ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 21:49

“Duam të kthehemi në shtëpi”, brenda kampit të ISIS ku ndodhej vogëlushi shqiptar, gati 340 fëmijë kanë ndërruar jetë

“Duam të kthehemi në shtëpi”, brenda kampit të ISIS ku ndodhej vogëlushi shqiptar, gati 340 fëmijë kanë ndërruar jetë
Në pamje të parë mund të duket e vështirë, por gazetarja e CBS News, Holly Williams ka hyrë disa herë në kampin e Al Hol-it, në veri të Sirisë ku mbahen të afërm e mbështetës të ISIS-it. Al Hol-i është pikërisht kampi ...
Telegraf | 20-Oct-2019 20:12
Në pamje të parë mund të duket e vështirë, por gazetarja e CBS News, Holly Williams ka hyrë disa herë në kampin e Al Hol-it, në veri të Sirisë ku mbahen të afërm e mbështetës të ISIS-it. Al Hol-i është pikërisht kampi ...

“Me operacionin ‘Burimi i Paqes’, prishëm një lojë të madhe në Siri”
Operacioni antiterrorist “Burimi i Paqes” të cilin ushtria turke e filloi në veri të Sirisë ka prishur shumë lojëra, tha ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, transmeton Anadolu Agency. Duke folur në një ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 15:39
Operacioni antiterrorist “Burimi i Paqes” të cilin ushtria turke e filloi në veri të Sirisë ka prishur shumë lojëra, tha ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, transmeton Anadolu Agency. Duke folur në një ...

Brenda kampit Al-Hol në Siri ku gjendet Alvini shqiptar – babai thotë se ka humbur kontaktet me të birin pasi është i bllokuar në kampet e ISIS-it
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 23:19
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...

Kaosi i Donald Trump në Siri: “Pa strategji serioze”
SHBA ndërmjetësuan një armëpushim mes Turqisë dhe kurdëve në Siri. Ajo do të zgjidhë problemet, që ka shkaktuar vetë Trump. Kritikat ndaj presidentit amerikan janë shtuar. Presidenti Donald Trump nuk shprehet shumë i ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 14:21
SHBA ndërmjetësuan një armëpushim mes Turqisë dhe kurdëve në Siri. Ajo do të zgjidhë problemet, që ka shkaktuar vetë Trump. Kritikat ndaj presidentit amerikan janë shtuar. Presidenti Donald Trump nuk shprehet shumë i ...

Ferri Al-Hol, aty ku strehohet Alvini dhe fëmijët e tjerë shqiptarë në Siri
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 11:59
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...

Lëkundet armëpushimi i Turqisë me kurdët
Luftëtarët sirianë të mbështetur nga Turqia u përleshën me kurdët në disa pjesë të Sirisë verilindore sot. Të dy palët fajësuan njëra-tjetrën për luftimet që kanë tronditur armëpushimin e ndërmjetësuar nga Shtetet e ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 06:50
Luftëtarët sirianë të mbështetur nga Turqia u përleshën me kurdët në disa pjesë të Sirisë verilindore sot. Të dy palët fajësuan njëra-tjetrën për luftimet që kanë tronditur armëpushimin e ndërmjetësuar nga Shtetet e ...

ANALIZA: Lufta mes Turqisë dhe kurdëve, arsyet dhe shkaqet e sulmeve
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 21:10
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...

Erdogan kërcënon SHBA-në: Do vazhdojmë t’i shtypim terroristët, nëse pas 120 orësh…
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 19:35
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...

Erdogan: Do u shtypim kokat kurdëve, po s’u tërhoqën
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 19:38
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...

Reportazh/ Brenda kampit Al-Hol në Siri ku gjendet Alvini shqiptar
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...
Lapsi | 20-Oct-2019 17:49
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...

Erdogan shpreh ambicien e tij, kërkon armë nukleare
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, nuk dëshiron vetëm kontrollin përgjatë kufirit të Sirisë, por ai kërkon edhe armë nuklearë. Gjatë javëve të offensives turke në Siri, Erdogan nuk e ka fsheur ambicien e tij ...
Arbresh | 21-Oct-2019 00:50
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, nuk dëshiron vetëm kontrollin përgjatë kufirit të Sirisë, por ai kërkon edhe armë nuklearë. Gjatë javëve të offensives turke në Siri, Erdogan nuk e ka fsheur ambicien e tij ...

Erdogan pret që SHBA të mbajë premtimin
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...
Ina-Online | 21-Oct-2019 00:19
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...

Erdogan pret që SHBA të mbajë premtimin
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...
TetovaSot | 20-Oct-2019 23:53
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...

Brenda kampit Al-Hol në Siri ku gjendet Alvini shqiptar (Pamjet)
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...
Gazeta Observer | 20-Oct-2019 23:37
Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me të birin. Ai thotë se njerëzit që ka paguar për të kontrolluar në kampin ...

Luftëtarët e SDF evakuohen nga qyteti i rrethuar i Sirisë
Luftëtarët kurdë që i përkasin Forcave Demokratike Siriane (SDF) janë tërhequr nga qyteti i rrethuar i Sirisë Ras al-Ain në kthimin e parë nën një marrëveshje armëpushimi me Turqinë, të ndërmjetësuar nga Shtetet e ...
Klan Kosova | 20-Oct-2019 22:47
Luftëtarët kurdë që i përkasin Forcave Demokratike Siriane (SDF) janë tërhequr nga qyteti i rrethuar i Sirisë Ras al-Ain në kthimin e parë nën një marrëveshje armëpushimi me Turqinë, të ndërmjetësuar nga Shtetet e ...

Johnson dhe Erdogan, ftesë për takim me Merkel e Macron: për Sirinë e të tjera
Kryeministri britanik Boris Johnson dhe Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duan të takohen me krerët gjermanë dhe francezë për të diskutuar operacionin ushtarak të Turqisë në veri të Sirisë. Kabineti i Johnson tha se ...
Tesheshi | 20-Oct-2019 22:20
Kryeministri britanik Boris Johnson dhe Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duan të takohen me krerët gjermanë dhe francezë për të diskutuar operacionin ushtarak të Turqisë në veri të Sirisë. Kabineti i Johnson tha se ...

Erdogan pret që SHBA të mbajë premtimin
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...
Alsat-M | 20-Oct-2019 22:11
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë “taktikat e zvarritjes” për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...

Trupat amerikane të larguara nga Siria do të vendosen në Irak, thotë Pentagoni
Të gjithë trupat amerikane që tërhiqen nga Siria veriore do të zhvendosen në Irakun perëndimit, thotë Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper. Para gazetarëve Esper tha se rreth 1 mijë ushtarë do të vendosen në Irak me qëllim ...
Arbresh | 20-Oct-2019 21:31
Të gjithë trupat amerikane që tërhiqen nga Siria veriore do të zhvendosen në Irakun perëndimit, thotë Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper. Para gazetarëve Esper tha se rreth 1 mijë ushtarë do të vendosen në Irak me qëllim ...

Erdogan pret që SHBA të mbajë premtimin
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë "taktikat e zvarritjes" për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...
Kosova Press | 20-Oct-2019 20:51
Turqia pret që SHBA të mbajë premtimin e saj dhe nuk do të përdorë "taktikat e zvarritjes" për të ndaluar ofensivën e Ankarasë në verilindje të Sirisë ndërsa luftëtarët kurdë tërhiqen, tha sot presidenti Recep Tayyip ...

Nxënës nga Prizreni u fotografuan me flamurin turk – reagon KMDLNJ
Qendra Rajonale e Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut në Prizren, shpreh indinjatën e thellë dhe njëkohësisht reagon ashpër për gjestin e ndodhur në Shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Motrat ...
Klan Kosova | 20-Oct-2019 20:51
Qendra Rajonale e Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut në Prizren, shpreh indinjatën e thellë dhe njëkohësisht reagon ashpër për gjestin e ndodhur në Shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Motrat ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved