ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 21:49

Mos hapja e negociatave/ Mehmetaj: Mendova se sot Cakaj do jepte dorëheqjen!

Mos hapja e negociatave/ Mehmetaj: Mendova se sot Cakaj do jepte dorëheqjen!
Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e jashtëm, Gent Cakaj për mos hapjen e negociatave.
Top Channel | 19-Oct-2019 18:39
Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e jashtëm, Gent Cakaj për mos hapjen e negociatave.

Arta Dade: Rama ka dështuar totalisht, nuk duhet ta drejtojë më Shqipërinë. Qeverisja e tij mbushur me skandale
Ish-ministrja e Jashtme e Shqipërisë Arta Dade e ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” tha se kryeministri Edi Rama ka dështuar totalisht në qeverisje dhe se nuk mund ta drejtojë më këtë vend. Dade u shpreh se nën ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 18:08
Ish-ministrja e Jashtme e Shqipërisë Arta Dade e ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” tha se kryeministri Edi Rama ka dështuar totalisht në qeverisje dhe se nuk mund ta drejtojë më këtë vend. Dade u shpreh se nën ...

Vasili: Ikni se ju doli boja, boll u hoqët zvarrë si zvarranikë
Duke marrë shkak nga konferenca e sotme për shtyp të ministrit të jashtëm Gent Cakaj, i cili deklaroi se si ai, ashtu edhe kryeministri Edi Rama nuk kishin premtuar hapje të negociatave, ndaj dhe nuk dorëhiqen si ...
Telegraf | 19-Oct-2019 23:41
Duke marrë shkak nga konferenca e sotme për shtyp të ministrit të jashtëm Gent Cakaj, i cili deklaroi se si ai, ashtu edhe kryeministri Edi Rama nuk kishin premtuar hapje të negociatave, ndaj dhe nuk dorëhiqen si ...

Cakaj: Jo zgjedhje të parakohshme, nuk dështuam me negociatat
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 15:05
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...

Cakaj “përgënjeshtron” Zaevin: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 15:27
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...

Zaevi çon vendin në zgjedhje të parakohshme/ Po qeveria shqiptare a mban përgjegjësi? Cakaj: Ata u zotuan për dorëheqje, ne premtuam përmbushje detyrash
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj gjatë një dalje publike për mediat, u pyet se a mban përgjegjësi qeveria shqiptare për mos-hapje negociatash, pasi në Maqedoninë e Veriut kryeministri Zoran Zaev ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 12:49
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj gjatë një dalje publike për mediat, u pyet se a mban përgjegjësi qeveria shqiptare për mos-hapje negociatash, pasi në Maqedoninë e Veriut kryeministri Zoran Zaev ...

VIDEO: Nuk e ka premtuar askush? Sikur nuk duket tamam ashtu…
BE vendosi këtë javë që nuk do të çelen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Këshilli i Europës doli me vendimin se dy vendet nuk kanë përmbushur ende kushtet dhe nuk janë gati për këtë hap drejt integrimit ...
Gazeta Dita | 20-Oct-2019 01:23
BE vendosi këtë javë që nuk do të çelen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Këshilli i Europës doli me vendimin se dy vendet nuk kanë përmbushur ende kushtet dhe nuk janë gati për këtë hap drejt integrimit ...

“Jo”-ja e negociatave: Zaev fton për zgjedhje të parakohshme, po Rama?
Ndërsa kryeministri Zaev ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas dështimit të hapjes së negociatave, te kreu i qeverisë shqiptare nuk ka asnjë shenjë të tillë. Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tha se ka ...
Tesheshi | 20-Oct-2019 00:20
Ndërsa kryeministri Zaev ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas dështimit të hapjes së negociatave, te kreu i qeverisë shqiptare nuk ka asnjë shenjë të tillë. Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tha se ka ...

Cakaj “përgënjeshtron” Zaevin: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...
Top Channel | 19-Oct-2019 12:45
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...
Flaka | 19-Oct-2019 21:42
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 21:29
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...

Ish ministrja e Jashtme: Rama ka dështuar, nuk duhet të jetë më kryeministër
Ish ministrja e Jashtme e Shqipërisë Arta Dade mendon se kryeministri Edi Rama nuk duhet që të jetë më në krye të vendit. Ajo e bëri krahasimin me kryeministrin maqedono-verior, Zoran Zaev, për të cilin thotë se ndryshe ...
Politiko | 19-Oct-2019 18:43
Ish ministrja e Jashtme e Shqipërisë Arta Dade mendon se kryeministri Edi Rama nuk duhet që të jetë më në krye të vendit. Ajo e bëri krahasimin me kryeministrin maqedono-verior, Zoran Zaev, për të cilin thotë se ndryshe ...

Cakaj: Pse të dorëhiqemi? As unë as Rama nuk premtuam negociatat
Qeveria shqiptare nuk sheh asnjë të përbashkët mes përgjegjësisë së saj për dështimin me negociatat dhe vendimit të Zaev për ta çuar Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme. Gent Cakaj tha sot se Edi Rama nuk ka dhënë ...
ABCNews | 19-Oct-2019 14:20
Qeveria shqiptare nuk sheh asnjë të përbashkët mes përgjegjësisë së saj për dështimin me negociatat dhe vendimit të Zaev për ta çuar Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme. Gent Cakaj tha sot se Edi Rama nuk ka dhënë ...

Shqipëri, qeveria nuk ndjehet përgjegjëse për datën
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...
Portalb | 19-Oct-2019 16:17
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...

Negociatat/ Cakaj: Nuk dështuam, gjithçka lidhet me divergjencat në zemër të BE-së
Ministri në detyre për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj doli në një konference për shtyp për të shprehur edhe ai qëndrimin në lidhje me mos marrjen e nje vendimi nga Këshilli Evropian për hapjen e negociatave për ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 12:53
Ministri në detyre për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj doli në një konference për shtyp për të shprehur edhe ai qëndrimin në lidhje me mos marrjen e nje vendimi nga Këshilli Evropian për hapjen e negociatave për ...

“Një varg diverngjencash në zemër të BE” Cakaj flet pas vendimit të BE: Nuk dështoi as Shqipëria as Maqedonia e Veriut
Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu drejtua sot sërish mediave lidhur me vendimin e një ditë më parë të BE për të mos çelur negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Cakaj tha se mungesa e konsensusit nuk vjen prej ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 12:30
Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu drejtua sot sërish mediave lidhur me vendimin e një ditë më parë të BE për të mos çelur negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Cakaj tha se mungesa e konsensusit nuk vjen prej ...

Cakaj “përgënjeshtron” Zaevin: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...
Arbresh | 19-Oct-2019 16:09
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...
Ina-Online | 19-Oct-2019 16:02
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut nuk janë për shkak mossuksesit me negociatat
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj vlerësoi se “zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni nuk janë për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me BE”. Ai potencoi se në “vendin fqinj” është diskutuar për ...
Koha.mk | 19-Oct-2019 15:58
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj vlerësoi se “zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni nuk janë për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me BE”. Ai potencoi se në “vendin fqinj” është diskutuar për ...

Cakaj: Jo zgjedhje të parakohshme, nuk dështuam me negociatat
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...
Aktuale.MK | 19-Oct-2019 15:47
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved