndeshjen më të rëndësishme në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga. Bavarezët do të jenë nikoqir të ‘Milionerëve’ në ndeshjen që fillon në ora ...
E Dua Sportin | 09-Nov-2019 19:04
Bayern Munich dhe Borussia Dortmundi i kanë publikuar formacionet për ndeshjen më të rëndësishme në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga. Bavarezët do të jenë nikoqir të ‘Milionerëve’ në ndeshjen që fillon në ora ...

Zhbllokohet supersfida, Bayern Munchen – Dortmund (VIDEO)
Bayern Muncheni dhe Dortmundi po luajnë momentalisht në kuadër të javës së 11-të në Bundesligën gjermane, shkruan Gazeta inFokus. Bayerni ka kaluar në avantazh në minutën e 17’ me golin e realizuar nga sulmuesi i ...
InFokusi | 09-Nov-2019 18:57
Bayern Muncheni dhe Dortmundi po luajnë momentalisht në kuadër të javës së 11-të në Bundesligën gjermane, shkruan Gazeta inFokus. Bayerni ka kaluar në avantazh në minutën e 17’ me golin e realizuar nga sulmuesi i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved