ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 11:17

Grida Duma: Të nisim protestat. Të koordinohet në mënyrë emergjente alternativa me rrugën radikale

Grida Duma: Të nisim protestat. Të koordinohet në mënyrë emergjente alternativa me rrugën radikale
Mbledhja e mbyllur e aleatëve në selinë blu nuk prodhoi një datë proteste po i dha jehonë kërkesës së Lulzim Bashës se vendit i duhen zgjedhje të parakohshme, për të patur një qeveri të që vendit t'i hapen negociatat.
Top Channel | 22-Oct-2019 19:38
Mbledhja e mbyllur e aleatëve në selinë blu nuk prodhoi një datë proteste po i dha jehonë kërkesës së Lulzim Bashës se vendit i duhen zgjedhje të parakohshme, për të patur një qeveri të që vendit t'i hapen negociatat.

Vazhdon “lufta e citimeve”, Basha përballë DASH
Kryeministri Edi Rama ka bërë postimin e radhës në facebook me citime kundër kreut të PD-së, Lulzim Basha.
Top Channel | 22-Oct-2019 19:05
Kryeministri Edi Rama ka bërë postimin e radhës në facebook me citime kundër kreut të PD-së, Lulzim Basha.

“Të gjithë e dinë të vërtetën”, Basha: Europa e refuzoi Ramën, tani është koha ta refuzojnë shqiptarët
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur sërish kryeministrit Edi Rama, duke cituar kësaj radhe revistën gjermane “Der Spiegel”. Basha shkruan se Europa nuk refuzoi Shqipërinë, por refuzoi Ramën, sepse ai ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 17:09
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur sërish kryeministrit Edi Rama, duke cituar kësaj radhe revistën gjermane “Der Spiegel”. Basha shkruan se Europa nuk refuzoi Shqipërinë, por refuzoi Ramën, sepse ai ...

Rama vë përballë Ursula Von der Leyen dhe Lulzim Bashën
Edhe sot kryeministri Edi Rama ka vazhduar me publikimin e citateve të liderëve evropianë për çështjen e negociatave.
Top Channel | 22-Oct-2019 15:57
Edhe sot kryeministri Edi Rama ka vazhduar me publikimin e citateve të liderëve evropianë për çështjen e negociatave.

Replikat në distancë/ ‘Përpjekje për t’u afruar me BE’, Rama ironizon Bashën me deklaratën e presidentes së KE
Vijojnë replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së Lulzim Basha sa i takon çështjes së mos hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE. Këtë herë kreu i qeverisë ka zgjedhur që të publikojë ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 15:51
Vijojnë replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së Lulzim Basha sa i takon çështjes së mos hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE. Këtë herë kreu i qeverisë ka zgjedhur që të publikojë ...

Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Ursula-s: Shqipëria ka bërë përpjekje të konsiderueshme për t’u afruar në BE
Kryeministri Edi Rama citoi sot Presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, për t’iu përgjigjur deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili shprehet se “vendimi për të ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 16:13
Kryeministri Edi Rama citoi sot Presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, për t’iu përgjigjur deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili shprehet se “vendimi për të ...

Rama e vuri përballë Zaev, Basha citon Merkel, Macron dhe Rutte: Shqipëria nuk na bindi për një vendim unanim
Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë vijuar edhe sot përplasjen në distancë për procesin e integrimit. Kryeministri Rama e vuri përballë kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kur ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 12:28
Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë vijuar edhe sot përplasjen në distancë për procesin e integrimit. Kryeministri Rama e vuri përballë kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kur ...

“Në opozitë asnjëherë nuk krijuam përshtypjen se jemi kundër negociatave”, Rama citon Zaevin dhe “shigjeton” Bashën
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka akuzuar kreun e Partisë Demokratike për rolin që ky i fundit ka luajtur në procesin integrues të vendit në Bashkimin Evropian. Shefi i qeverisë shqiptare ka publikuar një deklaratë të ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 11:17
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka akuzuar kreun e Partisë Demokratike për rolin që ky i fundit ka luajtur në procesin integrues të vendit në Bashkimin Evropian. Shefi i qeverisë shqiptare ka publikuar një deklaratë të ...

Basha-Ramës: dështove të na afrosh me Europën, siç dështove të përmirësoje ekonominë dhe të luftoje korrupsionin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke sjellë në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE për negociatat. “Megjithë lojërat e Ramës për tu fshehur pas ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 12:41
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke sjellë në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE për negociatat. “Megjithë lojërat e Ramës për tu fshehur pas ...

Rama citon Zaevin: Në opozitë, asnjëherë nuk folëm kundër negociatave për vendin tonë
Kryeministri Edi Rama citoi sot Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në përgjigje të deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili thotë se “nuk ka dhe nuk mund të ketë Shqipëri ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 11:42
Kryeministri Edi Rama citoi sot Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në përgjigje të deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili thotë se “nuk ka dhe nuk mund të ketë Shqipëri ...

Basha: Të gjithë e dinë të vërtetën, Europa nuk refuzoi Shqipërinë por Ramën
Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me çështjen e negociatave. Në një postim në Facebook, Basha teksa ka sjellë një artikull të Der Spiegel, shkruan se Europa nuk refuzoi Shqipërinë por kryeministrin ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 17:18
Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me çështjen e negociatave. Në një postim në Facebook, Basha teksa ka sjellë një artikull të Der Spiegel, shkruan se Europa nuk refuzoi Shqipërinë por kryeministrin ...

Juncker vs. Basha- Edi Rama, pa koment
Në një postim të pak minutave më parë në Facebook, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një fotografi ku në njërën anë qëndron presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker me reagimin e tij mbi refuzimin e ...
Top Channel | 22-Oct-2019 09:43
Në një postim të pak minutave më parë në Facebook, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një fotografi ku në njërën anë qëndron presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker me reagimin e tij mbi refuzimin e ...

Foto/ “Refuzimi i Shqipërisë, gabim historik”, Rama i përgjigjet sërish Bashës për negociatat
TIRANË Kryeministri i vendit Edi Rama vijon të vendosë përballë kreut të Partisë Demokratike Lulzim Bashës emra dhe figura të BE, të cilët kanë shprehur mbështetjen e fortë për Shqipërinë për hapjen negociatave. Kësaj ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 09:41
TIRANË Kryeministri i vendit Edi Rama vijon të vendosë përballë kreut të Partisë Demokratike Lulzim Bashës emra dhe figura të BE, të cilët kanë shprehur mbështetjen e fortë për Shqipërinë për hapjen negociatave. Kësaj ...

Vijon debati në distancë për negociatat, Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Junckerit
Kryeministri Rama ka vijuar ‘debatin’ në distancë me kreun e opozitës, Lulzim Basha, për sa u përket hapjes së negociatave. Mëngjesin e sotëm kryeministri ka zgjedhur që të citojë Presidenti i Komisionit Europian, Jean ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 10:00
Kryeministri Rama ka vijuar ‘debatin’ në distancë me kreun e opozitës, Lulzim Basha, për sa u përket hapjes së negociatave. Mëngjesin e sotëm kryeministri ka zgjedhur që të citojë Presidenti i Komisionit Europian, Jean ...

Basha citon Merkel, Macron dhe Rutte: Vetëm Rama e pengon hapjen e negociatave!
Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale ka sjell në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE, si Angela Merkel e Gjermanisë, Emmanuel Macron i Francës, Mark Rutte i Holandës dhe ministres për Çështjet ...
Telegraf | 22-Oct-2019 13:10
Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale ka sjell në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE, si Angela Merkel e Gjermanisë, Emmanuel Macron i Francës, Mark Rutte i Holandës dhe ministres për Çështjet ...

Rama akuzon Bashën për qëndrime në dëm të vendit duke cituar Zoran Zaev
Kryeministri Rama vazhdon të postojë herë pas herë qëndrime të politikaneve të ndryshëm europianë në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në , duke përplasur kështu qëndrimet e tyre me ato të Lulzim ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 11:17
Kryeministri Rama vazhdon të postojë herë pas herë qëndrime të politikaneve të ndryshëm europianë në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në , duke përplasur kështu qëndrimet e tyre me ato të Lulzim ...

Kryemadhi pranon dështimin dhe sulmon mediat: E shtrimë dorën për Reformën Zgjedhore, s’ka më protesta
Kryemadhi ka dhene nje ide sesi do te jene protestat e Opozites ne te ardhmen. “Kemi bërë hapin e parë të shtrirjes së dorës, të reformës zgjedhore. Nuk do të bëjmë asnjë hap të gabuar, do të jemi shumë të kujdesshëm ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 22:10
Kryemadhi ka dhene nje ide sesi do te jene protestat e Opozites ne te ardhmen. “Kemi bërë hapin e parë të shtrirjes së dorës, të reformës zgjedhore. Nuk do të bëjmë asnjë hap të gabuar, do të jemi shumë të kujdesshëm ...

Basha nxjerr shkrimin e gjermanes “Spiegel”: Europa nuk refuzoi Shqipërinë, por Ramën (VIDEO)
Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama vijojnë “luftën” përmes postimeve në rrjet, duke hedhur akuza ndaj njëri-tjetrin se kush është përgjegjësi për mos hapjen e negociatave. Kreu i opozitës Basha, ka postuar shkrimin ...
Lapsi | 22-Oct-2019 17:45
Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama vijojnë “luftën” përmes postimeve në rrjet, duke hedhur akuza ndaj njëri-tjetrin se kush është përgjegjësi për mos hapjen e negociatave. Kreu i opozitës Basha, ka postuar shkrimin ...

“Edi Rama no comment”, Basha i kujton kryeministrit deklaratën e Zaev për zgjedhjet e parakohshme
Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka kthyer një tjetër përgjigje kryeministrit Edi Rama, ndërsa këtë herë ka zgjedhur të kujtojë një deklaratë të Zoran Zaev. Pas dështimit të negociatave për Maqedoninë e Veriut, qeveria ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 20:26
Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka kthyer një tjetër përgjigje kryeministrit Edi Rama, ndërsa këtë herë ka zgjedhur të kujtojë një deklaratë të Zoran Zaev. Pas dështimit të negociatave për Maqedoninë e Veriut, qeveria ...

Refuzimi i negociatave/ Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Juncker
Kryeministri Edi Rama vijon me reagimet e tij në përgjigje të kreut të Partisë Demokratike i cili e akuzon si përgjegjës për mos hapjen e negociatave. Shefi i qeverisë këtë të martë përmes një postimi në rrjetin social ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 09:33
Kryeministri Edi Rama vijon me reagimet e tij në përgjigje të kreut të Partisë Demokratike i cili e akuzon si përgjegjës për mos hapjen e negociatave. Shefi i qeverisë këtë të martë përmes një postimi në rrjetin social ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved