ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 13:32

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla
KOSOVË Ish-luftëtari i UÇK-së Azem Syla është thirrur nga Haga, në kuadër të ftesave që iu bëhen ish-ushtarëve e ish-komandantëve të kohës së luftës nga Gjykata Speciale. Azem Syla është ndër themeluesit dhe ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 18:05
KOSOVË Ish-luftëtari i UÇK-së Azem Syla është thirrur nga Haga, në kuadër të ftesave që iu bëhen ish-ushtarëve e ish-komandantëve të kohës së luftës nga Gjykata Speciale. Azem Syla është ndër themeluesit dhe ...

Ish- Komandanti kryesor i UÇK-së ftohet në Hagë
Ish komandantin e përgjithshëm të Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është thirrur në Gjykatën Speciale të Hagës. Lajmin e ka bërë të ditur avokati i tij Besnik Berisha, i cili ka konfirmuar se është e vërtetë se ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 18:05
Ish komandantin e përgjithshëm të Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është thirrur në Gjykatën Speciale të Hagës. Lajmin e ka bërë të ditur avokati i tij Besnik Berisha, i cili ka konfirmuar se është e vërtetë se ...

Edhe Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale
Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe njëri nga themeluesit e saj, Azem Syla, është i ftuari i radhës nga Gjykatas Speciale në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, avokati i ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 17:50
Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe njëri nga themeluesit e saj, Azem Syla, është i ftuari i radhës nga Gjykatas Speciale në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, avokati i ...

Ish-komandanti i UÇK thirret nga Gjykata Speciale!
Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe ish komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla. Këtë lajm për Indeksonline e ka konfirmuar edhe avokati i tij, Besnik Berisha. Vetëm gjatë javës ...
ABCNews | 21-Oct-2019 17:54
Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe ish komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla. Këtë lajm për Indeksonline e ka konfirmuar edhe avokati i tij, Besnik Berisha. Vetëm gjatë javës ...

Gjykata Speciale thërret në Hagë ish-komandantin e përgjithshëm të UÇK-së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...
Lapsi | 21-Oct-2019 17:54
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...

Ish-komandanti i përgjithshëm i UÇK-së ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë
Azem Syla, njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është thirrur në Hagë Avokati i Sylës ka konfirmuar lajmin për gazetën Express. ...
Politiko | 21-Oct-2019 18:35
Azem Syla, njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është thirrur në Hagë Avokati i Sylës ka konfirmuar lajmin për gazetën Express. ...

Azem Syla ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Specializuar për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar për ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 18:11
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Specializuar për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar për ...

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...
Gazeta Monitor | 21-Oct-2019 18:10
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...

Ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar, avokati i Sylës, Besnik Berisha. “Po, ...
Medial | 21-Oct-2019 18:04
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar, avokati i Sylës, Besnik Berisha. “Po, ...

Ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar, avokati i Sylës, Besnik Berisha. “Po, ...
Arbresh | 21-Oct-2019 17:57
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar, avokati i Sylës, Besnik Berisha. “Po, ...

Azem Syla ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Specializuar për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar për ...
Radio Evropa e Lire | 21-Oct-2019 17:54
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Specializuar për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar për ...

Zyrtare, specialja fton për intervistim edhe Azem Sylën
Është njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Madje, një kohë, Azem Syla, ishte edhe komandant i përgjithshëm i saj, shkruan gazeta inFokus. E të njëjtit, i ka ardhur edhe një ftesë për t’u ...
InFokusi | 21-Oct-2019 17:40
Është njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Madje, një kohë, Azem Syla, ishte edhe komandant i përgjithshëm i saj, shkruan gazeta inFokus. E të njëjtit, i ka ardhur edhe një ftesë për t’u ...

Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale!
Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe ish komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla. Këtë lajm për Indeksonline e ka konfirmuar edhe avokati i tij, Besnik Berisha. Vetëm gjatë javës ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 17:34
Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe ish komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla. Këtë lajm për Indeksonline e ka konfirmuar edhe avokati i tij, Besnik Berisha. Vetëm gjatë javës ...

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...
Gazeta Observer | 21-Oct-2019 17:34
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK-së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën......
Zeri | 21-Oct-2019 17:30
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën......

Është ftuar në Hagë edhe komandanti i përgjithshëm i UÇK-së, Azem Syla
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, Besnik ...
PortaliOnline | 21-Oct-2019 17:30
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, Besnik ...

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 17:23
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...

Ish-agjenti i SHIK-ut është i ftuari i radhës nga Specialja
Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-agjentin e SHIK-ut, Naim Miftarin, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Ai është ftuar nga kjo gjykatë në cilësinë e dëshmitarit dhe do të ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 15:35
Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-agjentin e SHIK-ut, Naim Miftarin, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Ai është ftuar nga kjo gjykatë në cilësinë e dëshmitarit dhe do të ...

Konfirmohet, Prokuroria në Hagë e ka intervistuar Driton Lajçin
Drejtori i Zyrës për Mbrojtjen e të Akuzuarve, Driton Lajçi është intervistuar nga Prokurorët e Specializuar në Hagë. Këtë e ka konfirmuar edhe avokati i tij Artan Qerkini përmes një postimi në rrjetin social në ...
InFokusi | 21-Oct-2019 15:28
Drejtori i Zyrës për Mbrojtjen e të Akuzuarve, Driton Lajçi është intervistuar nga Prokurorët e Specializuar në Hagë. Këtë e ka konfirmuar edhe avokati i tij Artan Qerkini përmes një postimi në rrjetin social në ...

Konfirmohet, Prokuroria në Hagë e ka intervistuar Driton Lajçin
Avokati Artan Qerkini ka konfirmuar se është intervistuar nga Prokurorët e Specializuar në Hagë, Driton Lajçi, drejtor i Zyrës për Mbrojtjen e të Akuzuarve nga Gjykata Speciale. Përmes një komunikate, Qerkini ka shkruar ...
Zeri | 21-Oct-2019 15:16
Avokati Artan Qerkini ka konfirmuar se është intervistuar nga Prokurorët e Specializuar në Hagë, Driton Lajçi, drejtor i Zyrës për Mbrojtjen e të Akuzuarve nga Gjykata Speciale. Përmes një komunikate, Qerkini ka shkruar ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved