ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 17:21

Zaev: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përpos BE-së

Zaev: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përpos BE-së
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 09:14
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...

Euro-integrimet sipas liderëve mbeten prioritet i lartë, zgjedhjet caktohen për më 12 prill
Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, njëkohësisht ata caktuan zgjedhje të parakohshme parlamentare ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 08:54
Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, njëkohësisht ata caktuan zgjedhje të parakohshme parlamentare ...

Shkup/ Zgjedhjet e parakohshme, Pendarovski mbledh sot liderët pas mos hapjes së negociatave
Organizimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare pritet të jetë në fokusin e takimt të sotëm të liderëve të partive më të mëdha politike në vend.
Top Channel | 20-Oct-2019 12:09
Organizimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare pritet të jetë në fokusin e takimt të sotëm të liderëve të partive më të mëdha politike në vend.

Ahmeti: Zgjedhjet e jashtëzakonshme duhet të jenë demokratike
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve me iniciativë të kryetarit Stevo Pendarovski se ku takim ka qenë takimi më konstruktiv deri tani. Ahmeti vërtetoi deklaratën e Pendarovskit se të gjitha partitë ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 20:51
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve me iniciativë të kryetarit Stevo Pendarovski se ku takim ka qenë takimi më konstruktiv deri tani. Ahmeti vërtetoi deklaratën e Pendarovskit se të gjitha partitë ...

Pendarovski: Të gjithë u pajtuam se Maqedonia Evropën e ka rrugë të vetme
Kryetari Stevo Pendarovski në konferencë për shtyp deklaroi takimi i sotëm i liderëve është ndarë në dy pjesë. Pjesa e parë që përfundoi ka qenë mosdhënia e datës për nisjen e bisedimeve për në BE për Maqedoninë e ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 19:19
Kryetari Stevo Pendarovski në konferencë për shtyp deklaroi takimi i sotëm i liderëve është ndarë në dy pjesë. Pjesa e parë që përfundoi ka qenë mosdhënia e datës për nisjen e bisedimeve për në BE për Maqedoninë e ...

Liderët politikë në Maqedoninë e Veriut “të ngujuar” prej 3 orësh
Në Shkup vazhdon që prej orës 17:00 takimi i presidentit Stevo Pendarovksi me liderët politikë, takim i thirrur nga kreu i shtetit, pas mos-marrjes së datës për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit. Përveç vendimit të ...
ABCNews | 20-Oct-2019 20:17
Në Shkup vazhdon që prej orës 17:00 takimi i presidentit Stevo Pendarovksi me liderët politikë, takim i thirrur nga kreu i shtetit, pas mos-marrjes së datës për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit. Përveç vendimit të ...

Zgjedhjet e parakohëshme/Ç’thonë partitë politike
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...
Arbresh | 21-Oct-2019 09:38
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...

Ali Ahmeti: BDI-ja e gatshme për zgjedhje, Maqedonia e Veriut, dëm kolateral i vetë dallimeve që ka BE
Kreu i BDI-së në Maqedoninë e Veriut Ali Ahmeti tha se partia e tij është e gatshme për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet i sheh si zgjidhje më e mirë të zhvillimeve pas mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve. ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 09:30
Kreu i BDI-së në Maqedoninë e Veriut Ali Ahmeti tha se partia e tij është e gatshme për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet i sheh si zgjidhje më e mirë të zhvillimeve pas mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve. ...

Eurointegrimi mbetet prioritet i lartë për Maqedoninë
Shkup, 21 tetor – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të parakohshme ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 08:44
Shkup, 21 tetor – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të parakohshme ...

Eurointegrimi mbetet prioritet i lartë pas rezultatit në Bruksel, zgjedhjet u caktuan për më 12 prill
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të ...
Medial | 21-Oct-2019 08:00
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të ...

Liderët politik tregojnë “muskujt” për mejdanin e 12 Prillit – 2020
Takimi i liderëve në Vilën Vodno ka përfunduar, nuk morëm datë për fillimin e negociatave por morëm datë për zgjedhje të parakohshme, shkruan Agjencia e lajmeve Flaka Edhe pse kryeministri Zaev ka shprehur dëshirën që ...
Flaka | 21-Oct-2019 00:26
Takimi i liderëve në Vilën Vodno ka përfunduar, nuk morëm datë për fillimin e negociatave por morëm datë për zgjedhje të parakohshme, shkruan Agjencia e lajmeve Flaka Edhe pse kryeministri Zaev ka shprehur dëshirën që ...

Mësohet emri i kryeministrit teknik i Maqedonisë së Veriut
Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që Këshilli Evropian nuk pranoi që të jep datë për hapjen e negociatave. 100 ditë para zgjedhjeve do të formohet qeveria teknike, apo siç njihet ...
InFokusi | 20-Oct-2019 22:57
Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që Këshilli Evropian nuk pranoi që të jep datë për hapjen e negociatave. 100 ditë para zgjedhjeve do të formohet qeveria teknike, apo siç njihet ...

Gashi: 12 prilli do të jetë ditë e mirë për të gjithë
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Më 12 prill do të kemi zgjedhje dhe ajo do të jetë ditë e mirë për të gjithë, ditë kur do të lindë diell i ri, veçanërisht tek shqiptarët, deklaroi lideri i Alternativës, Afrim Gashi pas ...
Medial | 20-Oct-2019 22:42
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Më 12 prill do të kemi zgjedhje dhe ajo do të jetë ditë e mirë për të gjithë, ditë kur do të lindë diell i ri, veçanërisht tek shqiptarët, deklaroi lideri i Alternativës, Afrim Gashi pas ...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut mbahen më 12 prill
Partitë e pushtetit dhe të opozitës në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të dielën në mbrëmje për datën e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare dhe kjo do të jetë 12 prilli i vitit të ardhshëm. Në takimin e thirrur nga ...
Zeri Amerikes | 20-Oct-2019 22:37
Partitë e pushtetit dhe të opozitës në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të dielën në mbrëmje për datën e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare dhe kjo do të jetë 12 prilli i vitit të ardhshëm. Në takimin e thirrur nga ...

Sela: 12 prilli është mundësia për të sjellë ndryshimin
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i përbashkët i të gjitha partive është se nuk kemi mundësi tjetër dhe se që të gjithë duhet të shkojmë në rrugën e BE-së, deklaroi kreu i Aleancës për Shqiptarët , Zijadin Sela, ...
Medial | 20-Oct-2019 22:27
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i përbashkët i të gjitha partive është se nuk kemi mundësi tjetër dhe se që të gjithë duhet të shkojmë në rrugën e BE-së, deklaroi kreu i Aleancës për Shqiptarët , Zijadin Sela, ...

Takim i Zaevit me liderët e partive të koalicionit
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Në selinë e LSDM-së sonte po mbahet takimi i liderit partiak Zoran Zaev me liderët e partive më të vogla partnere të koalicionit të kryesuar nga LSDM. Pritet në takim Zaev t’i informojë ...
Medial | 20-Oct-2019 22:24
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Në selinë e LSDM-së sonte po mbahet takimi i liderit partiak Zoran Zaev me liderët e partive më të vogla partnere të koalicionit të kryesuar nga LSDM. Pritet në takim Zaev t’i informojë ...

Mickoski: Së shpejti do të kemi qeveri teknike
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime. Ai theksoi se vijojnë zgjedhje të ...
InFokusi | 20-Oct-2019 22:17
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime. Ai theksoi se vijojnë zgjedhje të ...

Zaev: Besoj se më 12 prill qytetarët do të sjellin vendim të mençur
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Besoj se qytetarët me mençuri do të sjellin vendim me të cilin do ta trasojnë rrugën nëpër të cilën ne politikanët, të cilët do të marrim përkrahje, do ta udhëheqim shtetin tonë, deklaroi ...
Medial | 20-Oct-2019 22:11
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Besoj se qytetarët me mençuri do të sjellin vendim me të cilin do ta trasojnë rrugën nëpër të cilën ne politikanët, të cilët do të marrim përkrahje, do ta udhëheqim shtetin tonë, deklaroi ...

Miskoski: Më 12 prill do të kemi fitues të ri të zgjedhjeve
Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme pas asaj që ndodhi në vend, tha kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski pas takimit të liderëve të zhvilluar në vilën “Vodno” me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski. ...
Shenja | 20-Oct-2019 21:45
Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme pas asaj që ndodhi në vend, tha kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski pas takimit të liderëve të zhvilluar në vilën “Vodno” me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski. ...

Mickoski: Më 12 prill do të kemi fitues të ri të zgjedhjeve
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime dhe se vendi po shkon në zgjedhje të parakohshme. Ai këtë e theksoi ...
Ina-Online | 20-Oct-2019 21:44
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime dhe se vendi po shkon në zgjedhje të parakohshme. Ai këtë e theksoi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved