ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2019 10:05

Turqia bisedon me Rusinë për “blerje të reja të sistemit S-400”

Turqia bisedon me Rusinë për “blerje të reja të sistemit S-400”
Turqia po diskuton blerjen e sistemeve të tjera S-400 nga Rusia, tha eksportuesi shtetëror i armëve ruse Rosoboronexport, pavarësisht paralajmërimeve të përsëritura të Uashingtonit kundër veprimeve të tilla. Shefi i ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 19:03
Turqia po diskuton blerjen e sistemeve të tjera S-400 nga Rusia, tha eksportuesi shtetëror i armëve ruse Rosoboronexport, pavarësisht paralajmërimeve të përsëritura të Uashingtonit kundër veprimeve të tilla. Shefi i ...

Trump heq sanksionet kundër Turqisë
Shtetet e Bashkuara do t’i heqin sanksionet ndaj Turqisë, të ndërmarra pas ofensivës turke kundër luftëtarëve kurdë në verilindje të Sirisë, tha presidenti amerikan, Donald Trump. Vendimi erdhi pas një marrëveshjeje ...
VizionPlus | 23-Oct-2019 22:36
Shtetet e Bashkuara do t’i heqin sanksionet ndaj Turqisë, të ndërmarra pas ofensivës turke kundër luftëtarëve kurdë në verilindje të Sirisë, tha presidenti amerikan, Donald Trump. Vendimi erdhi pas një marrëveshjeje ...

Turqia bisedon me Rusinë për “blerje të reja të sistemit S-400”
Turqia po diskuton blerjen e sistemeve të tjera S-400 nga Rusia, tha eksportuesi shtetëror i armëve ruse Rosoboronexport, pavarësisht paralajmërimeve të përsëritura të Uashingtonit kundër veprimeve të tilla. Shefi i ...
VizionPlus | 23-Oct-2019 20:29
Turqia po diskuton blerjen e sistemeve të tjera S-400 nga Rusia, tha eksportuesi shtetëror i armëve ruse Rosoboronexport, pavarësisht paralajmërimeve të përsëritura të Uashingtonit kundër veprimeve të tilla. Shefi i ...

Trump: Krijimi i një zone sigurie në Siri sukses i madh
Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se një sukses i madh ishte arritur në Siri me krijimin e një zone sigurie dhe njoftoi se do të bënte një deklaratë për këtë çështje në orën 15:00 GMT nga Shtëpia e ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 15:32
Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se një sukses i madh ishte arritur në Siri me krijimin e një zone sigurie dhe njoftoi se do të bënte një deklaratë për këtë çështje në orën 15:00 GMT nga Shtëpia e ...

Zhvendosjen e trupave amerikane, shefi i Pentagonit mbërrin në Irak për bisedime
Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper mbërriti në Bagdat të mërkurën për bisedime me zyrtarët irakianë lidhur me zhvendosjen e trupave amerikane në atë vend pas tërheqjes nga pjesa veriore e Sirisë. Rreth 700 trupa ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 14:05
Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper mbërriti në Bagdat të mërkurën për bisedime me zyrtarët irakianë lidhur me zhvendosjen e trupave amerikane në atë vend pas tërheqjes nga pjesa veriore e Sirisë. Rreth 700 trupa ...

?Tensione në NATO për ndërhyrjen turke në Siri
“Nuk mund të mohojmë se ka mosmarrëveshje. Mosmarrëveshjet midis aleatëve janë problematike dhe kjo është arsyeja pse ne kemi nevojë për një diskutim të sinqertë dhe të hapur në mbledhjen e ministrave”, shpjegoi ai. ...
Lajminet | 23-Oct-2019 23:47
“Nuk mund të mohojmë se ka mosmarrëveshje. Mosmarrëveshjet midis aleatëve janë problematike dhe kjo është arsyeja pse ne kemi nevojë për një diskutim të sinqertë dhe të hapur në mbledhjen e ministrave”, shpjegoi ai. ...

?Tensione në NATO për ndërhyrjen turke në Siri
Takimi i ministrave të Mbrojtjes në NATO, ditën e enjte, duhet të zgjidhë dallimet që janë shfaqur në Aleancë pas operacionit të nisur nga Turqia, një prej anëtarëve të saj, në verilindje të Sirisë, njoftoi sot ...
TetovaSot | 23-Oct-2019 23:38
Takimi i ministrave të Mbrojtjes në NATO, ditën e enjte, duhet të zgjidhë dallimet që janë shfaqur në Aleancë pas operacionit të nisur nga Turqia, një prej anëtarëve të saj, në verilindje të Sirisë, njoftoi sot ...

Tensione në NATO për ndërhyrjen turke në Siri
Takimi i ministrave të Mbrojtjes në NATO, ditën e enjte, duhet të zgjidhë dallimet që janë shfaqur në Aleancë pas operacionit të nisur nga Turqia, një prej anëtarëve të saj, në verilindje të Sirisë, njoftoi sot ...
Kosova Press | 23-Oct-2019 23:20
Takimi i ministrave të Mbrojtjes në NATO, ditën e enjte, duhet të zgjidhë dallimet që janë shfaqur në Aleancë pas operacionit të nisur nga Turqia, një prej anëtarëve të saj, në verilindje të Sirisë, njoftoi sot ...

Gëzim Kelmendi përkrah Erdoganin në sulmet e tij në veri të Sirisë
Kelmendi ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për sulmet e forcave turke mbi kurdët në territorin e Sirisë. Turqia që një kohë ka filluar sulmet mbi kurdët, prej që SHBA vendosi të largoj trupat nga ky vend. ...
Lajminet | 23-Oct-2019 22:20
Kelmendi ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për sulmet e forcave turke mbi kurdët në territorin e Sirisë. Turqia që një kohë ka filluar sulmet mbi kurdët, prej që SHBA vendosi të largoj trupat nga ky vend. ...

Erdogan: Nëse kurdët nuk tërhiqen, do t’i marrim masat e nevojshme
“Për ne, nuk ka ndryshime për sa i përket masave të nevojshme që do të duhen të merren, nëse nuk mbahen premtimet e bëra në marrëveshjet e përfunduara me SHBA-në dhe Rusinë”, deklaroi Erdogan. Më 9 tetor, Turqia filloi ...
Lajminet | 23-Oct-2019 22:03
“Për ne, nuk ka ndryshime për sa i përket masave të nevojshme që do të duhen të merren, nëse nuk mbahen premtimet e bëra në marrëveshjet e përfunduara me SHBA-në dhe Rusinë”, deklaroi Erdogan. Më 9 tetor, Turqia filloi ...

Sulmi i Turqisë ndaj kurdëve pritet të tensionoj ministrat e mbrojtjes të NATO-s
Të enjten, pritet të zgjidhen dallimet që janë shfaqur në NATO, pas operacionit të nisur nga Turqia, një prej anëtarëve të saj, në verilindje të Sirisë, njoftoi sot sekretari i përgjithshëm i Aleancës Veriatlantike, ...
Gazeta Monitor | 23-Oct-2019 21:59
Të enjten, pritet të zgjidhen dallimet që janë shfaqur në NATO, pas operacionit të nisur nga Turqia, një prej anëtarëve të saj, në verilindje të Sirisë, njoftoi sot sekretari i përgjithshëm i Aleancës Veriatlantike, ...

Ofensiva kundër Sirisë/ Trump heq sanksionet ndaj Turqisë, pas marrëveshjes
SHBA do të heqë sanksionet ndaj Turqisë, pas ofensivës së saj të fundit kundër kurdëve në veri-lindje të Sirisë, thotë Presidenti Donald Trump, informon dritare.net. Vendimi erdhi pasi Rusia me Turqinë ranë dakord për ...
Dritare | 23-Oct-2019 21:59
SHBA do të heqë sanksionet ndaj Turqisë, pas ofensivës së saj të fundit kundër kurdëve në veri-lindje të Sirisë, thotë Presidenti Donald Trump, informon dritare.net. Vendimi erdhi pasi Rusia me Turqinë ranë dakord për ...

Politikani amerikan kërcënon Erdogan: Ne do ta shtypim, do ta dëbojmë atë nga Siria!
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 09:00
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...

Gëzim Kelmendi përkrah Erdoganin në sulmet e tij mbi kurdët
Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, është i ftuar në emisionin Pressing në T7. Kelmendi ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për sulmet e forcave turke mbi kurdët në territorin e Sirisë. Turqia që një kohë ka ...
Gazeta Observer | 23-Oct-2019 21:56
Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, është i ftuar në emisionin Pressing në T7. Kelmendi ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për sulmet e forcave turke mbi kurdët në territorin e Sirisë. Turqia që një kohë ka ...

Trump heq sanksionet kundër Turqisë
Shtetet e Bashkuara do t’i heqin sanksionet ndaj Turqisë, të ndërmarra pas ofensivës turke kundër luftëtarëve kurdë në verilindje të Sirisë, tha presidenti amerikan, Donald Trump. Vendimi erdhi pas një marrëveshjeje ...
Aktuale.MK | 23-Oct-2019 21:48
Shtetet e Bashkuara do t’i heqin sanksionet ndaj Turqisë, të ndërmarra pas ofensivës turke kundër luftëtarëve kurdë në verilindje të Sirisë, tha presidenti amerikan, Donald Trump. Vendimi erdhi pas një marrëveshjeje ...

Politikani republikan amerikan kërcënon Erdogan: Ne do ta shtypim, do ta dëbojmë atë nga Siria!
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 09:29
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...

Gëzim Kelmendi përkrah sulmet e Erdogan mbi kurdët
Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka komentuar sulmet e forcave turke mbi kurdët në territorin e Sirisë. Këto, sulme, filluan menjëherë pasi SHBA largoj trupat nga ky vend, por, që me një kërkesë që më shumë ...
InFokusi | 23-Oct-2019 21:29
Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka komentuar sulmet e forcave turke mbi kurdët në territorin e Sirisë. Këto, sulme, filluan menjëherë pasi SHBA largoj trupat nga ky vend, por, që me një kërkesë që më shumë ...

Erdogan: Nëse kurdët nuk tërhiqen, do t’i marrim masat e nevojshme
Turqia do të marrë masat e nevojshme nëse nuk respektohen dy marrëveshjet e bëra me Uashingtonin e Moskën, që parashikojnë tërheqjen e milicisë kurde nga verilindja e Sirisë, paralajmëroi sot presidenti turk, Recep ...
Gazeta Express | 23-Oct-2019 21:26
Turqia do të marrë masat e nevojshme nëse nuk respektohen dy marrëveshjet e bëra me Uashingtonin e Moskën, që parashikojnë tërheqjen e milicisë kurde nga verilindja e Sirisë, paralajmëroi sot presidenti turk, Recep ...

Assad: Erdogan është hajdut
Presidenti sirian Bashar al Assad akuzon presidentin turk Recep Tayyip Erdogan për hajdut dhe premton rimarrjen e çdo metri katror territor të humbur nga Damasku gjatë viteve të luftës civile. Deklaratën e bëri gjatë ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 09:25
Presidenti sirian Bashar al Assad akuzon presidentin turk Recep Tayyip Erdogan për hajdut dhe premton rimarrjen e çdo metri katror territor të humbur nga Damasku gjatë viteve të luftës civile. Deklaratën e bëri gjatë ...

Turqia bisedon me Rusinë për “blerje të reja të sistemit S-400”
Turqia po diskuton blerjen e sistemeve të tjera S-400 nga Rusia, tha eksportuesi shtetëror i armëve ruse Rosoboronexport, pavarësisht paralajmërimeve të përsëritura të Uashingtonit kundër veprimeve të tilla, njofton ...
Portalb | 23-Oct-2019 21:23
Turqia po diskuton blerjen e sistemeve të tjera S-400 nga Rusia, tha eksportuesi shtetëror i armëve ruse Rosoboronexport, pavarësisht paralajmërimeve të përsëritura të Uashingtonit kundër veprimeve të tilla, njofton ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved