ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:39

Politikani amerikan kërcënon Erdogan: Ne do ta shtypim, do ta dëbojmë atë nga Siria!

Politikani amerikan kërcënon Erdogan: Ne do ta shtypim, do ta dëbojmë atë nga Siria!
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 09:00
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...

Politikani republikan amerikan kërcënon Erdogan: Ne do ta shtypim, do ta dëbojmë atë nga Siria!
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 09:29
“Fox News” intervistoi senatorin republikan, Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij, pasi ky i fundit filloi pushtimin e rajonit ...

Assad: Erdogan është hajdut
Presidenti sirian Bashar al Assad akuzon presidentin turk Recep Tayyip Erdogan për hajdut dhe premton rimarrjen e çdo metri katror territor të humbur nga Damasku gjatë viteve të luftës civile. Deklaratën e bëri gjatë ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 09:25
Presidenti sirian Bashar al Assad akuzon presidentin turk Recep Tayyip Erdogan për hajdut dhe premton rimarrjen e çdo metri katror territor të humbur nga Damasku gjatë viteve të luftës civile. Deklaratën e bëri gjatë ...

Marrëveshje armësh dhe bankash, 7 orët e pazarit të Sirisë
Pas gati shtatë orësh bisedimesh, Vladimir Putin dhe Rexhep Tajip Erdogan njoftuan në një konferencë të përbashkët shtypi se Rusia dhe Turqia do të fillojnë patrullin e përbashkët në Siri në një zonë sigurie 10 km nga ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 09:17
Pas gati shtatë orësh bisedimesh, Vladimir Putin dhe Rexhep Tajip Erdogan njoftuan në një konferencë të përbashkët shtypi se Rusia dhe Turqia do të fillojnë patrullin e përbashkët në Siri në një zonë sigurie 10 km nga ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë marrëveshjen për ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 07:17
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë marrëveshjen për ...

Erdogan: Turqia dhe Rusia arrijnë “marrëveshjen historike” mbi Sirinë
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pas takimit me homologun e tij rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Ankaraja dhe Moska kanë arritur “marrëveshjen historike” mbi Sirinë, raporton Anadolu Agency (AA). Erdogan ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 05:41
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pas takimit me homologun e tij rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Ankaraja dhe Moska kanë arritur “marrëveshjen historike” mbi Sirinë, raporton Anadolu Agency (AA). Erdogan ...

Pas marrëveshjes me Rusinë, Turqia ndalon ofensivën
Turqia ka thënë se nuk “nevojë” për rifillim të operacionit luftarak kundër luftëtarëve kurdë në Siri, sepse është informuar nga Shtetet e Bashkuara se tërheqja e pjesëtarëve kurdë nga zona kufitare është “kompletuar”. ...
VizionPlus | 23-Oct-2019 09:21
Turqia ka thënë se nuk “nevojë” për rifillim të operacionit luftarak kundër luftëtarëve kurdë në Siri, sepse është informuar nga Shtetet e Bashkuara se tërheqja e pjesëtarëve kurdë nga zona kufitare është “kompletuar”. ...

Turqia dhe Rusia arrijnë marrëveshjen për Sirinë
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pas takimit me homologun e tij rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Ankaraja dhe Moska kanë arritur “marrëveshjen historike”, për të garantuar integritetin territorial dhe ...
VizionPlus | 23-Oct-2019 07:58
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pas takimit me homologun e tij rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Ankaraja dhe Moska kanë arritur “marrëveshjen historike”, për të garantuar integritetin territorial dhe ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë marrëveshjen për ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 19:13
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë marrëveshjen për ...

Takim Putin-Erdogan mbi situatën në Siri
Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”. Dy udhëheqësit u takuan në qytezën bregdetare Soçi për të ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 16:42
Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk shprehen optimistë se me diskutimet mes tyre do të arrijnë të zgjidhin “çështjet e komplikuara të rajonit”. Dy udhëheqësit u takuan në qytezën bregdetare Soçi për të ...

Pak orë para skadimit të paktit me SHBA, Erdogan takim kokë më kokë me Putin
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan takimin e tij me presidentin e Rusisë Vladimir Putin, e vlerësoi se “Do të ofroj një mundësi që paqja të trajtohet shumë më fuqishëm”, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi kokë ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 14:30
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan takimin e tij me presidentin e Rusisë Vladimir Putin, e vlerësoi se “Do të ofroj një mundësi që paqja të trajtohet shumë më fuqishëm”, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi kokë ...

Turqia dhe Rusia firmosin edhe për 6 ditë të tjera armëpushim
Turqia dhe Rusia kanë firmosur një armëpushim të ri 6-ditor në veri të Sirisë për të përfunduar evakuimin e milicive kurde Ypg. Vendimi u bë i ditur nga presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, në përfundim të takimit të ...
ABCNews | 22-Oct-2019 20:48
Turqia dhe Rusia kanë firmosur një armëpushim të ri 6-ditor në veri të Sirisë për të përfunduar evakuimin e milicive kurde Ypg. Vendimi u bë i ditur nga presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, në përfundim të takimit të ...

Turqia nuk rifillon ofensivën ndaj kurdëve pas marrëveshjes me Rusinë
Turqia ka thënë se nuk “nevojë” për rifillim të operacionit luftarak kundër luftëtarëve kurdë në Siri, sepse është informuar nga Shtetet e Bashkuara se tërheqja e pjesëtarëve kurdë nga zona kufitare është “kompletuar”. ...
Ina-Online | 23-Oct-2019 09:53
Turqia ka thënë se nuk “nevojë” për rifillim të operacionit luftarak kundër luftëtarëve kurdë në Siri, sepse është informuar nga Shtetet e Bashkuara se tërheqja e pjesëtarëve kurdë nga zona kufitare është “kompletuar”. ...

Çavusoglu bisedë me homologun amerikan Pompeo
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, zhvilloi një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet e ministrisë së jashtme, në ...
Medial | 23-Oct-2019 09:29
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, zhvilloi një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet e ministrisë së jashtme, në ...

Turqia dhe Rusia arrijnë marrëveshje për largimin e kurdëve nga Siria veriore
Presidenti turk, Rexhep Erdogan, dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë arritur marrëveshje për parametrat e zonës së sigurisë në Siri. Ky zhvillim mund t’i japë fund ofensivës turke kundër forcave kurde në brezin ...
Gazeta Monitor | 23-Oct-2019 09:29
Presidenti turk, Rexhep Erdogan, dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë arritur marrëveshje për parametrat e zonës së sigurisë në Siri. Ky zhvillim mund t’i japë fund ofensivës turke kundër forcave kurde në brezin ...

Erdogan paralajmëron operacion edhe më të ashpër kundër kurdëve
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë marrëveshjen për ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 16:23
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë “me vendosmëri edhe më të madhe”, nëse luftëtarët kurdë dështojnë të respektojnë marrëveshjen për ...

Trump: Duket se po vijnë lajme të mira për Sirinë
Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur se “Duket se po vijnë lajme të mira lidhur me Sirinë dhe Lindjen e Mesme”, transmeton Anadolu Agency (AA). Trump ka bërë një deklaratë në llogarinë e tij në Twitter pas ...
Shenja | 23-Oct-2019 09:22
Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur se “Duket se po vijnë lajme të mira lidhur me Sirinë dhe Lindjen e Mesme”, transmeton Anadolu Agency (AA). Trump ka bërë një deklaratë në llogarinë e tij në Twitter pas ...

Erdogan paralajmërim kurdëve: Nëse nuk respektohet armëpushimi, do të ndërhyjmë edhe më ashpër
Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan ka paralajmëruar një operacion edhe më të ashpër ndaj kurdëve nëse sipas tij nuk respektohet armëpushimi i ndërmjetësuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë një fjalimi në ...
Politiko | 23-Oct-2019 09:09
Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan ka paralajmëruar një operacion edhe më të ashpër ndaj kurdëve nëse sipas tij nuk respektohet armëpushimi i ndërmjetësuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë një fjalimi në ...

Turqia dhe Rusia arrijnë marrëveshje për largimin e kurdëve nga Siria veriore
Presidenti turk, Rexhep Erdogan, dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë arritur marrëveshje për parametrat e zonës së sigurisë në Siri. Ky zhvillim mund t’i japë fund ofensivës turke kundër forcave kurde në brezin ...
Aktuale.MK | 23-Oct-2019 08:48
Presidenti turk, Rexhep Erdogan, dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë arritur marrëveshje për parametrat e zonës së sigurisë në Siri. Ky zhvillim mund t’i japë fund ofensivës turke kundër forcave kurde në brezin ...

Turqia dhe Rusia arrijnë marrëveshjen për Sirinë
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pas takimit me homologun e tij rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Ankaraja dhe Moska kanë arritur “marrëveshjen historike”, për të garantuar integritetin territorial dhe ...
Kosova Press | 23-Oct-2019 08:39
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pas takimit me homologun e tij rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Ankaraja dhe Moska kanë arritur “marrëveshjen historike”, për të garantuar integritetin territorial dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved