ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2019 09:55

Rama e vuri përballë Zaev, Basha citon Merkel, Macron dhe Rutte: Shqipëria nuk na bindi për një vendim unanim

Rama e vuri përballë Zaev, Basha citon Merkel, Macron dhe Rutte: Shqipëria nuk na bindi për një vendim unanim
Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë vijuar edhe sot përplasjen në distancë për procesin e integrimit. Kryeministri Rama e vuri përballë kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kur ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 12:28
Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë vijuar edhe sot përplasjen në distancë për procesin e integrimit. Kryeministri Rama e vuri përballë kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kur ...

“Në opozitë asnjëherë nuk krijuam përshtypjen se jemi kundër negociatave”, Rama citon Zaevin dhe “shigjeton” Bashën
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka akuzuar kreun e Partisë Demokratike për rolin që ky i fundit ka luajtur në procesin integrues të vendit në Bashkimin Evropian. Shefi i qeverisë shqiptare ka publikuar një deklaratë të ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 11:17
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka akuzuar kreun e Partisë Demokratike për rolin që ky i fundit ka luajtur në procesin integrues të vendit në Bashkimin Evropian. Shefi i qeverisë shqiptare ka publikuar një deklaratë të ...

Basha-Ramës: dështove të na afrosh me Europën, siç dështove të përmirësoje ekonominë dhe të luftoje korrupsionin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke sjellë në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE për negociatat. “Megjithë lojërat e Ramës për tu fshehur pas ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 12:41
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke sjellë në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE për negociatat. “Megjithë lojërat e Ramës për tu fshehur pas ...

Rama citon Zaevin: Në opozitë, asnjëherë nuk folëm kundër negociatave për vendin tonë
Kryeministri Edi Rama citoi sot Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në përgjigje të deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili thotë se “nuk ka dhe nuk mund të ketë Shqipëri ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 11:42
Kryeministri Edi Rama citoi sot Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në përgjigje të deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili thotë se “nuk ka dhe nuk mund të ketë Shqipëri ...

Juncker vs. Basha- Edi Rama, pa koment
Në një postim të pak minutave më parë në Facebook, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një fotografi ku në njërën anë qëndron presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker me reagimin e tij mbi refuzimin e ...
Top Channel | 22-Oct-2019 09:43
Në një postim të pak minutave më parë në Facebook, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një fotografi ku në njërën anë qëndron presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker me reagimin e tij mbi refuzimin e ...

Foto/ “Refuzimi i Shqipërisë, gabim historik”, Rama i përgjigjet sërish Bashës për negociatat
TIRANË Kryeministri i vendit Edi Rama vijon të vendosë përballë kreut të Partisë Demokratike Lulzim Bashës emra dhe figura të BE, të cilët kanë shprehur mbështetjen e fortë për Shqipërinë për hapjen negociatave. Kësaj ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 09:41
TIRANË Kryeministri i vendit Edi Rama vijon të vendosë përballë kreut të Partisë Demokratike Lulzim Bashës emra dhe figura të BE, të cilët kanë shprehur mbështetjen e fortë për Shqipërinë për hapjen negociatave. Kësaj ...

Vijon debati në distancë për negociatat, Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Junckerit
Kryeministri Rama ka vijuar ‘debatin’ në distancë me kreun e opozitës, Lulzim Basha, për sa u përket hapjes së negociatave. Mëngjesin e sotëm kryeministri ka zgjedhur që të citojë Presidenti i Komisionit Europian, Jean ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 10:00
Kryeministri Rama ka vijuar ‘debatin’ në distancë me kreun e opozitës, Lulzim Basha, për sa u përket hapjes së negociatave. Mëngjesin e sotëm kryeministri ka zgjedhur që të citojë Presidenti i Komisionit Europian, Jean ...

Basha citon Merkel, Macron dhe Rutte: Vetëm Rama e pengon hapjen e negociatave!
Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale ka sjell në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE, si Angela Merkel e Gjermanisë, Emmanuel Macron i Francës, Mark Rutte i Holandës dhe ministres për Çështjet ...
Telegraf | 22-Oct-2019 13:10
Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale ka sjell në vëmendje deklaratat e disa liderëve të vendeve të BE, si Angela Merkel e Gjermanisë, Emmanuel Macron i Francës, Mark Rutte i Holandës dhe ministres për Çështjet ...

Rama akuzon Bashën për qëndrime në dëm të vendit duke cituar Zoran Zaev
Kryeministri Rama vazhdon të postojë herë pas herë qëndrime të politikaneve të ndryshëm europianë në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në , duke përplasur kështu qëndrimet e tyre me ato të Lulzim ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 11:17
Kryeministri Rama vazhdon të postojë herë pas herë qëndrime të politikaneve të ndryshëm europianë në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në , duke përplasur kështu qëndrimet e tyre me ato të Lulzim ...

“Edi Rama no comment”, Basha i kujton kryeministrit deklaratën e Zaev për zgjedhjet e parakohshme
Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka kthyer një tjetër përgjigje kryeministrit Edi Rama, ndërsa këtë herë ka zgjedhur të kujtojë një deklaratë të Zoran Zaev. Pas dështimit të negociatave për Maqedoninë e Veriut, qeveria ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 20:26
Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka kthyer një tjetër përgjigje kryeministrit Edi Rama, ndërsa këtë herë ka zgjedhur të kujtojë një deklaratë të Zoran Zaev. Pas dështimit të negociatave për Maqedoninë e Veriut, qeveria ...

“Luftë” citatesh, Basha poston deklaratën e Zaev
Kreu i PD Lulzim Basha ka bërë reagimin e radhës pas citateve që kryeministri Edi Rama ka postuar sot në facebook.
Top Channel | 21-Oct-2019 20:18
Kreu i PD Lulzim Basha ka bërë reagimin e radhës pas citateve që kryeministri Edi Rama ka postuar sot në facebook.

Refuzimi i negociatave/ Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Juncker
Kryeministri Edi Rama vijon me reagimet e tij në përgjigje të kreut të Partisë Demokratike i cili e akuzon si përgjegjës për mos hapjen e negociatave. Shefi i qeverisë këtë të martë përmes një postimi në rrjetin social ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 09:33
Kryeministri Edi Rama vijon me reagimet e tij në përgjigje të kreut të Partisë Demokratike i cili e akuzon si përgjegjës për mos hapjen e negociatave. Shefi i qeverisë këtë të martë përmes një postimi në rrjetin social ...

Basha kujton deklaratën e Zaev për zgjedhje të parakohshme: Edi Rama no comment
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar me reagimet e tij ndaj kryeministrit Edi Rama, ku këtë herë ka zgjedhur të kujtojë një deklaratë të Zoran Zaev. Në Maqedoninë e Veriut pas dështimit të negociatave, ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 21:47
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar me reagimet e tij ndaj kryeministrit Edi Rama, ku këtë herë ka zgjedhur të kujtojë një deklaratë të Zoran Zaev. Në Maqedoninë e Veriut pas dështimit të negociatave, ...

Kush ka të drejtë, Angela Merkel apo Lulzim Basha?
Kryeministri Edi Rama ka replikuar sërish me kreun e PD, Lulzim Basha, që thotë se negociatat u bllokuan për faj të Ramës dhe Qeverisë. Rama ka vënë përballë deklaratës së Bashës, atë të kancelares gjermane Angela ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 19:40
Kryeministri Edi Rama ka replikuar sërish me kreun e PD, Lulzim Basha, që thotë se negociatat u bllokuan për faj të Ramës dhe Qeverisë. Rama ka vënë përballë deklaratës së Bashës, atë të kancelares gjermane Angela ...

Rama i rreshton citatet e liderëve evropainë/ Basha: Ata refuzojnë Ramën!
Pasi kryeministri Edi Rama në mënyrë të vazhdueshme sot ka postuar disa citate të liderëve evropianë për negociatat dhe njëkohësisht ka postuar edhe një citat të liderit të opozitës Lulzim Basha, ka reaguar ky i fundit.
Top Channel | 21-Oct-2019 19:28
Pasi kryeministri Edi Rama në mënyrë të vazhdueshme sot ka postuar disa citate të liderëve evropianë për negociatat dhe njëkohësisht ka postuar edhe një citat të liderit të opozitës Lulzim Basha, ka reaguar ky i fundit.

Basha i përgjigjet Ramës. Citon Merkel, Macron dhe Rutte: Shqipëria nuk na bindi për një vendim unanim
Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë vijuar edhe sot përplasjen në distancë për procesin e integrimit. Kryeministri Rama e vuri përballë kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kur ka qenë në opozitë, ...
Lapsi | 22-Oct-2019 13:14
Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë vijuar edhe sot përplasjen në distancë për procesin e integrimit. Kryeministri Rama e vuri përballë kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kur ka qenë në opozitë, ...

Replikat në distancë/ Basha-Ramës: Mbështesim qëndrimet e liderëve të BE, ata duan Shqipërinë, por të refuzojnë ty
Vijon replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Pasi kreu i qeverisë përgjatë ditës së sotme ka publikuar qëndrime të liderëve europianë, si Tusk, Macron, Conte si dhe ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 19:21
Vijon replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Pasi kreu i qeverisë përgjatë ditës së sotme ka publikuar qëndrime të liderëve europianë, si Tusk, Macron, Conte si dhe ...

Basha: Rama lojëra për tu fshehur pas propagandës
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka vazhduar edhe ditën e sotme, të akuzojë kryeministrin Rama, për dëshitimin e hapjes së negociatave me BE. “Megjithë lojërat e Ramës ...
ABCNews | 22-Oct-2019 12:41
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka vazhduar edhe ditën e sotme, të akuzojë kryeministrin Rama, për dëshitimin e hapjes së negociatave me BE. “Megjithë lojërat e Ramës ...

Çupi: Rama mban peng vendin, zgjedhjet e parakoshme zgjidhja e duhur
Opozita ka kërkuar sërish këtë të hënë dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama njësoj si Zoran Zaev në Maqedoninë e Veriut, por ai refuzoi të largohej. Në këto kushte Partia Demokratike është vënë menjëherë në lëvizje. ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 20:33
Opozita ka kërkuar sërish këtë të hënë dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama njësoj si Zoran Zaev në Maqedoninë e Veriut, por ai refuzoi të largohej. Në këto kushte Partia Demokratike është vënë menjëherë në lëvizje. ...

Basha i “djeg” citatet Ramës: Mbështes qëndrimet e liderëve të BE
mapo.al Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë polemikat në rrjetet sociale lidhur me dështimin e negociatave me BE-në. Kryeministri vijon të publikojë në rrjetet sociale deklarimet e liderëve të BE, sipas të cilëve ...
Mapo | 21-Oct-2019 19:32
mapo.al Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë polemikat në rrjetet sociale lidhur me dështimin e negociatave me BE-në. Kryeministri vijon të publikojë në rrjetet sociale deklarimet e liderëve të BE, sipas të cilëve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved