ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 23:12

Ende larg çertifikimi i rezultateve të zgjedhjeve në Kosovë

Ende larg çertifikimi i rezultateve të zgjedhjeve në Kosovë
Mbi 100 ankesa të depozituara për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, po e bëjnë të pamundur certifikimin e rezultateve përfundimtare. Ndërkohë analistët shprehen se çdo vonesë është në dëm të qytetarëve. Sipas tyre, ...
ABCNews | 09-Nov-2019 16:08
Mbi 100 ankesa të depozituara për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, po e bëjnë të pamundur certifikimin e rezultateve përfundimtare. Ndërkohë analistët shprehen se çdo vonesë është në dëm të qytetarëve. Sipas tyre, ...

KQZ nuk e di datën e certifikimit të rezultateve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...
InFokusi | 09-Nov-2019 14:16
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...

Mbi 50% e Kuvendit do të përbëhet nga deputetë të rinj
Për herë të parë në Kuvendin e Kosovës mbi 50 për qind e deputetëve të rinj do të ushtrojnë këtë detyrë. Duket se zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellë ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e ...
AlbInfo | 09-Nov-2019 14:03
Për herë të parë në Kuvendin e Kosovës mbi 50 për qind e deputetëve të rinj do të ushtrojnë këtë detyrë. Duket se zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellë ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e ...

Në Kuvendin e Kosovës mbi 50 për qind e deputetëve ushtrojnë detyrën për herë të parë
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...
Gazeta Monitor | 09-Nov-2019 13:31
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...

KQZ në pritje të PZAP-së dhe Supremes, nuk e di datën e certifikimit të rezultateve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...
Gazeta Monitor | 09-Nov-2019 13:31
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...

KQZ nuk e di datën e certifikimit të rezultateve, pret PZAP-në dhe Supremen
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...
TetovaSot | 09-Nov-2019 13:24
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...

Mbi 50 për qind e Kuvendit do të përbëhet nga deputetë që ushtrojnë detyrën për herë të parë
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...
TetovaSot | 09-Nov-2019 13:24
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...

Mbi 50 për qind e Kuvendit do të përbëhet nga deputetë që ushtrojnë detyrën për herë të parë
Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, por edhe me deputetët që do ta përbëjnë këtë legjislaturë. Te këta emra përfshihen edhe ata që më herët kanë ...
Lajminet | 09-Nov-2019 13:11
Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, por edhe me deputetët që do ta përbëjnë këtë legjislaturë. Te këta emra përfshihen edhe ata që më herët kanë ...

KQZ nuk e di datën e certifikimit të rezultateve, pret PZAP-në dhe Supremen
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...
Gazeta Observer | 09-Nov-2019 13:10
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...

KQZ nuk e di datën e certifikimit të rezultateve, pret PZAP-në dhe Supremen
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për......
Zeri | 09-Nov-2019 13:10
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për......

?Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP
Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.
Top Channel | 08-Nov-2019 09:37
Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Zgjedhjet në Kosovë/ Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, sot afati i fundit për ankesat
Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 08:33
Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet ...

?KQZ nuk e di datën e certifikimit të rezultateve, pret PZAP-në dhe Supremen
Kështu ka thënë për KosovaPress, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të cilit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me ankesat që janë ...
Lajminet | 09-Nov-2019 13:08
Kështu ka thënë për KosovaPress, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të cilit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me ankesat që janë ...

Kosovë, koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve
Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ...
BalkanWeb | 07-Nov-2019 20:01
Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ...

Pesë kandidatët me më pak vota në PDK
?Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, sipas së cilave Partia Demokratike e Kosovës ka 25 ulëse në Kuvendin e Kosovës.
Top Channel | 07-Nov-2019 17:59
?Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, sipas së cilave Partia Demokratike e Kosovës ka 25 ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Mbi 50 për qind e Kuvendit do të përbëhet nga deputetë që ushtrojnë detyrën për herë të parë
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...
Albportali | 09-Nov-2019 13:07
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: Nisma e Fatmir Limajt jashtë parlamentit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të gjashtë tetorit në Kosovë. Sipas këtyre rezultateve, lëvizja Vetëvendosje do të ketë 32 vende në ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 16:38
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të gjashtë tetorit në Kosovë. Sipas këtyre rezultateve, lëvizja Vetëvendosje do të ketë 32 vende në ...

Mbi 50 për qind e Kuvendit do të përbëhet nga deputetë që ushtrojnë detyrën për herë të parë
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...
EkonomiaOnline | 09-Nov-2019 13:07
Mbi 50 për qind e deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Kosovës për herë të parë do të ushtrojnë këtë detyrë. Zgjedhjet e 6 tetorit kanë sjellur ndryshime të mëdha në skenën politike, jo vetëm me fitoren e Vetëvendosjes, ...

Analistët nuk përjashtojnë mundësinë e rinumërimit të tërësishëm
Pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) shpalli rezultatet përfundimtare subjektet politike kanë dërguar në PZAP 100 ankesa rreth rezultatit. Njohësit e çështjeve politike thonë se nëse këto ankesa janë të ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 11:24
Pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) shpalli rezultatet përfundimtare subjektet politike kanë dërguar në PZAP 100 ankesa rreth rezultatit. Njohësit e çështjeve politike thonë se nëse këto ankesa janë të ...

KQZ nuk e di datën e certifikimit të rezultateve, pret PZAP-në dhe Supremen
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 13:07
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Gjykatës Supreme dhe do të veprojë në përputhje me vendimet e tyre, ndërsa, pastaj do të ketë mundësi të procedojë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved