ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 13:42

Lëkundet sërish Shqipëria 1 muaj pas tërmetit të fortë të 21 shtatorit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundet sërish Shqipëria 1 muaj pas tërmetit të fortë të 21 shtatorit, ja ku ishte epiqendra
Vetëm një muaj pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8, që tronditi Shqipërinë, duke shkaktuar mjaft dëme në Tiranë dhe Durrës, lëkundje të tjera janë ndjerë mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm në vend, duke ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 10:05
Vetëm një muaj pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8, që tronditi Shqipërinë, duke shkaktuar mjaft dëme në Tiranë dhe Durrës, lëkundje të tjera janë ndjerë mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm në vend, duke ...

Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në Maqedoninë e Veriut
Siç ka njoftuar Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematik – Natyror, tërmeti me epiqendër në Shqipëri, është ndjerë edhe në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tërmeti, me intensitet prej tre ballëve sipas ...
Shenja | 21-Oct-2019 10:17
Siç ka njoftuar Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematik – Natyror, tërmeti me epiqendër në Shqipëri, është ndjerë edhe në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tërmeti, me intensitet prej tre ballëve sipas ...

Serish lekundje termeti ne Shqiperi, ja ku ishte epiqendra
Vetëm një muaj pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8, që tronditi Shqipërinë, duke shkaktuar mjaft dëme në Tiranë dhe Durrës, lëkundje të tjera janë ndjerë mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm në vend, duke ...
Lajmi i Fundit | 21-Oct-2019 10:16
Vetëm një muaj pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8, që tronditi Shqipërinë, duke shkaktuar mjaft dëme në Tiranë dhe Durrës, lëkundje të tjera janë ndjerë mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm në vend, duke ...

Lëkundet sërish Shqipëria 1 muaj pas tërmetit të fortë të 21 shtatorit, ja ku ishte epiqendra
Lëkundjet e tokës janë shënuar mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm, këtë radhë të zhvendosura në veri të vendit. Instituti i Gjeoshkencës njofton se lëkundja e parë është shënuar në orën 23:15, me magnitudë 3.1, 32 ...
Lajminet | 21-Oct-2019 10:09
Lëkundjet e tokës janë shënuar mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm, këtë radhë të zhvendosura në veri të vendit. Instituti i Gjeoshkencës njofton se lëkundja e parë është shënuar në orën 23:15, me magnitudë 3.1, 32 ...

Rikthehet paniku i tërmeteve në Greqi, dy lëkundje godasin vendin në orët e para të mëngjesit
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...
Lexo | 21-Oct-2019 09:55
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...

Sërish tërmet në Shqipëri
Fundjava ka rikthyer aktivitetin sizmik në Shqipëri dhe Greqi. Në Shqipëri, sipas IGJEUM, mes të dielës dhe të hënës janë regjistruar dy lëkundje tërmeti, por me magnitudë të vogël. IGJEUM raporton se tërmeti i së ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 09:51
Fundjava ka rikthyer aktivitetin sizmik në Shqipëri dhe Greqi. Në Shqipëri, sipas IGJEUM, mes të dielës dhe të hënës janë regjistruar dy lëkundje tërmeti, por me magnitudë të vogël. IGJEUM raporton se tërmeti i së ...

Ndjehet tërmet në pjesët perëndimore të shtetit
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Tërmet me një intensitet prej tre ballëve sipas Shallës Makrosizmike Evropine është ndjerë mbrëmë në orën 23.15 minuta në pjesët perëndimore të shtetit. Epiqendra e tërmetit ka qenë 115 ...
Medial | 21-Oct-2019 09:38
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Tërmet me një intensitet prej tre ballëve sipas Shallës Makrosizmike Evropine është ndjerë mbrëmë në orën 23.15 minuta në pjesët perëndimore të shtetit. Epiqendra e tërmetit ka qenë 115 ...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, zbulohet epiqendra
Nanë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në vendin tonë. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të Tiranës, në afërsi të ...
Lapsi | 21-Oct-2019 09:11
Nanë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në vendin tonë. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të Tiranës, në afërsi të ...

Sërish tërmet në Shqipëri
Lëkundje të forta tërmeti tronditën Shqipërinë. Magnituda ishte shumë e lartë dhe u ndje në Shqipërinë e Mesme. Qendra e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka pasur një magnitudë 3.2 ballë Shkalla Rihter. Epiqendra ishte ...
Albportali | 21-Oct-2019 09:28
Lëkundje të forta tërmeti tronditën Shqipërinë. Magnituda ishte shumë e lartë dhe u ndje në Shqipërinë e Mesme. Qendra e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka pasur një magnitudë 3.2 ballë Shkalla Rihter. Epiqendra ishte ...

Dridhet sërish toka: Ku ishte epiqendra e tërmetit në Shqipëri
Një tërmet tronditi mbrëmjen e djeshme zonën në afërsi të Librazhdit duke u ndjerë edhe në Tiranë, Dibër, Elbasan, Korçë si edhe në Maqedoni. Lëkundjet u shënuan në orën 21:15 të mbrëmjes së djeshme. Instituti i ...
ABCNews | 21-Oct-2019 09:01
Një tërmet tronditi mbrëmjen e djeshme zonën në afërsi të Librazhdit duke u ndjerë edhe në Tiranë, Dibër, Elbasan, Korçë si edhe në Maqedoni. Lëkundjet u shënuan në orën 21:15 të mbrëmjes së djeshme. Instituti i ...

Një tjetër tërmet godet disa qytete të Shqipërisë
Pas një periudhe qetësie, janë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në Shqipëri. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 09:24
Pas një periudhe qetësie, janë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në Shqipëri. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të ...

Lëkundje të tjera tërmeti në Shqipëri
Fundjava ka rikthyer aktivitetin sizmik në Shqipëri dhe Greqi. Në Shqipëri, sipas IGJEUM, mes të dielës dhe të hënës janë regjistruar dy lëkundje tërmeti, por me magnitudë të vogël. IGJEUM raporton se tërmeti i së ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 09:21
Fundjava ka rikthyer aktivitetin sizmik në Shqipëri dhe Greqi. Në Shqipëri, sipas IGJEUM, mes të dielës dhe të hënës janë regjistruar dy lëkundje tërmeti, por me magnitudë të vogël. IGJEUM raporton se tërmeti i së ...

Panik në Greqi, dy tërmete lëkundin vendin fqinj
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...
Lapsi | 21-Oct-2019 08:44
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...

Një tjetër tërmet godet disa qytete të Shqipërisë
Pas një periudhe qetësie, janë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në Shqipëri. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 08:37
Pas një periudhe qetësie, janë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në Shqipëri. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të ...

Rikthehet paniku i tërmeteve në Greqi, dy lëkundje godasin vendin në orët e para të mëngjesit
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 07:30
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...

Rikthehet paniku i tërmeteve në Greqi, dy lëkundje godasin vendin në orët e para të mëngjesit
Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki, transmeton Balkanweb. Ndërkohë, pak minuta më vonë, në orën 03:58, është shënuar një tjetër lëkundje, në një ...
Lajminet | 21-Oct-2019 08:45
Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki, transmeton Balkanweb. Ndërkohë, pak minuta më vonë, në orën 03:58, është shënuar një tjetër lëkundje, në një ...

Rikthehen sërish tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra
Rikthehen lëkundjet e tokës. Dje në mbrëmje ka pasur lëkundje toke në afërsi të Librazhdit. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 21:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 08:41
Rikthehen lëkundjet e tokës. Dje në mbrëmje ka pasur lëkundje toke në afërsi të Librazhdit. Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 21:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në ...

Sërish tërmet në Shqipëri
Prej disa ditësh, një numër i madh tërmetesh vijon të “shkundë” Shqipërinë.
Kosova Press | 08-Jul-2018 10:53
Prej disa ditësh, një numër i madh tërmetesh vijon të “shkundë” Shqipërinë.

Rikthehet frika nga tërmetet, dy goditje të tjera pas mesnatës
Postuar: 21/10/2019 - 08:22 Pas tërmetit me shkallë 3.1 në orën 23:15 në Shqipëri, dy lëkundje të tjera kanë ndodhur në vendin fqinj me ne Greqinë. Dy tërmetet me shkallën 3.2 Rihter ndodhën gjatë natës në Kretë. ...
Sot.Al | 21-Oct-2019 08:24
Postuar: 21/10/2019 - 08:22 Pas tërmetit me shkallë 3.1 në orën 23:15 në Shqipëri, dy lëkundje të tjera kanë ndodhur në vendin fqinj me ne Greqinë. Dy tërmetet me shkallën 3.2 Rihter ndodhën gjatë natës në Kretë. ...

Rikthehet paniku i tërmeteve në Greqi, dy lëkundje godasin vendin në orët e para të mëngjesit
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...
Arbresh | 21-Oct-2019 07:42
Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki. Ndërkohë, pak ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved