ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 17:21

Kush e dëmtoi në fund procesin zgjedhor në Kosovë?

Kush e dëmtoi në fund procesin zgjedhor në Kosovë?
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura me 6 tetor, sipas raportimeve nga vëzhguesit vendorë dhe ata ndërkombëtarë kaluan qetë dhe ishin në harmoni me standardet demokratike. Po ashtu edhe fushata parazgjedhore ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 18:22
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura me 6 tetor, sipas raportimeve nga vëzhguesit vendorë dhe ata ndërkombëtarë kaluan qetë dhe ishin në harmoni me standardet demokratike. Po ashtu edhe fushata parazgjedhore ...

“AKR-ja do t’i ketë tre deputetë”
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...
Zeri | 21-Oct-2019 09:18
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...

Numërohen rreth 60 për qind e vendvotimeve
Kanë kaluar katër ditë që kur KQZ-ja kishte marrë vendim për rinumërimin e 530 vendvotimeve. Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve ...
Albportali | 21-Oct-2019 09:14
Kanë kaluar katër ditë që kur KQZ-ja kishte marrë vendim për rinumërimin e 530 vendvotimeve. Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve ...

Rinumërohen mbi gjysma e vendvotimeve
Janë rinumëruar mbi gjysma e vendvotimeve për të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të cilat kishte vendosur ditë më parë. Këtë e ka konfirmuar Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së. Elezi tha se janë rinumëruar 310 ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 09:08
Janë rinumëruar mbi gjysma e vendvotimeve për të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të cilat kishte vendosur ditë më parë. Këtë e ka konfirmuar Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së. Elezi tha se janë rinumëruar 310 ...

Rinumërohen më shumë se gjysma e vendvotimeve
Nga 530 vendvotime në sa ka filluar rinumërimi i votave në 310 prej tyre është përfunduar ky proces. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Sipas raportimit të fundit të ditës së ...
InFokusi | 21-Oct-2019 09:04
Nga 530 vendvotime në sa ka filluar rinumërimi i votave në 310 prej tyre është përfunduar ky proces. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Sipas raportimit të fundit të ditës së ...

?Rinumërohen mbi 58% e vendvotimeve
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Tashmë kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar.Pas kësaj, do të vazhdohet me ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 08:57
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Tashmë kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar.Pas kësaj, do të vazhdohet me ...

Rinumërohen mbi 58% e vendvotimeve
?Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre.
Kosova Press | 21-Oct-2019 08:54
?Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre.

Është rinumëruar më shumë se gjysma e votave
Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar për Express Vlmir Elezi zëdhënës i KQZ-së. Sipas tij procesi i rinumërimit ka arritur deri në 58.60 përqind. ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 08:48
Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar për Express Vlmir Elezi zëdhënës i KQZ-së. Sipas tij procesi i rinumërimit ka arritur deri në 58.60 përqind. ...

Numërohen rreth 60 për qind e vendvotimeve
Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj kishte ...
Lajminet | 21-Oct-2019 08:45
Më 17 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), kishte marrë vendim që të rinumëroheshin 530 vendvotime, pas rekomandimeve të Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Koordinatori i QNR-së, Burim Ahmetaj kishte ...

Rinumërohen 310 vendvotime, mbesin edhe 220
Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) janë rinumëruar 310 vendvotime ose 58.60 % e 530 vendvotimeve për të cilat ka marrë vendim Komisionin Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së i tha ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 08:44
Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) janë rinumëruar 310 vendvotime ose 58.60 % e 530 vendvotimeve për të cilat ka marrë vendim Komisionin Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së i tha ...

Matoshi: AKR-ja do t’i ketë tre deputetë
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...
Arbresh | 21-Oct-2019 08:41
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...

KQZ: Dje deri në orën 16:00 janë numëruar 50% e votave
Sipas KQZ-së deri të në orën 16 të ditës së djeshme janë rinumëruar gjysma e vendvotimeve. Sipas të dhënave të pasdites së diele janë rinumëruar 220 vendvotime apo 50% nga 530 sa janë planifikuar raporton......
Zeri | 21-Oct-2019 08:41
Sipas KQZ-së deri të në orën 16 të ditës së djeshme janë rinumëruar gjysma e vendvotimeve. Sipas të dhënave të pasdites së diele janë rinumëruar 220 vendvotime apo 50% nga 530 sa janë planifikuar raporton......

Mbi 40 mijë vota të pavlefshme, shkak mungesa e fushatave informuese
Duket se për numrin e madh të votave të pavlefshme në zgjedhjet e fundit në Kosovë po konsiderohet se rezultat i mungesës së fushatave nga institucionet përgjegjëse për të treguar se si të votohet Sipas raporteve, 40 ...
AlbInfo | 21-Oct-2019 08:41
Duket se për numrin e madh të votave të pavlefshme në zgjedhjet e fundit në Kosovë po konsiderohet se rezultat i mungesës së fushatave nga institucionet përgjegjëse për të treguar se si të votohet Sipas raporteve, 40 ...

Sherifi publikon dëshminë se në një vendvotim Nisma është dëmtuar për 28 vota (Dokument)
Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka prezantuar një dokument ku dëshmon se partia e tij është dëmtuar në vota, kurse pas rinumërimit, i janë kthyer votat. Sherifi, përmes një postimi në ...
Telegrafi | 20-Oct-2019 15:49
Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka prezantuar një dokument ku dëshmon se partia e tij është dëmtuar në vota, kurse pas rinumërimit, i janë kthyer votat. Sherifi, përmes një postimi në ...

Janë rinumëruar 58 për qind e vendvotimeve
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar në mënyrë që të vazhdojmë me ...
Arbresh | 21-Oct-2019 08:37
Sipas raportimit të fundit të ditës së diele, numri i vendvotimeve të rinumëruara ka shkuar në 310 sosh apo 58.60% e tyre. Kanë mbetur edhe 220 vendvotime të tjera për t’u rinumëruar në mënyrë që të vazhdojmë me ...

“AKR-ja do t’i ketë tre deputetë”
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 08:34
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...

Fatmir Matoshi thotë se AKR-ja do t’i ketë tre deputetë
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 08:30
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...

Fatmir Matoshi thotë se AKR-ja do t’i ketë tre deputetë
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 08:30
Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, është shprehur i bindur se koalicioni Nisma-AKR-PD do ta kalojë pragun zgjedhor pas rinumërimit të 530 kutive të votimit. Ai ka thënë se procesi i rinumërimit ka evidentuar ...

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer
Dy javë prej se qytetarët votuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, procesi ende mbetet i papërfunduar për shkak të zvarritjes së shkaktuar nga rinumërimi i disa vendvotimeve, i cili ende nuk ka përfunduar. Veç ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 08:08
Dy javë prej se qytetarët votuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, procesi ende mbetet i papërfunduar për shkak të zvarritjes së shkaktuar nga rinumërimi i disa vendvotimeve, i cili ende nuk ka përfunduar. Veç ...

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer
Dy javë prej se qytetarët votuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, procesi ende mbetet i papërfunduar për shkak të zvarritjes së shkaktuar nga rinumërimi i disa vendvotimeve, i cili ende nuk ka përfunduar. Veç ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 07:30
Dy javë prej se qytetarët votuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, procesi ende mbetet i papërfunduar për shkak të zvarritjes së shkaktuar nga rinumërimi i disa vendvotimeve, i cili ende nuk ka përfunduar. Veç ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved