ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 13:12

VOA: Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos hapjes së bisedimeve me BE-në

VOA: Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos hapjes së bisedimeve me BE-në
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 17:24
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Moshapja e negociatave/VOA:Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama
mapo.alm “Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për ...
Mapo | 21-Oct-2019 17:45
mapo.alm “Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për ...

Opozita kërkon dorëheqjen e Ramës pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 18:00
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Zëri i Amerikës/ Tiranë: Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në
Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
Telegraf | 21-Oct-2019 17:17
Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Zëri i Amerikës: Opozita kërkon dorëheqjen e Ramës pas dështimit me negociatat
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
Lapsi | 21-Oct-2019 18:00
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Dështimi me negociatat/ Pse Basha turret të kërkojë zgjedhje?
Lulzim Basha e ka lidhur dështimin e Rilindjes në hapjen e negociatave me padurimin për tu rikthyer vetë në pushtet. Gjatë një conference të paralajmëruar me ngut, ai ka shpallur se: “ Ne na duhet një qeveri e re, një ...
Lapsi | 21-Oct-2019 14:36
Lulzim Basha e ka lidhur dështimin e Rilindjes në hapjen e negociatave me padurimin për tu rikthyer vetë në pushtet. Gjatë një conference të paralajmëruar me ngut, ai ka shpallur se: “ Ne na duhet një qeveri e re, një ...

Agron Duka, kryetari i PAA/ “Jo”-ja e BE-së na detyron të bëhen ndryshime kushtetuese, qeveri tranzitore dhe zgjedhje të lira
Agron Duka, kryetar i PAA Tek ne pushteti është marrë me vota jo legjitime, dhe mungesa e legjitimitetit e bën të veprojë në mënyrë jo demokratike. Më afër sulltanateve sesa formave të qeverisjes perëndimore. “Jo”-ja e ...
Telegraf | 21-Oct-2019 12:29
Agron Duka, kryetar i PAA Tek ne pushteti është marrë me vota jo legjitime, dhe mungesa e legjitimitetit e bën të veprojë në mënyrë jo demokratike. Më afër sulltanateve sesa formave të qeverisjes perëndimore. “Jo”-ja e ...

“Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në”
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 17:57
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Përplasjet e forta me Bashën/ Zëri i Amerikës: Po kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Rama
Postuar: 21/10/2019 - 17:49 “Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si ...
Sot.Al | 21-Oct-2019 17:50
Postuar: 21/10/2019 - 17:49 “Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si ...

Basha i sigurtë: Vetëm qeveria e re i hap negociatat, Rama të dorëhiqet si Zaev
Lideri i opozitës Lulzim Basha kërkon nga kryeministri Rama që të ndjeke shembullin e homologut të tij në Maqedonine e Veriut Zoran Zaev, i cili pas refuzimit të Brukselit për celjen e negociatave e coi vendin ne ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 12:21
Lideri i opozitës Lulzim Basha kërkon nga kryeministri Rama që të ndjeke shembullin e homologut të tij në Maqedonine e Veriut Zoran Zaev, i cili pas refuzimit të Brukselit për celjen e negociatave e coi vendin ne ...

Opozita në Shqipëri kërkon zgjedhje të parakohshme dhe qeveri teknike
Opozita në Shqipëri kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama pas dështimit të hapjes së negociatave. Kreu I opozitës Lulzim Basha tha se Shqipëria duhet të njekë shembullin e Maqedonisë së Veriut, të shkojë në ...
Ina-Online | 21-Oct-2019 14:32
Opozita në Shqipëri kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama pas dështimit të hapjes së negociatave. Kreu I opozitës Lulzim Basha tha se Shqipëria duhet të njekë shembullin e Maqedonisë së Veriut, të shkojë në ...

E paralajmëroi si një “deklaratë të rëndësishme”, Basha kumton të zakonshmen: Rama të dorëhiqet, si Zaevi!
E kishte paralajmëruar si një konferencë ku do deklarohej diçka “e rëndësishme”, por kreu demokrat Basha, në një dalje para medias, krejt parashikueshëm, kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Rama, ngacmuar nga fakti se ...
Tesheshi | 21-Oct-2019 14:21
E kishte paralajmëruar si një konferencë ku do deklarohej diçka “e rëndësishme”, por kreu demokrat Basha, në një dalje para medias, krejt parashikueshëm, kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Rama, ngacmuar nga fakti se ...

Opozita në Shqipëri kërkon zgjedhje të parakohshme dhe qeveri teknike
Opozita në Shqipëri kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama pas dështimit të hapjes së negociatave. Kreu I opozitës Lulzim Basha tha se Shqipëria duhet të njekë shembullin e Maqedonisë së Veriut, të shkojë në ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 14:13
Opozita në Shqipëri kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama pas dështimit të hapjes së negociatave. Kreu I opozitës Lulzim Basha tha se Shqipëria duhet të njekë shembullin e Maqedonisë së Veriut, të shkojë në ...

Dështimi me negociatat/ Basha: Rama të japë dorëheqjen, zgjedhje të parakohshme. Europa e refuzoi!
‘Evropa refuzoi Ramën, jo shqiptarët’ , ky ishte një nga mesazhet që kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpërndau sot për shqiptarët në një deklaratë urgjente nga selia blu. Tri ditë pas dështimit në Bruksel ...
Telegraf | 21-Oct-2019 11:50
‘Evropa refuzoi Ramën, jo shqiptarët’ , ky ishte një nga mesazhet që kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpërndau sot për shqiptarët në një deklaratë urgjente nga selia blu. Tri ditë pas dështimit në Bruksel ...

Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në
Drejtuesi i bashkimit opozitar theksoi se “situata e rëndë ekonomike, mungesa e mundësive, që vjen prej kapjes së institucioneve dhe pabarazisë para ligjit, ka detyruar shqiptarët të largohen në numra rekord si ...
Lajminet | 21-Oct-2019 13:32
Drejtuesi i bashkimit opozitar theksoi se “situata e rëndë ekonomike, mungesa e mundësive, që vjen prej kapjes së institucioneve dhe pabarazisë para ligjit, ka detyruar shqiptarët të largohen në numra rekord si ...

Tiranë: Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. - Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
Zeri Amerikes | 21-Oct-2019 13:06
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. - Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Basha: Koha që një qeveri e re të ndjekë procesin e integrimit europian
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë sot në një deklaratë për mediet, në lidhje refuzimin e negociatave më Bashkimin Europian. Basha tha se, ka ardhur koha që qeveria të ndjekë shembullin e Maqedonisë ...
Dritare | 21-Oct-2019 12:26
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë sot në një deklaratë për mediet, në lidhje refuzimin e negociatave më Bashkimin Europian. Basha tha se, ka ardhur koha që qeveria të ndjekë shembullin e Maqedonisë ...

Basha i sigurtë: Vetëm qeveria e re i hap negociatat, Rama të dorëhiqet si Zaev
Lideri i opozitës Lulzim Basha kërkon nga kryeministri Rama që të ndjeke shembullin e homologut të tij në Maqedonine e Veriut Zoran Zaev, i cili pas refuzimit të Brukselit për celjen e negociatave e coi vendin ne ...
Medial | 21-Oct-2019 12:23
Lideri i opozitës Lulzim Basha kërkon nga kryeministri Rama që të ndjeke shembullin e homologut të tij në Maqedonine e Veriut Zoran Zaev, i cili pas refuzimit të Brukselit për celjen e negociatave e coi vendin ne ...

Negociatat, Basha: Shqipëria të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut
Në një deklaratë për shtyp, kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha foli mbi vendimin për mosçeljen e negociatave të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij vendi po mbahet peng nga Edi ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 12:03
Në një deklaratë për shtyp, kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha foli mbi vendimin për mosçeljen e negociatave të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij vendi po mbahet peng nga Edi ...

Basha reflekton pas kritikave dhe kërkon zgjedhje të parakohshme: Të ndjekim shembullin e Maqedonisë së Veriut
Kreu i PD, Lulzim Basha ka kërkuar zgjedhje të parakohshme pas refuzimit për nisjen e bisedimeve për anëtarësim me BE. Në një deklaratë në selinë blu, Basha fajëson qeverinë e drejtuar nga Edi Rama dhe kërkon që të ...
Politiko | 21-Oct-2019 11:50
Kreu i PD, Lulzim Basha ka kërkuar zgjedhje të parakohshme pas refuzimit për nisjen e bisedimeve për anëtarësim me BE. Në një deklaratë në selinë blu, Basha fajëson qeverinë e drejtuar nga Edi Rama dhe kërkon që të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved