ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 13:44

Rinumërohen 430 vendvotime në Kosovë, mbeten edhe 100

Rinumërohen 430 vendvotime në Kosovë, mbeten edhe 100
Deri në orën 16 të ditës së martë janë rinumëruar 430 vendvotime apo 81.29% e 530 vendvotimeve për të cilat ka vendosur KQZ-ja që të rinumërohen.
Top Channel | 22-Oct-2019 16:27
Deri në orën 16 të ditës së martë janë rinumëruar 430 vendvotime apo 81.29% e 530 vendvotimeve për të cilat ka vendosur KQZ-ja që të rinumërohen.

Makolli i AKR-së optimist: Do ta kalojmë pragun zgjedhor
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë ...
Telegrafi | 22-Oct-2019 17:42
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë ...

“U vlerësuan nga vëzhguesit ndërkombëtar si demokratike”, DW: Pse po vonohet shpallja e rezultatit të zgjedhjeve në Kosovë?
Në Kosovë pas zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit 530 qendra votimi iu nënshtruan procesit të rinumërimit të votave për shkak të manipulimeve të llojeve të ndryshme. Rezultate përfundimtare ende nuk ka. Zgjedhjet në ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 09:47
Në Kosovë pas zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit 530 qendra votimi iu nënshtruan procesit të rinumërimit të votave për shkak të manipulimeve të llojeve të ndryshme. Rezultate përfundimtare ende nuk ka. Zgjedhjet në ...

Zyrtari i AKR-së: Kemi informacione që e kemi kaluar pragun
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë ...
InFokusi | 22-Oct-2019 19:45
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë ...

Kërkohet përgjegjësi për gabimet në formularët e KQZ-së që çuan në rinumërim
Mungesa e rubrikës për vendosjen e rezultateve të Partisë Liberale Egjiptiane, është një nga arsyet e rinumërimit të më shumë se 800 vendvotimeve. Nga 844 kuti, në 453 prej tyre Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka ...
InFokusi | 22-Oct-2019 19:45
Mungesa e rubrikës për vendosjen e rezultateve të Partisë Liberale Egjiptiane, është një nga arsyet e rinumërimit të më shumë se 800 vendvotimeve. Nga 844 kuti, në 453 prej tyre Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka ...

Kërkohet përgjegjësi për gabimet në formularët e KQZ-së që çuan në rinumërim
Mungesa e rubrikës për vendosjen e rezultateve të Partisë Liberale Egjiptiane, është një nga arsyet e rinumërimit të më shumë se 800 vendvotimeve. Nga 844 kuti, në 453 prej tyre Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka ...
EkonomiaOnline | 22-Oct-2019 19:15
Mungesa e rubrikës për vendosjen e rezultateve të Partisë Liberale Egjiptiane, është një nga arsyet e rinumërimit të më shumë se 800 vendvotimeve. Nga 844 kuti, në 453 prej tyre Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka ...

Zyrtari i AKR’së: Kemi informacione që e kemi kaluar pragun
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 19:15
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë ...

?Nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të tjera
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja ...
Gazeta Monitor | 22-Oct-2019 18:58
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja ...

Tallet Gjuriq: KQZ në rrugë që të bëhet kampion botëror në zgjatjen e numërimit të votave
Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës është në rrugë të bëhet kampion botëror në zgjatjen e numërimit, ka deklaruar Marko Gjuriq, nga Beogradi. Ai ka thënë se këtu nuk bëhet fjalë vetëm për numërim të votave, por edhe e ...
PortaliOnline | 22-Oct-2019 18:54
Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës është në rrugë të bëhet kampion botëror në zgjatjen e numërimit, ka deklaruar Marko Gjuriq, nga Beogradi. Ai ka thënë se këtu nuk bëhet fjalë vetëm për numërim të votave, por edhe e ...

Vesel Makolli nga AKR: Do ta kalojmë pragun zgjedhor
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun ...
Arbresh | 22-Oct-2019 18:47
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun ...

Pritet rinumërim edhe për disa vendvotime
Deri në orën 16:00 të ditës së martë, janë rinumëruar 430 vendvotime apo 81.29% e 530 vendvotimeve për të cilat ka vendosur KQZ-ja që të rinumërohen. Mirëpo këtu nuk përjashtohet mundësia që në rinumërim të shkojnë edhe ...
Indeks Online | 22-Oct-2019 18:47
Deri në orën 16:00 të ditës së martë, janë rinumëruar 430 vendvotime apo 81.29% e 530 vendvotimeve për të cilat ka vendosur KQZ-ja që të rinumërohen. Mirëpo këtu nuk përjashtohet mundësia që në rinumërim të shkojnë edhe ...

Afër 30 mijë vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara pa u numëruar
Komisioni Qendror Zgjedhor nëpërmjet një njoftimi ka treguar se cili është numri i votave me kusht dhe i atyre të personave me nevoja të veçanta. Sipas njoftimit të KQZ-së, numri i votave me kusht në nivel të vendit ...
Gazeta Observer | 22-Oct-2019 18:43
Komisioni Qendror Zgjedhor nëpërmjet një njoftimi ka treguar se cili është numri i votave me kusht dhe i atyre të personave me nevoja të veçanta. Sipas njoftimit të KQZ-së, numri i votave me kusht në nivel të vendit ...

U rinumëruan mbi 80 përqind e vendvotimeve
Deri në orën 16:00 të ditës së martë janë rinumëruar 430 vendvotime apo 81.29% e 530 vendvotimeve për të cilat ka vendosur KQZ-ja që të rinumërohen. Këtë e ka bërë të ditur për klankosova.tv , Valmir Elezi , zëdhënës i ...
Portalb | 22-Oct-2019 18:31
Deri në orën 16:00 të ditës së martë janë rinumëruar 430 vendvotime apo 81.29% e 530 vendvotimeve për të cilat ka vendosur KQZ-ja që të rinumërohen. Këtë e ka bërë të ditur për klankosova.tv , Valmir Elezi , zëdhënës i ...

?Nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të tjera
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja ...
InFokusi | 22-Oct-2019 18:13
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja ...

AKR-ja optimiste: Do ta kalojmë pragun zgjedhor
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun ...
Gazeta Observer | 22-Oct-2019 18:13
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun ...

Makolli: AKR do ta kalojë pragun zgjedhor
Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit që iu është bërë disa vendvotime, e që kanë pasur probleme me formular e probleme tjera kryesisht teknike. Sekretari i Përgjithshëm ...
Lajminet | 22-Oct-2019 18:06
Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit që iu është bërë disa vendvotime, e që kanë pasur probleme me formular e probleme tjera kryesisht teknike. Sekretari i Përgjithshëm ...

NISMA në Qeveri nëse e kalon pragun, vijnë reagimet nga partia e Limajt edhe nga Vetëvendosje
NISMA e Fatmir Limajt mund t’ua prishë pazaret për koalicion LDK-së dhe Vetëvendosjes në rast se kalon pragun dhe siguron ulëse në Kuvendin e Kosovës. Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, dha sinjale se do të pranonte në ...
IliriaNews | 22-Oct-2019 18:05
NISMA e Fatmir Limajt mund t’ua prishë pazaret për koalicion LDK-së dhe Vetëvendosjes në rast se kalon pragun dhe siguron ulëse në Kuvendin e Kosovës. Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, dha sinjale se do të pranonte në ...

Nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të tjera
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja. ...
Zeri | 22-Oct-2019 18:02
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja. ...

AKR-ja optimiste: Do ta kalojmë pragun zgjedhor
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun ...
Zeri | 22-Oct-2019 17:58
Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%. Mirëpo, ky koalicioni po beson që ka arritur të kalojë pragun ...

?Nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të tjera
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 17:52
Procesi i rinumërimit të votave po shkon drejt fundit. Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, tash kanë mbetur vetëm edhe 100 vendvotime pa u rinumëruar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që të ketë rinumërime të reja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved