ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 19:02

?Mustafa: Nuk duhet lejuar asnjë votë të paligjshme në Kosovë

?Mustafa: Nuk duhet lejuar asnjë votë të paligjshme në Kosovë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka theksuar se paralajmërimi se votat e ardhura nga Serbia, do të hyjnë në numërim pa një vendim të KQZ-së, se a i plotësojnë ato kushtet ligjore, hapë rrugë për të legalizuar ...
Top Channel | 23-Oct-2019 21:56
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka theksuar se paralajmërimi se votat e ardhura nga Serbia, do të hyjnë në numërim pa një vendim të KQZ-së, se a i plotësojnë ato kushtet ligjore, hapë rrugë për të legalizuar ...

?Nisma i bënë thirrje KQZ-së të ndërpres procesion e numërimit të votave të ardhura nga Serbia
Nisma Socialdemokrate ka tërhequr nga QNR të gjithë vëzhguesit e saj, si protestë, pasi kanë filluar të numërohen votat e ardhura nga Serbia. Skënder Reçica nga kjo parti, i ka bërë thirrje KQZ-së që të ndërpresë këtë ...
Top Channel | 23-Oct-2019 21:52
Nisma Socialdemokrate ka tërhequr nga QNR të gjithë vëzhguesit e saj, si protestë, pasi kanë filluar të numërohen votat e ardhura nga Serbia. Skënder Reçica nga kjo parti, i ka bërë thirrje KQZ-së që të ndërpresë këtë ...

Përfundon numërimi i votave të ardhura nga Serbia
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Numri i votave të ardhura nga Serbia është rreth 3-mijë. Kujtojnë se kundër këtyre votave që të numërohen ka dal Nisma ...
Medial | 24-Oct-2019 00:54
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Numri i votave të ardhura nga Serbia është rreth 3-mijë. Kujtojnë se kundër këtyre votave që të numërohen ka dal Nisma ...

Përfundon numërimi i votave të ardhura nga Serbia
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Numri i votave të ardhura nga Serbia është rreth 3-mijë. Kujtojnë se kundër këtyre votave që të numërohen ka dal Nisma ...
Arbresh | 24-Oct-2019 00:50
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Numri i votave të ardhura nga Serbia është rreth 3-mijë. Kujtojnë se kundër këtyre votave që të numërohen ka dal Nisma ...

Përfundon numërimi i votave nga Serbia
Ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve . Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve kanë arritur 4 kuti të votimit me vota që kanë ardhur nga Serbia, ku Janë numëruar ...
Indeks Online | 23-Oct-2019 23:52
Ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve . Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve kanë arritur 4 kuti të votimit me vota që kanë ardhur nga Serbia, ku Janë numëruar ...

Nesër fillon numërimi i votave me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara
Në Qendrën e Numërimi dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre nga Diaspora nesër nis edhe numërimi i votave me kusht dhe të ...
Zeri | 23-Oct-2019 23:37
Në Qendrën e Numërimi dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre nga Diaspora nesër nis edhe numërimi i votave me kusht dhe të ...

Nesër fillon numërimi i votave me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara
Në Qendrën e Numërimi dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre nga Diaspora nesër nis edhe numërimi i votave me kusht dhe të ...
Gazeta Observer | 23-Oct-2019 23:32
Në Qendrën e Numërimi dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre nga Diaspora nesër nis edhe numërimi i votave me kusht dhe të ...

Nesër fillon numërimi i votave me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara
Në Qendrën e Numërimi dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre nga Diaspora nesër nis edhe numërimi i votave me kusht dhe të ...
Indeks Online | 23-Oct-2019 23:24
Në Qendrën e Numërimi dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre nga Diaspora nesër nis edhe numërimi i votave me kusht dhe të ...

Vëzhguesit nga komuniteti serb po i numërojnë votat pa dorëza
Ndryshe po veprojnë numëruesit e tjerë, të cilët janë pajisur me dorëza. Nisma dhe LDK kanë kundërshtuar numërimin e votave të ardhura nga Serbia, të cilat konsiderohen të paligjshme.
Lajminet | 23-Oct-2019 23:17
Ndryshe po veprojnë numëruesit e tjerë, të cilët janë pajisur me dorëza. Nisma dhe LDK kanë kundërshtuar numërimin e votave të ardhura nga Serbia, të cilat konsiderohen të paligjshme.

Telashe në QNR – disa vëzhgues e braktisin këtë qendër
Në QNR sonte ka pasur telashe. Teksa procesi i numërimit të katër kutive nga Serbia me afro tre mijë vota, është në fund, vëzhgues nga NISMA janë larguar nga kjo qendër me arsyetimin se ky proces është i jashtëligjshëm, ...
Klan Kosova | 23-Oct-2019 23:16
Në QNR sonte ka pasur telashe. Teksa procesi i numërimit të katër kutive nga Serbia me afro tre mijë vota, është në fund, vëzhgues nga NISMA janë larguar nga kjo qendër me arsyetimin se ky proces është i jashtëligjshëm, ...

Telashe në QNR – disa vëzhgues e braktisin këtë qendër
Në QNR sonte ka pasur telashe. Teksa procesi i numërimit të katër kutive nga Serbia me afro tre mijë vota, është në fund, vëzhgues nga NISMA janë larguar nga kjo qendër me arsyetimin se ky proces është i jashtëligjshëm, ...
Medial | 23-Oct-2019 23:13
Në QNR sonte ka pasur telashe. Teksa procesi i numërimit të katër kutive nga Serbia me afro tre mijë vota, është në fund, vëzhgues nga NISMA janë larguar nga kjo qendër me arsyetimin se ky proces është i jashtëligjshëm, ...

Katër anëtarë të KQZ-së, kërkojnë mbledhje urgjente për të ndalë numërimin e votave nga Serbia
Katër anëtarë të KQZ-së po kërkojnë mbledhje urgjente në mënyre që të vendoset për ndalimin e numërimit të votave të ardhura jashtëligjshëm nga Serbia. Sami Hamiti, Salih Morina nga LDK, Ilir Gashi nga PDK dhe Alfred ...
Gazeta Monitor | 23-Oct-2019 23:04
Katër anëtarë të KQZ-së po kërkojnë mbledhje urgjente në mënyre që të vendoset për ndalimin e numërimit të votave të ardhura jashtëligjshëm nga Serbia. Sami Hamiti, Salih Morina nga LDK, Ilir Gashi nga PDK dhe Alfred ...

Në tavolinën numër një votat e ardhura nga Serbia numërohen pa dorëza
Në QNR në tavolinën numër një, janë numëruesit nga komuniteti serb, të cilët janë duke i numëruar votat e ardhura nga Serbia pa dorëza. Ndryshe po veprojnë numëruesit e tjerë, të cilët janë pajisur me dorëza. Nisma dhe ...
InFokusi | 23-Oct-2019 23:04
Në QNR në tavolinën numër një, janë numëruesit nga komuniteti serb, të cilët janë duke i numëruar votat e ardhura nga Serbia pa dorëza. Ndryshe po veprojnë numëruesit e tjerë, të cilët janë pajisur me dorëza. Nisma dhe ...

??Vëzhguesit e LDK-së rikthehen në QNR
Vëzhguesit e LDK-së u rikthyen në Qendrën e Numërimit të Votave. Ata nuk pranuan të tregojnë arsyen se pse u rikthyen, meqë më herët kishin dal për shkak se në QNR ka filluar numërimi i votave të ardhura nga Serbia.
Gazeta Monitor | 23-Oct-2019 23:04
Vëzhguesit e LDK-së u rikthyen në Qendrën e Numërimit të Votave. Ata nuk pranuan të tregojnë arsyen se pse u rikthyen, meqë më herët kishin dal për shkak se në QNR ka filluar numërimi i votave të ardhura nga Serbia.

Sami Hamiti: Ku janë vëzhguesit, a po e shihni se votat janë nga e njëjta dorë
Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor nga radhët e LDK-së, Sami Hamiti derisa po i kontrollonte fletëvotimet e ardhura nga Serbia në Qendrën për Numërim dhe Rezultate ka vërejtur disa parregullsi. Sipas Hamitit vetëm ...
Gazeta Observer | 23-Oct-2019 23:04
Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor nga radhët e LDK-së, Sami Hamiti derisa po i kontrollonte fletëvotimet e ardhura nga Serbia në Qendrën për Numërim dhe Rezultate ka vërejtur disa parregullsi. Sipas Hamitit vetëm ...

Sami Hamiti: Ku janë vëzhguesit, a po e shihni se votat janë nga e njëjta dorë
Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor nga radhët e LDK-së, Sami Hamiti derisa po i kontrollonte fletëvotimet e ardhura nga Serbia në Qendrën për Numërim dhe Rezultate ka vërejtur disa parregullsi. Sipas Hamitit vetëm ...
Indeks Online | 23-Oct-2019 22:57
Anëtari i Komisionit Qendror Zgjedhor nga radhët e LDK-së, Sami Hamiti derisa po i kontrollonte fletëvotimet e ardhura nga Serbia në Qendrën për Numërim dhe Rezultate ka vërejtur disa parregullsi. Sipas Hamitit vetëm ...

Në tavolinën numër një votat e ardhura nga Serbia numërohen pa dorëza
Në QNR në tavolinën numër një, janë numëruesit nga komuniteti serb, të cilët janë duke i numëruar votat e ardhura nga Serbia pa dorëza.
Kosova Press | 23-Oct-2019 22:52
Në QNR në tavolinën numër një, janë numëruesit nga komuniteti serb, të cilët janë duke i numëruar votat e ardhura nga Serbia pa dorëza.

Reqica: Koalicioni NISMA-AKR largon vëzhguesit nga QNR-të
Skender Reqica nga koalicioni NISMA-AKR, ka bërë të ditur se kanë larguar të gjithë vëzhguesit e tyre nga QNR-të. “Jemi pran QNR, jemi këtu për faktin në këto momente sipas informacioneve që kemi po tentohet të fillojë ...
Medial | 23-Oct-2019 22:40
Skender Reqica nga koalicioni NISMA-AKR, ka bërë të ditur se kanë larguar të gjithë vëzhguesit e tyre nga QNR-të. “Jemi pran QNR, jemi këtu për faktin në këto momente sipas informacioneve që kemi po tentohet të fillojë ...

Katër anëtarë të KQZ-së kërkojnë mbledhje urgjente, për ndalimin e numërimit të votave nga Serbia
Katër anëtarë të KQZ-së kanë kërkuar mbledhje urgjente, për të ndalë numërimin e votave të ardhura me postë nga Serbia. Kjo mbledhje po kërkohet në mënyre që të vendoset për ndalimin e numërimit të votave të ardhura ...
InFokusi | 23-Oct-2019 22:30
Katër anëtarë të KQZ-së kanë kërkuar mbledhje urgjente, për të ndalë numërimin e votave të ardhura me postë nga Serbia. Kjo mbledhje po kërkohet në mënyre që të vendoset për ndalimin e numërimit të votave të ardhura ...

Pak minuta pas largimit për shkak të votave të Serbisë, LDK’ja kthehet në QNR
Vëzhguesit e LDK-së janë rikthyer në Qendrën e Numërimit të Votave. Ata nuk pranuan të tregojnë arsyen se pse u rikthyen, meqë më herët kishin dalë për shkak se në QNR ka filluar numërimi i votave të ardhura nga Serbia, ...
Gazeta Express | 23-Oct-2019 22:30
Vëzhguesit e LDK-së janë rikthyer në Qendrën e Numërimit të Votave. Ata nuk pranuan të tregojnë arsyen se pse u rikthyen, meqë më herët kishin dalë për shkak se në QNR ka filluar numërimi i votave të ardhura nga Serbia, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved