ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 07:41

Lëkundet armëpushimi i Turqisë me kurdët

Lëkundet armëpushimi i Turqisë me kurdët
Luftëtarët sirianë të mbështetur nga Turqia u përleshën me kurdët në disa pjesë të Sirisë verilindore sot. Të dy palët fajësuan njëra-tjetrën për luftimet që kanë tronditur armëpushimin e ndërmjetësuar nga Shtetet e ...
BalkanWeb | 20-Oct-2019 06:50
Luftëtarët sirianë të mbështetur nga Turqia u përleshën me kurdët në disa pjesë të Sirisë verilindore sot. Të dy palët fajësuan njëra-tjetrën për luftimet që kanë tronditur armëpushimin e ndërmjetësuar nga Shtetet e ...

Erdogan kërcënon SHBA-në: Do vazhdojmë t’i shtypim terroristët, nëse pas 120 orësh…
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 19:35
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...

ANALIZA: Lufta mes Turqisë dhe kurdëve, arsyet dhe shkaqet e sulmeve
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 21:10
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...

Erdogan: Do u shtypim kokat kurdëve, po s’u tërhoqën
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 19:38
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...

Thyhet armëpushimi në Siri. Palët akuzojnë njëra-tjetrën, kryhen 14 sulme në 36 orë
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë pretendon se forcat kurdë kanë thyer marrëveshjen në Siri dhe kanë kryer sulme. Presidenti Tayip Erdogan ka rënë dakord të enjten, për një armëpushim pesë-ditor të ofensivës ushtarake në ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 16:55
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë pretendon se forcat kurdë kanë thyer marrëveshjen në Siri dhe kanë kryer sulme. Presidenti Tayip Erdogan ka rënë dakord të enjten, për një armëpushim pesë-ditor të ofensivës ushtarake në ...

Erdogan: Operacioni në Siri do vazhdojë nëse terroristët nuk tërhiqen brenda 120 orëve
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 18:03
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.
Top Channel | 19-Oct-2019 16:29
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.

Pas tensioneve me letra, Erdogan telefonon Donald Trump, ja çfarë është diskutuar
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan në lidhje me bisedën me ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 15:52
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan në lidhje me bisedën me ...

Protestë pro kurdëve në Prishtinë – VIDEO
Një grup i vogël aktivistësh janë mbledhur në qendër të Prishtinës me pankarta në duar duke protestuar në përkrahje të kurdëve në Rojava, rajonin e Sirisë ku ata jetojnë.
Top Channel | 19-Oct-2019 15:01
Një grup i vogël aktivistësh janë mbledhur në qendër të Prishtinës me pankarta në duar duke protestuar në përkrahje të kurdëve në Rojava, rajonin e Sirisë ku ata jetojnë.

Turqia dhe forcat kurde akuzojnë njëra-tjetrën për shkelje të armëpushimit
Turqia dhe forcat kurde po akuzojnë njëra-tjetrën se po shkelin marrëveshjen e përkohshme të armëpushimi në veri të Sirisë. SHBA njoftoi të enjten se kishte ndërmjetësuar një pauzë pesë-ditore në luftimet me qëllim ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 16:47
Turqia dhe forcat kurde po akuzojnë njëra-tjetrën se po shkelin marrëveshjen e përkohshme të armëpushimi në veri të Sirisë. SHBA njoftoi të enjten se kishte ndërmjetësuar një pauzë pesë-ditore në luftimet me qëllim ...

Telefonatë Trump-Erdogan/ Ja çfarë biseduan presidentët e dy vendeve
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, transmeton Anadolu Agency. Erdogan në lidhje me bisedën me Trump ka ...
Telegraf | 19-Oct-2019 16:44
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, transmeton Anadolu Agency. Erdogan në lidhje me bisedën me Trump ka ...

Turqia akuzon forcat kurde për shkelje të armëpushimit
Turqia akuzoi sot forcat kurde për shkelje të armëpushimit të shpallur të enjten në veri të Sirisë, që nënkuptonte një tërheqje të këtyre të fundit nga këto zona kufitare në shkëmbim të ndërprerjes së ofensivës turke. ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 13:54
Turqia akuzoi sot forcat kurde për shkelje të armëpushimit të shpallur të enjten në veri të Sirisë, që nënkuptonte një tërheqje të këtyre të fundit nga këto zona kufitare në shkëmbim të ndërprerjes së ofensivës turke. ...

Lufta mes Turqisë dhe kurdëve, arsyet dhe shkaqet e sulmeve
Ankaraja vendosi për një armëpushim pesë ditor në veri të Sirisë pas takimit të presidentit turk Erdogan me zv/presidentin amerikan Pencë dhe sekretarin amerikan të shtetit Pompeo. Uashingtoni premtoi se nëse ...
ABCNews | 19-Oct-2019 19:02
Ankaraja vendosi për një armëpushim pesë ditor në veri të Sirisë pas takimit të presidentit turk Erdogan me zv/presidentin amerikan Pencë dhe sekretarin amerikan të shtetit Pompeo. Uashingtoni premtoi se nëse ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 16:36
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Zjarr dhe “betejë” akuzash në kufirin siriano-turk
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 05:01
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...

Turqia thotë se forcat kurde i vranë një ushtar gjatë armëpushimit
Një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur të shtunën pas një sulmi të forvace kurde në veri të Sirisë, kështu kanë deklaruar nga Ministria e Mbrojtjes së Turqisë, përkundër armëpushimit pesëditor që ...
Klan Kosova | 20-Oct-2019 11:08
Një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur të shtunën pas një sulmi të forvace kurde në veri të Sirisë, kështu kanë deklaruar nga Ministria e Mbrojtjes së Turqisë, përkundër armëpushimit pesëditor që ...

Turqia ankohet se kurdët ia vranë një ushtar gjatë armëpushimit
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se, pavarësisht ndërprerjes së operacionit ushtarak gjatë kohës së armëpushimit pesëditor në Siri, një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm i forcave ...
Gazeta Observer | 20-Oct-2019 10:49
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se, pavarësisht ndërprerjes së operacionit ushtarak gjatë kohës së armëpushimit pesëditor në Siri, një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm i forcave ...

Macron, Merkel dhe Johnson takim me Erdogan për ofensivën turke
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 03:39
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...

Turqia ankohet se kurdët ia vranë një ushtar gjatë armëpushimit
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se, pavarësisht ndërprerjes së operacionit ushtarak gjatë kohës së armëpushimit pesëditor në Siri, një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm i forcave ...
InFokusi | 20-Oct-2019 10:39
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se, pavarësisht ndërprerjes së operacionit ushtarak gjatë kohës së armëpushimit pesëditor në Siri, një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm i forcave ...

Turqia ankohet se kurdët ia vranë një ushtar gjatë armëpushimit
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se, pavarësisht ndërprerjes së operacionit ushtarak gjatë kohës së armëpushimit pesëditor në Siri, një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm i forcave ...
Gazeta Express | 20-Oct-2019 10:27
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se, pavarësisht ndërprerjes së operacionit ushtarak gjatë kohës së armëpushimit pesëditor në Siri, një ushtar turk është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm i forcave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved