ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 22:09

Lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut, pritet të bëhet anëtare e 30-t e NATO-s

Lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut, pritet të bëhet anëtare e 30-t e NATO-s
Pasi Maqedonia e veriut dështoi bashkë me Shqipërinë që të hapë negociatat me Bashkimin Europian, një lajm i mirë ka ardhur për shtetin tonë fqinj. Maqedonia e Veriut pritet që të bëhet anëtari i 30 i aleancës ushtarake ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 20:45
Pasi Maqedonia e veriut dështoi bashkë me Shqipërinë që të hapë negociatat me Bashkimin Europian, një lajm i mirë ka ardhur për shtetin tonë fqinj. Maqedonia e Veriut pritet që të bëhet anëtari i 30 i aleancës ushtarake ...

Kate Marie Byrnes: Ratifikimi është rezultat i punës së vazhdueshme dhe përkushtimit ndaj të ardhmes
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përshëndeti ratifikimin e Protokollit për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e Senatit të SHBA-ve duke e vlerësuar si rezultat i punës së vazhdueshme dhe ...
Telegrafi | 22-Oct-2019 20:53
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përshëndeti ratifikimin e Protokollit për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e Senatit të SHBA-ve duke e vlerësuar si rezultat i punës së vazhdueshme dhe ...

Senati amerikan miratoi pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...
Top Channel | 22-Oct-2019 19:42
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...

Senati amerikan miraton pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 19:38
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...

Lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut, pritet të bëhet anëtare e 30-t e NATO-s
Pasi Maqedonia e veriut dështoi bashkë me Shqipërinë që të hapë negociatat me Bashkimin Europian, një lajm i mirë ka ardhur për shtetin tonë fqinj. Maqedonia e Veriut pritet që të bëhet anëtari i 30 i aleancës ushtarake ...
Lexo | 22-Oct-2019 20:57
Pasi Maqedonia e veriut dështoi bashkë me Shqipërinë që të hapë negociatat me Bashkimin Europian, një lajm i mirë ka ardhur për shtetin tonë fqinj. Maqedonia e Veriut pritet që të bëhet anëtari i 30 i aleancës ushtarake ...

Senati amerikan pro Maqedonisë së Veriut në NATO
Maqedonisë të Veriut i është hapur drita jeshile për tu bërë pjesë e NATO-s. Sot është miratuar protokolli për anëtarësim, me 89 vota pro dhe 2 vota kundër. Deri tani 25 vende nga 29 kanë ratifikuar protokollin. ...
Politiko | 22-Oct-2019 20:53
Maqedonisë të Veriut i është hapur drita jeshile për tu bërë pjesë e NATO-s. Sot është miratuar protokolli për anëtarësim, me 89 vota pro dhe 2 vota kundër. Deri tani 25 vende nga 29 kanë ratifikuar protokollin. ...

Bërns: Ratifikimi është rezultat i punës së palodhshme dhe përkushtimit ndaj investimit në ardhmëri
Ambasadorja amerikane, Kejt Bërns e përshëndeti ratifikimin e protokollit inkuadrues të Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e Senatit të SHBA-së, duke e vlerësuar si rezultat të punës së palodhshme dhe përkushtimit ...
Flaka | 22-Oct-2019 20:53
Ambasadorja amerikane, Kejt Bërns e përshëndeti ratifikimin e protokollit inkuadrues të Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e Senatit të SHBA-së, duke e vlerësuar si rezultat të punës së palodhshme dhe përkushtimit ...

Protokolli për në NATO kaloi në Senatin e SHBA-së me procedurë të shpejtuar
Uashington, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Senati amerikan sonte me 91 vota “për” dhe dy kundër e miratoi Rezolutën për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Paraprakisht senatorët votuan ...
Medial | 22-Oct-2019 20:53
Uashington, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Senati amerikan sonte me 91 vota “për” dhe dy kundër e miratoi Rezolutën për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Paraprakisht senatorët votuan ...

Senati amerikan aprovon Maqedoninë e Veriut në NATO
Senati amerikan unanimisht ka aprovuar pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO me vota 91-2, që nënkupton se shteti i vogël ballkanik është një hap më afër që të bëhet anëtari i 30-të i NATO-s. Ky vendim shënon një ...
InFokusi | 22-Oct-2019 20:48
Senati amerikan unanimisht ka aprovuar pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO me vota 91-2, që nënkupton se shteti i vogël ballkanik është një hap më afër që të bëhet anëtari i 30-të i NATO-s. Ky vendim shënon një ...

Bërns: Ratifikimi është rezultat i punës së palodhshme dhe përkushtimit ndaj investimit në ardhmëri
Shkup, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Ambasadorja amerikane, Kejt Bërns e përshëndeti ratifikimin e protokollit inkuadrues të Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e Senatit të SHBA-së, duke e vlerësuar si rezultat të punës ...
Medial | 22-Oct-2019 20:44
Shkup, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Ambasadorja amerikane, Kejt Bërns e përshëndeti ratifikimin e protokollit inkuadrues të Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e Senatit të SHBA-së, duke e vlerësuar si rezultat të punës ...

Senati amerikan miratoi pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...
Arbresh | 22-Oct-2019 20:28
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...

Gashi: Ju faleminderit SHBA!
Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi përmes një postimi në Facebook ka falenderuar SHBA-në, gjëgjësisht senatin amerikan për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. “Ndonëse ...
Shenja | 22-Oct-2019 20:09
Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi përmes një postimi në Facebook ka falenderuar SHBA-në, gjëgjësisht senatin amerikan për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. “Ndonëse ...

Senati amerikan miratoi pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...
Zeri | 22-Oct-2019 19:54
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...

Senati amerikan miraton Protokollin për anëtarësimin e RMV-së në NATO
Senati amerikan ka miratuar Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. Sipas rezultateve të publikuara, 84 senatorë kanë votua “për”, vetëm dy senatorë, respektivisht, një nga Juta dhe një nga Kentucky ...
Shenja | 22-Oct-2019 19:49
Senati amerikan ka miratuar Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. Sipas rezultateve të publikuara, 84 senatorë kanë votua “për”, vetëm dy senatorë, respektivisht, një nga Juta dhe një nga Kentucky ...

Senati amerikan miratoi pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...
Klan Kosova | 22-Oct-2019 19:45
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...

Senati Amerikan votoi ratifikimin e protokollit për në NATO
Senati amerikan miratoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. “Për” votuan 91 senatorë, ndërsa 2 ishin kundër. Paraprakisht gjatë ditës Senati votoi që Protokolli për në NATO të miratohet me ...
Alsat-M | 22-Oct-2019 19:05
Senati amerikan miratoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. “Për” votuan 91 senatorë, ndërsa 2 ishin kundër. Paraprakisht gjatë ditës Senati votoi që Protokolli për në NATO të miratohet me ...

Senati amerikan miratoi pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...
Zeri Amerikes | 22-Oct-2019 19:02
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...

Senati amerikan jep dritën jeshile për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO
Senati amerikan ka miratuar para pak minutash Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Sipas rezultateve të publikuara para pak minutash, 84 senatorë kanë votua “për”, vetëm dy senatorë, ...
Arbresh | 22-Oct-2019 17:00
Senati amerikan ka miratuar para pak minutash Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Sipas rezultateve të publikuara para pak minutash, 84 senatorë kanë votua “për”, vetëm dy senatorë, ...

SHBA i thotë ‘PO’ anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan me 84 katër vota “për” dhe dy “kundër”, e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. SHBA-ja është shteti anëtar i 25-të i NATO-së, që e ratifikon Protokollin ...
Gazeta Observer | 22-Oct-2019 16:20
Senati amerikan me 84 katër vota “për” dhe dy “kundër”, e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. SHBA-ja është shteti anëtar i 25-të i NATO-së, që e ratifikon Protokollin ...

Senati i SHBA-së e ratifikoi Protokollin për anëtarësim në NATO
Uashington, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Senati amerikan me 84 katër vota “për” dhe dy “kundër”, e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. SHBA-ja është shteti anëtar i 25-të i ...
Medial | 22-Oct-2019 15:57
Uashington, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Senati amerikan me 84 katër vota “për” dhe dy “kundër”, e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. SHBA-ja është shteti anëtar i 25-të i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved