ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 17:21

Zaev: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përpos BE-së

Zaev: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përpos BE-së
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 09:14
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...

Simovski: Deri pas zgjedhjeve të prillit 2020 nuk mund të ketë regjistrim të popullatës në Maqedoni
Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Apostol Simovski ka folur sot për ndryshimet e afateve për regjistrimin e popullatës dhe gjësendeve në Maqedoninë e Veriut, duke vendosur theks tek zgjedhjet dhe tek ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 13:20
Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Apostol Simovski ka folur sot për ndryshimet e afateve për regjistrimin e popullatës dhe gjësendeve në Maqedoninë e Veriut, duke vendosur theks tek zgjedhjet dhe tek ...

Ali Ahmeti i bie me grusht tavolinës: Shqiptarët me 6 parti, maqedonasit me 2
Pas takimit të udhëheqësve politikë me Presidentin Pendarovski, ku u vendos mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme më 12 Prill, Ali Ahmeti, kryetari i BDI-së dhe partner i koalicionit qeveritar, ka qenë shumë i nervozuar ...
ABCNews | 21-Oct-2019 17:13
Pas takimit të udhëheqësve politikë me Presidentin Pendarovski, ku u vendos mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme më 12 Prill, Ali Ahmeti, kryetari i BDI-së dhe partner i koalicionit qeveritar, ka qenë shumë i nervozuar ...

Maqedonia e Veriut cakton datën e zgjedhjeve, Ali Ahmeti flet pas vendimit: Le të fitojë më i miri
MAQEDONI E VERIUT Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti foli për mediat pas caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut. Ali Ahmeti e ka cilësuar takimin e sotëm si tejet konstruktiv, ndërsa tha se të ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 21:13
MAQEDONI E VERIUT Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti foli për mediat pas caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut. Ali Ahmeti e ka cilësuar takimin e sotëm si tejet konstruktiv, ndërsa tha se të ...

Enti i Statistikave: Regjistrimi para zgjedhjeve është i pamundur, do të keqpërdoret në fushatë
Data e caktuar për regjistrimin e popullsisë (1 prill 2020) nuk vlen, pasi është e pamundur të zbatohet në kohën e fushatës, thonë nga Enti Shtetëror për Statistika. Në një deklaratë për A1on, ata shprehen të gatshëm ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 11:53
Data e caktuar për regjistrimin e popullsisë (1 prill 2020) nuk vlen, pasi është e pamundur të zbatohet në kohën e fushatës, thonë nga Enti Shtetëror për Statistika. Në një deklaratë për A1on, ata shprehen të gatshëm ...

Zgjedhjet e parakohshme pritet ta shtyjnë regjistrimin e popullsisë në Maqedoni
Vendimi që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pritet që sërish ta shtyjnë regjistrimin e popullsisë në vend. Sipas paralajmërimeve nga takimi i liderëve që dë u mbajt mbrëmë tek presidenti Stevo ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 10:19
Vendimi që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pritet që sërish ta shtyjnë regjistrimin e popullsisë në vend. Sipas paralajmërimeve nga takimi i liderëve që dë u mbajt mbrëmë tek presidenti Stevo ...

Euro-integrimet sipas liderëve mbeten prioritet i lartë, zgjedhjet caktohen për më 12 prill
Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, njëkohësisht ata caktuan zgjedhje të parakohshme parlamentare ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 08:54
Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, njëkohësisht ata caktuan zgjedhje të parakohshme parlamentare ...

Zaev: U propozua për në dhjetor, por me konsensus u vendos 12 prill
mapo.al Qeveri teknike 100 ditëshe si dhe zgjedhjet e parakohshme më 12 prill të 2020! Ky është vendimi i marrë në mbledhjen e të liderëve të partive politike me presidentin e vendit Stevo Pendarovski. Ish-kryeministri ...
Mapo | 20-Oct-2019 21:17
mapo.al Qeveri teknike 100 ditëshe si dhe zgjedhjet e parakohshme më 12 prill të 2020! Ky është vendimi i marrë në mbledhjen e të liderëve të partive politike me presidentin e vendit Stevo Pendarovski. Ish-kryeministri ...

Maqedonia e Veriut, Zoran Zaev: Zgjedhje të parakohshme më 12 Prill pas dështimit të negociatave
Kryeministri i Maqedonise ka lajmeruar se vendi i tij do kaloje ne zgjedhje te parakohshme me 12 Prill. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që ...
GazetaTema | 20-Oct-2019 21:01
Kryeministri i Maqedonise ka lajmeruar se vendi i tij do kaloje ne zgjedhje te parakohshme me 12 Prill. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që ...

Dështoi për hapjen e negociatave me BE, Maqedonia e Veriut zyrtarisht në zgjedhje të parakohshme. Ja kur do mbahen
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit të ardhshëm. “Propozimi jonë ishte që 22 ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 20:52
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e marrëveshjes që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit të ardhshëm. “Propozimi jonë ishte që 22 ...

Maqedonia e Veriut asesi të mbajë regjistrimin e popullsisë, sërish shtyhet?
Regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut ishte caktuar për në prill të 2020. Por sërish nuk do të zhvillohet ky operacion i rëndësishëm për vendin, për shkak të caktimit të zgjedhjeve të parakohshme më 12 prill ...
Ina-Online | 21-Oct-2019 16:50
Regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut ishte caktuar për në prill të 2020. Por sërish nuk do të zhvillohet ky operacion i rëndësishëm për vendin, për shkak të caktimit të zgjedhjeve të parakohshme më 12 prill ...

(VIDEO) Enti i Statistikave: Regjistrimi i popullsisë nuk do të bëhet në prill
Vendimi për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që u soll dje gjatë takimit të liderëve të thirrur nga presidenti, Stevo Pendarovski, ka sjellur në prolongimin e kohës për zbatimin e regjistrimit të ...
Shenja | 21-Oct-2019 16:20
Vendimi për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që u soll dje gjatë takimit të liderëve të thirrur nga presidenti, Stevo Pendarovski, ka sjellur në prolongimin e kohës për zbatimin e regjistrimit të ...

(VIDEO) Liderët njëzëri vendosën për zgjedhje të parakohshme më 12 prill
Liderët e shtatë partive politike të pranishëm në takimin tek presidenti Stevo Pendarovski, vendosën mbrëmë që më 12 prill të vitit të ardhshëm të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Ky vendim erdhi pasi ...
Shenja | 21-Oct-2019 16:14
Liderët e shtatë partive politike të pranishëm në takimin tek presidenti Stevo Pendarovski, vendosën mbrëmë që më 12 prill të vitit të ardhshëm të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Ky vendim erdhi pasi ...

Zgjedhjet e parakohshme, shtyhet regjistrimi i popullsisë
Përcaktimi i datës së zgjedhjeve të parakohshme do të shtyjë Regjistrimin e Popullsisë të parashikuar për në muajin prill të vitit të ardhshëm. Nga Enti Shtetëror i Statistikave thonë se është e pamundur që njëkohësisht ...
Aktuale.MK | 21-Oct-2019 15:32
Përcaktimi i datës së zgjedhjeve të parakohshme do të shtyjë Regjistrimin e Popullsisë të parashikuar për në muajin prill të vitit të ardhshëm. Nga Enti Shtetëror i Statistikave thonë se është e pamundur që njëkohësisht ...

Zgjedhjet e parakohshme, shtyhet regjistrimi i popullsisë
Përcaktimi i datës së zgjedhjeve të parakohshme do të shtyjë Regjistrimin e Popullsisë të parashikuar për në muajin prill të vitit të ardhshëm. Nga Enti Shtetëror i Statistikave thonë se është e pamundur që njëkohësisht ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 15:16
Përcaktimi i datës së zgjedhjeve të parakohshme do të shtyjë Regjistrimin e Popullsisë të parashikuar për në muajin prill të vitit të ardhshëm. Nga Enti Shtetëror i Statistikave thonë se është e pamundur që njëkohësisht ...

Regjistrimi do të prolongohet për shkak të zgjedhjeve
Vendimi për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që u soll dje gjatë takimit të liderëve të thirrur nga presidenti, Stevo Pendarovski, ka sjellur në prolongimin e kohës për zbatimin e regjistrimit të ...
Shenja | 21-Oct-2019 15:13
Vendimi për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që u soll dje gjatë takimit të liderëve të thirrur nga presidenti, Stevo Pendarovski, ka sjellur në prolongimin e kohës për zbatimin e regjistrimit të ...

Zgjedhjet do ta shtyjnë Regjistrimin e planifikuar të popullatës
Vendimi për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 12 prill 2020 vë në pikëpyetje afatin e mbajtjes së Regjistrimit të popullsisë, familjeve dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut, e planifikuar ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 15:06
Vendimi për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 12 prill 2020 vë në pikëpyetje afatin e mbajtjes së Regjistrimit të popullsisë, familjeve dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut, e planifikuar ...

Ikën Zoran Zaev: Zgjedhje me qeveri teknike më 12 prill 2020
mapo.al Zoran Zaev do të largohet nga detyra e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, raporton agjencia INA. Qeveri teknike 100-ditëshe si dhe zgjedhjet e parakohshme më 12 prill të 2020 ishin epilogu i takimit të ...
Mapo | 20-Oct-2019 20:52
mapo.al Zoran Zaev do të largohet nga detyra e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, raporton agjencia INA. Qeveri teknike 100-ditëshe si dhe zgjedhjet e parakohshme më 12 prill të 2020 ishin epilogu i takimit të ...

Takimi i liderëve, marrëveshje vetëm për zgjedhjet
Përveç datës së zgjedhjeve, liderët politik në takimin me presidentin Stevo Pendarovski, nuk janë marr vesh për asgjë tjetër konkrete. Kodi Zgjedhor, Regjistrimi i Popullsisë dhe Ligji për Prokurorinë Publike do të ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 14:45
Përveç datës së zgjedhjeve, liderët politik në takimin me presidentin Stevo Pendarovski, nuk janë marr vesh për asgjë tjetër konkrete. Kodi Zgjedhor, Regjistrimi i Popullsisë dhe Ligji për Prokurorinë Publike do të ...

Zgjedhje të parakohshme me sfida të vjetra
Zgjedhjet parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, të caktuara më 12 prill, do të pamundësojnë mbajtjen e regjistrimit të popullsisë të paraparë nga data 1 deri më 21 prill të vitit 2020, ndërkohë që mbetet e ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 14:42
Zgjedhjet parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, të caktuara më 12 prill, do të pamundësojnë mbajtjen e regjistrimit të popullsisë të paraparë nga data 1 deri më 21 prill të vitit 2020, ndërkohë që mbetet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved