ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2019 01:50

14 shqiptarët e korruptuar sipas SHBA, lista me 100 persona që i refuzohet hyrja

14 shqiptarët e korruptuar sipas SHBA, lista me 100 persona që i refuzohet hyrja
Ambasada e amerikane në Tiranë, përmes një video mesazhi, thotë se krahas deputetit Tom-Doshi, ish kryebashkiakut Vangjush Dako dhe ish kryeprokurorit Adriatik Llalla, të tjerë zyrtarëve të lartë shqiptarë do t’i ...
Top Channel | 22-Oct-2019 13:44
Ambasada e amerikane në Tiranë, përmes një video mesazhi, thotë se krahas deputetit Tom-Doshi, ish kryebashkiakut Vangjush Dako dhe ish kryeprokurorit Adriatik Llalla, të tjerë zyrtarëve të lartë shqiptarë do t’i ...

Kush janë 100 personat ‘non grata’ në SHBA, mes tyre 14 shqiptarë
mapo.al Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpallur non grata disa zyrtarë të korruptuar në mbarë botën, mes tyre janë deputeti i parlamentit shqiptar, Tom Doshi, ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako dhe ...
Mapo | 22-Oct-2019 10:17
mapo.al Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpallur non grata disa zyrtarë të korruptuar në mbarë botën, mes tyre janë deputeti i parlamentit shqiptar, Tom Doshi, ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako dhe ...

“Nuk do të shkelin kurrë në SHBA”, ambasada jep mesazhin e fortë: Nga Llalla te Dako e Doshi, 14 shqiptarë “non grata”
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka nisur ditën e sotme me një mesazh dhe paralajmërim të fortë për të gjithë politikanët dhe zyrtarët, që janë të përfshirë në korrupsion. Teksa thekson se është e ...
Alsat-M | 22-Oct-2019 14:19
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka nisur ditën e sotme me një mesazh dhe paralajmërim të fortë për të gjithë politikanët dhe zyrtarët, që janë të përfshirë në korrupsion. Teksa thekson se është e ...

Ambasada e SHBA-së kërcënon të korruptuarit, ja kush e ka radhën
Zyrtarët e tanishëm dhe të kaluar të korruptuar, bashkë me familjarët e tyre, janë në listën e Departamentit të Shtetit për t’ju hequr përgjithmonë e drejta e vizës për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me një video ...
Monitor | 22-Oct-2019 12:11
Zyrtarët e tanishëm dhe të kaluar të korruptuar, bashkë me familjarët e tyre, janë në listën e Departamentit të Shtetit për t’ju hequr përgjithmonë e drejta e vizës për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me një video ...

Këta janë tre zyrtarët shqiptarë që nuk u lejohet më hyrja në SHBA
Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se të gjithë zyrtarët shqipiptarë të dyshuar për korrupsion, do të ndalohen të hyjnë përgjithmonë në SHBA shkruan Gazeta Blic. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ...
Gazeta Observer | 22-Oct-2019 13:26
Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se të gjithë zyrtarët shqipiptarë të dyshuar për korrupsion, do të ndalohen të hyjnë përgjithmonë në SHBA shkruan Gazeta Blic. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ...

Zyrtarët amerikanë, vizitë “blic” në KLP pas sherrit të djeshëm
Prania e Zv.ambasadores amerikane në Tiranë në ambientet e KLP-së ngjalli interesin e gazetarëve, të cilët raportuan menjëherë praninë e saj në ambientet e këtij institucioni të rendësishëm të Reformës në Drejtësi, ...
ABCNews | 22-Oct-2019 11:54
Prania e Zv.ambasadores amerikane në Tiranë në ambientet e KLP-së ngjalli interesin e gazetarëve, të cilët raportuan menjëherë praninë e saj në ambientet e këtij institucioni të rendësishëm të Reformës në Drejtësi, ...

Këta janë tre zyrtarët shqiptarë që nuk u lejohet më hyrja në SHBA
Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se të gjithë zyrtarët shqipiptarë të dyshuar për korrupsion, do të ndalohen të hyjnë përgjithmonë në SHBA . Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ambasada njofton se ...
InFokusi | 22-Oct-2019 13:26
Ambasada Amerikane në Tiranë, ka njoftuar se të gjithë zyrtarët shqipiptarë të dyshuar për korrupsion, do të ndalohen të hyjnë përgjithmonë në SHBA . Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Ambasada njofton se ...

Ambasada amerikane në Tiranë: Zyrtarëve të korruptuar do t’iu ndalohet përgjithmonë hyrja në SHBA
Ambasada amerikane në Tiranë bën me dijeni se qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit në mbarë botën. Përmes një shkrimi në Facebook, ...
Telegrafi | 22-Oct-2019 10:55
Ambasada amerikane në Tiranë bën me dijeni se qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit në mbarë botën. Përmes një shkrimi në Facebook, ...

Paralajmërimi i SHBA për zyrtarët ‘non grata’, si i mbronte Rama Vangjush Dakon dhe Tom Doshin: Llafe kafenesh
Sot, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës publikoi një video me tre emrat e zyrtarëve të lartë të shpallur ‘non grata’ nga Departamenti i Shtetit, si persona të korruptuar dhe që nuk u lejohet kurrë vizë bashke ...
Politiko | 22-Oct-2019 13:06
Sot, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës publikoi një video me tre emrat e zyrtarëve të lartë të shpallur ‘non grata’ nga Departamenti i Shtetit, si persona të korruptuar dhe që nuk u lejohet kurrë vizë bashke ...

SHBA paralajmëron, zyrtarë dhe ish-zyrtarë shqiptarë do të shpallen non grata
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Në një video të animuar të publikuar në faqen e vet të Facebook, ambasada e SHBA në Tiranë paralajmëroi se po vijnë “raste ...
Reporter | 22-Oct-2019 12:31
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Në një video të animuar të publikuar në faqen e vet të Facebook, ambasada e SHBA në Tiranë paralajmëroi se po vijnë “raste ...

Uashingtoni, më zë e figurë: kush rezulton i korruptuar, i “hiqet viza” përgjithnjë
Ambasada amerikane në Tiranë publikoi një video-mesazh paralajmërues se të gjitha ata zyrtarë që do rezultojnë të korruptuar, nuk do kenë mundësi të hyjnë në SHBA. “Qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në ...
Tesheshi | 22-Oct-2019 12:20
Ambasada amerikane në Tiranë publikoi një video-mesazh paralajmërues se të gjitha ata zyrtarë që do rezultojnë të korruptuar, nuk do kenë mundësi të hyjnë në SHBA. “Qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në ...

Nxorën emrat e zyrtarëve të lartë që iu ndalohet hyrja në SHBA përgjithmonë, zv.ambasadorja amerikane bën lëvizjen e papritur (Çfarë po paralajmërojnë?)
Postuar: 22/10/2019 - 11:47 E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë së Tiranës. Nuk dihet ende arsyeja e vizitës së Ones në ambientet e ...
Sot.Al | 22-Oct-2019 11:51
Postuar: 22/10/2019 - 11:47 E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë së Tiranës. Nuk dihet ende arsyeja e vizitës së Ones në ambientet e ...

SHBA ua ndalon hyrjen në territorin e saj zyrtarëve të huaj që janë të korruptuar
Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar përmes një statusi në faqen e tyre në facebook se qeveria e Shteteve të Bashkuara e ka prioritet luftën kundër korrpusionit dhe respektimin e ligjit në mbarë botën. Prandaj sipas ...
InFokusi | 22-Oct-2019 11:09
Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar përmes një statusi në faqen e tyre në facebook se qeveria e Shteteve të Bashkuara e ka prioritet luftën kundër korrpusionit dhe respektimin e ligjit në mbarë botën. Prandaj sipas ...

Ambasada e SHBA shpjegon shpalljen “non grata” të Dakos, Llallës e Doshit (VIDEO)
Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka shpërndarë një mesazh paralajmërues për të gjithë politikanët dhe zyrtarët shqiptarë, që janë të përfshirë në korrupsion. Në një postim në llogarinë e saj zyrtare në “Facebook”, ...
Lapsi | 22-Oct-2019 10:16
Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka shpërndarë një mesazh paralajmërues për të gjithë politikanët dhe zyrtarët shqiptarë, që janë të përfshirë në korrupsion. Në një postim në llogarinë e saj zyrtare në “Facebook”, ...

Këta janë tre zyrtarët shqiptarë që nuk do mund të shkelin më në SHBA
Ambasada e amerikane është shprehur se lufta kundër korrupsionit është prioritet i tyre në Tiranë. Në një postim në Facebook, Ambasada shprehet se në momentin kur një zyrtar i huaj përfshihet në korrupsion i ndalohet ...
Zeri | 22-Oct-2019 10:42
Ambasada e amerikane është shprehur se lufta kundër korrupsionit është prioritet i tyre në Tiranë. Në një postim në Facebook, Ambasada shprehet se në momentin kur një zyrtar i huaj përfshihet në korrupsion i ndalohet ...

Ambasada amerikane në Tiranë: Cilët janë zyrtarët shqiptarë që s’do t’u jepet kurrë më vizë!
Ambasada Amerikane ka publikuar një videomesazh ku bën me dije se 14 ish zyrtarëve të lartë shqiptarë u është hequr e drejta për të hyrë në Shtetet e Bashkuara për shkak të përfshirjes në raste korrupsioni madhor, ...
ScanTv | 22-Oct-2019 10:35
Ambasada Amerikane ka publikuar një videomesazh ku bën me dije se 14 ish zyrtarëve të lartë shqiptarë u është hequr e drejta për të hyrë në Shtetet e Bashkuara për shkak të përfshirjes në raste korrupsioni madhor, ...

Zyrtarëve të korruptuar do t’u ndalohet hyrja në SHBA
Përmes një postimi të pak minutave më parë në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë bën me dijeni se qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ...
AlbInfo | 22-Oct-2019 10:28
Përmes një postimi të pak minutave më parë në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë bën me dijeni se qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ...

Nga Dako tek Doshi iu ndalohet hyrja përgjithmonë në SHBA, reagon gazetari i njohur shqiptar dhe lëshon paralajmërimin e rëndë: Po u hap lista nuk shkojnë më politikanë në....
Postuar: 22/10/2019 - 10:04 Ambasada Amerikane publikoi sot emrat e tre zyrtarëve të lartë të korruptuar, Tom Doshi, Adriatik Llalla dhe Vangjush Dako, të cilëve iu është ndaluar përgjithmonë të hyjnë në SHBA. ...
Sot.Al | 22-Oct-2019 10:07
Postuar: 22/10/2019 - 10:04 Ambasada Amerikane publikoi sot emrat e tre zyrtarëve të lartë të korruptuar, Tom Doshi, Adriatik Llalla dhe Vangjush Dako, të cilëve iu është ndaluar përgjithmonë të hyjnë në SHBA. ...

Ambasada shpjegon shpalljen “non grata” të Dakos, Llallës e Doshit: Janë të korruptuar, s’futen kurrë në SHBA
Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpejguar sot se çfarë është neni 7031 (c), që ndalon zyrtarët e vendeve të huaja për të mos udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara. Në një video shpjeguese ambasada bën me dije se zyrtarët që ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 10:00
Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpejguar sot se çfarë është neni 7031 (c), që ndalon zyrtarët e vendeve të huaja për të mos udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara. Në një video shpjeguese ambasada bën me dije se zyrtarët që ...

Ambasada amerikane në Shqipëri: Të gjithë zyrtarët e korruptuar do të ndalohen për të hyrë në SHBA
Në postimin e Ambasadës së SHBA-ve në Shqipëri thuhet: “Lufta kundër korrupsionit është prioritet i punës së Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë. Këtë javë, ne do të shpjegojmë përcaktimet publike për ...
Lajminet | 22-Oct-2019 09:57
Në postimin e Ambasadës së SHBA-ve në Shqipëri thuhet: “Lufta kundër korrupsionit është prioritet i punës së Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë. Këtë javë, ne do të shpjegojmë përcaktimet publike për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved