ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 22:41

Alvin Berisha flet per here te pare: Me qellonin, thonin se duhej te behesha ushtar!

Alvin Berisha flet per here te pare: Me qellonin, thonin se duhej te behesha ushtar!
Të premte mori fund ferri disa vjeçar për Alvin Berishën ne kampet e Sirise. 11 vjeçari është pritur nga familjarët në aeroportin e Romës dhe më në fund i ati do të mund ta përqafojë duke ditur se i biri do të jetë ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 07:09
Të premte mori fund ferri disa vjeçar për Alvin Berishën ne kampet e Sirise. 11 vjeçari është pritur nga familjarët në aeroportin e Romës dhe më në fund i ati do të mund ta përqafojë duke ditur se i biri do të jetë ...

Konsulli nga Shkodra: Si arritem ta nxjerrim Alvinin nga kampi ne Siri
Konsulli i nderit i Shqipërisë në Liban Marc Gorayeb ka hedhur dritë mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit të vogël nga kampet siriane dhe vështirësitë që kanë hasur. Në një lidhje të drepërdrejtë me skype në emisionin ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 00:09
Konsulli i nderit i Shqipërisë në Liban Marc Gorayeb ka hedhur dritë mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit të vogël nga kampet siriane dhe vështirësitë që kanë hasur. Në një lidhje të drepërdrejtë me skype në emisionin ...

Intervista/ Flet babai i Alvinit: Më është bllokuar telefoni nga mesazhet e urimit
Shqiptari Afrim Berisha bëri gjithçka në 5 vjet të gjatë që djali i tij Alvini të kthehej në shtëpi. Tashmë ëndrra iu realizua dhe është i lumtur. Në një intervistë për mediat italiane pas kthimit ai rrëfen gëzimin që ...
Lapsi | 09-Nov-2019 00:04
Shqiptari Afrim Berisha bëri gjithçka në 5 vjet të gjatë që djali i tij Alvini të kthehej në shtëpi. Tashmë ëndrra iu realizua dhe është i lumtur. Në një intervistë për mediat italiane pas kthimit ai rrëfen gëzimin që ...

“Mireserdhe kampion”, si e priten Alvinin banoret e lagjes ne Itali
Vogëlushi Alvin Berisha mbërriti sot në Romë dhe rreth orës 17:30 u nis për në shtëpinë e tij në qytezën e Barzago në provincën e Lecco në veri të Italisë. Ai sëbashku me babain e tij mbërritën vonë, por siç duket edhe ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 23:54
Vogëlushi Alvin Berisha mbërriti sot në Romë dhe rreth orës 17:30 u nis për në shtëpinë e tij në qytezën e Barzago në provincën e Lecco në veri të Italisë. Ai sëbashku me babain e tij mbërritën vonë, por siç duket edhe ...

Emocionuese/ Si u prit Alvini në shtëpi, surpriza nga fqinjët (FOTO)
mapo.al Rikthimi në shtëpi i 11-vjeçarit, Alvin Berisha, është kthyer në lajmin e ditës edhe në mediat italiane. Vogëlushi shqiptar, i cili në dhjetor të 2014 u mor nga nëna e tij, që shkoi në Siri për t’iu bashkuar ...
Mapo | 08-Nov-2019 23:24
mapo.al Rikthimi në shtëpi i 11-vjeçarit, Alvin Berisha, është kthyer në lajmin e ditës edhe në mediat italiane. Vogëlushi shqiptar, i cili në dhjetor të 2014 u mor nga nëna e tij, që shkoi në Siri për t’iu bashkuar ...

Alvin mbërrin në shtëpinë e tij, del e gjithë lagjja ta presë
Është kthyer në një ngjarje të ditës edhe në Itali kthimi i Alvin Berishës, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë. Mëngjesin e së premtes ai mbërriti në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste ...
Telegraf | 08-Nov-2019 21:26
Është kthyer në një ngjarje të ditës edhe në Itali kthimi i Alvin Berishës, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë. Mëngjesin e së premtes ai mbërriti në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste ...

“Mirë se erdhe kampion!” Pamjet, kjo është mikpritja që iu bë Alvin Berishës nga fqinjët
Është kthyer në një ngjarje të ditës edhe në Itali kthimi i Alvin Berishës, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Haël të Sirisë. Mëngjesin e së premtes ai mbërriti në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 22:49
Është kthyer në një ngjarje të ditës edhe në Itali kthimi i Alvin Berishës, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Haël të Sirisë. Mëngjesin e së premtes ai mbërriti në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste ...

“Mirë se erdhe kampion”, Alvini pritet me entuziazëm nga fqinjët në Itali, e marrin në krahë, e puthin dhe përqafojnë (Fotot)
Postuar: 08/11/2019 - 22:14 Sapo ka mbërritur në qytezën e Barzagos në provincën e Leço në veri të Italisë, Alvin Berisha është pritur në mënyrë fantastike nga fqinjët, të cilët kanë dalë të gjithë jashtë për të pritur ...
Sot.Al | 08-Nov-2019 22:19
Postuar: 08/11/2019 - 22:14 Sapo ka mbërritur në qytezën e Barzagos në provincën e Leço në veri të Italisë, Alvin Berisha është pritur në mënyrë fantastike nga fqinjët, të cilët kanë dalë të gjithë jashtë për të pritur ...

FOTO/ Alvin mbërrin në shtëpinë e tij, del e gjithë lagjja ta presë
Është kthyer në një ngjarje të ditës edhe në Itali kthimi i Alvin Berishës, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë. Mëngjesin e së premtes ai mbërriti në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste ...
Lapsi | 08-Nov-2019 21:12
Është kthyer në një ngjarje të ditës edhe në Itali kthimi i Alvin Berishës, 11-vjeçarit të mbetur vetëm në kampin Al Hawl të Sirisë. Mëngjesin e së premtes ai mbërriti në aeroportin e Fiumicino të Romës ku e priste ...

Zëdhënësja e qeverisë: Pas Alvinit po përgatitet shpëtimi i 150 shqiptarëve të izoluar në kampin famëkeq në Siri
Akuzave dhe spekulimeve për vizitën në Siri të Ministrit të Bredshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur ditën e sotme në emisioni 45 Minuta me gazetarin Denis Minga zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali. Ajo tha se ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 18:57
Akuzave dhe spekulimeve për vizitën në Siri të Ministrit të Bredshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur ditën e sotme në emisioni 45 Minuta me gazetarin Denis Minga zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali. Ajo tha se ...

Kërkesa e parë e Alvinit: Dua pulë me patate
Jetoi për disa vite në krah të njerëzve që i kërkonin të luftonte për ISIS, për Zotin dhe kundër atyre që nuk e duan Perëndinë. I thanë që të mos fliste asnjë gjuhë tjetër përveçse asaj arabe dhe se Kalifati do ta ...
Lapsi | 08-Nov-2019 20:54
Jetoi për disa vite në krah të njerëzve që i kërkonin të luftonte për ISIS, për Zotin dhe kundër atyre që nuk e duan Perëndinë. I thanë që të mos fliste asnjë gjuhë tjetër përveçse asaj arabe dhe se Kalifati do ta ...

“Më qëllonin që të bëhesha ushtar”! Zbardhet dëshmia e Alvin Berishës: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht
ROMË “Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, dhënë sot për ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 16:04
ROMË “Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, dhënë sot për ...

“Mami vishej si ninxha, nuk më lënë të shkoj në shkollë”, zbardhet dëshmia e Alvin Berishës: ISIS më detyroi të flas vetëm në arabisht, donin që të bëhesha ushtar
“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, dhënë sot për ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 16:24
“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, kjo është dëshmia e parë e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha, dhënë sot për ...

Kërkesa interesante e 11-vjeçarit Alvin Berisha pasi iku nga ISIS
Disa vite rresht, ani se i vogël, ishte krah njerëzve që i kërkonin të mësonte e luftonte për organizatën terroriste të vetëquajtur Shteti Islamik e i njohur si ISIS. Majde, Alvin Berishës nga Shqipëria, i thanë edhe që ...
InFokusi | 08-Nov-2019 20:57
Disa vite rresht, ani se i vogël, ishte krah njerëzve që i kërkonin të mësonte e luftonte për organizatën terroriste të vetëquajtur Shteti Islamik e i njohur si ISIS. Majde, Alvin Berishës nga Shqipëria, i thanë edhe që ...

Shpëtimi i Alvinit, presidenti i Kryqit të Kuq italian jep detaje
Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit ka luajtur një ...
Top Channel | 08-Nov-2019 10:49
Francesco Rocca, President i Kryqit të Kuq Italian gjatë fjalës së tij në konferencën që po zhvillohet në Romë, ku i pranishëm është edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tha se në shpëtimin e Alvinit ka luajtur një ...

“Nuk më lënë të shkoj në shkollë dhe mami vishet si ninxha”, prokurori italian kujton fjalët e Alvin: Ka shumë fëmijë për të shpëtuar
“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40, Fiumicino, ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 10:42
“Të thashë se do ktheheshe në shtëpi. Je bërë i madh, je një burrë i vogël tani”. Alvin është pak konfuz por buzëqesh. Babai Afrim Berisha shpërthen në lot, pranë tij motrat më të mëdha. Ora është 6:40, Fiumicino, ...

Kthimi i Alvinit në shtëpi/ Lleshaj nga Roma: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë
Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma.
Top Channel | 08-Nov-2019 10:15
Pas përfundimit me sukses të operacionit të kthimit të Alvinit në shtëpi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma.

Alvin në Romë/ Lleshaj nga Italia: Rama dhe Conte e ndoqën drejtpërdrejt operacionin. Po, po e përdorim politikisht, ja mesazhi
ROMË Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot bashkë me aktorë të tjerë të rëndësishëm në Romë për të folur për operacionin e shpëtimit dhe largimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga Siria. Lleshaj ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 10:05
ROMË Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot bashkë me aktorë të tjerë të rëndësishëm në Romë për të folur për operacionin e shpëtimit dhe largimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga Siria. Lleshaj ...

Momente prekëse, babai i puth duart, motrat e përkedhelin, ja momenti kur Alvin takohet me familjen (Video)
ROMË Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin më në fund është ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 08:33
ROMË Është e vështirë të mos ndjesh asgjë teksa shikon një vogëlush që pas shumë vitesh vuajtje e tmerresh të kaluara në kurriz të tij ka pak paqe e ndjen përqafimet e njerëzve të tij të dashur. Alvin më në fund është ...

Mbërrin në Itali Alvin Berisha (video)
Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827).
Top Channel | 08-Nov-2019 08:33
Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar nga Alitalia (AZ 827).

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved