ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 22:30

Alvin Berisha më në fund takohet me gjyshin (VIDEO)

Alvin Berisha më në fund takohet me gjyshin (VIDEO)
Alvin Berisha i cili u shpëtuar nga kampi fatkeq, ‘Al Hol’ në Siri, dhe ditën e djeshme mbërriti pranë familjes në Itali, ka realizuar edhe takimin e shumë pritur me një person shumë të veçantë për të. Është pikërisht ...
Telegraf | 09-Nov-2019 13:17
Alvin Berisha i cili u shpëtuar nga kampi fatkeq, ‘Al Hol’ në Siri, dhe ditën e djeshme mbërriti pranë familjes në Itali, ka realizuar edhe takimin e shumë pritur me një person shumë të veçantë për të. Është pikërisht ...

Alvini takon gjyshin, momente emocionuese/ VIDEO
Vogëlushi i buzëqeshur, Alvin Berisha më në fund ka takuar gjyshin e tij. Një përqafim plot mall dhe dashuri pas viteve të gjata të pritjes në kampet famëkeqe siriane. sot është në shtëpi, por nëna e Alvinit e rrëmbeu ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 12:18
Vogëlushi i buzëqeshur, Alvin Berisha më në fund ka takuar gjyshin e tij. Një përqafim plot mall dhe dashuri pas viteve të gjata të pritjes në kampet famëkeqe siriane. sot është në shtëpi, por nëna e Alvinit e rrëmbeu ...

Lot gezimi, Alvini takon gjyshin pas pese vitesh ne “ferrin sirian”
11-vjecari Alvin Berisha është duke kaluar ditët më të lumtura të jetës së tij pas shpëtimit nga kampi famëkeq i “Al Hol-it” në Siri ku mbahen gjysmë të burgosur familjarët e luftëtarëve të ISIS. Ai i është kthyer ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 11:36
11-vjecari Alvin Berisha është duke kaluar ditët më të lumtura të jetës së tij pas shpëtimit nga kampi famëkeq i “Al Hol-it” në Siri ku mbahen gjysmë të burgosur familjarët e luftëtarëve të ISIS. Ai i është kthyer ...

VIDEO/ Alvini takoi gjyshin dhe preku miliona zemra!
Që prej ditës së djeshme Alvini është kthyer në shtëpi, i bashkuar me babain dhe motrat e tij më të më mëdha. Pas një kalvari të gjatë mes bisedimesh diplomatike të dy shteteve Itali e Shqipëri, e kontributit të madh ...
Bordo | 09-Nov-2019 11:24
Që prej ditës së djeshme Alvini është kthyer në shtëpi, i bashkuar me babain dhe motrat e tij më të më mëdha. Pas një kalvari të gjatë mes bisedimesh diplomatike të dy shteteve Itali e Shqipëri, e kontributit të madh ...

“Reportazh nga Ferri-Pagesa e Marrëzisë”/ Kush është gazetari nga Shkodra, 3 vite në kërkim të Alvinit, por që s'pati prej tij deklarata pompoze, Taulant Kopliku tregon planet e mëdha
Postuar: 09/11/2019 - 10:51 Gazetari Taulant Kopliku u bë i njohur për publikun shqiptar tri vite më parë, me denoncimin e rastit Alvin Berisha, 11-vjeçarit të marrë në kampin famëkeq “AlHol” (Siri) nga e ëma dhe i ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 10:59
Postuar: 09/11/2019 - 10:51 Gazetari Taulant Kopliku u bë i njohur për publikun shqiptar tri vite më parë, me denoncimin e rastit Alvin Berisha, 11-vjeçarit të marrë në kampin famëkeq “AlHol” (Siri) nga e ëma dhe i ...

Alvin ndodhet në shtëpi! Odiseja e 11 vjeçarit që u çua në Siri nga e ëma e tij, për t’u bërë luftëtar i ISIS
Alvin Berisha tashmë ndodhet në shtëpinë e tij në Itali së bashku me babain dhe dy motrat e tij. Por rruga për t’u rikthyer ka qenë një ferr i vërtetë. Për momentin dihet shumë pak nga ajo që mund të ketë përjetuar në ...
ABCNews | 09-Nov-2019 10:59
Alvin Berisha tashmë ndodhet në shtëpinë e tij në Itali së bashku me babain dhe dy motrat e tij. Por rruga për t’u rikthyer ka qenë një ferr i vërtetë. Për momentin dihet shumë pak nga ajo që mund të ketë përjetuar në ...

Video/ Lot gëzimi e përqafime, shikoni momentin emocionues kur Alvini takohet me gjyshin
Vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha, ka arritur më në fund të bashkohet me familjen e tij, pas pesë vitesh qëndrimi në kampin e ferrit “Al Hol”, në Siri. Menjëherë pas takimit me motrat dhe babanë e tij, 11-vjeçari ka ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 10:16
Vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha, ka arritur më në fund të bashkohet me familjen e tij, pas pesë vitesh qëndrimi në kampin e ferrit “Al Hol”, në Siri. Menjëherë pas takimit me motrat dhe babanë e tij, 11-vjeçari ka ...

Ja si u prit Alvini në shtëpi, pas shpëtimit nga kampi në Siri
Kthimi i Alvin Berishës në Itali, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë ka qenë kryefjala e mediumeve këto ditë. Alvin mbërriti dje në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste babai dhe 2 motrat. ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 10:41
Kthimi i Alvin Berishës në Itali, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë ka qenë kryefjala e mediumeve këto ditë. Alvin mbërriti dje në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste babai dhe 2 motrat. ...

“Më ço te gjyshi”/ Dëshira e Alvin bëhet realitet, takimi prekës
"Më ço te gjyshi", kjo ishte ajo çfarë i tha Alvin Berisha të atit kur u takua me të, pasi e gjeti në kampin e Al-Holit.
Top Channel | 09-Nov-2019 09:46
"Më ço te gjyshi", kjo ishte ajo çfarë i tha Alvin Berisha të atit kur u takua me të, pasi e gjeti në kampin e Al-Holit.

Fotot emocionuese/ Si u prit Alvini në shtëpi, surpriza nga fqinjët
Kthimi i Alvin Berishës në Itali, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë ka qenë kryefjala e mediave këto ditë.
Top Channel | 09-Nov-2019 09:30
Kthimi i Alvin Berishës në Itali, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë ka qenë kryefjala e mediave këto ditë.

FOTOT: Alvini mbërrin në shtëpi, ja surprizat nga fqinjët
Kthimi i Alvin Berishës në Itali, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë ka qenë kryefjala e mediave këto ditë. Alvin mbërriti dje në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste babai dhe 2 motrat. ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 09:43
Kthimi i Alvin Berishës në Itali, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë ka qenë kryefjala e mediave këto ditë. Alvin mbërriti dje në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste babai dhe 2 motrat. ...

Pas tmerrit në Siri, vogëlushi shqiptar takohet me gjyshin e tij
“Më ço te gjyshi”, kjo ishte ajo çfarë i tha Alvin Berisha të atit kur u takua me të, pasi e gjeti në kampin e Al-Holit, ndërsa tashmë dëshira e tij është realizuar. 11 vjecari Alvin Berisha dje u shpëtua përfundimisht ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 10:39
“Më ço te gjyshi”, kjo ishte ajo çfarë i tha Alvin Berisha të atit kur u takua me të, pasi e gjeti në kampin e Al-Holit, ndërsa tashmë dëshira e tij është realizuar. 11 vjecari Alvin Berisha dje u shpëtua përfundimisht ...

Lot gëzimi pas 5 vitesh në ‘ferrin’ e ISIS, shikoni videon e takimit të Alvinit me gjyshin
“Më ço tek gjyshi”, këto kanë qenë fjalët e para të Alvinit pas takimit me të atin, Afrim Berishën. Babai i 11 vjeçarit që kaloi 5 vjet në kampin e Al Hol në Siri, ku e ëma e kishte marrë me vete për t’ju bashkuar ISIS, ...
Politiko | 09-Nov-2019 10:39
“Më ço tek gjyshi”, këto kanë qenë fjalët e para të Alvinit pas takimit me të atin, Afrim Berishën. Babai i 11 vjeçarit që kaloi 5 vjet në kampin e Al Hol në Siri, ku e ëma e kishte marrë me vete për t’ju bashkuar ISIS, ...

Makthi merr fund! Alvini: Më mësonin si të luftoja, qëllonin me armë dhe më ulërinin
"Dua pulë me patate"; këto ishin fjalët e para të Alvinit pas largimit.
Top Channel | 08-Nov-2019 19:21
"Dua pulë me patate"; këto ishin fjalët e para të Alvinit pas largimit.

Video prekëse/ Alvini kërkoi gjyshin në kamp dhe ëndrra ju bë realitet!
Gjatë kohës kur Alvin Berisha ndodhej në kampet e ISIS, në Siri, gjatë takimit me babain e tij, ai kërkoi që ta çonin tek gjyshi. Dëshira e Alvinit të lirë tanimë, u bë realitet. Pas lirimit, gjyshi i Alvinit ka ...
Dritare | 09-Nov-2019 10:29
Gjatë kohës kur Alvin Berisha ndodhej në kampet e ISIS, në Siri, gjatë takimit me babain e tij, ai kërkoi që ta çonin tek gjyshi. Dëshira e Alvinit të lirë tanimë, u bë realitet. Pas lirimit, gjyshi i Alvinit ka ...

“Më qëllonin që të bëhesha ushtar”! Zbardhet dëshmia e Alvin Berishës: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht
ROMË “Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, dhënë sot për ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 16:04
ROMË “Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, dhënë sot për ...

Zëdhënësja e qeverisë: Pas Alvinit po përgatitet shpëtimi i 150 shqiptarëve të izoluar në kampin famëkeq në Siri
Akuzave dhe spekulimeve për vizitën në Siri të Ministrit të Bredshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur ditën e sotme në emisioni 45 Minuta me gazetarin Denis Minga zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali. Ajo tha se ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 18:57
Akuzave dhe spekulimeve për vizitën në Siri të Ministrit të Bredshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur ditën e sotme në emisioni 45 Minuta me gazetarin Denis Minga zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali. Ajo tha se ...

Shpëtimi i Alvinit, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje
Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit ka luajtur një ...
Top Channel | 08-Nov-2019 10:49
Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit ka luajtur një ...

“Nuk më lënë të shkoj në shkollë dhe mami vishet si ninxha”, prokurori italian kujton fjalët e Alvin: Ka shumë fëmijë për të shpëtuar
“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40, Fiumicino, ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 10:42
“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40, Fiumicino, ...

Kthimi i Alvinit në shtëpi/ Lleshaj nga Roma: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë
Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma.
Top Channel | 08-Nov-2019 10:15
Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved