ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:29

Kush e dëmtoi në fund procesin zgjedhor në Kosovë?

Kush e dëmtoi në fund procesin zgjedhor në Kosovë?
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura me 6 tetor, sipas raportimeve nga vëzhguesit vendorë dhe ata ndërkombëtarë kaluan qetë dhe ishin në harmoni me standardet demokratike. Po ashtu edhe fushata parazgjedhore ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 18:22
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura me 6 tetor, sipas raportimeve nga vëzhguesit vendorë dhe ata ndërkombëtarë kaluan qetë dhe ishin në harmoni me standardet demokratike. Po ashtu edhe fushata parazgjedhore ...

Është rinumëruar më shumë se gjysma e votave
Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar për Express Vlmir Elezi zëdhënës i KQZ-së. Sipas tij procesi i rinumërimit ka arritur deri në 58.60 përqind. ...
Gazeta Monitor | 21-Oct-2019 09:48
Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar për Express Vlmir Elezi zëdhënës i KQZ-së. Sipas tij procesi i rinumërimit ka arritur deri në 58.60 përqind. ...

“AKR-ja do t’i ketë tre deputetë”
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...
Zeri | 21-Oct-2019 09:18
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...

Numërohen rreth 60 për qind e vendvotimeve
Kanë kaluar katër ditë që kur KQZ-ja kishte marrë vendim për rinumërimin e 530 vendvotimeve. Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve ...
Albportali | 21-Oct-2019 09:14
Kanë kaluar katër ditë që kur KQZ-ja kishte marrë vendim për rinumërimin e 530 vendvotimeve. Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve ...

Rinumërohen mbi gjysma e vendvotimeve
Janë rinumëruar mbi gjysma e vendvotimeve për të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të cilat kishte vendosur ditë më parë. Këtë e ka konfirmuar Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së. Elezi tha se janë rinumëruar 310 ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 09:08
Janë rinumëruar mbi gjysma e vendvotimeve për të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të cilat kishte vendosur ditë më parë. Këtë e ka konfirmuar Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së. Elezi tha se janë rinumëruar 310 ...

Rinumërohen më shumë se gjysma e vendvotimeve
Nga 530 vendvotime në sa ka filluar rinumërimi i votave në 310 prej tyre është përfunduar ky proces. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Sipas raportimit të fundit të ditës së ...
InFokusi | 21-Oct-2019 09:04
Nga 530 vendvotime në sa ka filluar rinumërimi i votave në 310 prej tyre është përfunduar ky proces. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Sipas raportimit të fundit të ditës së ...

?Rinumërohen mbi 58% e vendvotimeve
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Tashmë kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar.Pas kësaj, do të vazhdohet me ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 08:57
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Tashmë kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar.Pas kësaj, do të vazhdohet me ...

Petroviq thotë se u votat e tyre janë zhdukur
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...
Zeri | 21-Oct-2019 08:54
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...

Rinumërohen mbi 58% e vendvotimeve
?Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre.
Kosova Press | 21-Oct-2019 08:54
?Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre.

Petroviq thotë se u votat e tyre janë zhdukur
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 08:51
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...

Është rinumëruar më shumë se gjysma e votave
Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar për Express Vlmir Elezi zëdhënës i KQZ-së. Sipas tij procesi i rinumërimit ka arritur deri në 58.60 përqind. ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 08:48
Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar për Express Vlmir Elezi zëdhënës i KQZ-së. Sipas tij procesi i rinumërimit ka arritur deri në 58.60 përqind. ...

Numërohen rreth 60 për qind e vendvotimeve
Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj kishte ...
Lajminet | 21-Oct-2019 08:45
Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj kishte ...

Rinumërohen 310 vendvotime, mbesin edhe 220
Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) janë rinumëruar 310 vendvotime ose 58.60 % e 530 vendvotimeve për të cilat ka marrë vendim Komisionin Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së i tha ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 08:44
Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) janë rinumëruar 310 vendvotime ose 58.60 % e 530 vendvotimeve për të cilat ka marrë vendim Komisionin Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së i tha ...

Sllobodan Petroviq mbi rezultatet e zgjedhjeve: Ne u vodhëm
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...
Shenja | 21-Oct-2019 08:42
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...

Matoshi: AKR-ja do t’i ketë tre deputetë
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...
Arbresh | 21-Oct-2019 08:41
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...

KQZ: Dje deri në orën 16:00 janë numëruar 50% e votave
Sipas KQZ-së deri të në orën 16 të ditës së djeshme janë rinumëruar gjysma e vendvotimeve. Sipas të dhënave të pasdites së diele janë rinumëruar 220 vendvotime apo 50% nga 530 sa janë planifikuar raporton......
Zeri | 21-Oct-2019 08:41
Sipas KQZ-së deri të në orën 16 të ditës së djeshme janë rinumëruar gjysma e vendvotimeve. Sipas të dhënave të pasdites së diele janë rinumëruar 220 vendvotime apo 50% nga 530 sa janë planifikuar raporton......

Mbi 40 mijë vota të pavlefshme, shkak mungesa e fushatave informuese
Duket se për numrin e madh të votave të pavlefshme në zgjedhjet e fundit në Kosovë po konsiderohet se rezultat i mungesës së fushatave nga institucionet përgjegjëse për të treguar se si të votohet Sipas raporteve, 40 ...
AlbInfo | 21-Oct-2019 08:41
Duket se për numrin e madh të votave të pavlefshme në zgjedhjet e fundit në Kosovë po konsiderohet se rezultat i mungesës së fushatave nga institucionet përgjegjëse për të treguar se si të votohet Sipas raporteve, 40 ...

Janë rinumëruar 58 për qind e vendvotimeve
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar në mënyrë që të vazhdojmë me ...
Arbresh | 21-Oct-2019 08:37
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar në mënyrë që të vazhdojmë me ...

Sllobodan Petroviq mbi rezultatet e zgjedhjeve: Ne u vodhëm
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...
Arbresh | 21-Oct-2019 08:34
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...

Sllobodan Petroviq mbi rezultatet e zgjedhjeve: Ne u vodhëm
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...
Medial | 21-Oct-2019 08:34
Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) Sllobodan Petroviq tha se nuk i pranon rezultatet momentale të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pasi ai tha se ishte më se e qartë se partia e tij ishte ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved