ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 14:03

FOTOT/ Brenda kampit sirian ku ndodhet vogëlushi shqiptar që përloti shumë zemra në mbarë botën

FOTOT/ Brenda kampit sirian ku ndodhet vogëlushi shqiptar që përloti shumë zemra në mbarë botën
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 07:25
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...

Trupat amerikane zhvendosen nga Siria në Irak
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 08:11
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...

“Me operacionin ‘Burimi i Paqes’, prishëm një lojë të madhe në Siri”
Operacioni antiterrorist “Burimi i Paqes” të cilin ushtria turke e filloi në veri të Sirisë ka prishur shumë lojëra, tha ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, transmeton Anadolu Agency. Duke folur në një ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 15:39
Operacioni antiterrorist “Burimi i Paqes” të cilin ushtria turke e filloi në veri të Sirisë ka prishur shumë lojëra, tha ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, transmeton Anadolu Agency. Duke folur në një ...

Brenda kampit Al-Hol në Siri ku gjendet Alvini shqiptar – babai thotë se ka humbur kontaktet me të birin pasi është i bllokuar në kampet e ISIS-it
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 23:19
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...

Kaosi i Donald Trump në Siri: “Pa strategji serioze”
SHBA ndërmjetësuan një armëpushim mes Turqisë dhe kurdëve në Siri. Ajo do të zgjidhë problemet, që ka shkaktuar vetë Trump. Kritikat ndaj presidentit amerikan janë shtuar. Presidenti Donald Trump nuk shprehet shumë i ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 14:21
SHBA ndërmjetësuan një armëpushim mes Turqisë dhe kurdëve në Siri. Ajo do të zgjidhë problemet, që ka shkaktuar vetë Trump. Kritikat ndaj presidentit amerikan janë shtuar. Presidenti Donald Trump nuk shprehet shumë i ...

Ferri Al-Hol, aty ku strehohet Alvini dhe fëmijët e tjerë shqiptarë në Siri
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 11:59
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...

Lëkundet armëpushimi i Turqisë me kurdët
Luftëtarët sirianë të mbështetur nga Turqia u përleshën me kurdët në disa pjesë të Sirisë verilindore sot. Të dy palët fajësuan njëra-tjetrën për luftimet që kanë tronditur armëpushimin e ndërmjetësuar nga Shtetet e ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 06:50
Luftëtarët sirianë të mbështetur nga Turqia u përleshën me kurdët në disa pjesë të Sirisë verilindore sot. Të dy palët fajësuan njëra-tjetrën për luftimet që kanë tronditur armëpushimin e ndërmjetësuar nga Shtetet e ...

Të mbetur në Siri, Britania e Madhe kërkon të riatdhesojë fëmijët e ISIS
Zyrtarët britanikë kanë ndërmarrë hapat e parë për të riatdhesuar fëmijët e bllokuar në Siri duke u lidhur drejtpërdrejt me agjencitë në terren për të identifikuar të miturit dhe për të bërë kalimin e sigurt në ...
Telegraf | 20-Oct-2019 14:24
Zyrtarët britanikë kanë ndërmarrë hapat e parë për të riatdhesuar fëmijët e bllokuar në Siri duke u lidhur drejtpërdrejt me agjencitë në terren për të identifikuar të miturit dhe për të bërë kalimin e sigurt në ...

Trupat amerikane nga Siria zhvendosen në Irak
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 09:39
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...

Erdogan thirrje popullit: Pini çaj, mos pini cigare
Duke folur në një ngjarje kundër pirjes së duhanit në Stamboll, Erdogan tha se ai urdhëroi ministrin e tij të Tregtisë që “kurrë” të mos lejojë që cigaret elektronike të ekzistojnë në Turqi dhe shtoi se kompanitë e ...
Lajminet | 21-Oct-2019 09:12
Duke folur në një ngjarje kundër pirjes së duhanit në Stamboll, Erdogan tha se ai urdhëroi ministrin e tij të Tregtisë që “kurrë” të mos lejojë që cigaret elektronike të ekzistojnë në Turqi dhe shtoi se kompanitë e ...

Erdogan pret që SHBA të mbajë premtimin
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 08:54
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...

Erdogan thirrje popullit: Pini çaj, mos pini cigare
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se kurrë nuk do të lejojë që kompanitë elektronike të cigareve të prodhonin produktet e tyre në Turqi, duke u bërë thirrje turqve të pinë çaj në vend të duhanit. Duke folur ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 08:37
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se kurrë nuk do të lejojë që kompanitë elektronike të cigareve të prodhonin produktet e tyre në Turqi, duke u bërë thirrje turqve të pinë çaj në vend të duhanit. Duke folur ...

Kurdët largohen nga një qytet kufitar, ia lënë kontrollin Turqisë
Zyrtarët kurdë kanë thënë se luftëtarët e tyre janë tërhequr nga qyteti Ras al-Ayn, duke ua dhënë Turqisë dhe grupeve aleate të saj kontrollin në njërin nga qytetet kufitare, i cili ka qenë pjesa kryesore e luftimeve që ...
Arbresh | 21-Oct-2019 08:21
Zyrtarët kurdë kanë thënë se luftëtarët e tyre janë tërhequr nga qyteti Ras al-Ayn, duke ua dhënë Turqisë dhe grupeve aleate të saj kontrollin në njërin nga qytetet kufitare, i cili ka qenë pjesa kryesore e luftimeve që ...

Trupat amerikane nga Siria zhvendosen në Irak
Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ushtarët amerikanë do të jenë në gjendje gatishmërie në rast se paraqitet kërcënim nga rigrupimi i militantëve të Shtetit Islamik. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, ...
Lajminet | 21-Oct-2019 08:15
Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ushtarët amerikanë do të jenë në gjendje gatishmërie në rast se paraqitet kërcënim nga rigrupimi i militantëve të Shtetit Islamik. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, ...

Kurdët largohen nga një qytet kufitar, ia lënë kontrollin Turqisë
Zyrtarët kurdë kanë thënë se luftëtarët e tyre janë tërhequr nga qyteti Ras al-Ayn, duke ua dhënë Turqisë dhe grupeve aleate të saj kontrollin në njërin nga qytetet kufitare, i cili ka qenë pjesa kryesore e luftimeve që ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 08:14
Zyrtarët kurdë kanë thënë se luftëtarët e tyre janë tërhequr nga qyteti Ras al-Ayn, duke ua dhënë Turqisë dhe grupeve aleate të saj kontrollin në njërin nga qytetet kufitare, i cili ka qenë pjesa kryesore e luftimeve që ...

Trupat amerikane nga Siria zhvendosen në Irak
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 08:11
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...

ANALIZA: Lufta mes Turqisë dhe kurdëve, arsyet dhe shkaqet e sulmeve
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 21:10
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...

Trupat amerikane nga Siria zhvendosen në Irak
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...
Radio Evropa e Lire | 21-Oct-2019 08:04
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...

Erdogan kërcënon SHBA-në: Do vazhdojmë t’i shtypim terroristët, nëse pas 120 orësh…
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 19:35
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...

Historia e vogëlushit shqiptar përloti mbarë botën, babai humbet sërish kontaktet me të birin/ Dalin pamjet e rënda nga kampi sirian ku ndodhet Alvini (FOTO)
Postuar: 21/10/2019 - 07:35 Historia e Afrim Berishës dhe djalit të tij Alvinit, i cili kishte mbetur i vetëm i bllokuar në kampet e ISIS-t tronditi mbarë botë dhe preku zemrat e të gjithëve. Ditën e premte Berisha dha ...
Sot.Al | 21-Oct-2019 07:39
Postuar: 21/10/2019 - 07:35 Historia e Afrim Berishës dhe djalit të tij Alvinit, i cili kishte mbetur i vetëm i bllokuar në kampet e ISIS-t tronditi mbarë botë dhe preku zemrat e të gjithëve. Ditën e premte Berisha dha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved