ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/11/2019 14:03

Erdogan kërcënon SHBA-në: Do vazhdojmë t’i shtypim terroristët, nëse pas 120 orësh…

Erdogan kërcënon SHBA-në: Do vazhdojmë t’i shtypim terroristët, nëse pas 120 orësh…
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 19:35
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...

ANALIZA: Lufta mes Turqisë dhe kurdëve, arsyet dhe shkaqet e sulmeve
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 21:10
Lufta mes Turqisë dhe militantëve kurdë që kontrollonin deri pak kohë më parë veriun e Sirisë shkaktoi shumë viktima mes kurdëve, sipas të dhënave zyrtare të Ankarasë. Ushtria turke ka marrë nën kontroll disa zona, ...

Erdogan: Do u shtypim kokat kurdëve, po s’u tërhoqën
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 19:38
Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...

Thyhet armëpushimi në Siri. Palët akuzojnë njëra-tjetrën, kryhen 14 sulme në 36 orë
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë pretendon se forcat kurdë kanë thyer marrëveshjen në Siri dhe kanë kryer sulme. Presidenti Tayip Erdogan ka rënë dakord të enjten, për një armëpushim pesë-ditor të ofensivës ushtarake në ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 16:55
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë pretendon se forcat kurdë kanë thyer marrëveshjen në Siri dhe kanë kryer sulme. Presidenti Tayip Erdogan ka rënë dakord të enjten, për një armëpushim pesë-ditor të ofensivës ushtarake në ...

Pas tensioneve me letra, Erdogan telefonon Donald Trump, ja çfarë është diskutuar
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan në lidhje me bisedën me ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 15:52
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan në lidhje me bisedën me ...

Erdogan: Operacioni në Siri do vazhdojë nëse terroristët nuk tërhiqen brenda 120 orëve
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 18:03
Ushtria turke do ta vazhdojë operacionin “Burimi i Paqes” dhe do të shënjestrojë elementet terroriste në veri të Sirisë pas afatit 120-orësh nëse nuk zbatohet marrëveshja e arritur midis Turqisë dhe SHBA-së, tha ...

Turqia akuzon forcat kurde për shkelje të armëpushimit
Turqia akuzoi sot forcat kurde për shkelje të armëpushimit të shpallur të enjten në veri të Sirisë, që nënkuptonte një tërheqje të këtyre të fundit nga këto zona kufitare në shkëmbim të ndërprerjes së ofensivës turke. ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 13:54
Turqia akuzoi sot forcat kurde për shkelje të armëpushimit të shpallur të enjten në veri të Sirisë, që nënkuptonte një tërheqje të këtyre të fundit nga këto zona kufitare në shkëmbim të ndërprerjes së ofensivës turke. ...

Zjarr dhe “betejë” akuzash në kufirin siriano-turk
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 05:01
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...

Turqia dhe forcat kurde akuzojnë njëra-tjetrën për shkelje të armëpushimit
Turqia dhe forcat kurde po akuzojnë njëra-tjetrën se po shkelin marrëveshjen e përkohshme të armëpushimi në veri të Sirisë. SHBA njoftoi të enjten se kishte ndërmjetësuar një pauzë pesë-ditore në luftimet me qëllim ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 16:47
Turqia dhe forcat kurde po akuzojnë njëra-tjetrën se po shkelin marrëveshjen e përkohshme të armëpushimi në veri të Sirisë. SHBA njoftoi të enjten se kishte ndërmjetësuar një pauzë pesë-ditore në luftimet me qëllim ...

Macron, Merkel dhe Johnson takim me Erdogan për ofensivën turke
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 03:39
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...

Telefonatë Trump-Erdogan/ Ja çfarë biseduan presidentët e dy vendeve
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, transmeton Anadolu Agency. Erdogan në lidhje me bisedën me Trump ka ...
Telegraf | 19-Oct-2019 16:44
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, transmeton Anadolu Agency. Erdogan në lidhje me bisedën me Trump ka ...

Deutsche Welle: Armëpushim apo ndërprerje e përkohshme e ofensivës?
SHBA dhe Turqia kanë arritur të enjten (17.10) marrëveshje për armëpushimin në veri të Sirisë. Deri tani ka pasur vetëm shkelje sporadike të marrëveshjes. Forcat kurde në veri të Sirisë janë të gatshme për respektimin e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 22:09
SHBA dhe Turqia kanë arritur të enjten (17.10) marrëveshje për armëpushimin në veri të Sirisë. Deri tani ka pasur vetëm shkelje sporadike të marrëveshjes. Forcat kurde në veri të Sirisë janë të gatshme për respektimin e ...

Erdogan: Të martën rinisim ofensivën kundër kurdëve nëse ata nuk…
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga zona e sigurtë. Turqia, me këmbënguljen e ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 10:19
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga zona e sigurtë. Turqia, me këmbënguljen e ...

Erdogan kërcënon me rinisje të ofensivës anti-kurde, nëse marrëveshja nuk respektohet
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me këmbënguljen e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 20:06
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me këmbënguljen e ...

Erdogan: Nuk mund “ta fal” letrën e Trump, do të marrim masa kur të vijë koha
Presidenti i Turqisë, Reccep Taip Erdogan, ka paralajmëruar se do t’i kthejë përgjigje, presidentit të SHBA’së, Donald Trump, lidhur me letrën e datës 9 tetor, në të cilën kreu i Shtëpisë së Bardhë i kishte bërë thirrje ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 20:42
Presidenti i Turqisë, Reccep Taip Erdogan, ka paralajmëruar se do t’i kthejë përgjigje, presidentit të SHBA’së, Donald Trump, lidhur me letrën e datës 9 tetor, në të cilën kreu i Shtëpisë së Bardhë i kishte bërë thirrje ...

Lufta mes Turqisë dhe kurdëve, arsyet dhe shkaqet e sulmeve
Ankaraja vendosi për një armëpushim pesë ditor në veri të Sirisë pas takimit të presidentit turk Erdogan me zv/presidentin amerikan Pencë dhe sekretarin amerikan të shtetit Pompeo. Uashingtoni premtoi se nëse ...
ABCNews | 19-Oct-2019 19:02
Ankaraja vendosi për një armëpushim pesë ditor në veri të Sirisë pas takimit të presidentit turk Erdogan me zv/presidentin amerikan Pencë dhe sekretarin amerikan të shtetit Pompeo. Uashingtoni premtoi se nëse ...

Arsyet e sulmit të Turqisë ndaj kurdëve në Siri
Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë civile tashmë kaotike. Ajo që nisi 8 vjet më pare, si një seri protestash ...
Lapsi | 19-Oct-2019 16:12
Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë civile tashmë kaotike. Ajo që nisi 8 vjet më pare, si një seri protestash ...

Erdogan kërcënon me rinisjen e ofensivës ndaj kurdëve
mapo.al Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me ...
Mapo | 18-Oct-2019 18:58
mapo.al Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me ...

Në Gjermani protestohet kundër ofensivës turke në veri të Sirisë
Mijëra njerëz në qytetin gjerman të Këlnit kanë protestuar kundër ofensivës turke në veri të Sirisë. Autoritetet kanë theksuar në protesta kanë marrë pjesë rreth 10 mijë njerëz, transmeton portali Policia ka qenë në ...
Arbresh | 20-Oct-2019 00:59
Mijëra njerëz në qytetin gjerman të Këlnit kanë protestuar kundër ofensivës turke në veri të Sirisë. Autoritetet kanë theksuar në protesta kanë marrë pjesë rreth 10 mijë njerëz, transmeton portali Policia ka qenë në ...

Erdogan kërcënon kurdët: Do t’jua shtypim kokat po s’u tërhoqën
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...
InFokusi | 19-Oct-2019 23:59
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, thotë se Turqia do t’jua ‘shtypë kokat’ luftëtarëve kurdë nëse ata nuk tërhiqen nga zona e planifikuar e sigurisë në Sirinë veriore. Turqia pranoi të enjten të pezullonte ofensivën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved