ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 10:40

Rama: Votojmë Reformën Zgjedhore, me ata që do binden. S’ka dorëheqje

Rama: Votojmë Reformën Zgjedhore, me ata që do binden. S’ka dorëheqje
mapo.al Kryeministri Edi Rama foli për mediat sot paradite pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PS-së. Ai tha se e ka në plan të vazhdojë me agjendën e tij, duke mos pranuar të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri ...
Mapo | 21-Oct-2019 12:23
mapo.al Kryeministri Edi Rama foli për mediat sot paradite pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PS-së. Ai tha se e ka në plan të vazhdojë me agjendën e tij, duke mos pranuar të japë dorëheqjen, ashtu siç bëri ...

Rama: asgjë e re në kërkesën e Bashës, qeverisja vazhdon
Paralel me Bashën, kreu imazhorancës Rama tha se nuk e çudiste kërkesa e Bashës për dorëheqje. Sapo doli nga një mbledhje e kryesisë së PS-së, Rama tha: “Këtu nuk ka asgjë të re. Ata kanë punuar shumë fortë dhe nuk ...
Tesheshi | 21-Oct-2019 14:21
Paralel me Bashën, kreu imazhorancës Rama tha se nuk e çudiste kërkesa e Bashës për dorëheqje. Sapo doli nga një mbledhje e kryesisë së PS-së, Rama tha: “Këtu nuk ka asgjë të re. Ata kanë punuar shumë fortë dhe nuk ...

Edi Rama: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së vazhdon pa asnjë ekuivok
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë......
Zeri | 21-Oct-2019 14:13
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë......

?Rama: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së vazhdon pa asnjë ekuivok
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 13:32
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...

Rama: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së vazhdon pa asnjë ekuivok
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...
Kosova Press | 21-Oct-2019 12:53
“Mosmarrja e një vendimi të merituar për Shqipërinë për çeljen e negociatave është rezultat i një përplasje të brendshme në tryezën e familjes evropiane, por rruga jonë vazhdon pa asnjë lëkundje dhe pa asnjë ekuivok për ...

Macron i mbylli “derën” e negociatave, Rama njofton lëvizjen e radhës
Pasi “jo”-së së prerë të Francës në lidhje me çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, kryeministri Edi Rama do të ndërmarrë lëvizjen e radhës: zhvillimin e një takimi me presidentin francez, Emanuel Macron. ...
Lapsi | 21-Oct-2019 12:26
Pasi “jo”-së së prerë të Francës në lidhje me çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, kryeministri Edi Rama do të ndërmarrë lëvizjen e radhës: zhvillimin e një takimi me presidentin francez, Emanuel Macron. ...

“Ne nuk do të presim”, Rama i prerë: Ja kur dhe me kë do ta votojmë Reformën Zgjedhore
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka deklaruar sot prerë se shumica qeverisëse nuk do të presë për të finalizimin e Reformës Zgjedhore. Në një deklaratë për mediat, kryeministri ka theksuar se Reforma Zgjedhore do të ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 12:46
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka deklaruar sot prerë se shumica qeverisëse nuk do të presë për të finalizimin e Reformës Zgjedhore. Në një deklaratë për mediat, kryeministri ka theksuar se Reforma Zgjedhore do të ...

Rama ‘kërcënon’ PD-LSI me opozitën në Parlament: Reformën Zgjedhore e miratojmë brenda këtij viti, nuk presim më
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar pas mbledhjes së Kryesisë së PS se Reforma Zgjedhore, si një ndër kushtet për integrimin në BE, do të të votohet brenda këtij viti. I pyetur nga gazetarët nëse reforma do të votohet pa ...
Politiko | 21-Oct-2019 12:36
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar pas mbledhjes së Kryesisë së PS se Reforma Zgjedhore, si një ndër kushtet për integrimin në BE, do të të votohet brenda këtij viti. I pyetur nga gazetarët nëse reforma do të votohet pa ...

Reforma zgjedhore, Rama: Do ta bëjmë me të gjithë ata që duan të marrin pjesë, por do e votojmë në parlament
TIRANE Kryeministri Edi Rama është i vendosur të votojë reformën zgjedhore, si një ndër kushtet e vendosura për negociatat, deri në fund të këtij viti, me ose pa opozitën jashtë parlamentit. Në përfundim të mbledhjes së ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 12:07
TIRANE Kryeministri Edi Rama është i vendosur të votojë reformën zgjedhore, si një ndër kushtet e vendosura për negociatat, deri në fund të këtij viti, me ose pa opozitën jashtë parlamentit. Në përfundim të mbledhjes së ...

Rama për çështjen e negociatave: Do komunikoj me Macron
“Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e Francës dhe të vendeve të tjera anëtare për të kuptuar ecurinë e mëtejshme të procesit”, deklaroi Rama pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Partisë ...
Lajminet | 21-Oct-2019 12:30
“Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e Francës dhe të vendeve të tjera anëtare për të kuptuar ecurinë e mëtejshme të procesit”, deklaroi Rama pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Partisë ...

Rama: Do të vazhdojmë të përmbushim detyrat tona, njëlloj sikur të kishim marrë “po” për negociatat!
Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar se “Rruga jonë vazhdon pas asnjë lëkundje drejt Shqipërisë evropane”. Deklarata e tij erdhi pasi kryesia e PS u mblodh të hënën për të diskutuar lidhur me mosmarrjen nga BE ...
Medial | 21-Oct-2019 12:29
Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar se “Rruga jonë vazhdon pas asnjë lëkundje drejt Shqipërisë evropane”. Deklarata e tij erdhi pasi kryesia e PS u mblodh të hënën për të diskutuar lidhur me mosmarrjen nga BE ...

Rama për çështjen e negociatave: Do të komunikoj me Macronin
Kryeministri shqiptar, Edi Rama tha sot se ka në agjendë një tjetër komunikim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, mbi çështjen e negociatave. “Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e Francës ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 12:29
Kryeministri shqiptar, Edi Rama tha sot se ka në agjendë një tjetër komunikim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, mbi çështjen e negociatave. “Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e Francës ...

Rama: Brenda këtij viti miratohet Reforma Zgjedhore, sipas rekomandimeve të OSBE
Kryeministri Edi Rama është shprehur për mediet se Reformën Zgjedhore do ta bëjnë me të gjithë ata që duan të marrin pjesë. Kreu i qeverisë tha se do të votohet në Parlament. Më tej Rama tha se në Parlament ka opozitë, ...
Lexo | 21-Oct-2019 12:27
Kryeministri Edi Rama është shprehur për mediet se Reformën Zgjedhore do ta bëjnë me të gjithë ata që duan të marrin pjesë. Kreu i qeverisë tha se do të votohet në Parlament. Më tej Rama tha se në Parlament ka opozitë, ...

Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme? Ja si përgjigjet Rama (flet dhe për një bisedë me Macron për negociatat)
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste. Pas përfundmit të mbledhjes, Rama iu përgjigj interesit të gazetarëve lidhur me kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme. Gjithashtu Rama ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 12:06
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste. Pas përfundmit të mbledhjes, Rama iu përgjigj interesit të gazetarëve lidhur me kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme. Gjithashtu Rama ...

Rama: Do të komunikoj me Macron për të kuptuar ecurinë e mëtejshme të procesit integrues
Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediet ka thënë se është diskutuar për zgjedhjet brenda partisë dhe për bllokimin e negociatave për integrimin ...
Dritare | 21-Oct-2019 12:26
Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediet ka thënë se është diskutuar për zgjedhjet brenda partisë dhe për bllokimin e negociatave për integrimin ...

Rama: Brenda këtij viti miratohet Reforma Zgjedhore, sipas rekomandimeve të OSBE
Kryeministri Edi Rama është shprehur për mediet se Reformën Zgjedhore do ta bëjnë me të gjithë ata që duan të marrin pjesë. Kreu i qeverisë tha se do të votohet në Parlament. Më tej Rama tha se në Parlament ka opozitë, ...
Dritare | 21-Oct-2019 12:26
Kryeministri Edi Rama është shprehur për mediet se Reformën Zgjedhore do ta bëjnë me të gjithë ata që duan të marrin pjesë. Kreu i qeverisë tha se do të votohet në Parlament. Më tej Rama tha se në Parlament ka opozitë, ...

Rama: Do të vazhdojmë të përmbushim detyrat tona, njëlloj sikur të kishim marrë “po” për negociatat!
Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar se “Rruga jonë vazhdon pas asnjë lëkundje drejt Shqipërisë evropane”. Deklarata e tij erdhi pasi kryesia e PS u mblodh të hënën për të diskutuar lidhur me mosmarrjen nga BE ...
RTSH | 21-Oct-2019 12:23
Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar se “Rruga jonë vazhdon pas asnjë lëkundje drejt Shqipërisë evropane”. Deklarata e tij erdhi pasi kryesia e PS u mblodh të hënën për të diskutuar lidhur me mosmarrjen nga BE ...

Rama flet për negociatat: Dielli doli përsëri sot
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha sot se ka në agjendë një tjetër komunikim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, mbi çështjen e negociatave. “Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 12:23
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha sot se ka në agjendë një tjetër komunikim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, mbi çështjen e negociatave. “Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e ...

Shembulli i Zaev/ Rama: Për ne dielli lindi sërish
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, ku edhe ka komentuar kërkesën e kryedemokratit Lulzim Basha për dorëheqjen pas “Jo”-së për negociatat. I pyetur ...
Lapsi | 21-Oct-2019 12:16
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, ku edhe ka komentuar kërkesën e kryedemokratit Lulzim Basha për dorëheqjen pas “Jo”-së për negociatat. I pyetur ...

Rama për çështjen e negociatave: Do komunikoj me Macron
Kryeministri shqiptar, Edi Rama tha sot se ka në agjendë një tjetër komunikim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, mbi çështjen e negociatave. “Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e Francës ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 12:20
Kryeministri shqiptar, Edi Rama tha sot se ka në agjendë një tjetër komunikim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, mbi çështjen e negociatave. “Në ditët në vijim kam një sërë komunikimesh me presidentin e Francës ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved