ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 19:34

Ilir Meta: Cilido që tenton bllokimin e Kushtetueses do zhgënjehet rëndë

Ilir Meta: Cilido që tenton bllokimin e Kushtetueses do zhgënjehet rëndë
Zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi, i pyetur nga gazetarët se kur Meta do të emërojë gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese dhe qëndrimet e bëra publike deri më tani për këtë proces, bën me dije se “funksionimi normal ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 21:14
Zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi, i pyetur nga gazetarët se kur Meta do të emërojë gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese dhe qëndrimet e bëra publike deri më tani për këtë proces, bën me dije se “funksionimi normal ...

Anëtari i dytë i ‘Kushtetueses’, Meta: Kompetencë e Kuvendit, jo e Presidentit
mapo.al Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur kreu i shtetit Ilir Meta, ka ardhur menjëherë një ...
Mapo | 09-Nov-2019 20:55
mapo.al Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur kreu i shtetit Ilir Meta, ka ardhur menjëherë një ...

“Lufta” e presidentit Meta për të emëruar partneren e Enkelejd Alibejat anëtare të Gjykatës Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 20:55
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...

Zgjedhja e anëtarit të 2-të në Kushtetuese, Presidenca-KED: Kompetencë e Kuvendit, cilido që ushqen iluzione për bllokim e saj do zhgënjehet
TIRANË Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli dhe botoi në fletoren zyrtare listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur nga kreu i shtetit, Ilir ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 20:45
TIRANË Pas vendimit të Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, i cili shpalli dhe botoi në fletoren zyrtare listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese për vendin vakant të shpallur nga kreu i shtetit, Ilir ...

Zgjedhja e gjyqtarit të ‘Kushtetueses’, Presidenca: Do e dekretojmë menjëherë pas Kuvendit
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, ka reaguar mbi procedurën që do të ndjekë Ilir Meta për emërimin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 09-Nov-2019 20:44
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, ka reaguar mbi procedurën që do të ndjekë Ilir Meta për emërimin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese.

Reagim i Zëdhënësit të Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi
Pas botimit në Fletoren Zyrtare lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për gjyqtarë pranë Gjykatës Kushtetuese, vjen reagimi i zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushi. Sipas tij, nuk ekziston asnjë individ apo ...
Telegraf | 09-Nov-2019 20:55
Pas botimit në Fletoren Zyrtare lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për gjyqtarë pranë Gjykatës Kushtetuese, vjen reagimi i zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushi. Sipas tij, nuk ekziston asnjë individ apo ...

Kandidatët për në ‘Kushtetuese’ botohen në Fletoren Zyrtare, Presidenti tani duhet të zgjedhë
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur gjyqtarin e dytë në ‘Kushtetuese’.
Top Channel | 09-Nov-2019 19:27
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur gjyqtarin e dytë në ‘Kushtetuese’.

Anëtari i dytë i Kushtetueses, Presidenca: Kushtetuta e qartë, kompetencë e Kuvendit
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 20:55
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...

Përplasja për Kushtetuesen, KED “sfidon” Metën. Botohet në fletoren zyrtare lista përfundimtare e kandidatëve, Arta Vorpsi zgjidhet e para
TIRANË Në limetet e afatit për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vetëm dy ditë më parë, refuzoi të ndërmarrë këtë hap. Për këtë, Ilir Meta i dërgoi dhe një letër ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 19:05
TIRANË Në limetet e afatit për të zgjedhur anëtarin e dytë të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vetëm dy ditë më parë, refuzoi të ndërmarrë këtë hap. Për këtë, Ilir Meta i dërgoi dhe një letër ...

KED shpall të parën Arta Vorpsin për Kushtetuesen, Ilir Meta tani duhet të zgjedhë
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Arta Vorpsi rezulton e para. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 18:57
Janë botuar në Fletoren Zyrtare katër emrat e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Arta Vorpsi rezulton e para. Botimi në Fletoren Zyrtare duhet të pasohet nga lëvizja e presidentit Ilir Meta për të zgjedhur ...

Botohet në fletoren zyrtare lista e kandidatëve për gjyqtar në Kushtetuese
Është botuar në fletoren zyrtare lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, në listën e publikuar ka shpallur të parën këshilltaren ligjore në ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 19:20
Është botuar në fletoren zyrtare lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, në listën e publikuar ka shpallur të parën këshilltaren ligjore në ...

Ilir Meta do të dekretojë si gjyqtare partneren e Enkelejd Alibeajt, ja kush është Marsida Xhaferllari dhe lidhja me ish deputetin
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në një letër drejtuar Kuvendit dhe KED, kreu i shtetit nënvizonte se “kishte hasur ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 17:18
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në një letër drejtuar Kuvendit dhe KED, kreu i shtetit nënvizonte se “kishte hasur ...

Blushi : Cilido që do të bllokojë Gjykatën Kushtetuese, do të zhgënjehet shumë rëndë!
Tensionet mes presidenti Ilir Meta dhe maxhorancës janë ngritur sërish. Ndërsa kjo e fundit ka paralajmëruar se kuvendi do të miratojë të hënën dy emrat për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese edhe pse presidenti ka ...
RTSH | 09-Nov-2019 22:02
Tensionet mes presidenti Ilir Meta dhe maxhorancës janë ngritur sërish. Ndërsa kjo e fundit ka paralajmëruar se kuvendi do të miratojë të hënën dy emrat për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese edhe pse presidenti ka ...

Gjykata Kushtetuese/ Presidenca: Presim votimin e Kuvendit për anëtarin e dytë
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, në një reagim ka sqaruar si do të vijojë procesi për plotësimin e vakancave për Gjykatën Kushtetuese. Blushi sqaron se presidenti është në pritje që Kuvendi të votojë ...
Dritare | 09-Nov-2019 21:14
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, në një reagim ka sqaruar si do të vijojë procesi për plotësimin e vakancave për Gjykatën Kushtetuese. Blushi sqaron se presidenti është në pritje që Kuvendi të votojë ...

Këmbëngulja e Metës për të emëruar partneren e Enkelejd Alibejat anëtare të Gjykatës Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...
Lexo | 09-Nov-2019 21:14
Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në letrën drejtuar Kuvendit dhe KED, Meta deklaron se ka hasur shkelje dhe ...

Emërimi i anëtarit të Gjykatës Kushtetuse, reagon Presidenca: Kompetencë e Kuvendit
Presidenca ka reaguar pas emërimit të Arta Vorpsit në Gjykatën Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi publikoi në fletoren zyrtare listën e kandidatëve të kryesuar nga Arta Vorpsi, për Gjykatën Kushtetuese. Me ...
ABCNews | 09-Nov-2019 20:44
Presidenca ka reaguar pas emërimit të Arta Vorpsit në Gjykatën Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi publikoi në fletoren zyrtare listën e kandidatëve të kryesuar nga Arta Vorpsi, për Gjykatën Kushtetuese. Me ...

Anëtari i dytë i Kushtetueses, Presidenca: Kushtetuta e qartë, kompetencë e Kuvendit
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...
Medial | 09-Nov-2019 21:00
Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas publikimit të emrave nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi që garojnë për një vend në Gjykatën Kushtetuese Në reagimin e presidencës theksohet se funksionimi normal ...

Emërimi i anëtarit të dytë në Kushtetuese, reagon presidenca: Zgjidhet nga Kuvendi sipas radhës që dikton Kushtetuta
Vjen reagimi i presidencës pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, e publikuar sot në Fletoren Zyrtare. I pyetur nga mediat se kur Presidenti ...
Politiko | 09-Nov-2019 20:55
Vjen reagimi i presidencës pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, e publikuar sot në Fletoren Zyrtare. I pyetur nga mediat se kur Presidenti ...

‘Përplasja’ me KED për emërimin e Arta Vorpsit dhe shpalljen e listës përfundimtare të kandidatëve për Kushtetuesen, reagon Presidenca
Postuar: 09/11/2019 - 20:51 Menjëherë pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, pa marrë parasysh vendimin e presidentit Ilir Meta, ka ardhur reagimi nga ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 20:55
Postuar: 09/11/2019 - 20:51 Menjëherë pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, pa marrë parasysh vendimin e presidentit Ilir Meta, ka ardhur reagimi nga ...

Presidenca: Cilido që provokon duke bllokuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese do zhgënjehet
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, i pyetur nga gazetarët se kur Presidenti Meta do të emërojë gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese dhe qëndrimet e bëra publike deri më tani për këtë proces, bën me dije se: ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 20:50
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, i pyetur nga gazetarët se kur Presidenti Meta do të emërojë gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese dhe qëndrimet e bëra publike deri më tani për këtë proces, bën me dije se: ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved