ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 21:28

Fluks fëmijësh në urgjencë/ Virozat, qendrat shëndetësore të hapura edhe të dielën

Fluks fëmijësh në urgjencë/ Virozat, qendrat shëndetësore të hapura edhe të dielën
Vjeshta ka intensifikuar edhe virozat që qarkullojnë në vendin tonë. Ndonëse po kalojmë ditë me mot të ngrohtë dhe diell, darkat dhe mëngjeset janë më të freskëta ku nënat duhet të bëjnë kujdes me fëmijët e vegjël.
Top Channel | 20-Oct-2019 15:46
Vjeshta ka intensifikuar edhe virozat që qarkullojnë në vendin tonë. Ndonëse po kalojmë ditë me mot të ngrohtë dhe diell, darkat dhe mëngjeset janë më të freskëta ku nënat duhet të bëjnë kujdes me fëmijët e vegjël.

Parashikimi i motit për sot, 20 Tetor 2019
Sipas Meteoalb, temperaturat do te pesojne nje rritje te lehte duke u luhatur: ne zonat malore nga 06ºC deri ne 16ºC ne zonat e uleta nga 13ºC ne 26 ºC ne zonat bregdetare nga 17C ne 28ºC. Era do te fryje ne drejtim ...
ikub.al | 20-Oct-2019 11:04
Sipas Meteoalb, temperaturat do te pesojne nje rritje te lehte duke u luhatur: ne zonat malore nga 06ºC deri ne 16ºC ne zonat e uleta nga 13ºC ne 26 ºC ne zonat bregdetare nga 17C ne 28ºC. Era do te fryje ne drejtim ...

Pranverë në mes të vjeshtës – vazhdon moti i ngrohtë në Kosovë
Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të qëndrueshëm ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 22:37
Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të qëndrueshëm ...

Këto do të jenë temperaturat 5 ditët në vijim
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...
InFokusi | 20-Oct-2019 23:56
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...

Moti për pesë ditët e ardhshme
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e ...
Klan Kosova | 20-Oct-2019 23:41
Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e ...

Moti për nesër, deri në 26 gradë
Situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në ...
Indeks Online | 20-Oct-2019 23:16
Situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në ...

Këto do të jenë temperaturat 5 ditët në vijim
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...
Gazeta Express | 20-Oct-2019 23:16
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...

Moti për javën e ardhshme në Shqipëri…‘verë’ orët e paradites, ‘dimër’ në darkë
Moti do të vijojë i kthjellët edhe në javën në vazhdim në të gjithë territorin e Shqipërisë. Ditët do të karakterizohen nga mëngjese të freskëta me temperatura deri në 11 gradë Celsius ndërsa në mesditë temperaturat do ...
Gazeta Express | 20-Oct-2019 23:01
Moti do të vijojë i kthjellët edhe në javën në vazhdim në të gjithë territorin e Shqipërisë. Ditët do të karakterizohen nga mëngjese të freskëta me temperatura deri në 11 gradë Celsius ndërsa në mesditë temperaturat do ...

Vazhdon moti i ngrohtë në Kosovë
Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të qëndrueshëm ...
Medial | 20-Oct-2019 22:51
Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të qëndrueshëm ...

Ngrohtë edhe në pesë ditët e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...
Zeri | 20-Oct-2019 22:47
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...

Moti për pesë ditët e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...
Gazeta Observer | 20-Oct-2019 22:41
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, ...

Vazhdon moti i ngrohtë në Kosovë
Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të qëndrueshëm ...
Arbresh | 20-Oct-2019 22:41
Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të qëndrueshëm ...

Ngrohtë edhe në pesë ditët e ardhshme
Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e para të ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...
Lajminet | 20-Oct-2019 22:35
Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë mjegull të lehtë, kryesisht në orët e para të ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...

Moti për pesë ditët e ardhshme
Gjatë kësaj periudhe kohore mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Dy ditët e para të javës do të shoqërohen me mot me vranësira të ç’rregullta të cilat herë pas here do të shoqërohen me shi dhe shkarkime ...
Arbresh | 26-Jun-2016 17:28
Gjatë kësaj periudhe kohore mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Dy ditët e para të javës do të shoqërohen me mot me vranësira të ç’rregullta të cilat herë pas here do të shoqërohen me shi dhe shkarkime ...

Me diell dhe pa shi/ E diela, e gjitha për tu shijuar…
Parashikimi i IGJEUM, e dielë 20 tetor 2019 RESHJET (e diel dt.20) nuk priten reshje në të gjithë qarqet. TEMPERATURAT (e diel dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 14 / 23 ...
Standard | 20-Oct-2019 19:03
Parashikimi i IGJEUM, e dielë 20 tetor 2019 RESHJET (e diel dt.20) nuk priten reshje në të gjithë qarqet. TEMPERATURAT (e diel dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 14 / 23 ...

“Temperatura dhe të vjella” Fluks i fëmijëve të prekut nga sëmundjet e stinës
Vjeshta ka intensifikuar edhe virozat që qarkullojnë në vendin tonë. Ndonëse po kalojmë ditë me mot të ngrohtë dhe diell, darkat dhe mëngjeset janë më të freskëta ku nënat duhet të bëjnë kujdes me fëmijët e vegjël. Në ...
Gazeta Express | 20-Oct-2019 16:28
Vjeshta ka intensifikuar edhe virozat që qarkullojnë në vendin tonë. Ndonëse po kalojmë ditë me mot të ngrohtë dhe diell, darkat dhe mëngjeset janë më të freskëta ku nënat duhet të bëjnë kujdes me fëmijët e vegjël. Në ...

Ky do të jetë moti për ditët e ardhshme
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...
Gazeta Monitor | 20-Oct-2019 11:59
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...

Java e ardhshme pa ndryshime, mbetet ngrohtë dhe kryesisht me diell
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...
Albportali | 20-Oct-2019 11:16
Sot – Një ciklon i fuqishëm pritet të formohet ditëve të ardhshme në Mesdheun perëndimor, ndërsa mbi rajonin tonë dhe lindje të kontinentit fusha të presionit të lartë mbeten të bllokuara, duke favorizuar mot të ...

Diell dhe erë e lehtë gjatë ditës së sotme
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë celsius. Do të fryjë erë e ...
Gazeta Express | 30-Jun-2019 11:14
Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë celsius. Do të fryjë erë e ...

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë
Shkup, 1 prill - Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa gjatë ditës do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 ...
Zhurnal | 01-Apr-2019 08:32
Shkup, 1 prill - Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa gjatë ditës do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved