ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:52

Britani e Madhe, Johnson kërcënon të tërheqë ligjin mbi Brexit

Britani e Madhe, Johnson kërcënon të tërheqë ligjin mbi Brexit
Boris Johnson kërcënoi sot me tërheqjen nga parlameti të ligjit për aplikimin marrëveshjes së Brexit dhe të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, nëse deputetët refuzojnë të përshpejtojnë miratimin e ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 01:21
Boris Johnson kërcënoi sot me tërheqjen nga parlameti të ligjit për aplikimin marrëveshjes së Brexit dhe të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, nëse deputetët refuzojnë të përshpejtojnë miratimin e ...

Johnson kërcënon tërheqjen e ligjit mbi Brexit
Kryeministri Boris Johnson pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve për një shtyrje të mundshme të datës së largimit, ka njoftuar se do të pezullojë ...
VizionPlus | 23-Oct-2019 08:11
Kryeministri Boris Johnson pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve për një shtyrje të mundshme të datës së largimit, ka njoftuar se do të pezullojë ...

Boris Johnson synon zgjedhje të parakohshme pasi parlamenti vendos shtyrjen e Brexit-it
Boris Johnson dukej i vendosur për të provuar zgjedhje të parakohshme, pasi Parlamenti bllokoi planin e tij për të nxitur marrëveshjen e tij për Brexit. Një ditë kërcënimesh dhe premtimesh nga Johnson përfundoi me një ...
Monitor | 23-Oct-2019 09:29
Boris Johnson dukej i vendosur për të provuar zgjedhje të parakohshme, pasi Parlamenti bllokoi planin e tij për të nxitur marrëveshjen e tij për Brexit. Një ditë kërcënimesh dhe premtimesh nga Johnson përfundoi me një ...

Në Britani miratohet substanca e marrëveshjes për Brexit, por shtyhet data e largimit
Parlamenti britanik ka votuar në parim rreth një plani për t’u larguar nga Bashkimi Evropian, mirëpo ka refuzuar kufizimet kohore të kryeministrit të këtij shteti, Boris Johnson, me arsyetimin se duhet më shumë kohë për ...
EkonomiaOnline | 23-Oct-2019 09:37
Parlamenti britanik ka votuar në parim rreth një plani për t’u larguar nga Bashkimi Evropian, mirëpo ka refuzuar kufizimet kohore të kryeministrit të këtij shteti, Boris Johnson, me arsyetimin se duhet më shumë kohë për ...

Britania e Madhe, qeveria pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...
Shenja | 23-Oct-2019 09:22
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...

Orët vendimtare/ Boris Johnson përballë dy votimeve të rëndësishme për Brexit-in
Plani i kryeministrit britanik Boris Johnson për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian përballet me dy votime të rëndësishme në parlament të martën. Ligjvënësit do të mblidhen të martën në mbrëmje për të miratuar ...
Telegraf | 22-Oct-2019 17:22
Plani i kryeministrit britanik Boris Johnson për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian përballet me dy votime të rëndësishme në parlament të martën. Ligjvënësit do të mblidhen të martën në mbrëmje për të miratuar ...

Në Britani miratohet substanca e marrëveshjes për Brexit, por shtyhet data e largimit
Parlamenti britanik ka votuar në parim rreth një plani për t’u larguar nga Bashkimi Evropian, mirëpo ka refuzuar kufizimet kohore të kryeministrit të këtij shteti, Boris Johnson, me arsyetimin se duhet më shumë kohë për ...
Radio Evropa e Lire | 23-Oct-2019 09:09
Parlamenti britanik ka votuar në parim rreth një plani për t’u larguar nga Bashkimi Evropian, mirëpo ka refuzuar kufizimet kohore të kryeministrit të këtij shteti, Boris Johnson, me arsyetimin se duhet më shumë kohë për ...

Londër, parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit
Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e planifikuar ...
ABCNews | 22-Oct-2019 23:17
Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e planifikuar ...

Nëse BE vonon procesin e Brexit, Britania do të shkojë në zgjedhje
Kryeministri Boris Johnson, ka paralajmëruar se do ta çojë vendin në zgjedhje nëse Bashkimi Evropian, do të shtyjë deri në janar procesin e Brexit. Për shkak të mosmarrëveshjeve, parashikohet që procesi i daljes së ...
Dritare | 23-Oct-2019 09:04
Kryeministri Boris Johnson, ka paralajmëruar se do ta çojë vendin në zgjedhje nëse Bashkimi Evropian, do të shtyjë deri në janar procesin e Brexit. Për shkak të mosmarrëveshjeve, parashikohet që procesi i daljes së ...

Britania e Madhe, qeveria pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...
Alsat-M | 23-Oct-2019 08:52
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...

Britania drejt zgjedhjeve në rast se shtyhet Brexit
Marrëveshja e Boris Johnson u hodh poshtë nga deputetët të cilët vendosën të mos e miratonin në Parlament. Tani liderët e BE-së do vendosën nëse do shtyjnë afatin e Brexit pas datës 31 tetor. Një letër që Johnson u ...
Lajminet | 23-Oct-2019 08:07
Marrëveshja e Boris Johnson u hodh poshtë nga deputetët të cilët vendosën të mos e miratonin në Parlament. Tani liderët e BE-së do vendosën nëse do shtyjnë afatin e Brexit pas datës 31 tetor. Një letër që Johnson u ...

Britania drejt zgjedhjeve në rast se shtyhet Brexit
Kryeministri britanik do kërkojë zgjedhje të parakohshme nëse Bashkimi Evropian propozon shtyrjen e Brexit deri në janar. Marrëveshja e Boris Johnson u hodh poshtë nga deputetët të cilët vendosën të mos e miratonin në ...
Indeks Online | 23-Oct-2019 08:02
Kryeministri britanik do kërkojë zgjedhje të parakohshme nëse Bashkimi Evropian propozon shtyrjen e Brexit deri në janar. Marrëveshja e Boris Johnson u hodh poshtë nga deputetët të cilët vendosën të mos e miratonin në ...

Britania drejt zgjedhjeve në rast se shtyhet Brexit
Kryeministri britanik do kërkojë zgjedhje të parakohshme nëse Bashkimi Evropian propozon shtyrjen e Brexit deri në janar. Marrëveshja e Boris Johnson u hodh poshtë nga deputetët të cilët vendosën të mos e miratonin në ...
InFokusi | 23-Oct-2019 07:58
Kryeministri britanik do kërkojë zgjedhje të parakohshme nëse Bashkimi Evropian propozon shtyrjen e Brexit deri në janar. Marrëveshja e Boris Johnson u hodh poshtë nga deputetët të cilët vendosën të mos e miratonin në ...

Britania drejt zgjedhjeve në rast se shtyhet Brexit
Kryeministri britanik do kërkojë zgjedhje të parakohshme nëse Bashkimi Evropian propozon shtyrjen e Brexit deri në janar.
Kosova Press | 23-Oct-2019 07:58
Kryeministri britanik do kërkojë zgjedhje të parakohshme nëse Bashkimi Evropian propozon shtyrjen e Brexit deri në janar.

?Qeveria pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit-it
Pas këtij votimi, duke komprometuar seriozisht mundësitë e ratifikimit para 31 tetorit, kryeministri britanik u tha deputetëve se kishte për qëllim t’u kërkonte evropianëve synimet e tyre për shtyrjen e kërkuar. “Në ...
Lajminet | 22-Oct-2019 23:56
Pas këtij votimi, duke komprometuar seriozisht mundësitë e ratifikimit para 31 tetorit, kryeministri britanik u tha deputetëve se kishte për qëllim t’u kërkonte evropianëve synimet e tyre për shtyrjen e kërkuar. “Në ...

Qeveria britanike pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit’it
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 23:43
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...

?Qeveria pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit-it
Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit-it në Parlamentin e Britanisë së Madhe, pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një ...
Kosova Press | 22-Oct-2019 23:35
Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit-it në Parlamentin e Britanisë së Madhe, pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një ...

Londër, parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit
Lexime: 18 Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e ...
Medial | 22-Oct-2019 23:26
Lexime: 18 Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e ...

Britani/ Tusk do të rekomandojë zgjatjen e Brexit, ndërsa Johnson merr një gjysmë fitore
Britania e Madhe u drejtua sot në mbrëmje drejt një shtyrjeje të re të Brexit, pasi Presidenti i KE-së Donalt Tusk i doli kundër kryeministrit Boris Johnson dhe tha se do të rekomandonte që BE-ja të pranonte një kërkesë ...
Politiko | 22-Oct-2019 23:07
Britania e Madhe u drejtua sot në mbrëmje drejt një shtyrjeje të re të Brexit, pasi Presidenti i KE-së Donalt Tusk i doli kundër kryeministrit Boris Johnson dhe tha se do të rekomandonte që BE-ja të pranonte një kërkesë ...

Parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...
Gazeta Monitor | 22-Oct-2019 23:07
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved