ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 12:29

Zaev: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përpos BE-së

Zaev: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përpos BE-së
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 09:14
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...

Euro-integrimet sipas liderëve mbeten prioritet i lartë, zgjedhjet caktohen për më 12 prill
Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, njëkohësisht ata caktuan zgjedhje të parakohshme parlamentare ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 08:54
Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, njëkohësisht ata caktuan zgjedhje të parakohshme parlamentare ...

Ahmeti: Zgjedhjet e jashtëzakonshme duhet të jenë demokratike
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve me iniciativë të kryetarit Stevo Pendarovski se ku takim ka qenë takimi më konstruktiv deri tani. Ahmeti vërtetoi deklaratën e Pendarovskit se të gjitha partitë ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 20:51
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve me iniciativë të kryetarit Stevo Pendarovski se ku takim ka qenë takimi më konstruktiv deri tani. Ahmeti vërtetoi deklaratën e Pendarovskit se të gjitha partitë ...

Ahmeti me nervozë i bie tavolinës. Turp tu vie na e morët fytyrën…(Video)
Pas takimit në Vodno, Zv.kryeministri Bujar Osmani ka postuar paraqitjen e Ali Ahmetit, në TV21 ku me nervozë dhe duke i rënë disa herë tavolinën ka kritikuar partitë shqiptare, të cilat me një numër të madh ...
Ina-Online | 21-Oct-2019 09:49
Pas takimit në Vodno, Zv.kryeministri Bujar Osmani ka postuar paraqitjen e Ali Ahmetit, në TV21 ku me nervozë dhe duke i rënë disa herë tavolinën ka kritikuar partitë shqiptare, të cilat me një numër të madh ...

Zgjedhjet e parakohëshme/Ç’thonë partitë politike
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...
Arbresh | 21-Oct-2019 09:38
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të zhvillohen më 12 prill 2020. Kjo është vendosur në takimin e liderëve të partive parlamentare me presidentin Stevo Pendarovski. Presidenti Pendarovski ka ...

Eurointegrimi mbetet prioritet i lartë për Maqedoninë
Shkup, 21 tetor – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të parakohshme ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 08:44
Shkup, 21 tetor – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të parakohshme ...

Eurointegrimi mbetet prioritet i lartë pas rezultatit në Bruksel, zgjedhjet u caktuan për më 12 prill
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të ...
Medial | 21-Oct-2019 08:00
Shkup, 21 tetor 2019 (MEDIAL) – Pas rezultatit negativ nga takimi në Këshillin e Evropës në Bruksel, liderët politikë në shtet u pajtuan se nuk ka alternativë tjetër përveç eurointegrimeve, por edhe caktuan zgjedhje të ...

Liderët politik tregojnë “muskujt” për mejdanin e 12 Prillit – 2020
Takimi i liderëve në Vilën Vodno ka përfunduar, nuk morëm datë për fillimin e negociatave por morëm datë për zgjedhje të parakohshme, shkruan Agjencia e lajmeve Flaka Edhe pse kryeministri Zaev ka shprehur dëshirën që ...
Flaka | 21-Oct-2019 00:26
Takimi i liderëve në Vilën Vodno ka përfunduar, nuk morëm datë për fillimin e negociatave por morëm datë për zgjedhje të parakohshme, shkruan Agjencia e lajmeve Flaka Edhe pse kryeministri Zaev ka shprehur dëshirën që ...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 12 prill
Shkup, 20 tetor 2019 – Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë marrë vesh që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në këtë vend. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri Zoran Zaev, pas takimit ...
Illyriapress | 20-Oct-2019 23:41
Shkup, 20 tetor 2019 – Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë marrë vesh që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në këtë vend. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri Zoran Zaev, pas takimit ...

Mësohet emri i kryeministrit teknik i Maqedonisë së Veriut
Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që Këshilli Evropian nuk pranoi që të jep datë për hapjen e negociatave. 100 ditë para zgjedhjeve do të formohet qeveria teknike, apo siç njihet ...
InFokusi | 20-Oct-2019 22:57
Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që Këshilli Evropian nuk pranoi që të jep datë për hapjen e negociatave. 100 ditë para zgjedhjeve do të formohet qeveria teknike, apo siç njihet ...

Gashi: 12 prilli do të jetë ditë e mirë për të gjithë
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Më 12 prill do të kemi zgjedhje dhe ajo do të jetë ditë e mirë për të gjithë, ditë kur do të lindë diell i ri, veçanërisht tek shqiptarët, deklaroi lideri i Alternativës, Afrim Gashi pas ...
Medial | 20-Oct-2019 22:42
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Më 12 prill do të kemi zgjedhje dhe ajo do të jetë ditë e mirë për të gjithë, ditë kur do të lindë diell i ri, veçanërisht tek shqiptarët, deklaroi lideri i Alternativës, Afrim Gashi pas ...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut mbahen më 12 prill
Partitë e pushtetit dhe të opozitës në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të dielën në mbrëmje për datën e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare dhe kjo do të jetë 12 prilli i vitit të ardhshëm. Në takimin e thirrur nga ...
Zeri Amerikes | 20-Oct-2019 22:37
Partitë e pushtetit dhe të opozitës në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të dielën në mbrëmje për datën e zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare dhe kjo do të jetë 12 prilli i vitit të ardhshëm. Në takimin e thirrur nga ...

Pendarovski: Të gjithë u pajtuam se Maqedonia Evropën e ka rrugë të vetme
Kryetari Stevo Pendarovski në konferencë për shtyp deklaroi takimi i sotëm i liderëve është ndarë në dy pjesë. Pjesa e parë që përfundoi ka qenë mosdhënia e datës për nisjen e bisedimeve për në BE për Maqedoninë e ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 19:19
Kryetari Stevo Pendarovski në konferencë për shtyp deklaroi takimi i sotëm i liderëve është ndarë në dy pjesë. Pjesa e parë që përfundoi ka qenë mosdhënia e datës për nisjen e bisedimeve për në BE për Maqedoninë e ...

Sela: 12 prilli është mundësia për të sjellë ndryshimin
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i përbashkët i të gjitha partive është se nuk kemi mundësi tjetër dhe se që të gjithë duhet të shkojmë në rrugën e BE-së, deklaroi kreu i Aleancës për Shqiptarët , Zijadin Sela, ...
Medial | 20-Oct-2019 22:27
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Qëndrimi i përbashkët i të gjitha partive është se nuk kemi mundësi tjetër dhe se që të gjithë duhet të shkojmë në rrugën e BE-së, deklaroi kreu i Aleancës për Shqiptarët , Zijadin Sela, ...

Takim i Zaevit me liderët e partive të koalicionit
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Në selinë e LSDM-së sonte po mbahet takimi i liderit partiak Zoran Zaev me liderët e partive më të vogla partnere të koalicionit të kryesuar nga LSDM. Pritet në takim Zaev t’i informojë ...
Medial | 20-Oct-2019 22:24
Shkup, 20 tetor 2019 (MEDIAL) – Në selinë e LSDM-së sonte po mbahet takimi i liderit partiak Zoran Zaev me liderët e partive më të vogla partnere të koalicionit të kryesuar nga LSDM. Pritet në takim Zaev t’i informojë ...

Mickoski: Së shpejti do të kemi qeveri teknike
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime. Ai theksoi se vijojnë zgjedhje të ...
InFokusi | 20-Oct-2019 22:17
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrimet se të gjithë mbetemi të përkushtuar në euro-integrime. Ai theksoi se vijojnë zgjedhje të ...

Zgjedhje të parakohshme parlamentare më 12 prill 2020
Shkup, 20 tetor – Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë marrë vesh që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në këtë vend. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri Zoran Zaev, pas takimit ...
Koha.mk | 20-Oct-2019 22:11
Shkup, 20 tetor – Partitë politike në Maqedoninë e Veriut janë marrë vesh që më 12 prill të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në këtë vend. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri Zoran Zaev, pas takimit ...

Ali Ahmeti deklarohet për zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriore
Kreu i BDI-së pas takimit të liderëve ka deklaruar se gjatë takimit është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit 2020. Ali Ahmeti theksoi se takimi i sotëm është një ndër ...
Zeri | 20-Oct-2019 21:57
Kreu i BDI-së pas takimit të liderëve ka deklaruar se gjatë takimit është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit 2020. Ali Ahmeti theksoi se takimi i sotëm është një ndër ...

Miskoski: Më 12 prill do të kemi fitues të ri të zgjedhjeve
Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme pas asaj që ndodhi në vend, tha kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski pas takimit të liderëve të zhvilluar në vilën “Vodno” me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski. ...
Shenja | 20-Oct-2019 21:45
Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme pas asaj që ndodhi në vend, tha kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski pas takimit të liderëve të zhvilluar në vilën “Vodno” me iniciativën e Presidentit Stevo Pendarovski. ...

Shkup/ Zgjedhjet e parakohshme, Pendarovski mbledh sot liderët pas mos hapjes së negociatave
Organizimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare pritet të jetë në fokusin e takimt të sotëm të liderëve të partive më të mëdha politike në vend.
Top Channel | 20-Oct-2019 12:09
Organizimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare pritet të jetë në fokusin e takimt të sotëm të liderëve të partive më të mëdha politike në vend.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved