ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 11:23

?Der Leyen: NATO një institucion i jashtëzakonshëm

?Der Leyen: NATO një institucion i jashtëzakonshëm
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se NATO ishte një institucion i jashtëzakonshëm pas kritikave të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi Aleancën Atlantike në ...
Arbresh | 08-Nov-2019 23:44
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se NATO ishte një institucion i jashtëzakonshëm pas kritikave të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi Aleancën Atlantike në ...

Der Leyen: “Tronditja e Brexit”-it e ka riforcuar BE-në
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se “tronditja e Brexit”-it kishte riforcuar Bashkimin Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka riforcuar unionin tonë. ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 23:13
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se “tronditja e Brexit”-it kishte riforcuar Bashkimin Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka riforcuar unionin tonë. ...

Der Leyen: “Tronditja e Brexit”-it e ka riforcuar BE-në
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se “tronditja e Brexit”-it kishte riforcuar Bashkimin Evropian.
Kosova Press | 08-Nov-2019 23:07
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se “tronditja e Brexit”-it kishte riforcuar Bashkimin Evropian.

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE’së
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar ...
InFokusi | 08-Nov-2019 23:01
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar ...

Von der Leyen: Shqipëria, përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian
“ Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të premten, duke ...
Medial | 08-Nov-2019 23:01
“ Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të premten, duke ...

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE-së
“Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar unionin tonë. Sepse, nuk tregon vetëm se çfarë do të thotë të largohesh nga BE, por gjithashtu edhe atë që fiton secili vend duke qenë pjesë e Bashkimit ...
Lajminet | 08-Nov-2019 22:57
“Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar unionin tonë. Sepse, nuk tregon vetëm se çfarë do të thotë të largohesh nga BE, por gjithashtu edhe atë që fiton secili vend duke qenë pjesë e Bashkimit ...

Von der Leyen: Shqipëria, përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian
“ Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të premten, duke ...
RTSH | 08-Nov-2019 22:56
“ Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përpjekje të mëdha për të siguruar anëtarësimin në Bashkimin Evropian”. Kështu deklaroi Presidentja e ardhshme e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të premten, duke ...

?Der Leyen: NATO një institucion i jashtëzakonshëm
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se NATO ishte një institucion i jashtëzakonshëm pas kritikave të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi Aleancën Atlantike në ...
Kosova Press | 08-Nov-2019 22:56
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen theksoi sot se NATO ishte një institucion i jashtëzakonshëm pas kritikave të presidentit francez, Emmanuel Macron, i cili e gjykoi Aleancën Atlantike në ...

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE-së
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 22:49
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar ...

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE, përcjell Telegrafi ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 20:54
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE, përcjell Telegrafi ...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE
Berlin, 8 nëntor – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE, ...
Koha.mk | 08-Nov-2019 22:49
Berlin, 8 nëntor – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE, ...

Von Der Leyen: Tronditja nga Brexit forcoi unitetin brenda BE’së
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 22:49
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, theksoi sot se “tronditja nga Brexit” ka forcuar unitetin brenda Bashkimit Evropian. “Kaq paradoksale sa duket, tronditja e Brexit-it ka forcuar ...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE
Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç transmeton Dojçe ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 22:28
Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç transmeton Dojçe ...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE
Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç transmeton Dojçe ...
Aktuale.MK | 08-Nov-2019 21:47
Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet perspektivë në BE. Siç transmeton Dojçe ...

Von der Leyen: Do të zhvillojmë projekte të veçanta për Maqedoninë e Veriut
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE. Sipas “Deutsche ...
Arbresh | 08-Nov-2019 21:19
Presidenti i ardhshëm i Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel sonte në Berlin thanë që vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sigurohet perspektivë në BE. Sipas “Deutsche ...

Ursula von der Leyen: BE bashkëpunim të ngushtë me Shqipërinë, nëse nuk e bëjmë ne të tjerë do ta mbushin këtë boshllëk
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi sot se sigurimi i një rruge drejt anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është “i një rëndësie strategjike” ...
Lexo | 08-Nov-2019 20:50
Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian Ursula von der Leyen deklaroi sot se sigurimi i një rruge drejt anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është “i një rëndësie strategjike” ...

Paralajmërimi i Von Der Leyen: Të mbajmë afër Ballkanin ose do ta bëjnë të tjerët
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 18:54
“Bashkimi Europian të mbajë pranë vetes Ballkanin Perëndimor, ose shtete të tjera do të përfitojnë”. Ishte ky paralajmërimi serioz i lëshuar nga Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen pas ...

Mbështeti fuqimisht hapjen e negociatave, Merkel jep mesazhin e qartë: Do të sillte përfitime për BE-në!
Postuar: 08/11/2019 - 20:42 Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 20:44
Postuar: 08/11/2019 - 20:42 Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i ...

Fon der Lajen dhe Merkel: Të tejkalohet bllokada e Francës në BE
Beograd, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet ...
Medial | 08-Nov-2019 20:44
Beograd, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryetarja e ardhshme e Komisionit Evropian, Fon der Lajen dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sonte nga Berlini porositën se vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u sigurohet ...

Merkel dhe Palmer pro Ballkanit në BE (VIDEO)
Dy gratë më të pushtetshme të Evropës, gjermanet Angela Merkel dhe Ursula Von der Leyen folën për Ballkanin, të premten në Berlin. Kryetarja e Komisionit Evropian dhe Kancelarja nga Berlini thanë se gjashtë shtetet e ...
Klan Kosova | 08-Nov-2019 20:11
Dy gratë më të pushtetshme të Evropës, gjermanet Angela Merkel dhe Ursula Von der Leyen folën për Ballkanin, të premten në Berlin. Kryetarja e Komisionit Evropian dhe Kancelarja nga Berlini thanë se gjashtë shtetet e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved