ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:39

Britani e Madhe, Johnson kërcënon të tërheqë ligjin mbi Brexit

Britani e Madhe, Johnson kërcënon të tërheqë ligjin mbi Brexit
Boris Johnson kërcënoi sot me tërheqjen nga parlameti të ligjit për aplikimin marrëveshjes së Brexit dhe të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, nëse deputetët refuzojnë të përshpejtojnë miratimin e ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 01:21
Boris Johnson kërcënoi sot me tërheqjen nga parlameti të ligjit për aplikimin marrëveshjes së Brexit dhe të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, nëse deputetët refuzojnë të përshpejtojnë miratimin e ...

Orët vendimtare/ Boris Johnson përballë dy votimeve të rëndësishme për Brexit-in
Plani i kryeministrit britanik Boris Johnson për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian përballet me dy votime të rëndësishme në parlament të martën. Ligjvënësit do të mblidhen të martën në mbrëmje për të miratuar ...
Telegraf | 22-Oct-2019 17:22
Plani i kryeministrit britanik Boris Johnson për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian përballet me dy votime të rëndësishme në parlament të martën. Ligjvënësit do të mblidhen të martën në mbrëmje për të miratuar ...

Londër, parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit
Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e planifikuar ...
ABCNews | 22-Oct-2019 23:17
Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e planifikuar ...

?Qeveria pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit-it
Pas këtij votimi, duke komprometuar seriozisht mundësitë e ratifikimit para 31 tetorit, kryeministri britanik u tha deputetëve se kishte për qëllim t’u kërkonte evropianëve synimet e tyre për shtyrjen e kërkuar. “Në ...
Lajminet | 22-Oct-2019 23:56
Pas këtij votimi, duke komprometuar seriozisht mundësitë e ratifikimit para 31 tetorit, kryeministri britanik u tha deputetëve se kishte për qëllim t’u kërkonte evropianëve synimet e tyre për shtyrjen e kërkuar. “Në ...

Qeveria britanike pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit’it
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 23:43
Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit në parlamentin e Britanisë së Madhe pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një vendimi nga ana e europianëve ...

?Qeveria pezullon rishikimin e marrëveshjes së Brexit-it
Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit-it në Parlamentin e Britanisë së Madhe, pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një ...
Kosova Press | 22-Oct-2019 23:35
Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi pezullimin e rishikimit të marrëveshjes së Brexit-it në Parlamentin e Britanisë së Madhe, pas refuzimit të kalendarit të miratimit kërkuar nga qeveria, në pritje të një ...

Londër, parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit
Lexime: 18 Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e ...
Medial | 22-Oct-2019 23:26
Lexime: 18 Kryeministri britanik Boris Johnson tha sonte se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit derisa Unioni të vendosë nëse do të shtyjë datën e ...

Britani/ Tusk do të rekomandojë zgjatjen e Brexit, ndërsa Johnson merr një gjysmë fitore
Britania e Madhe u drejtua sot në mbrëmje drejt një shtyrjeje të re të Brexit, pasi Presidenti i KE-së Donalt Tusk i doli kundër kryeministrit Boris Johnson dhe tha se do të rekomandonte që BE-ja të pranonte një kërkesë ...
Politiko | 22-Oct-2019 23:07
Britania e Madhe u drejtua sot në mbrëmje drejt një shtyrjeje të re të Brexit, pasi Presidenti i KE-së Donalt Tusk i doli kundër kryeministrit Boris Johnson dhe tha se do të rekomandonte që BE-ja të pranonte një kërkesë ...

Parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...
Gazeta Monitor | 22-Oct-2019 23:07
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...

Britani e Madhe, Kryetari i Parlamentit refuzon votimin për Brexit
Kryetari i Dhomës së Komunëve, John Bercow, refuzoi të kalojë sërish në votim marrëveshjen e Brexit-itmes Londrës dhe Bashkimit Europian, duke shpjeguar se mocioni ishte shqyrtuar ditën e shtunë. “Mocioni nuk do të ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 02:37
Kryetari i Dhomës së Komunëve, John Bercow, refuzoi të kalojë sërish në votim marrëveshjen e Brexit-itmes Londrës dhe Bashkimit Europian, duke shpjeguar se mocioni ishte shqyrtuar ditën e shtunë. “Mocioni nuk do të ...

Londra kërkoi anulimin e afatit për Bregzit deri më 31 janar 2020
Londër, 22 tetor – Kryeministri britanik, Boris Xhonson sonte deklaroi se ka vendosur ta ndërpresë shqyrtimin e marrëveshjes për Bregzit në Parlamentin britanik. Ai këtë e vendosi pasi Parlamenti e hodhi poshtë ...
Koha.mk | 22-Oct-2019 22:37
Londër, 22 tetor – Kryeministri britanik, Boris Xhonson sonte deklaroi se ka vendosur ta ndërpresë shqyrtimin e marrëveshjes për Bregzit në Parlamentin britanik. Ai këtë e vendosi pasi Parlamenti e hodhi poshtë ...

”Luftë guerile” në parlamentin britanik për marrëveshjen e Brexit
Qeveria britanike do të përpiqet sot, pas një dështimi të parë, të sigurojë një votim në Parlament për marrëveshjen e Brexit të arritur me Brukselin dhe për të garantuar që vendi të dalë nga BE në fund të tetorit, ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 23:40
Qeveria britanike do të përpiqet sot, pas një dështimi të parë, të sigurojë një votim në Parlament për marrëveshjen e Brexit të arritur me Brukselin dhe për të garantuar që vendi të dalë nga BE në fund të tetorit, ...

Nuk miratohet ligji për Brexit’in, parlamenti kërkon më shumë kohë
Deputetët e parlamentit britanik kanë refuzuar propozimin për të shqyrtuar projekt-ligjin e Brexit të Boris Xhonson për tre ditë. Dhoma e Ulët e Parlamentit mbështeti Projektligjin e Marrëveshjes së Tërheqjes më parë, ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 22:25
Deputetët e parlamentit britanik kanë refuzuar propozimin për të shqyrtuar projekt-ligjin e Brexit të Boris Xhonson për tre ditë. Dhoma e Ulët e Parlamentit mbështeti Projektligjin e Marrëveshjes së Tërheqjes më parë, ...

Orët vendimtare/ Johnson përballë dy votimeve të rëndësishme për Brexit-in
Plani i kryeministrit britanik Boris Johnson për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian përballet me dy votime të rëndësishme në parlament të martën. Ligjvënësit do të mblidhen të martën në mbrëmje për të miratuar ...
Lapsi | 22-Oct-2019 16:39
Plani i kryeministrit britanik Boris Johnson për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian përballet me dy votime të rëndësishme në parlament të martën. Ligjvënësit do të mblidhen të martën në mbrëmje për të miratuar ...

Parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit’it
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 22:21
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...

Parlamenti britanik nuk miraton ligjin e Brexit, kërkon më shumë kohë
Dhoma e Ulët e Parlamentit mbështeti Projektligjin e Marrëveshjes së Tërheqjes më parë, por tani kanë votuar kundër afatit të shkurtër. Më herët, Kryeministri Xhonson paralajmëroi se do të kërkojë zgjedhje të ...
Lajminet | 22-Oct-2019 22:01
Dhoma e Ulët e Parlamentit mbështeti Projektligjin e Marrëveshjes së Tërheqjes më parë, por tani kanë votuar kundër afatit të shkurtër. Më herët, Kryeministri Xhonson paralajmëroi se do të kërkojë zgjedhje të ...

Parlamenti britanik voton kundër planit për përshpejtimin e Brexit-it
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...
Zeri Amerikes | 22-Oct-2019 21:43
Kryeministri Boris Johnson tha të martën se qeveria do ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in derisa blloku të vendosë nëse do të ofrojë një shtyrje të datës së ...

Parlamenti britanik voton për shtyrje të projektligjit të Brexitit
Deputetët kanë refuzuar një propozim për të shqyrtuar projektligjin e Brexit-it të Boris Johnson në Parlament brenda tre ditëve. Dhoma e Përfaqësuesve mbështeti Marrëveshjen e Tërheqjes, por tani kanë votuar kundër ...
Arbresh | 22-Oct-2019 21:18
Deputetët kanë refuzuar një propozim për të shqyrtuar projektligjin e Brexit-it të Boris Johnson në Parlament brenda tre ditëve. Dhoma e Përfaqësuesve mbështeti Marrëveshjen e Tërheqjes, por tani kanë votuar kundër ...

Johnson kërcënon të tërheqë ligjin mbi Brexit
Boris Johnson kërcënoi sot me tërheqjen nga parlameti të ligjit për aplikimin marrëveshjes së Brexit dhe të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, nëse deputetët refuzojnë të përshpejtojnë miratimin e ...
Alsat-M | 22-Oct-2019 20:12
Boris Johnson kërcënoi sot me tërheqjen nga parlameti të ligjit për aplikimin marrëveshjes së Brexit dhe të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, nëse deputetët refuzojnë të përshpejtojnë miratimin e ...

Kaosi i Brexit-it vazhdon
Qeveria britanike pas d?shtimit n? parlament i k?rkoi zyrtarisht BE-s? nj? shtyrje t? afatit. Kryeministri Boris Johnson tha megjithat? q? ende shpreson p?r daljen deri n? fund t? tetorit. Por ministri i shtetit Gove n? ...
Alsat-M | 22-Oct-2019 17:58
Qeveria britanike pas d?shtimit n? parlament i k?rkoi zyrtarisht BE-s? nj? shtyrje t? afatit. Kryeministri Boris Johnson tha megjithat? q? ende shpreson p?r daljen deri n? fund t? tetorit. Por ministri i shtetit Gove n? ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved