ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 10:20

Basha i përgjigjet Ramës: Mjaft më me shfajësime, ti ke dështuar!

Basha i përgjigjet Ramës: Mjaft më me shfajësime, ti ke dështuar!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetin social "Twitter" i përgjigjet Ramës, duke i thënë se ai tashmë ka dështuar dhe ka ardhur koha që të përballet me këto dështime.
Top Channel | 21-Oct-2019 15:28
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetin social "Twitter" i përgjigjet Ramës, duke i thënë se ai tashmë ka dështuar dhe ka ardhur koha që të përballet me këto dështime.

“Koha të pranosh përgjegjësitë për dështimet e tua” Basha i përgjigjet Ramës: Është mbushur kupa, Europa të ka refuzuar!
Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur përmes dy postimeve në twitter, reagimeve të kryeministrit lidhur me “JO”-në e BE-së për celjen e negociatave. “Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve zoti ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 15:20
Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur përmes dy postimeve në twitter, reagimeve të kryeministrit lidhur me “JO”-në e BE-së për celjen e negociatave. “Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve zoti ...

Reforma zgjedhore brenda vitit, Rama: Nuk do presim opozitën, e kanë vendin bosh
Kërkesës së mikut të tij Lulzim Basha që Shqipëria të ketë një qeveri të re për të drejtuar procesin e negociatave, kryeministri Edi Rama i ka dhënë një "JO", të prerë madje e ka akuzuar kryedemokratin, se punoi në ...
Top Channel | 21-Oct-2019 15:09
Kërkesës së mikut të tij Lulzim Basha që Shqipëria të ketë një qeveri të re për të drejtuar procesin e negociatave, kryeministri Edi Rama i ka dhënë një "JO", të prerë madje e ka akuzuar kryedemokratin, se punoi në ...

“Është mbushur kupa”, Basha- Ramës: Të gjithë janë lodhur me justifikimet e tua, ti ke dështuar. Shqiptarët do të refuzojnë
Lulzim Basha ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama postoi në facebook një foto ku shfaqej mesazhi i Presidentit të Këshillit të Europës dhe kreut të PD për negociatat. Në një shënim në twitter Basha i drejtohet Ramës se ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 15:28
Lulzim Basha ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama postoi në facebook një foto ku shfaqej mesazhi i Presidentit të Këshillit të Europës dhe kreut të PD për negociatat. Në një shënim në twitter Basha i drejtohet Ramës se ...

Replikat për negociatat/ Basha-Ramës: Mjaft u justifikoje, Europa të ka refuzuar
Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë replikat në distancë në lidhje me negociatat dhe faktin që Shqipëria nuk mori një vendim pozitiv pak ditë më parë ngë këshilli evropian. Deklaratave të Bashës në mesdite se ishte ai ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 15:29
Lulzim Basha dhe Edi Rama vijojnë replikat në distancë në lidhje me negociatat dhe faktin që Shqipëria nuk mori një vendim pozitiv pak ditë më parë ngë këshilli evropian. Deklaratave të Bashës në mesdite se ishte ai ...

Rama vë Bashën përballë Donald Tusk
Kryeministri Edi Rama është mjaftuar me publikimin e një fotoje për të hedhur poshtë akuzat e kundërshtarit politik. Ai ka vendosur në një foto deklaratat e bëra nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe nga presidenti i ...
Top Channel | 21-Oct-2019 14:23
Kryeministri Edi Rama është mjaftuar me publikimin e një fotoje për të hedhur poshtë akuzat e kundërshtarit politik. Ai ka vendosur në një foto deklaratat e bëra nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe nga presidenti i ...

“Dështimi i qeverisë”, Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Tusk për negociatat: Shqipëria nuk ka faj
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Lulzim Bashës me një foto të publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, në lidhje me deklaratën e këtij të fundit për negociatat se është haji i qeverisë shqiptare që nuk u ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 14:26
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Lulzim Bashës me një foto të publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, në lidhje me deklaratën e këtij të fundit për negociatat se është haji i qeverisë shqiptare që nuk u ...

Faji për negociatat/ Rama “përplas” Bashën me Tusk
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me çështjen e negociatave me BE. Në një postim në Facebook, kreu I qeverisë ka ndarë qëndrimin e Presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk dhe kreut demokrat Lulzim Basha ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 14:45
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me çështjen e negociatave me BE. Në një postim në Facebook, kreu I qeverisë ka ndarë qëndrimin e Presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk dhe kreut demokrat Lulzim Basha ...

Kush i ka fajet për vendimin e KE? Rama publikon deklaratën e Donald Tusk dhe të Bashës: Pa koment!
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare. Përmes ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 14:10
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare. Përmes ...

Basha-Rama vijojnë debatin në distancë
Pas deklaratave publike të të dyve ditën e sotme, edhe Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe kryeministrit Edi Rama, ka vijuar debati në distancë. Basha përmes një postimi në rrjetet sociale i është ...
ABCNews | 21-Oct-2019 15:28
Pas deklaratave publike të të dyve ditën e sotme, edhe Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe kryeministrit Edi Rama, ka vijuar debati në distancë. Basha përmes një postimi në rrjetet sociale i është ...

Basha kërkon zgjedhje të reja: Kushtet e BE-së, udhërrëfyesi për të dalë nga kriza
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli sot në një konferencë për shtyp, për të folur për refuzimin e hapjes së negociatave dhe faktin që shteti fqinj, Maqedonia e Veriut po shkon në zgjedhje për shkak të ...
Top Channel | 21-Oct-2019 13:31
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli sot në një konferencë për shtyp, për të folur për refuzimin e hapjes së negociatave dhe faktin që shteti fqinj, Maqedonia e Veriut po shkon në zgjedhje për shkak të ...

I kërkoi dorëheqjen, Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Tusk
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur kërkesë së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës, për të dhënë dorëheqjen pas vendimit negativ të Këshillit Evropian për negociatat e anëtarësimit në BE, duke ...
Lapsi | 21-Oct-2019 14:39
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur kërkesë së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës, për të dhënë dorëheqjen pas vendimit negativ të Këshillit Evropian për negociatat e anëtarësimit në BE, duke ...

Ambasadori britanik shkon tek Basha: Mbështetje për procesin e integrimit
Pas vendimit te Keshillit Evropian, ne seline e partise demokratike ka mberritur ambasadori i Britanise se Madhe, Norman Duncan. Edhe pse vendi i tij ka arritur tashme marreveshjen per daljen nga Bashkimi Evropian, ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 13:40
Pas vendimit te Keshillit Evropian, ne seline e partise demokratike ka mberritur ambasadori i Britanise se Madhe, Norman Duncan. Edhe pse vendi i tij ka arritur tashme marreveshjen per daljen nga Bashkimi Evropian, ...

Dështimi me negociatat/ Pse Basha turret të kërkojë zgjedhje?
Lulzim Basha e ka lidhur dështimin e Rilindjes në hapjen e negociatave me padurimin për tu rikthyer vetë në pushtet. Gjatë një conference të paralajmëruar me ngut, ai ka shpallur se: “ Ne na duhet një qeveri e re, një ...
Lapsi | 21-Oct-2019 14:36
Lulzim Basha e ka lidhur dështimin e Rilindjes në hapjen e negociatave me padurimin për tu rikthyer vetë në pushtet. Gjatë një conference të paralajmëruar me ngut, ai ka shpallur se: “ Ne na duhet një qeveri e re, një ...

“Koha të pranosh përgjegjësitë për dështimet e tua” Basha i përgjigjet Ramës: Është mbushur kupa, Europa të ka refuzuar!
Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur përmes dy postimeve në tëitter, reagimeve të kryeministrit lidhur me “JO”-në e BE-së për celjen e negociatave. “Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve zoti ...
Medial | 21-Oct-2019 15:24
Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur përmes dy postimeve në tëitter, reagimeve të kryeministrit lidhur me “JO”-në e BE-së për celjen e negociatave. “Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve zoti ...

Për t’iu përgjigjur Bashës, Rama citon Tusk
Në përgjigje të deklaratës së sotme të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama ka cituar dy fjali nga deklarata e presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk. Kreu i PD-së, por edhe ...
Gazeta Dita | 21-Oct-2019 15:03
Në përgjigje të deklaratës së sotme të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama ka cituar dy fjali nga deklarata e presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk. Kreu i PD-së, por edhe ...

Aksioni i Opozitës/ Basha mbledh aleatët dhe diskuton për protestat
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë pasditen e sotme aleatët e tij, ku do të diskutojë vijim e aksionit opozitar, dhe refuzimin e negociatave. Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë ...
Telegraf | 21-Oct-2019 13:23
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë pasditen e sotme aleatët e tij, ku do të diskutojë vijim e aksionit opozitar, dhe refuzimin e negociatave. Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë ...

Faji për negociatat/ Rama “përplas” Bashën me Tusk
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me çështjen e negociatave me BE. Në një postim në Facebook, kreu I qeverisë ka ndarë qëndrimin e Presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk dhe kreut demokrat Lulzim Basha ...
Medial | 21-Oct-2019 14:56
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me çështjen e negociatave me BE. Në një postim në Facebook, kreu I qeverisë ka ndarë qëndrimin e Presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk dhe kreut demokrat Lulzim Basha ...

Integrimi, Rama ironizon Bashën
Kryeministri socialist Edi Rama ka ironizuar sot kreun e opozitës Lulzim Basha, i cili ka këmbëngulur në përgjegjësinë e qeverisë dhe vetë zotit Rama në mosçeljen e bisedimeve të asocijimit mes Shqipërisë dhe BE. Në një ...
Medial | 21-Oct-2019 14:45
Kryeministri socialist Edi Rama ka ironizuar sot kreun e opozitës Lulzim Basha, i cili ka këmbëngulur në përgjegjësinë e qeverisë dhe vetë zotit Rama në mosçeljen e bisedimeve të asocijimit mes Shqipërisë dhe BE. Në një ...

Integrimi, Rama ironizon Bashën
Kryeministri socialist Edi Rama ka ironizuar sot kreun e opozitës Lulzim Basha, i cili ka këmbëngulur në përgjegjësinë e qeverisë dhe vetë zotit Rama në mosçeljen e bisedimeve të asocijimit mes Shqipërisë dhe BE. Në një ...
RTSH | 21-Oct-2019 14:45
Kryeministri socialist Edi Rama ka ironizuar sot kreun e opozitës Lulzim Basha, i cili ka këmbëngulur në përgjegjësinë e qeverisë dhe vetë zotit Rama në mosçeljen e bisedimeve të asocijimit mes Shqipërisë dhe BE. Në një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved