ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2019 09:26

Temperaturat këtë javë në Shqipëri 5 gradë mbi mesataren

Temperaturat këtë javë në Shqipëri 5 gradë mbi mesataren
Temperaturat e larte kryesisht gjate mesdites do te dominojne ne pjesen qendrore te vendit ku termometri do te shenoje deri 30 grade. Sipas sinoptikaneve edhe dy javet e para te muajit nentor do te karakterizohen nga ...
ikub.al | 21-Oct-2019 16:26
Temperaturat e larte kryesisht gjate mesdites do te dominojne ne pjesen qendrore te vendit ku termometri do te shenoje deri 30 grade. Sipas sinoptikaneve edhe dy javet e para te muajit nentor do te karakterizohen nga ...

Parashikimi i motit, 21 tetor 2019
Moti parashikohet i kthjellet me vranesira te pakta kalimtare. Temperaturat do te vijojne te jene te larta per sezonin dhe do te luhaten: ne zonat malore nga 07ºC deri ne 16ºC ne zonat e uleta nga 15ºC ne 26 ºC ne zonat ...
ikub.al | 21-Oct-2019 09:34
Moti parashikohet i kthjellet me vranesira te pakta kalimtare. Temperaturat do te vijojne te jene te larta per sezonin dhe do te luhaten: ne zonat malore nga 07ºC deri ne 16ºC ne zonat e uleta nga 15ºC ne 26 ºC ne zonat ...

Moti e martë, 22 Tetor 2019!
Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta barike do të bëjnë që në të gjithë shqipërinë moti të paraqitet i kthjellët dhe me temperatura relativisht të larta deri në orët e pasdites, kur në skajin verior dhe përgjithësisht gjithë ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 07:46
Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta barike do të bëjnë që në të gjithë shqipërinë moti të paraqitet i kthjellët dhe me temperatura relativisht të larta deri në orët e pasdites, kur në skajin verior dhe përgjithësisht gjithë ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të ...
Telegrafi | 22-Oct-2019 08:07
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të ...

Temperaturat këtë javë në Shqipëri deri në 30 gradë
Ditët me diell do të na shoqërojnë deri në mesin e muajit tetor. Temperaturat priten të jenë në rritje, ndërsa sinoptikanët shprehen se ato janë 5 gradë më të larta se normalja e fund tetorit. Temperaturat e larte ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 15:20
Ditët me diell do të na shoqërojnë deri në mesin e muajit tetor. Temperaturat priten të jenë në rritje, ndërsa sinoptikanët shprehen se ato janë 5 gradë më të larta se normalja e fund tetorit. Temperaturat e larte ...

Parashikimi i motit, ja si pritet të jenë temperaturat gjatë kësaj jave
SHMU njoftoi se gjatë kësaj jave që do të nisë, përgjithësisht në vend do të mbizotërojë moti me diell, si dhe me mjegullën e mjegullinën e mëngjesit përgjatë luginave. Era me drejtim juglindje-veriperëndim, do të fryjë ...
Telegraf | 21-Oct-2019 11:10
SHMU njoftoi se gjatë kësaj jave që do të nisë, përgjithësisht në vend do të mbizotërojë moti me diell, si dhe me mjegullën e mjegullinën e mëngjesit përgjatë luginave. Era me drejtim juglindje-veriperëndim, do të fryjë ...

Këto janë temperaturat për sot
nstituti Hidrometorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot gjatë ditë do të mbasjë mot kryesisht me diell. Temperaturat mesatarisht në Kosovë priten të sillen, më e ulëta 3 grad dhe më e larta 22 grad, që do të shënohet ...
GazetaBlic | 31-Mar-2016 08:43
nstituti Hidrometorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot gjatë ditë do të mbasjë mot kryesisht me diell. Temperaturat mesatarisht në Kosovë priten të sillen, më e ulëta 3 grad dhe më e larta 22 grad, që do të shënohet ...

Parashikimi i motit
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 10 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të ...
Shenja | 22-Oct-2019 08:18
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 10 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të ...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo për shkak të masave të ajrit me presion të lartë atmosferikë. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e ...
Zeri | 22-Oct-2019 08:14
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo për shkak të masave të ajrit me presion të lartë atmosferikë. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e ...

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje ...
Arbresh | 04-Apr-2019 08:16
Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në disa vende do të ketë mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 23 ...
Aktuale.MK | 22-Oct-2019 08:07
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në disa vende do të ketë mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 23 ...

Moti e martë, 22 Tetor 2019!
Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta barike do të bëjnë që në të gjithë shqipërinë moti të paraqitet i kthjellët dhe me temperatura relativisht të larta deri në orët e pasdites, kur në skajin verior dhe përgjithësisht gjithë ...
Medial | 22-Oct-2019 07:49
Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta barike do të bëjnë që në të gjithë shqipërinë moti të paraqitet i kthjellët dhe me temperatura relativisht të larta deri në orët e pasdites, kur në skajin verior dhe përgjithësisht gjithë ...

Edhe sot mot pranveror, këto janë temperaturat
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo për shkak të masave të ajrit me presion të lartë atmosferikë. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e ...
Lajminet | 22-Oct-2019 07:39
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo për shkak të masave të ajrit me presion të lartë atmosferikë. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e ...

Vijojnë ditët me diell, mësoni se çfarë parashikojnë sinoptikanët për sot
Postuar: 22/10/2019 - 07:36 Vendi vijon të karakterizohet nga mot i kthjellët dhe temperatura të larta. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ditën e sotme nuk priten reshje në të gjithë qarqet, ...
Sot.Al | 22-Oct-2019 07:39
Postuar: 22/10/2019 - 07:36 Vendi vijon të karakterizohet nga mot i kthjellët dhe temperatura të larta. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ditën e sotme nuk priten reshje në të gjithë qarqet, ...

Kënaquni me motin edhe sot
Sot në tërë rajonin pritet të mbajë mot kryesisht me diell, stabil dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Në mëngjes nëpër lugina mund të ketë mjegull e cila do të zhduket gjatë paradites. Temperaturat maksimale ...
Gazeta Express | 22-Oct-2019 07:15
Sot në tërë rajonin pritet të mbajë mot kryesisht me diell, stabil dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Në mëngjes nëpër lugina mund të ketë mjegull e cila do të zhduket gjatë paradites. Temperaturat maksimale ...

Surprizat e motit, si do jenë temperaturat gjatë javës (FOTO)
Java do të jetë me diell dhe me temperatura konstante. Ky është parashikimi që bën Shërbimi Meteorologjik për javën ku sapo kemi hyrë. Parashikimi Gjatë kësaj jave përgjithësisht në vend do të mbizotërojë moti me ...
Lapsi | 21-Oct-2019 09:34
Java do të jetë me diell dhe me temperatura konstante. Ky është parashikimi që bën Shërbimi Meteorologjik për javën ku sapo kemi hyrë. Parashikimi Gjatë kësaj jave përgjithësisht në vend do të mbizotërojë moti me ...

Moti sot në Kosovë
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo për shkak të masave të ajrit me presion të lartë atmosferikë.
Kosova Press | 22-Oct-2019 07:09
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo për shkak të masave të ajrit me presion të lartë atmosferikë.

Moti e hënë, 21 Tetor 2019!
Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar kështu në territorin shqiptar kthjellime dhe temperatura relativisht të larta në të gjithë territorin. Përjashtuar orët e mbrëmjes të ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 07:45
Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar kështu në territorin shqiptar kthjellime dhe temperatura relativisht të larta në të gjithë territorin. Përjashtuar orët e mbrëmjes të ...

Parashikimi i motit në dy ditët e ardhshme
22.10.2019 – Ngrohtë dhe kryesisht me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Erë e lehtë nga verilindja 1-5m/s. Indeksi UV: 3. 23.10.2019 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë. Në ultësira mundësi ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 23:57
22.10.2019 – Ngrohtë dhe kryesisht me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Erë e lehtë nga verilindja 1-5m/s. Indeksi UV: 3. 23.10.2019 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë. Në ultësira mundësi ...

Parashikimi i motit në dy ditët e ardhshme
22.10.2019 – Ngrohtë dhe kryesisht me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Erë e lehtë nga verilindja 1-5m/s. Indeksi UV: 3. 23.10.2019 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë. Në ultësira mundësi ...
Arbresh | 21-Oct-2019 23:57
22.10.2019 – Ngrohtë dhe kryesisht me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Erë e lehtë nga verilindja 1-5m/s. Indeksi UV: 3. 23.10.2019 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë. Në ultësira mundësi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved