ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 21:49

Maqedonia e Veriut cakton datën e zgjedhjeve, Ali Ahmeti flet pas vendimit: Le të fitojë më i miri

Maqedonia e Veriut cakton datën e zgjedhjeve, Ali Ahmeti flet pas vendimit: Le të fitojë më i miri
MAQEDONI E VERIUT Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti foli për mediat pas caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut. Ali Ahmeti e ka cilësuar takimin e sotëm si tejet konstruktiv, ndërsa tha se të ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 21:13
MAQEDONI E VERIUT Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti foli për mediat pas caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut. Ali Ahmeti e ka cilësuar takimin e sotëm si tejet konstruktiv, ndërsa tha se të ...

Maqedonia e Veriut, Zoran Zaev: Zgjedhje të parakohshme më 12 Prill pas dështimit të negociatave
Kryeministri i Maqedonise ka lajmeruar se vendi i tij do kaloje ne zgjedhje te parakohshme me 12 Prill. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 21:01
Kryeministri i Maqedonise ka lajmeruar se vendi i tij do kaloje ne zgjedhje te parakohshme me 12 Prill. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që ...

Dështoi për hapjen e negociatave me BE, Maqedonia e Veriut zyrtarisht në zgjedhje të parakohshme. Ja kur do mbahen
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit të ardhshëm. “Propozimi jonë ishte që 22 ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 20:52
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit të ardhshëm. “Propozimi jonë ishte që 22 ...

Maqedonia e Veriut mban zgjedhje të parakohshme në 12 prill
Pas një takimi me krerët e partive politike kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev tha se është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit të ardhshëm. “Propozimi jonë ...
Telegraf | 20-Oct-2019 21:05
Pas një takimi me krerët e partive politike kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev tha se është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit të ardhshëm. “Propozimi jonë ...

Partnerët e koalicionit të LSDM-së të pajtimit që shteti të vazhdojë nëpër rrugën evropiane
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e sontëm të kryeministrit dhe ...
Medial | 21-Oct-2019 00:40
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Partnerët e koalicionit të LSDM-së janë të pajtimit se duhet të vazhdojë evropianizimi i shtetit edhe krahas rezultatit negativ nga Brukseli. Në takimin e sontëm të kryeministrit dhe ...

Liderët politik tregojnë “muskujt” për mejdanin e 12 Prillit – 2020
Takimi i liderëve në Vilën Vodno ka përfunduar, nuk morëm datë për fillimin e negociatave por morëm datë për zgjedhje të parakohshme, shkruan Agjencia e lajmeve Flaka Edhe pse kryeministri Zaev ka shprehur dëshirën që ...
Flaka | 21-Oct-2019 00:26
Takimi i liderëve në Vilën Vodno ka përfunduar, nuk morëm datë për fillimin e negociatave por morëm datë për zgjedhje të parakohshme, shkruan Agjencia e lajmeve Flaka Edhe pse kryeministri Zaev ka shprehur dëshirën që ...

Mos’hapja e negociatave, politika maqedonas vendos: më 12 prill, në zgjedhje të parakohshme
Përfundimisht, Maqedonia Veriore do shkojë në zgjedhje të parakohshme si pasojë e dështimit të hapjes së negociatave, gjë që u vendos pas një tryeze mes forcave kryesore, iniciuar si nga presidenti Pendarovksi e si nga ...
Tesheshi | 21-Oct-2019 00:19
Përfundimisht, Maqedonia Veriore do shkojë në zgjedhje të parakohshme si pasojë e dështimit të hapjes së negociatave, gjë që u vendos pas një tryeze mes forcave kryesore, iniciuar si nga presidenti Pendarovksi e si nga ...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 12 prill
Shkup, 20 tetor 2019 – Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë marrë vesh që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në këtë vend. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri Zoran Zaev, pas takimit ...
Illyriapress | 20-Oct-2019 23:41
Shkup, 20 tetor 2019 – Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë marrë vesh që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në këtë vend. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri Zoran Zaev, pas takimit ...

Sela: Zgjedhjet e parakohshme janë sihariq i mirë për opozitën!
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, pas takimit të liderëve në Vilën Vodno, në deklaratë për media theksoi se në takim është biseduar për çështje të rëndësishme për vendin, ndërsa sa u......
Zeri | 20-Oct-2019 23:07
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, pas takimit të liderëve në Vilën Vodno, në deklaratë për media theksoi se në takim është biseduar për çështje të rëndësishme për vendin, ndërsa sa u......

Nuk u çelën negociatat/ Ja kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut!
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dha dorëheqje pasi u vendos mosçelja e negociatave me BE-në. Ndërkohë, sot është vendosur se, zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të mbahen më 12 prill të 2020-ës. ...
Dritare | 20-Oct-2019 22:57
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dha dorëheqje pasi u vendos mosçelja e negociatave me BE-në. Ndërkohë, sot është vendosur se, zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të mbahen më 12 prill të 2020-ës. ...

Sela: Zgjedhjet e 12 prillit mundësi e mirë për ndryshime
Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela, ka folur pas takimit të liderëve duke thënë se rruga për në BE është e vetmja zgjidhje dhe se do të rrëzohet pushteti, sipas tij, i dëmshëm, njofton Telegrafi Maqedoni. ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 21:13
Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela, ka folur pas takimit të liderëve duke thënë se rruga për në BE është e vetmja zgjidhje dhe se do të rrëzohet pushteti, sipas tij, i dëmshëm, njofton Telegrafi Maqedoni. ...

Mësohet emri i kryeministrit teknik i Maqedonisë së Veriut
Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që Këshilli Evropian nuk pranoi që të jep datë për hapjen e negociatave. 100 ditë para zgjedhjeve do të formohet qeveria teknike, apo siç njihet ...
InFokusi | 20-Oct-2019 22:57
Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që Këshilli Evropian nuk pranoi që të jep datë për hapjen e negociatave. 100 ditë para zgjedhjeve do të formohet qeveria teknike, apo siç njihet ...

Gashi: 12 prilli do të jetë ditë e mirë për të gjithë
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Më 12 prill do të kemi zgjedhje dhe ajo do të jetë ditë e mirë për të gjithë, ditë kur do të lindë diell i ri, veçanërisht tek shqiptarët, deklaroi lideri i Alternativës, Afrim Gashi pas ...
Medial | 20-Oct-2019 22:42
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Më 12 prill do të kemi zgjedhje dhe ajo do të jetë ditë e mirë për të gjithë, ditë kur do të lindë diell i ri, veçanërisht tek shqiptarët, deklaroi lideri i Alternativës, Afrim Gashi pas ...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut mbahen më 12 prill
Partitë e pushtetit dhe të opozitës në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të dielën në mbrëmje për datën e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare dhe kjo do të jetë 12 prilli i vitit të ardhshëm. Në takimin e thirrur nga ...
Zeri Amerikes | 20-Oct-2019 22:37
Partitë e pushtetit dhe të opozitës në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të dielën në mbrëmje për datën e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare dhe kjo do të jetë 12 prilli i vitit të ardhshëm. Në takimin e thirrur nga ...

Thaçi: Nevojiten zgjedhje fer dhe demokratike
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi theksoi se në takimin e liderëve është caktuar që 12 prilli i vitit të ardhshëm të jetë data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme. “Zgjedhje fer dhe demokratike janë të nevojshme për ...
Shenja | 20-Oct-2019 22:31
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi theksoi se në takimin e liderëve është caktuar që 12 prilli i vitit të ardhshëm të jetë data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme. “Zgjedhje fer dhe demokratike janë të nevojshme për ...

Sela: 12 prilli është mundësia për të sjellë ndryshimin
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i përbashkët i të gjitha partive është se nuk kemi mundësi tjetër dhe se që të gjithë duhet të shkojmë në rrugën e BE-së, deklaroi kreu i Aleancës për Shqiptarët , Zijadin Sela, ...
Medial | 20-Oct-2019 22:27
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i përbashkët i të gjitha partive është se nuk kemi mundësi tjetër dhe se që të gjithë duhet të shkojmë në rrugën e BE-së, deklaroi kreu i Aleancës për Shqiptarët , Zijadin Sela, ...

Takim i Zaevit me liderët e partive të koalicionit
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Në selinë e LSDM-së sonte po mbahet takimi i liderit partiak Zoran Zaev me liderët e partive më të vogla partnere të koalicionit të kryesuar nga LSDM. Pritet në takim Zaev t’i informojë ...
Medial | 20-Oct-2019 22:24
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Në selinë e LSDM-së sonte po mbahet takimi i liderit partiak Zoran Zaev me liderët e partive më të vogla partnere të koalicionit të kryesuar nga LSDM. Pritet në takim Zaev t’i informojë ...

Ahmeti: Të respektohet data e zgjedhjeve, për regjistrimin e popullsisë do të shohim
Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve ka deklaruar se takimi i sotëm është një ndër takimet më konstruktive ku njëzëri nga të gjithë partitë është vulosur rrugëtimi euro-atlantik i vendit. “Mund të them se ...
Shenja | 20-Oct-2019 22:21
Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve ka deklaruar se takimi i sotëm është një ndër takimet më konstruktive ku njëzëri nga të gjithë partitë është vulosur rrugëtimi euro-atlantik i vendit. “Mund të them se ...

Mickoski: Së shpejti do të kemi qeveri teknike
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime. Ai theksoi se vijojnë zgjedhje të ...
InFokusi | 20-Oct-2019 22:17
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime. Ai theksoi se vijojnë zgjedhje të ...

Thaçi: Nuk besoj se regjistrimi mund të realizohet paralelisht me zgjedhjet
Pas takimit të liderëve, kreu i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi i pyetur në lidhje me realizimin e regjistrimit të popullsisë, tha se ai beson se nuk mund që ky proces të ndodh paralelisht me procesin ...
InFokusi | 20-Oct-2019 22:17
Pas takimit të liderëve, kreu i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi i pyetur në lidhje me realizimin e regjistrimit të popullsisë, tha se ai beson se nuk mund që ky proces të ndodh paralelisht me procesin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved